Védőoltások

napocska

Őstag
http://www.zimonyi.hu/?cat=19

Itt az a honlap, melynek írója fiatal, orvos és kisgyerekes anyuka, aki úgy látom, elég teljeskörűen körüljárta a prevenar témát. Engem sikerült elbizonytalanítania, hogy akarnám-e a pneumococcus helyett a staphylococcust?
 

tímeácska

Őstag
http://www.zimonyi.hu/?cat=19
Engem sikerült elbizonytalanítania, hogy akarnám-e a pneumococcus helyett a staphylococcust?

Na, igen... Jó kérdés, Kriszta...
Na, de azért ennek az orvosnak igencsak kíváncsi lennék a véleményére, hogy Máté esetében mit tenne?! Mi lehet a legjobb megoldás?
Máténak a se. pneumococcus ellenanyagszintje igencsak a norma alatt volt pneumocossus ellenanyagszint> vagy = 30, ehhez képest Máténak volt 3... És semmi több... Levélben, és telefonon is értesítettek az 1.sz. Gyerekklinikáról, hogy Máténak sürgősen meg kell kapnia a védőoltást, Prevenar-t... Majd 2 hét múlva (ekkorra fejti ki -elvileg- a védettséget...) újbóli oltást kellett kapnia, mivel a se. ellenanyag szint még mindig csak 12 volt... Újabb 2 hét múlva kontroll vérvétel, ami azt mutatta, hogy az ellenanyag szintje 15 volt csupán, 2 oltás után... Nos, ekkor úgy döntöttek, hogy felnőtteknek való Pneumovax oltással próbálkoznak, hogy legalább -ha védettséget nem is tudnak vele biztosítani, mivel ahhoz a min. szintnél magasabb ellenanyagszint kellene...), legalább a minimum szintig feltolják az ellenanyag szintet... Meg is kapta, 2 hét múlva kontroll: hurrá, 20-ig fel is tornázták a se. ellenenyagszintet... És nem mertek több oltást beadni a gyereknek... Nos, most ott tartunk, hogy jön az ősz/tél... És újból el kell (???)(!!!) játszanunk ezt a sztorit?
-Itt jegyezném meg, hogy Máté CSAK gyermek intenzív részlegen kaphatja az oltásokat, mert volt már oltási szövődménye: fél órás apnoe formájában jelentkezett...-
 
sziasztok az én kisfiam megkapta a prevenár oltást , 3 napig lázas volt töle .De szerintem megérte nem volt infulenzás sem. Lenne egy kérdésem ti milyen imunerősitőt adtok csemetéiteknek. Megkezdtük az ovit és kéne valami. Tapasztalataitokat várom szedtük már a Lenkeit ,Flavon lekvárt 2 üveggel de igazábol nem vagyok egyikkelsem megelégedve. Elöre is köszönöm a válaszokat.
 

tímeácska

Őstag
Napocska által belinkelt oldalon találtam egy újabb érdekességet, miszerint a régebbi Di-Per-Te oltást felváltotta a "sokkal korszerűbb" Infanrix oltóanyag... Tuti, hogy valóban más anyag/vagy más töménységű/, mivel az előbb említett oltási szövődménye Máténak a Di-Per-Te 1/c után volt... (Ezt adják 6 hónapos korban...) 18 hónapos korában már bevezették az Infanrix-ot, ezt kapta, és nem volt rá semmilyen allergiás reakció (anafilaxiás sokk, légzésleállás). A helyi orvos szerint nem az oltóanyag volt a "hibás" a légzésleállás miatt, hanem valami betegségre ráoltottak... Na, de ez az orvos oltotta akkoriban, akkor most azt mondja, hogy Ő hibázott, mivel nem vett észre egy betegséget a gyereknél, amire ráoltott (tilos oltani, ha a gyerek szervezetében aktuálisan fertőzést okozó kórokozó van jelen, mivel az oltóanyag "attennált" -inaktivizált/vagy éppen aktív- kórokozót tartalmaz, ha ezek "összekeverednek" igen nagy galibát tudnak okozni...)...
Ugyan ezt megkérdeztem másik orvostól, aki oltási szaktanácsadásra specializálódott, szerinte az oltóanyaggal volt gond... Vagy a gyerek szervezete (csökkent IgG szint miatt) miatt alakult ki a szövődmény, vagy szemnnyezett volt az oltóanyag...
Na, de én ettől még koránt sem vagyok nyugodt...
 

tímeácska

Őstag
Immunerősítő...
Igazából, ha nem "beteges" a gyerek, azt javasolják az "okos emberek", hogy nem kell külön immunerősítőt szednie, majd "természetes úton megszerzi magának"... Elég, ha zöldségek/gyümölcsök formájában beviszi a megfelelő mennyiségű vitaminokat, ásványi anyagokat, antioxidánsokat...
A túlzott "immunizálás" is tud káros lenni...-> allergia...
 
Köszönöm szépen a válaszod hát majd elválik milyen beteges lessz . Remélem nem nagyon ,lépek is mert megyek érte az oviba . További jo beszélgetést késöbb vissza nézek .
 

napocska

Őstag
Mikor Dani bölcsis volt, kapott valamilyen immunerősítőt, már nem emléxem a nevére, meghatározott rendben kellett szedni, x hétig minden nap, aztán egy hét szünet. Már azon is törpöltem, nem pont ez okozott olyan galibát, hogy az immunrendszere a saját sejtjei ellen fordult. Persze, nem értek hozzá, lehet, hogy hülyeség, csak keresi az ember az okokat.
 

tímeácska

Őstag
Nálunk ez a "kapjon védőoltást kontra ne kapjon védőoltást" már régóta vissza-vissza térő motívum...
Mikor kiderült, hogy csökkent IgG és IgA szintje van Máténak, első kanyarban azt javasolta az orvos, hogy minden kötelező és nem kötelező védőoltást meg kell kapnia... Mondván, hogy az Ő szervezete nem úgy, és nem kellőképpen reagál bármilyen nemű/mértékű fertőzésre, mint egészséges társaié...
Közben ez az orvos elküldött Minket egy másik orvoshoz, aki viszont azt mondta, hogy immuncsökent/hiányos embereknél igencsak mérlegelni kell bármilyen oltás lehetőségét... Mivel, a legtöbb oltóanyag "elölt, vagy legyengített" kórokozót tartalmaz, és így tud csak "emlékezni" a szervezet a kórokozóra (immunizál: emlékező sejteket "hoz létre" a szervezet), amikor "szemtől-szembe" találkozik az "igazival", akkor aktiválja az "emlékező sejteket"... Nos, Máténak ezek az "emlékezősejtek" hiányoznak, ill. csökkentek... Így már az első találkozásnál galibát tud okozni a védőoltás kórokozója, mivel a gyerek szervezete nem tud ellenanyagot megfelelően előállítani, így raktározni sem...
(Nem tudom, mennyire érthető, próbálom "egyszerűen, érthetően" leírni... Csak nehéz...)

Érdekes tény az is, hogy ugye amit oltást vállba kapunk még a kórházban -újszülött korban-, és egy életen át megmarad a hege (TBC elleni oltás - BCG) (Úgy marad meg a heg, hogy a környező szövetekkel "reakcióba lép" az oltóanyag, és heg képződik -> Pozitív a heg -> van védettség...), nos, Máténak már 1,5-2 éves korában sem látszott ez a heg... Újból kellett oltani TBC elleni oltással, de már megint negatív a heg...
Kezdem "unni"... Asszem...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, Máté tényleg egyéni eset, de gondolom, ha intenzíven kapja az oltásoakt, ott biztonságban van! Én beadatnám csökkent ig szintek mellett az oltásokat így, az intenzíven...

Amúgy a kedves doktornő, aki regényt ír arról, hogy ne oltsuk be a gyereket pneumo ellen (azaz első x törzse ellen), az nem látott pneumos gyereket. Ha az övé kapná el, kíváncsi lennék, mit mondana. Én beadattam Nimródnak és Brúnónak is fogom, az agyhártya gyulladás ellenit is és a kullancs ellenit is. Amint írta is a dokinő a blogjában is, jönni fog mindig új verziója az oltásnak, kibővítve a vírustörzseket, így ugyan lemaradva bár, de lassan, egyszer majd felzárkózhatunk az összes törzs elleni oltással.
 
C

centerem

Vendég
Immunerősítő...
Igazából, ha nem "beteges" a gyerek, azt javasolják az "okos emberek", hogy nem kell külön immunerősítőt szednie, majd "természetes úton megszerzi magának"... Elég, ha zöldségek/gyümölcsök formájában beviszi a megfelelő mennyiségű vitaminokat, ásványi anyagokat, antioxidánsokat...
A túlzott "immunizálás" is tud káros lenni...-> allergia...


Sziasztok!

Én is aggódtam amikor egy évvel ezelőtt elkezdtük a bölcsit, komolyan minden második héten betegek voltunk sőt az egész december betegségekben telt. Elvittem a lányom magándokihoz (a körzeti nincs nagyon a helyzet magaslatán ez már többször kiderült) és rákérdeztem hogy nem kéne-e immunerősítő a gyereknek ha ennyire odavan. És nekem is ezt mondták, hogy magától összeszedi a védelmet, különleges ok kell ahhoz hogy erre imm.e-t adjanak. Nyomtuk belé a gyümölcsöket-zöldséget amennyit télen lehetett de akkor lett jobb amikor eljött a jobb idő. Szóval drukkoljatok hogy most ősszel ne durvuljon be megint ;)
 

tímeácska

Őstag
Molli!
Igen, az elején én is úgy gondoltam, hogy valóban az lenne a leghelyesebb, ha minden lehetséges védőoltást megkapna Máté, nehogy "véletlen összesodródjon" a gyerek egy kórokozóval, és ne tudjon megfelelően ellenagyagot termelni...
Igen ám, mindaddig ezt így is gondoltam, amíg egy oltási szaki ki nem fejtette álláspontját erről az egészről...
Az Ő véleménye szerint:
- Igazság szerint az csak a "kisebb gond", ha oltási szövődménnyel, akár légzésleállással jár együtt az oltás... Igen, erre a célra ott a gyermek intenzív részleg, ha kell, azonnal közbe tudnak avatkozni... Ebbe még én is beleegyeznék...
- De mi van akkor, ha a legyengített kórokozóval, ami a védőoltással kerül a gyerek szervezetébe, úgymond, nem tud megküzdeni a szervezet... ??? Pl.: bizonyos oltások után szinte automatikusan láz jelentkezik, ez jelzi, hogy igen, megérkezett a legyengített kórokozó... Azaz, "visszajelzést" ad a szervezet, az immunrendszer... Az, ami Máténak nem megfelelően működik... Hm... Na, ez már nem tetszene...
Nagyon sok (a legtöbb) védőoltás kontraindikációja az immunhiány/csökkenés... Még a "kötelező" védőoltásoké is...
Nem tudom, az eszemre, vagy az észérvekre hallgassak... Mivelhogy, ahány szakember, annyi vélemény... Na, és én döntsem el, mi legyen??? Mivel, majdhogynem ezt mondják... (???)
 

zsuzsa

Új tag
Mi bedattuk a kötelezőkön kívűl beadattuk az agyhártyagyull. ellenit, és mikor Tibus még egészséges volt, és szerettük volna a másodikat, mivel én nem voltam semmilyen betegségben, Tibus bölcsit kezdett, beoltattuk bárányhimlő ellen, őt is engem is, és mikor beteg lett a dr,.nénink javasolt mivel kétszer volt középfülgyulladása, és amúgy kedvezménnyel megkaphattuk beoltattuk a pneumo ellen. Azóta egyébként, bár előtte sem volt beteges, de azóta szinte semmi, remélem megmarad ez a jó szokása. Ami minket minden évben legalább kétszer gyötör, tavasszal, ősszel az a hányós hasmenéses vírus, elég ha egy gyereknek van, a következő tuti hogy Tibus lesz. És az egész család. Ezt soha nem tudtuk kivédeni, az a szerencsénk hogy hányni nem szokott, csak folyik szegénykémből, legyengűl, és hypozik, de nagyon. Ettől mindíg rettegünk. Én most nagyon keresek neki valami olyan dolgot, ami az ereire jótékony hatású, immunerősítő, és vitaminokat is tartalmaz, ez a három szempont fontos nekem, lehet aloe vera, vagy homeopatia, vagy Flavonoid termék, de nem tudom melyik lenne jó és ne legyen arany árban, a noni is érdekellt volna, de nagyon sokba kerűl, bár most amit kaptam gyerekorvostól javaslatot, aloe vera csak 18E lett volna, bár nem egy havi adag. Nem tudom mit adjak neki, valami kéne, valamit szeretnék adni, most ajánlották az ereire az omega3 halolajat, még kikérem a gyerekorvosunk véleményét is. Még tavaly is a sima béres cseppet kapta C vitaminnal.
 

dg

Őstag
Amúgy a kedves doktornő, aki regényt ír arról, hogy ne oltsuk be a gyereket pneumo ellen (azaz első x törzse ellen), az nem látott pneumos gyereket. Ha az övé kapná el, kíváncsi lennék, mit mondana.
Itt a lényeg, így igaz.
Számomra nevetséges az egész oldal (már a korábban hivatkozott link), finoman szólva hiteltelen. Messziről jött ember... Riogatás, ami amúgy minden egyes új oltás bevezetése körül kialakul (lásd legutóbb a HPV oltást, attol a rémhírek szerint néhányan meg is haltak...) Nem vitatom, hogy van alapja annak, amit mond, de nyilván amikor arról döntenek, hogy széles körben oltsanak-e gyerekeket valami ellen, a lehetséges haszon-kár mérleg nyelve eldől valamerre, és ez predesztinálja a döntéshozatalt.

A mi gyerekorvosunk pulmonológus. Megbeszéltük, hogy a lányaim megkapják a pneumococcus ellenit, az agyhártya c - ellenit, meg a bárányhimlő ellenit mindenképp. Azt akartam, hogy a sorrendet a "legfontosabbal" kezdjük. Melyik az? Az egyértelmű válasz a Prevenar volt. (Akkor még sehol se volt ez a nagy közbeszéd a témáról.)
 
C

centerem

Vendég
Mi bedattuk a kötelezőkön kívűl beadattuk az agyhártyagyull. ellenit, és mikor Tibus még egészséges volt, és szerettük volna a másodikat, mivel én nem voltam semmilyen betegségben, Tibus bölcsit kezdett, beoltattuk bárányhimlő ellen, őt is engem is, és mikor beteg lett a dr,.nénink javasolt mivel kétszer volt középfülgyulladása, és amúgy kedvezménnyel megkaphattuk beoltattuk a pneumo ellen. Azóta egyébként, bár előtte sem volt beteges, de azóta szinte semmi, remélem megmarad ez a jó szokása. Ami minket minden évben legalább kétszer gyötör, tavasszal, ősszel az a hányós hasmenéses vírus, elég ha egy gyereknek van, a következő tuti hogy Tibus lesz. És az egész család. Ezt soha nem tudtuk kivédeni, az a szerencsénk hogy hányni nem szokott, csak folyik szegénykémből, legyengűl, és hypozik, de nagyon. Ettől mindíg rettegünk. Én most nagyon keresek neki valami olyan dolgot, ami az ereire jótékony hatású, immunerősítő, és vitaminokat is tartalmaz, ez a három szempont fontos nekem, lehet aloe vera, vagy homeopatia, vagy Flavonoid termék, de nem tudom melyik lenne jó és ne legyen arany árban, a noni is érdekellt volna, de nagyon sokba kerűl, bár most amit kaptam gyerekorvostól javaslatot, aloe vera csak 18E lett volna, bár nem egy havi adag. Nem tudom mit adjak neki, valami kéne, valamit szeretnék adni, most ajánlották az ereire az omega3 halolajat, még kikérem a gyerekorvosunk véleményét is. Még tavaly is a sima béres cseppet kapta C vitaminnal.


Szia Zsuzsa!

Én is mindig alternatívákat keresek az immunerősítésre. Nekünk ami bevált eddig: ha orra elkezd folyni akkor C-vitamin nekünk a por állagú jön be mert a cebion cseppre allergiás, a doki fel tud írni fillérekért C-vitamin port, meg aloa verából olyan összerágható gyerekvitamint, meg omega 3-at is próbálom, hogy jobban felszívódjon a vitamin, de az akkora nagy szem, hogy nem nagyon akarja lenyelni. A danonos actimelek is jók szerintem vagy szoktunk normaflórt vagy protexint adni, a bélflórájára ha bármi pici betegség is van. Aloa verásból van kifejezetten gyerekgél de Anna azt nem issza meg sajnos. Homeós termékeket csak betegség elején szoktam adni mondjuk köhögésre a Stodal nagyon bevállt azonnal felszakad a trutty, de ha már beteg akkor mint halottnak a csók. Flavinokról itt a Dr.Infon is van egy csomó minden, a keresőbe írd be: flavonoid... Valamit olvastam a Flavin7-ről hogy három céget is megbüntettek, de nem jártam még utána hogy is volt ez. Ha találsz valami jót légyszi maj írd meg!!!:)Köszi szépen!
 

zsuzsa

Új tag
A flavin 7 volt most a tv ben azért bűntették meg őket mert hitetlennek találták, mivel azt írták hogy gyógyítja a rákot. Na most nekem hiába írnák le hogy meggyógyítja a cukorbetegséget, ezt úgyis tudom hogy nem így van, és nem is ezért adnám. Mindenesetre olyat írtak le ami nem bizonyított. Az aloe verában csak a naturt tudnánk inni, és az valóban pocsék. Ajánlotta gyerekorvos még a zöldség kapszulát, valami mással. A zöldség kapszulából napi 4 db kéne, a másikból egy kapásból 5 tbl szedne a gyerek, ráadásúl közel 40 Euróért. Ha beteg akkor mi is jókat használunk köhögésre hasmenésre náthára mindíg megvan a jól bevált, sajnos az a tapasztalatom, hogy ha már beteg akar lenni, a homeopátia sem állítja meg, de van akinek az is jól baválik. Keresgélek ezerrel, mert el szeretném már kezdeni neki valami jót adni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nem próbáltátok az Echinacea-t? Már évek óta szedem, vannak csepp formában és kapszulában is, magyarul ez a kasvirág. Ha beteg emberrel találkozom vagy órákat ülök egy kórházi váróban, mindig eszem belőle, ha férjem hazahoz egy náthát, akkor is eszem, meg ha gyengének érzem magam. Ebből lehet kúrát csinálni, 2 hétig napi 3x15 csepp és 2 hét szünet, ezt a kört 3-4x ismételni, ez egy kúra, általános immunerősítő. Férjem is szedi és komolyan, sokszor egyértelmű, hogy ez segített még csírájában elfojtani egy-egy kijövőfélben lévő náthát, torokgyuszit. Meg, ha a munkatársai betegek, ő eszi és múlt télen egyszer sem kapott el semmit.

Gyógynövényboltban lehet kapni, terhesen és szopi alatt is lehet szedni, gyerekeknek is (Nimródnak is adtam már többször).
 
Oldal tetejére