vércukormérés újra

christina

Őstag
Hmm... Terápiálnék... Ez olyan, mint a csapatépítő tréning?! Mert már ez a trendi... Régen azt mondták, elmegyünk a meló után sörözni, piálni... Most már "csapatépítő tréningelünk"... Vagy "meetingelünk" :cool::cool::lol:
Meg már nem szalonnasütés van, hanem barbecue-party... :lol: Tök gáz, nem?! :mrgreen::mrgreen:


Ez olyan "FÁBRY-s" volt!;)
 

Sani

Új tag
Szóval, vissza a témához: :rolleyes:

Szükséges a napi többszöri vc mérés.

Akkor is, ha beállítjuk a megfelelő bázis adagot, ill. ha ellenőrizni szeretnénk a bevitt ch-hoz adagolt inzulint.
Az is biztos, hogy étkezés után 1,5 órával érdemes legelőször mérni.
Én, ha éjszaka felébredek, akkor már rutin szerűen megmérem, így kontrollálom, hogy jók-e az adagjaim.

Én sem szoktam, nem is szeretném kiszámolni a napi 3-4 csíkot. Akkor beleőrülnék, hogy vajon melyik az az időpont, amikor a legalkalmasabb mérnem?

Ha úgy érzem, mérek, és ez előfordul, hogy napi - éjszakai 6-7 alkalom.
Én is így érzem magamat biztonságban.;)
 

zsuzsa

Új tag
Mit kamion, felcsapunk stixgyártónak, és saját gyárunkbó első kézből jutunk hozzá a termékhez, és mérhetünk orrba szájba.
 

tímeácska

Őstag
Mit kamion, felcsapunk stixgyártónak, és saját gyárunkbó első kézből jutunk hozzá a termékhez, és mérhetünk orrba szájba.

Zsuzsánál a pont!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Mi meg majd Tekenyőssel, Gráciával, Növikével, Szamacskával, 100-aska Lábaskával, és a többiekkel járhatunk majd "csapatépítő mítingre"... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Na, de valóban, vissza a témához (bocsánat, hogy elkanyarodtam...:oops:):
Egyáltalán, miért baj az, ha Valaki többször mér cukit, akár 10-12 alkalommal / nap?! Nem értem... (Persze, itt kizárnám a "túlkorrigálást!!!")
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!A rablásba meg a kezdődő vállalkozásba én is beszállnék.Nekünk már volt akkor 2 meetingünk..nem semmi..
Én olyan csapatépítő tréningre mennék el ahol a vízesésen szánkáznánk le kiváncsi lennék ki-kit húzna ki a vízből?(legfrissebb kollégákkal,na meg a jó főnökkel.)
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!A rablásba meg a kezdődő vállalkozásba én is beszállnék.Nekünk már volt akkor 2 meetingünk..nem semmi..
Én olyan csapatépítő tréningre mennék el ahol a vízesésen szánkáznánk le kiváncsi lennék ki-kit húzna ki a vízből?(legfrissebb kollégákkal,na meg a jó főnökkel.)

Ajajj...kénytelen leszek hínárosodni.Csigu!Te vizicsigu leszel.Egyedül Tekinek van hávájdidzsi...Csacsi és százlábú és egyéb...hát...:???:Megoldjuk!:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ajajj...kénytelen leszek hínárosodni.Csigu!Te vizicsigu leszel.Egyedül Tekinek van hávájdidzsi...Csacsi és százlábú és egyéb...hát...:???:Megoldjuk!:mrgreen:
Légzőpipát nekijjük. Mííting indul, csapat építő csapattársak kerestetnek. Olyanok előnyben, akik a lépcsőt léphetőnek gondolják, a gondokat megoldhatónak, és a stixet gyárthatónak. Akkor meló után lehet terápiálni.

A cukimérés gyakorisága szabadon választott, mindenki annyit mérhet, amennyit a megfelelő terpiá(lás)hoz szükségesnek tart. Ajánlások vannak, de nem tilos attól eltérni. B.Lacinak és Pálnak az eredmények függvényében engedélyezett a napi 3-4 (esetleg 5) mérés, tehát őket sem kötelezzük a ajánlásnak megfelelő számú mérése.
 

zsuzsa

Új tag
Kedves Steveray!
Én indító gondolatodra reagálnék. Mi is úgy tudtuk, és mértük a kisfiúnk cukrát, hogy evés előtt és utána 1,5 órával, hiszen az inzulin hatásgörbe, felszívódás és stb.. alapján, valóban nincs értelme előbb mérni. DE most ugrik a majom a vízbe, nem értettük hogy a közel noorm értékeink mellett miért magas a haemoglobin szintünk. Aztán egy vérvételnél kiderült, hogy evés után fél egy órávak majd 20 körülire kiugrik a cukra ami farkasfogként újabb fél egy óra múlva felére zuhan vissza, és ezt a gyerek egy hanggal nem jelezte. Ez csak vérvétellel derült ki, és azóta elkezdtük mérni evés után fél egy órával is, és addig kellett a therápiát módosítani amíg ezt az ugrást ki nem védtük, jelenleg úgy néz ki hogy az válik be hogy előrébb hozta negyed órával, és más beosztással az inzulinbeadást, és csak később kezd el enni, hogy a hatáscsúcsot előrébb hozzuk ,így úgy néz ki hogy szinten marad, de ehhez rengeteget kell kellett mérni, napi 10-12x is mértem, és mivel módosítottunk a therápián, emeltünk bólust bázist, még éjjel is mértem. Ez csak átmeneti hiszen ha újra stabil lesz akkor megint elég 6-8 mérés, de ennél jobban nem redukálom le, mert különben nem tudom megbízhatóan kezelni. Bizony mérni kell néha olyan időpontban is amikor egyébként nem szoktunk, vagy nem kéne, nem indokolt, mert lehet ott a probléma. Pl. egy rejtett hypot, vagy magas értéket is így lehet elkapni.
 
Az életveszélyes, ha mondjuk valaki óránként vagy félóránként mér, és folytojn korrigál.

Alapelvek vannak.....csak ezt a szervezetem nem tudja.....

Sajna mostanában sokszor éreztem, hogy baj van. köv.: mérés, ez mostanában 8-10-12 is. Munka közben így egyszerűbb, mint azon gondolkozni mi is van most.

Segíthetek a kamijon térítésben: csak kiállok az útra és a sofőr kezét-lábát töri a menekülésben (régen azt mondták a szén is feljön..), ja és van fekete sapkám, lyukakat is tudok vágni rá:mrgreen:
 

steveray

Új tag
Nekem sincs egészségkártyám, vagy mi a szösz, és felesleges pénzem sincs külön közel ötezret kidobni egy doboz csíkért. Tizenötezer meg még annyira sincs. Ilyen egyszerű az élet: szegény ember vízzel főz.
Különösen ha emellett még több, mint egy huszas megy el havonta más gyógyszerekre is.

Természetes, hogy az optimális mennyiségű vércukormérés optimálisan beállított inzulinkezelés és diéta mellett értendő.

Én reggel ébredés után, délben kaja előtt, délután 4-5 körül és este 9 és 10 kor mérek. z nekem bőven elég - egy-két kivételtől eltekintve - arra, hogy kordában tartsam a cukromat.
 

Zsu77

Új tag
Légzőpipát nekijjük. Mííting indul, csapat építő csapattársak kerestetnek. Olyanok előnyben, akik a lépcsőt léphetőnek gondolják, a gondokat megoldhatónak, és a stixet gyárthatónak. Akkor meló után lehet terápiálni.

A cukimérés gyakorisága szabadon választott, mindenki annyit mérhet, amennyit a megfelelő terpiá(lás)hoz szükségesnek tart. Ajánlások vannak, de nem tilos attól eltérni. B.Lacinak és Pálnak az eredmények függvényében engedélyezett a napi 3-4 (esetleg 5) mérés, tehát őket sem kötelezzük a ajánlásnak megfelelő számú mérése.

...khm...ki...mármint,hogy kicsoda...az a...khm...PÁL?:mrgreen::(:rolleyes:
 
Oldal tetejére