Utazgatunk, utazgatunk...

tímeácska

Őstag
Ide megírhatná aki szeretné, ki merre járt kis Hazánkban, vagy a Nagyvilágban...
Véleményeket, utazási tippeket is írhattok (mire figyeljünk, hol, és miben térnek el a Nálunk megszokottól a dolgok, mit jó tudni...), szállásajánlatokat/tippeket is adhattok!
Esetleg megírhatjátok, ki merre járt a nyáron, és mit látott... ;-)
Hol, mit érdemes megnézni, és mi az amit feltétlen látni kell Mindenkinek... :)
 

tímeácska

Őstag
...Esetleg írhatnátok lakhelyetekről egy kicsit, milyen helyi látványosságok/látnivalók vannak felétek... Hátha Valaki kedvet kap a kirándulásra... ;-)
 

blaci

Őstag
Hogy neked milyen kiváló ötleteid vannak, nagyon tetszik.:D

Ha nem bánjátok (ha igen, most akkor is):mrgreen: bemutatnám kicsiny városomat. Szóval:

Az én kis szülővárosom…

Sárbogárd Fejér megye déli részén, a Mezőföld közepén helyezkedik el. A megye kisvárosai között a legnagyobb kiterjedésű település, 18.934 ha. összes területtel. Sárbogárd több, egymástól kisebb-nagyobb távolságra fekvő település egyesülésével jött létre a 19. sz.-ban. Több történelmi múltú településből alakult, köztük Bogárd, Tinód, Töbörzsök, Szentmiklós, Lók. Sárszentmiklóssal majd Pusztaegressel történt egyesülése után 1984-ben nyerte el a városi jogú nagyközség rangot, elismerve ezzel a megye déli részének gazdasági és kulturális életében betöltött központi szerepét. Városi rangját 1986. január 1-jével nyerte el.

A város lakóinak száma 13.600 fő, amely adat több évre visszatekintve stagnálást mutat.

Kedvező földrajzi fekvése következtében minden irányba jó vasúti, illetve közúti tömegközlekedési kapcsolatokkal rendelkezik. Fő közúti kapcsolatát a 63-as számú főút adja, amely áthalad a város tengelyén. Ezen az úton közelíthetjük meg legkönnyebben. Az Intercity járatok megállóhelye Sárbogárd, ehhez Tolna megye irányából Interpici csatlakozás is biztosított.

Az egészségügyi ellátást az alapellátáson túl a Fejér Megyei Szent György Kórház által működtetett szakorvosi Rendelőintézet is erősíti, továbbá mentőállomás is található a városban.

Sárbogárd a Mezőföld szívében fekszik, kiváló termőföldjein jelentős hagyományai alakultak ki a növénytermesztés kultúrájának.

A városban három óvoda, három általános iskola, és egy speciális előkészítő iskola látja el a nevelési-oktatási feladatokat. A művészeti képzést a zeneiskola biztosítja, illetve a szomszédos település, Aba művészeti iskolájának a városba kihelyezett oktatásai színesítik a művészeti képzés helyi lehetőségeit.

Középfokú oktatást a megye fenntartásában lévő gimnázium és szakközépiskola jeleníti meg, ahol ipari és informatikai technikus képzés is folyik.

A város kulturális életének közösségi színtere a városi művelődési ház, és a már említett klubkönyvtárak, amelyek különböző programoknak, kiállításoknak, színházi produkcióknak, filmvetítéseknek, kluboknak, művészeti csoportoknak adnak otthont. A városi könyvtár is nagy szerepet vállal rendezvényeivel a helyi kulturális hagyományok őrzésében, és népszerűsítésében.

A legnépszerűbb helyi kulturális-sport-művészeti esemény az 1989 óta, évenként megrendezésre kerülő Sárbogárdi Napok rendezvénysorozat, amely egy egyre népszerűbb és egyre színvonalasabb fesztivál keretein belül, nemcsak a helyi és a környékbeli látogatókat vonzza a városba.

Sárbogárd természeti adottságai turisztikai szempontból is kedvezőek. A Rétszilasi-Őrspusztai tavak és környéke természetvédelmi terület, a természetjárók, túrázók, kirándulók kedvelt helyszíne. Itt az öko-turizmus, a falusi vendéglátás kibontakozása és fejlesztése folyamatban van, hiszen a város hosszú távon erre alapozhatja idegenforgalmi jelentőségét.
Sok híres és népszerű művész is szívesen látogatja. Képzeljétek egyik nap a nyáron mentem a járdán és Straub Dezső színművész jött velem szembe itt Sárbogárdon, aki nem mellesleg kiváló horgász.
Köszönöm hogy elolvastátok.:rolleyes:
 

tímeácska

Őstag
Laci!
Nagyon jó kis város-bemutatót készítettél, köszönöm/köszönjük szépen!
Remélem, Mások is követik példádat, és folytatják saját lakhelyük bemutatásával!;-)
Ígérem, én is igyekezni fogok... ;-)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
2003 - Kairo

Hát én kb. 4000 éve jártam először Egyiptomban (Nofertete-ként :) ), legutoljára 2003-ban. Az ókori egyiptomi történelem a hobbim, nagyon vonzódom a témához, a legnagyobb élményem mégsem az ókorral kapcsolatos.

Történt ugyanis, hogy egyik nap elkavarodtunk a kairói állatkert elé, és miután állatrajongók is vagyunk, betértünk, hogy lássuk milyen lehet... Első meglepetésünkre a bejárat mellett kutyák voltak a ketrecekben. Komolyan, a legviccesebb egy csapzott kis yorkshire terrier, és még német juhász kutyák is voltak...

yorki_cairo.jpg

nemetjuhaszok_cairo.jpg

És ez még nem minden! kicsit gyanakodtunk, mert nem sok európai embert láttunk (mint utóbb kiderült az állatkertet Egyiptomban találkahelynek használják) nagyon megnéztek minket...

Odarohant hozzánk nemsoká egy emberke és elkezdett húzni minket valami felé, és közben egyfolytában mondta, mutat valamit, amit feltétlenül látnunk kell...
... egy aranyos kisoroszlánhoz vitt minket. A mamájának csak a morgását hallottuk, de "Ő" annyira édes volt!!!

oroszlany0.jpg

oroszlany1.jpg

oroszlany2.jpg

oroszlany3.jpg

Azt hiszem manapság nem mernék a közelébe menni, egyébként szuper út volt! Aki Egyiptomba, Cairóba megy, feltétlen menjen el az állatkertbe, mindenképpen érdekes élménnyel lesz gazdagabb.
 

tímeácska

Őstag
Annyira jók a képek, főleg az, amelyiken egy hatalmas oroszlán-pusszancsot kapsz... :)
Na, ha arra járok... Tutira nem fogom kihagyni az állatkertet sem...

Nem tudja Valaki, milyen lehet Győrben az állatkert? Mindig tervezzük, ha megyünk kontrollra, akkor oda is benézünk... Engem nem a honlapos "hííí, de szép minden" leírás érdekelne, hanem saját tapasztalat... A veszpréminek is tuti kis honlapja van, de a 10-15 évvel ezelőtti állatkerthez képest -nekem- kész csalódás volt... Mindegy, mert Mátét mindig lenyűgözi... Még hetente 2-szer ha megyünk, akkor is az "újdonság erejével hat rá"... :-D
Viszont, van a veszprémi állatkertben egy oroszlán, amelyik folyamatosan Mátémat vacsinak nézi... Amíg ott vagyunk, le sem veszi a szemét a gyerekről... Fel alá járkál, de úgy, hogy közben Mátét hesszeli... A többi gyerek egyáltalán nem érdekli, csak az enyém... :lol:
 

tímeácska

Őstag
Tudjátok, mire gondoltam? Arra, hogy ha ennek az egésznek egyszer vége lesz, (márpedig hamarosan minden oké lesz!!!), elmegyünk valahova kirándulni... Nem valami elérhetetlen helyre szeretnék menni, hanem valami olyan helyre, ami relatíve nincs messze, és régóta kacérkodom a gondolattal, hogy elmennék oda... Ez pedig Heidelberg lenne... Meg ne kérdezzétek miért... Nekem nagyon tetszik... És el is fogunk oda jutni! Megígérem! Másik úti célom Bécs... Ott már többször jártam, de egyszerűen nem lehet megunni... Csodálatos! Nos, ez a tervem az elkövetkező pár hónapra... ;-)
 

blaci

Őstag
Ismerem ezt az érzést, nekem is van egy ilyen városom ahova szívesen elutaznék egyszer, hogy miért nem tudnám megmondani de valahogy vonz, egyszerűen muszáj látnom úgy érzem.

U.i.: Ja igen, a város pedig: Prága. :D
 

rgyörgy

Új tag
Tudjátok, mire gondoltam? Arra, hogy ha ennek az egésznek egyszer vége lesz, (márpedig hamarosan minden oké lesz!!!), elmegyünk valahova kirándulni... Nem valami elérhetetlen helyre szeretnék menni, hanem valami olyan helyre, ami relatíve nincs messze, és régóta kacérkodom a gondolattal, hogy elmennék oda... Ez pedig Heidelberg lenne... Meg ne kérdezzétek miért... Nekem nagyon tetszik... És el is fogunk oda jutni! Megígérem! Másik úti célom Bécs... Ott már többször jártam, de egyszerűen nem lehet megunni... Csodálatos! Nos, ez a tervem az elkövetkező pár hónapra... ;-)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Tímeácska!<o></o>
Nem vinnél minket is magaddal Heidelberg-be? Itt ha az ember kinyújtja a lábát, az már a túloldalon van. A túloldalon meg ott van Elzász,:D Strasbourg,:D Colmar:D stb. Már kezdek sárgulni az irigységtől.:twisted::mrgreen:<o>:p</o>
 

tímeácska

Őstag
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Tímeácska!<o></o>
Nem vinnél minket is magaddal Heidelberg-be? Itt ha az ember kinyújtja a lábát, az már a túloldalon van. A túloldalon meg ott van Elzász,:D Strasbourg,:D Colmar:D stb. Már kezdek sárgulni az irigységtől.:twisted::mrgreen:<o>:p</o>

György! Titeket?! BÁRHOVA! Akár mikor!;-) Még a hátamon is!;-):-D
 

orsika

Új tag
Az én óriási nagy álmom, Erdély volt... Aki volt már, tudja miért... Nekem sokáig elérhetetlen volt... Idén eljutottam. Az egészben az volt a legfurcsább, hogy többet vártam... Ne érten senki félre, nagyon szép, meg minden, csak szerintem én már olyan régen vágytam arra, hogy lássam, és többet vártam. Legalábbis azoktól a helyektől, amit megnéztünk. Hozzá teszem, hogy ez csak egy rövid kirándulás volt. Vissza akarok menni, de minimum egy hétre... Akkor mindent látni akarok... Nekem olyan Erdély, mint Nofrénak Egyiptom. Csak én még nem fedeztem fel...
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Nekem olyan Erdély, mint Nofrénak Egyiptom. Csak én még nem fedeztem fel...

Még én sem fedeztem ám fel teljesen :) Szerintem többször kell visszatérni a "tett" színhelyére... Képzeld, amikor a piramisoknál álltam - éveken át életem nagy vágya előtt... szinte fel sem fogtam. Most utólag is nagyon visszavágyom. Csak nézni, irdatlan mennyiségű kő, évezredek hangulata. Én is jártam Erdélyben, leginkább Temesváron és a környékén. Szerintem csudiszép. Évekkel ezelőtt voltam, rengeteget hallom ismerősöktől mennyire megváltozott... Erdélyben talán a természet az ami vonz, a szép erdők. Mindenképpen menj vissza, szerintem, ha több időt tudsz majd eltölteni, jobb érzésed lesz, mint a "csalódás"...
 

rgyörgy

Új tag
Ahova tervezzük elmenni májusban, Keukenhof, Hollandia, a tulipánok hazája.
30 hektár tulipán. Mindenki részesülhet a látnivalókból, ha letölti ezt a weblapot.
A letöltés lassú, de érdemes megvárni. Ha pedig különleges élményre vágyódtok, a hangszórót kapcsoljátok be. A pps-t elindítani a kép alatti angol szövegből a here re kattintva lehet.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
http://www.myfunnyemail.org/pps/Keukenhof.pps
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
Click the image above to display the next/previous slide and... Enjoy
Click here to download the PPS file

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Edia

Új tag
Kismaros Budapesttől 45 Km-re a Börzsöny lábánál fekszik ez a kis falu.
A dunakanyar gyöngye. Gyönyörű a táj isteni a levegő.
Érdemes megnézni a falu múzeumot és feltétlen végig kell menni az erdei kis vasút vonalán egészen Királyrétig.
A dunán pedig egy kicsi komp átvisz egy kis szigetre Kisorosziba.
A falu templomának tetejére elsőként érkeznek a gólyák.
Itt éltek a drága nagyszüleim itt töltöttem gyermekkorom nyarait és itt
éltem meg kamasz korom legnagyobb szerelmeit.

Menjetek, nézzétek meg csodálatos kirándulóhely.:p
 

borka

Őstag
Kismaros Budapesttől 45 Km-re a Börzsöny lábánál fekszik ez a kis falu.
A dunakanyar gyöngye. Gyönyörű a táj isteni a levegő.
Érdemes megnézni a falu múzeumot és feltétlen végig kell menni az erdei kis vasút vonalán egészen Királyrétig.
A dunán pedig egy kicsi komp átvisz egy kis szigetre Kisorosziba.
A falu templomának tetejére elsőként érkeznek a gólyák.
Itt éltek a drága nagyszüleim itt töltöttem gyermekkorom nyarait és itt
éltem meg kamasz korom legnagyobb szerelmeit.

Menjetek, nézzétek meg csodálatos kirándulóhely.:p

Gyere velünk nosztalgiázni, olvass bele ebbe a topikba :2009 tavaszi nagy palacsintázás
 

Edia

Új tag
Köszi Borka a meghívást, aranyos vagy.
Sajna erre a hétvégére már van korábban megbeszélt programom-
Gondolatban Veletek leszek és nagyon várom a fényképeket,
Igyekszem a következő kimozdulásnál veletek tartani
 
Oldal tetejére