H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

napocska

Őstag
Szia Katalonia!
Nem hinném, hogy a sclerosis multiplex-nek közvetlen "kapcsolata" lenne a Fluval P-vel. Anyukám is ebben a betegségben szenved, SM-es már több, mint 30 éve... A központi idegrendszer fehérállományának gyulladásos megbetegedése. Az immunrendszer rátámad az idegsejtek nyúlványait burkoló velőshüvelyre, és véglegesen roncsolja azt. Vagyis: Az egyik leggyakoribb neurológiai megbetegedés, melynek lényege a velőshüvelyvesztés (myelinhüvely) következtében kialakuló funkciózavar. A betegség kizárólag a központi idegrendszert érinti, a perifériás idegeket nem! A 37,3 °C testhőmérsékletnek pedig úgyszintén nem igazán van köze... Mármint, az SM-hez. Nem tudom, merre laksz, de a székesfehérvári kórház neurológiáján dolgozik Dr. Guseo András professzor, aki az SM "magyarországi atyja", világhírű kutatásaival méltó helyet vívott ki magának e betegség kezelésében! Érdemes felkeresni, bár lehet, hogy várni kell rá pár hetet, sőt..., mivel nagyon sok időt tölt külföldön (USA) a kutatásai miatt! Akkor is azt javaslom, egy utat megér! ;-) Minden jót, ha kérdésed lenne, megpróbálok válaszolni! :)

Timi!
Erről jut eszembe! Múltkor találtam egy honlapot, elküldöm a linkjét, hátha van benne érdekes info számotokra.

http://bibeledel.blogspot.com/
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hallottátok, hogy meghalt az egyik influenzás kismama? Annyira szörnyű... Timi, ugye beoltattad magad?

Azért ez biztosan nagy különbség az új és a szezonális influenza között, ahogyan a kismamákat támadja, mert amikor 2 éve terhes lettem, akkor nagyon paráztam az influenzán és végigkérdeztem az összes létező orvost körülöttem, hogy nem vagyok-e nagyobb veszélynek kitéve, de mindenki azt mondta, hogy egy sima influenza nem veszélyesebb a kismamára nézve, mint a nem kismamákra, max az első 12 hétben a láz miatt a magzatra lehet veszélyes. De az új influenza pont az előrehaladott terhesekre veszélyes és magára a mamára nézve az, ez nagyon brutális...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli!

Mi a helyzet a 3 év alattiak oltásával?
Holnap kapja Brúnó a maga 17 hónapjával... Doktornénink 2 hete adott egy oltást egy 16 hósnak, neki nem lett semmi baja, de másnak még nem adott. Sajnos nem is ismerek senkit, aki kapott volna ilyen idősen, de gondolom a majdnem 3 éves az már azért nem az a kategória, mint egy 17 hós. Nekünk a szívritmuszavar miatt akarja a doktornő adni, amúgy nem nagyon ajánla az ilyen kicsiknek, akik nem veszélyeztetettek. (csak megjegyzem, hogy vicces a felállás, mert a kardiológus szerint nem veszélyeztetett Brúnó... de a doktornő annyira fél, hogy az mondta, ha elkapná az influenzát, úgyis kórházba utalná, hogy folyamatos EKGra tegyék, bár a kardiolgus szerint ezt nem kell, szóval izgi a dolog... gondolom, a háziorvos szava a döntő egy kórházi beutalón influenza esetén, ezért választottam az oltást)
 

dg

Őstag
Holnap kapja Brúnó a maga 17 hónapjával... Doktornénink 2 hete adott egy oltást egy 16 hósnak, neki nem lett semmi baja, de másnak még nem adott. Sajnos nem is ismerek senkit, aki kapott volna ilyen idősen, de gondolom a majdnem 3 éves az már azért nem az a kategória, mint egy 17 hós. Nekünk a szívritmuszavar miatt akarja a doktornő adni, amúgy nem nagyon ajánla az ilyen kicsiknek, akik nem veszélyeztetettek. (csak megjegyzem, hogy vicces a felállás, mert a kardiológus szerint nem veszélyeztetett Brúnó... de a doktornő annyira fél, hogy az mondta, ha elkapná az influenzát, úgyis kórházba utalná, hogy folyamatos EKGra tegyék, bár a kardiolgus szerint ezt nem kell, szóval izgi a dolog... gondolom, a háziorvos szava a döntő egy kórházi beutalón influenza esetén, ezért választottam az oltást)

Miért tartja az orvosotok "nem igazán ajánlottnak"az oltást ilyen kicsik esetében (kivéve a veszélyeztetetteket)?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Miért tartja az orvosotok "nem igazán ajánlottnak"az oltást ilyen kicsik esetében (kivéve a veszélyeztetetteket)?
A teljes sejtes mivolta miatt. 3 év alattiaknak ritkán adnak teljes sejtes oltást, ezért náluk tényleg kicsi a statisztika az ilyen oltásokról. Bár mostanában a 3 év felettiek sem nagyon kapnak, de gondolom,minél kisebb egy gyerek, annál rosszabbul tud reagálni az ilyen erősebb oltásra. Ha lenne tört sejtes, én sem nagyon filóztam volna ezen... Drukkoljatok, ettől azért félek, de mindenképpen írok majd.
 

manocs

Új tag
én is beoltattam magam, de csak disznó ellen... és a másik ellen miért nem? mert már kívül voltam a rendelőn, amikor eszembe jutott...annyira letaglózott a kar harakiri.(meg az agymenés, hogy a háziorvosnál írják fel a teccsíkot és fogalmuk sincs róla... pumpát most láttak először)
 

macskosz

Új tag
Üdvözletem! ( 10.12-én kaptam meg a védő oltásokat)
Amit lehet,kullancs már10-éve,tüdőgy.influenza-mindkettő a Tisztelt háziorvosom megtette.Az is igaz,hogy nem is ajáln és nem is beszél le.Szövődmény csak kiütés volt (kontra ftorokort)lassan múlik,de nem viszket.A Tisztelt csinos és kedves bőrgyógyász főorvosasszony írt valamit de olyan drága,hogy..A körömgomba is visszatért az orunga után24e.huf).Viszont
Az ezüstnitrát (oldat -saját)és kénpor/2hó/ után elismerését nyilvánította.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én szeretném kérni azok hozzászólását, akik nincsenek beoltva, hogy elkapta-e őket valami kisebb-nagyobb nyavalya, és főként, hogy mik voltak a tüneteik.
De ugyanígy kérném azok véleményét is, akik be vannak oltva, mégis elkapta őket bármilyen nyavalya. Engem a tünetek érdekelnek.

Én tegnap, tegnapelőtt átestem valami nyavalyán, szerencsére ma már a cukor felborulásán kívül semmi tünet nincs.
A tüneteim: fejfájás, hátfájás, levertség, fáradtság, étvágytalanság, és többször meglátogattam a mellékhelyiséget. Láz egyáltalán nem volt.

Köszi, ha segítetek a hozzászólással.
 

almácska

Új tag
Sziasztok!
Nem vagyok beoltva, és nem is nagyon szeretném...
Igaz már másfél hete szenvedünk a lányommal valamiben. Erős torok és nyelőcső gyuladásunk volt.Láz csak nálam volt de egy napig tartot , mi is sürün és felváltva használtuk a melleéhelységet. Az orvos szerint nem kaptuk el a H1N1 virust.De a tünetek nagyon hasonlitanak hozzá. A lányom az már jól van, de nekem nem akkar vissza jönni a hangom. Ja meg fejfájásunk volt.Gyógyszert kaptunk.
Azon kivül, hogy nekem is a cukrom felborult semmi baj nincsen idáig. Hála Istennek!
Remélem hogy valamiben én is tudtam segíteni.
 

borka

Őstag
én is beoltattam magam, de csak disznó ellen... és a másik ellen miért nem? mert már kívül voltam a rendelőn, amikor eszembe jutott...annyira letaglózott a kar harakiri.(meg az agymenés, hogy a háziorvosnál írják fel a teccsíkot és fogalmuk sincs róla... pumpát most láttak először)

Szia manocs !

Igaz,hogy nem erre a topikra való,de üdvözöllek a pumpások táborába.
Kérlek,hogy az "insulinpumpa" topikon írj a pumpádról(typus) és a vele kapcsolatos első benyomásaidról.
 

tímeácska

Őstag
Hallottátok, hogy meghalt az egyik influenzás kismama? Annyira szörnyű... Timi, ugye beoltattad magad?

Igen, a Fluval AB és Fluval P is be lett adatva nekem/nekünk is! Sajnos, nem mindig tudnám elkerülini a kis ovisokat, nem mindig tud Gyula menni Mátémért az oviba... Így, igaz, hogy Mátém be van oltva, és talán ezáltal védett is, de a többi Manócskától Mátéért menet elkaphatok bármit... Hát, ha ezt egy, illetve 2 védőoltással megelőzhetem, akkor úgy gondoltam, ez a minimum, hogy én is beoltatom magamat.
Először úgy gondoltam, ha mindenki megkapja itthoniak közül a védőoltást, és én nem megyek közösségbe, akkor ezáltal elkerülhetek egy esetleges influenza fertőzést. Nos, akkor ebből viszont az következett volna, hogy én sehova itthonról, és ide sem jöhet senki... Hát, azért hónapokig karanténban nem szeretnék lenni... Az oltástól függetlenül azért nagyobb áruházakba, tömegbe nem megyek, mert nem csak az influenzát, hanem minden más betegséget is szeretnék elkerülni a várandósság alatt. Így is, hetente, 2 hetente egy zsúfolt váróteremben kell várakoznom orvosi vizsgálatra. Na, ezt kevésbé tudom elkerülni, mint egy hipermarketet... :) Így, azoknak a vizsgálatoknak a várakozási idejére pedig marad a szájmaszk... Kérdezték már többen kismamák ilyen várakozások alatt, hogy nem gondolom, hogy túlreagálom egy kissé a dolgokat?! Erre mindig azt válaszoltam, hogy bocsika, de egy kissé fáj a torkom, nem akarom a többi kismamát esetlegesen megfertőzni. Így, ezzel a válasszal viszont -eddig- elkerültem a hosszas eszmecseréket... :) Amihez, bevallom, néha nincs türelmem, főleg, ha... a beszélgetőpartner... szóval, más a hozzáállása a dolgokhoz, és voltaképpen engem akar meggyőzni olyan dolgokról, amikről nem kéne, főleg nem erőszakosan (legfőképpen, ha már néha drasztikusba megy át a kedves kismama...:rolleyes:) hiszen, önálló gondolkodás, és véleményalkotás képességével rendelkezem... Majd, ha kíváncsi vagyok mások véleményére, akkor megkérdezem! Ugye, értitek?! :-D:mrgreen:
A lényeg, igen, be vagyok oltva! :-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Remélem hogy valamiben én is tudtam segíteni.
Persze hogy tudtál segíteni, köszi szépen. Akkor én kevesebb nyavalyával úsztam meg a dolgot. A bázisom még mindig a megemelt szinten pötyög, bár hajnali 3-kor már levettem 80 %-ra, mert 4,0-et mértem. A nappalok cukorlilag még egyelőre így jók, legalább 9 alatt vagyok, és nincs hipo.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:) Így, azoknak a vizsgálatoknak a várakozási idejére pedig marad a szájmaszk... Kérdezték már többen kismamák ilyen várakozások alatt, hogy nem gondolom, hogy túlreagálom egy kissé a dolgokat?! Erre mindig azt válaszoltam, hogy bocsika, de egy kissé fáj a torkom, nem akarom a többi kismamát esetlegesen megfertőzni. Így, ezzel a válasszal viszont -eddig- elkerültem a hosszas eszmecseréket... :) Amihez, bevallom, néha nincs türelmem, főleg, ha... a beszélgetőpartner... szóval, más a hozzáállása a dolgokhoz, és voltaképpen engem akar meggyőzni olyan dolgokról, amikről nem kéne, főleg nem erőszakosan (legfőképpen, ha már néha drasztikusba megy át a kedves kismama...:rolleyes:) hiszen, önálló gondolkodás, és véleményalkotás képességével rendelkezem... Majd, ha kíváncsi vagyok mások véleményére, akkor megkérdezem! Ugye, értitek?! :-D:mrgreen:
:-D

Baromi jó tippet adtál!!!! :rolleyes::cool:;)

Rajtam is fent van a maszk itt bent a dolgozóban is, a folyosón a nyomtatónál, vagy egy másik irodába megyek, jön a faggatózás, nekem meg már tele volt a sapkám a magyarázkodással, hogy megelőzés, meg bla, bla, bla.

Már tettem is egy próbát. Le kellett mennem a műszakira, és az első kérdésre, hogy mi ez a maszk dolog, rávágtam, hogy nem akarlak megfertőzni. Persze az ember nem nyugszik, jön a következő kérdés: mééé, beteg vagy? Hát naná, válaszoltam.

Az irodában a számtangép előtt is rajtam van, hiszen az asztalunkon 4 telefon csörög össze-vissza, és a kolléganőm, aki egyébként be van oltva, egész nap tüsszög, fújja az orrát, és köhög tőlem 1,5 méterre. Vele együtt használjuk a 4 telefont.
Véleményem szerint neki kéne felvennie a maszkot, de hát nem kötelezhetem, inkább én védekezek. Egyébként ha be lennék oltva, akkor is maszkolnék, ha mellettem valaki prüszköl, folyik a zorra, és együtt használjuk a telefonokat. Nem csak H1N1 van, és szerintem aki be van oltva, az lehet, hogy nem betegszik meg, de vírushordozó lehet.
 

almácska

Új tag
Persze hogy tudtál segíteni, köszi szépen. Akkor én kevesebb nyavalyával úsztam meg a dolgot. A bázisom még mindig a megemelt szinten pötyög, bár hajnali 3-kor már levettem 80 %-ra, mert 4,0-et mértem. A nappalok cukorlilag még egyelőre így jók, legalább 9 alatt vagyok, és nincs hipo.

Boldog vagyok , hogy tudtam valmiben segíteni...
Misamacival a cukromat szépen és biztosan vissza tudtuk nyomni:D
De most hogy beteg lettem :( a cukraim nagyon ki ugranak ami annyit jelent hogy 10-12-ig mérek :( az sok.....
Most nem nagyon tudok enni :(
De majd újra be fog állni :D bizom benne
Ja meg nagyon sok vitamint szedek és iszom is :D
Vigyázzatok magatokra nagyon :D:D:D:D
 
Oldal tetejére