Vírusos agyhártyagyulladás

dg

Őstag
A legfontosabb, hogy ha az agyhártyagyulladás gyanúja igazolódott, hogy megállapítsák: vírusos, vagy bakteriális eredetű-e? Ez az első, amit az orvosok tesznek, és lehet örülni, ha vírusos...
 

dg

Őstag
Szóval, a testvérem jelenleg, egy hete, a László Kórházban fekszik, a diagnózis vírusos agyhártyagyulladás. Ebből maradéktalanul fel lehet épülni. Ez benne a jó hír.

Nagyon hirtelen jöttek a tünetek. Előtte volt egy mellhártyagyulladás, láz, gyengeség, erre antibiotikum, fekvés. Jött két nap szünet: láztalanság, visszatérő életerő. Majd hirtelen pokoli fejfájás, szédülés, láz ismét, és nagy gyengeség.
Azonnal felkeresték a körzeti orvost, aki azonnal kórházba küldte. Ott soron kívüli vérvizsgálatok következtek, amik indokolták a lumbálást. (Hát...) Ekkor lett egyértelmű, hogy agyhártyagyulladásról van szó.
A vett minta normális esetben kristálytiszta kell legyen. Esetünkben enyhén opálos volt. (Súlyos, bakteriális esetben egészen zavaros.)
Még aznap este felvitték a vidéki kórházból Budapestre. Infúzió hegyek, további vizsgálatok.
Egy hét alatt épp hogy el kezdett javulni az állapota, nagyon tartja magát ez az átkozott kór.

Valószínűleg nem tudják megmondani pontosan, milyen vírus okozta a bajt.

Persze, mi is tövig rágtuk a körmünket, nem csak miatta, magunk miatt is: én éppen látogatóban voltam náluk a gyerekekkel, és főként a saját másfél éves kisfia, meg a felesége, akikkel szoros a kontaktus... Határozottan kijelentették, hogy a környezete nincs veszélyben.
Az ilyen eseteket kötelező jelenteni az ANTSZ-nek is. Semmiféle óvintézkedést nem rendeletek el, még csak megfigyelést se.
 

dg

Őstag
Nagy örömünkre, úgy néz ki, ma a testvérem elhagyhatja a kórházat, 10 nap után. Ez a 10 nap tele volt fizikai kínokkal, amit maga a betegség és a vizsgálatok karöltve okoztak. de vége!
Azért, ha vehetem a bátorságot arra, hogy álatlános tanácsot adjak: mindenki nagyon vigyázzon magára atekintetben, hogy azokat a jelentéktelennek hitt kisebb betegségeket, mint a felsőlégúti megbetegedések például, kezelje ki mindenki alaposan, sok pihenéssel. Otthon maradni még akkor is, ha a táppénz sok mínuszt jelent forintban. Mert ha legyengül a szervezet, abból óriási baj lehet!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagy örömünkre, úgy néz ki, ma a testvérem elhagyhatja a kórházat, 10 nap után. Ez a 10 nap tele volt fizikai kínokkal, amit maga a betegség és a vizsgálatok karöltve okoztak. de vége!
Azért, ha vehetem a bátorságot arra, hogy álatlános tanácsot adjak: mindenki nagyon vigyázzon magára atekintetben, hogy azokat a jelentéktelennek hitt kisebb betegségeket, mint a felsőlégúti megbetegedések például, kezelje ki mindenki alaposan, sok pihenéssel. Otthon maradni még akkor is, ha a táppénz sok mínuszt jelent forintban. Mert ha legyengül a szervezet, abból óriási baj lehet!
Örülök, hogy a bratyó túl van a nehezén, én nem volt semmi komolyabb, és főleg maradandó probléma.
Azt hiszem a tanácsok, figyelmeztetések mindig jól jönnek, köszike érte.
 

Gabciih

Új tag
Vírusos Agyhártyagyulladás itt is !

Szijasztok! Gondoltam én is megosztom a történetemet... 16 éves vagyok és nagyon hirtelen jött ez az egész.... pénteket,szombatot végig buliztam és mellette diétáztam már szeptember óta..Semmi bajom nem volt se vasárnap se hétfőn se kedden. Kedd este még barátnőimmel beszéltük a hétvégi programot msn-en és ezek után lefeküdtem aludni 11 körül.Hajnal 2kor hidegrázásra keltem. Kiakartam menni a fürdőszobába , hogy megmossam az arcom és ahogy felálltam , visszaestem az ágyra....Gondoltam magamban , jó mindegy akkor visszafekszem. Előtte inni akartam és odanyúltam az üveg ásványvízért és megtudtam fogni de nem bírtam el ; ahogy felemeltem ,ki is esett a kezemből...Visszafeküdtem aludni-gondolván , majd reggelre elmúlik- csakhogy , nem sikerült visszaaludnom... Reggel 6-ig szenvedtem, aztán valahogy elaludtam.2 órát sikerült aludnom.E 2 óra alatt amíg aludtam mindenki elment itthonról ,csak a nagymamám nem.Kiabáltam neki 8-10-ig de nem hallotta mert hátul volt a kertbe.Ekkor jött életem mentőöve: Az egyik legjobb barátnőm hívása. Felvettem és mondtam hogy most nem nagyon tudok beszélni , mert rosszul vagyok ,de nincs itthon senki , csak a mama, de ő is hátul van és nem hallja , hogy kiabálok és , hogy most lerakom.... És le is raktam.Pár perc múlva hallom , hogy csörög a vezetékes telefon......És bejött a mama a szobámba , hogy felhívta a Szabina(a barátnőm , aki engem is hívott és kinyomtam) ,hogy valami nincs rendben velem és hogy nézzen meg. Behozta a lázmérőt meg gyógyszert. 41,5 fokos lázam volt. Nagyon megijedt ő is meg én is. Hívta anyát , aki egyből hazajött.Ő hívta Dr.Békássy Szabolcsot , akinek szintén csak az életemet köszönhetem. Mondta ,hogy fél óra míg ki tud jönni ,de addig csináljunk hűtőfürdőt... Nagyon nem szeretem , de végül belementem. Fél órát ültem a kád vízben és csak fél fokot ment le a lázam. Kiszálltam a kádból és nem nagyon tudtam mozogni , jártam de nem érzékeltem , hogy hol vannak a tárgyak körülöttem a falnak is neki mentem és a Doktor Úrnak is... Bementem a szobámba , lefeküdtem. Elkezdett vizsgálni a Doki és kb. 2 perc után közölte , hogy kórházba kell mennem... Én elkezdtem vele veszekedni , hogy nem akarok kórházba menni , de mondta ,hogy vagy anyuék visznek el vagy a mentő.Végül kocsiba ültünk és elindultunk a Szent László Kórházba . Ahogy kiértünk Dunavarsányból már nem láttam csak fényt és sötétet. Mire beértünk a kórházba , már járni sem tudtam... A betegszállító srácok toltak be tolókocsiban. Egyből elkezdtek vizsgálni , vért vettek, szúrtak összevissza.....Akkor már különböző méretű foltok(bőr alatti bevérzések)jelentek meg az egész testemen, először a lábamon , majd a kezemen és végül mindenhol.. :/ Életem legrosszabb napjának a legrosszabb perceit éltem át..Megállapították , hogy vírusos agyhártyagyulladásom van szepszissel(vérmérgezéssel). Csak fél órát voltam ott, mert utána intenzívre kerültem.Ott csináltak értágítást....Szúrtak be infúziót. Az első éjszaka rossz volt nagyon , mert a gépek , amiket rám szereltek ,folyamatosan mértek ,zörögtek ,csipogtak .... Nem sokat aludtam. A többi nap már igazán jó volt. Tv-t is kaptam , letegeződtem mindenkivel . Nagyon aranyos volt mindenki :)) Az intenzívről még sokat köszönhetek Dr.Mayer Mariann Doktor Nőnek(Remélem jól írom nevét) aki az első éjszakától az utolsó ott töltött percemig mellettem volt.4.nap után kikerültem az intenzívről. Az első éjszakám az új helyen szörnyű volt.... És másnap már a kezem és a lábam is bedagadt és zsibbadt. Nem nagyon tudtam lábra állni ,csak annyira míg elsétáltam a wc-ig és vissza.Utána elkezdtem fájdalom csillapítót és gyulladás csökkentőt kapni és másnap már jobban voltam. Onnantól folyamatosan javult az állapotom (hála égnek). 7,5 napot töltöttem a kórházba ,aztán hazaengedtek. :D Most itthon vagyok , és 1 hétig nem mehetek sehova..... 1 hét múlva vissza kell mennem vérvételre és ha jók a leleteim, akkor már mehetek iskolába és táncra is :$ :) A foltjaim is kezdenek eltűnni :) Jól vagyok , de tényleg :) És megszeretném köszönni mindenkinek aki meglátogatott , aki mellettem állt, aki gondolt rám, de legfőképpen Kollár Szabinának , Dr. Békássy Szabolcsnak és a többi orvosnak és Édesanyámnak hogy megmentették az életem és mellettem álltak. Nélkülük már nem lennék :// Köszönöm: Fehér Gabriella(16)
 

tímeácska

Őstag
Szia Gabciih!
Köszi, hogy megosztottad velünk az esetedet! Szinte én is éreztem, amit leírtál, annyira átéreztem! Örülök, hogy már minden rendben, pihenjél még jó sokat, és vigyázz magadra!:cool:
 

dg

Őstag
Kedves Gabi!

Nagyon megrázó volt olvasni soraidat.
Rendkívül örülök, hogy időben a megfelelő helyre kerültél, fantasztikus a barátnőd, akiben volt oly nagymértékű szeretet és törődés feléd, hogy aggasztotta a helyzet és lépett, s, hogy hősiesen kiálltad az egészet!
Borzalmas lehetett Neked és a szeretteidnek egyaránt.
Nagyon jó olvasni, hogy jól vagy, s mielőbbi teljes felépülést kívánok!!!
 

Gabciih

Új tag
Köszönöm :) Nagyon aranyosak vagytok ! Tényleg , csak azért írtam le , hogy megköszönhessem azoknak akik velem voltak , és hogy felhivjam a figyelmet olyan orvos keresésére aki nem a jutalékra , pénzre megy , hanem arra hogy életet mentsen.... Kevés az ilyen orvos :// Szóval köszönöm , hogy elolvastátok és a jó kívánságaitokat is :)
 
Oldal tetejére