Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

Szisztok,
Szeretném megkérdezni, hogy Ti miről vettétek észre, hogy cukros a gyerkőc? Mondjuk egy 3 hónapos gyereknél ez feltűnhet vmiből?
A gyerekorvos azt mondta, hogyha semmi extra jel nincs, akkor majd egy éves korában elküldi Botond fiamat egy gyerek diabetológushoz, aki majd megnézi, hogy elindult -e vmiféle autoimmun folyamat nála. De addig én tiszta depi leszek... Most például 2 hét alatt 50 gr-ot hízott csak, s már rémeket látok, hogy biztosan a cukor miatt van...
Olvasva a hozzászólásaitokat, hogy Ti mennyit küzdötök az apróságok cukra miatt (minden tiszteletem a tiétek), én örülnék, ha el tudnánk kerülni..
 

lizzi

Őstag
Edelino elsősorban nem szabad erre gondolni!!!tényleg!
ne aggódj,nagyon formás és jóltáplált az a kisfiú:)Karola mindig is keveset evett és keveset hízott ,de attól még egészséges ,most divat a duci baba de inkább legyen ,,normális" testalkatú és egészséges!!!
max. néha ha úgy gondolod mérj neki cukrot ,de nagyon ritkán!!én is ezt teszem és közben nem gondolok arra ,hogy mi lenne ha....hidd el csak gyakorolni kell és működik!!
 

tímeácska

Őstag
Szia Edelino!
Máténak miután megszületett a kishúga, én is csak 2 hónapot bírtam várni... és megmértem a vércukrát! Eddig majdnem minden orvos, akinek ezt elmondtam, furcsán nézett rám, és megkérdezte, hogy MINEK?!
Szóval, tudom nagyon jól, miről írsz, mik járnak az agyadban, ha akarjuk, ha nem, akkor is ott lebeg a fejünk felett a mi van, ha - kérdés! Éppen ezért, ha nem bírsz várni a pici 1 éves koráig - amit meg tudok érteni!!! - nyugodtan mérd meg a saját cukormérőtökkel, de ne hetente (elég, ha 2-3 havonta, ha kibírod! :)) lehetőleg vagy teljesen éhgyomorra, vagy kajci után 1,5-2 órával. De azt tudnod KELL, bármilyen eredményt is kapsz, hogy az csak tájékoztató jellegű, az otthoni, személyi vércukor önellenőrzésre szolgáló mérő eszközök NEM diagnosztikus értékkel bírnak!
Minden esetre, én elmondanám a házi gyermekorvosomnak (utólag), hogy megmértem a picinek, és ennyi lett. Így Te is egy kicsit megnyugodhatsz! ;) Ha pedig a kapott eredmény nyugtalanít, hivatkozhatsz a cukimérőddel kapott eredményre, az alapján a házi gy.orvos írhat laborbeutalót, ahol vércukrot, és vizelet cukrot néznek! Ez 100%, ugyanis, Bogimmal mi is így kaptunk 3 hónapos korában laborbeutalót!
 

poe

Őstag
Súlycsökkenés az elégséges táplálék ellenére, sok vizelet, folyamatos szomjúságérzet ezek miatt folyamatos nyűgösség... Semmiképp ne aggódj ezen, fölösleges. Ha jön, tenni nem tudsz ellene, csak együttélni vele, de ennek csak néhány százalék az esélye. Ha nagyon aggaszt a dolog, kézi vércukormérővel lehet ellenőrizni.
 
Köszönöm a megnyugtató írásokat.
A sarkát kell megszúrni, ha cukrot szeretnék (azért ez túlzás, nem szeretnék..) nézni neki?
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm a megnyugtató írásokat.
A sarkát kell megszúrni, ha cukrot szeretnék (azért ez túlzás, nem szeretnék..) nézni neki?

Nyugodtan szúrhatod az ujját is, nem feltétlen csak sarokból lehet nézni piciknek! Igazság szerint az alternatív vércukorméréshez javasolt szúrási helyek nem az egyszeri szúrás esetén javasoltak, hanem azoknak, akiknek sűrűn, sokszor kell bökni az ujjaikat!
Ha gondolod, a hüvelykujját is szúrhatod, az valamivel nagyobbacska! És a középső-gyűrűs-kisujj (azaz, nem a hüvelyk-és mutatóujj) szúrását is a sokszor ujjbökésre kényszerülőknek javasolják - a finom tapintás megőrzése/óvása érdekében.
Tehát, ha havonta-kéthavonta akarod szúrni az ujját, nyugodtan szúrhatod bárhol (ahol kapilláris vért lehet venni vércukorméréshez)! Én már böktem Bogim hüvelykujját - is! ;)
 
Szia Edelino!
Minden esetre, én elmondanám a házi gyermekorvosomnak (utólag), hogy megmértem a picinek, és ennyi lett. Így Te is egy kicsit megnyugodhatsz! ;) Ha pedig a kapott eredmény nyugtalanít, hivatkozhatsz a cukimérőddel kapott eredményre, az alapján a házi gy.orvos írhat laborbeutalót, ahol vércukrot, és vizelet cukrot néznek! Ez 100%, ugyanis, Bogimmal mi is így kaptunk 3 hónapos korában laborbeutalót!


És mi volt az az érték, ami alapján beutalót kaptál?
Mert mondanom se kell, hogy megmértem a cukrát (mivel kb másfél - két hete állandóak lettek az esti nyűgösségek, sírások, + ugye nem is hízott + magához képest többet iszik - bár meleg is azóta van, s ez a több csak napi 20-30ml tea -), de nagyon alacsony eredményt hozott 2x is egymás után. Tehát most nem nyugodtabb, hanem depibb vagyok... Reggel újra próbálkozom majd a méréssel :(
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
És mi volt az az érték, ami alapján beutalót kaptál?
Mert mondanom se kell, hogy megmértem a cukrát (mivel kb másfél - két hete állandóak lettek az esti nyűgösségek, sírások, + ugye nem is hízott + magához képest többet iszik - bár meleg is azóta van, s ez a több csak napi 20-30ml tea -), de nagyon alacsony eredményt hozott 2x is egymás után. Tehát most nem nyugodtabb, hanem depibb vagyok... Reggel újra próbálkozom majd a méréssel :(
Mi ez a nagyon alacsony? Ha azért iszik többet, mert cukros, akkor az lehetetlen, hogy alacsony érték mellett szomjas legyen, gondolj erre! Ilyen időszakok minden baba-gyerek életében vannak, váltják egymást ezek. Ha tünetei is vannak, mert cukros, akkor magasat kell, hogy mérj, ha nem mérsz magasat, egyáltalán nem szabad ezzel foglalkozni, mármint a cukrával. Amúgy, ha ennyire zavar, miért reggel mérsz neki újat? Elég ilyenkor 2-3 óra múlva mérni egyet, ha "hipózott" és cukros, akkor a következő kaja után magas neki, ha akkor nem magas (kaja után 1.5-2 órával), akkor pedig tényleg felejtsd el ezt az egészet!
 

tímeácska

Őstag
És mi volt az az érték, ami alapján beutalót kaptál?
Mert mondanom se kell, hogy megmértem a cukrát (mivel kb másfél - két hete állandóak lettek az esti nyűgösségek, sírások, + ugye nem is hízott + magához képest többet iszik - bár meleg is azóta van, s ez a több csak napi 20-30ml tea -), de nagyon alacsony eredményt hozott 2x is egymás után. Tehát most nem nyugodtabb, hanem depibb vagyok... Reggel újra próbálkozom majd a méréssel :(

Éhgyomorra több alkalommal is 6,5 feletti értékeket mértünk. Laborban 6,2 volt legelső alkalommal - ugyan abból a mintából a saját cukormérőmmel (Accu-Chek Go) 6,3 mmol/l eredményt kaptam.
 

tímeácska

Őstag
de nagyon alacsony eredményt hozott 2x is egymás után.
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyi az a nagyon alacsony érték! Nem hinném, hogy a diabétesz tünete lenne az alacsony cukor! Babáknál ez előfordulhat, főleg nagy melegben az alacsonyabb vércukor - ugyan úgy, ahogy felnőtt nem diabéteszes embernél is!
A napi 20-30 ml folyadékkal több napi fogyasztás nem számottevő, és valóban lehet attól, hogy egyszerűen csak a meleg miatt szomjasabb a baba - úgy, ahogy mindenki más is!
Annak idején Mátém (8 hónaposan) vagy 1 literrel több folyadékot is képes volt meginni, de akár folyamatosan is ivott volna - mindezt októberben. Fogyása is jelentősebb volt, tehát nem csak egyszerűen megállt a hízása, hanem fél kilóval lett kisebb a súlya 1 hónap alatt. Közben persze szépen evett, ezért lett gyanús a fogyása! Tehát, Mátém esetében elég figyelemfelhívó jelek voltak, amik mind a diabéteszre engedtek következtetni!
 
Étkezés előtt az alacsony 1,9 volt. De tudom, hogy a Dcont vércukormérőm 1 egységgel kevesebbet mér, mint laborban szoktak általában, tehát 2,9. Étkezés után pedig 2,8 - azaz 3,8 lett az eredmény.
Most elkezdem "jobban" figyelni babócát, s megvárom hogy ezen a héten változik -e a súlya, ez alapján lépek majd tovább.
 

tímeácska

Őstag
Étkezés előtt az alacsony 1,9 volt. De tudom, hogy a Dcont vércukormérőm 1 egységgel kevesebbet mér, mint laborban szoktak általában, tehát 2,9. Étkezés után pedig 2,8 - azaz 3,8 lett az eredmény.
Most elkezdem "jobban" figyelni babócát, s megvárom hogy ezen a héten változik -e a súlya, ez alapján lépek majd tovább.

Nem lehetséges, hogy kevés volt a vér a stixre? Annak idején nekünk akkor mutatott a D-Cont ilyen alacsony cukikat (hypo tünetek nélkül), amikor kevés volt rá a vér! Egyébként nagyon nem jellemzőek a diabéteszre az általad mért eredmények! Viszont a hőség miatti enyhe kiszáradás (ne szó szerinti kiszáradásra gondolj, hanem csak valamivel több folyadékra lenne szüksége a szervezetnek, mint amit kapott) bír hasonló értékeket produkálni! Szerintem kínáld kicsit több folyadékkal, szopival vagy vízzel, ártani nem árthatsz vele! :)
 
Igen, én is erre gondoltam... Szerintem azért is volt alacsonyabb, mert fürdés után voltunk, ami szintén extra melegnek számít neki, s tovább viheti le a cukrot.. A lényeg, hogy most több folyadékot próbálok neki adni, s jobban figyelni. Még nem tudom mire, de minden gyanúsra ;).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, én is erre gondoltam... Szerintem azért is volt alacsonyabb, mert fürdés után voltunk, ami szintén extra melegnek számít neki, s tovább viheti le a cukrot.. A lényeg, hogy most több folyadékot próbálok neki adni, s jobban figyelni. Még nem tudom mire, de minden gyanúsra ;).
Éppen ellenkezőleg kéne tenned, nem foglalkozni ezzel! Bele lehet őrülni ebbe, nem szabad figyelni az apró jelecskéket, úgysincs értelme, ha cukros lesz, cukros lesz, nem tudsz mit tenni. De tudod, mennyi az esélye? Ha jól rémlik, ha anyuka cukros, akkor 2% esélye van neki. Ennél nagyobb eséllyel lesz autóbalesete az embernek. Nem szabad ezzel foglalkozni, ráadásul nem az a jellemző, hogy pár hónapos korban manifesztálódik a diab, kétségtelen, hogy vannak esetek (itt is a fórumon), de ez nagyon nagyon ritka. Semmi okod az aggodalomra, ezek, amiket írtál pont arra utalnak, hogy biztosan nincs semmi baja!
 

tímeácska

Őstag
A lényeg, hogy most több folyadékot próbálok neki adni, s jobban figyelni. Még nem tudom mire, de minden gyanúsra ;).

Osztom Molli véleményét, hogy felesleges "lesni" a gyereket! Főleg, hogy magasabb cukikat egyáltalán nem mértél! És ez a legfontosabb!
És valóban ki tudja agyilag - és fizikálisan is! - készíteni az embert, ha állandóan a gyereket figyeli, hogy most miért iszik olyan sokat, most miért nem iszik annyit, most miért alszik ilyen sokat, most meg miért alszik kevesebbet...
Persze, figyeld a gyermekedet, hogy rendesen fejlődik-e, de ennek a fejlődésnek nem feltétlen a nagykönyv - és a többi ismerős kisgyermek! - szerinti fejlődésnek kell lennie, minden babának más és más lehet a fejlődési üteme, még testvér-testvér közt is óriási különbség lehet! A baba fejlődésében vannak időszakok, amikor kevésbé híznak, aztán kicsit erőteljesebben, de törvényszerű, hogy ez a hízási ritmus előbb-utóbb, de mindenképpen lassulni fog! Hiszen, gondolj bele, ha minden évben megdupláznák a babócák a súlyukat, hogy néznének ki 5 éves korukra? :D
Tehát, a lényeg, hogy a figyelmed csak a "kötelező" mértékű legyen, ne menjen át "kórosba"! ;):)
 
Köszönöm a tanácsokat.
Majd próbálom nem túlmacerálni a gyereket :)
Dehát szegény halmozottan hátrányos: nem fiatal, cukros anyuka első gyermeke... Jaj neki :D
 

szandimon

Új tag
Szisztok,
Szeretném megkérdezni, hogy Ti miről vettétek észre, hogy cukros a gyerkőc? Mondjuk egy 3 hónapos gyereknél ez feltűnhet vmiből?
A gyerekorvos azt mondta, hogyha semmi extra jel nincs, akkor majd egy éves korában elküldi Botond fiamat egy gyerek diabetológushoz, aki majd megnézi, hogy elindult -e vmiféle autoimmun folyamat nála. De addig én tiszta depi leszek... Most például 2 hét alatt 50 gr-ot hízott csak, s már rémeket látok, hogy biztosan a cukor miatt van...
Olvasva a hozzászólásaitokat, hogy Ti mennyit küzdötök az apróságok cukra miatt (minden tiszteletem a tiétek), én örülnék, ha el tudnánk kerülni..

Kedves Edelino :)
Én is épp a napokban mértem Ádi cukrát :) (3 hónapos múlt ő is) Én étkezés után mértem, ha cukros, akkor gondolom, h magasabb neki. Ő is állandóan nyűgös estefelé, de annyira, h csak fogni lehet, és nagyon megnőtt az étvágya. A cukra jó volt, szóval a nyűgösség lehet bármi mástól is, de teljesen megértem az aggodalmad, hiszen pár napja én is épp ebben a cipőben jártam. Én is azt mondom, h nem kell az ördögöt a falra festeni, sokat gondolok arra, h szegény baba cukros ne legyen, de még a gondolatot is hessegetem. Persze amikor már sikerül teljesen bebeszélni magamnak, akkor megmérem a cukrát. Még annyi, h az első babámnak még súlyvesztése is volt ennyi idős korában, nem nagyon akaródzott hizni, most 3 éves, és egyenlőre minden rendben cukorügyileg!
Fel a fejjel, ne aggódj!!
 
Tegnap este Botond-mérés volt. És végre hízott!!
Próbálok minden negatív gondolatot elhesegetni, de ez is kellett a nyugalmamhoz..
 
Oldal tetejére