Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
köszike! már nagyon várom! a migrénem azt hiszem ide ért!
Ha jól számolom, teljesen normál súlyú a baba! Nincs komplikáció, szóval hajrá normál szülés, nagyon drukkolok neked!!!

Csak egy kis nosztalgia... 2006 szeptember 17-én (azaz ma 5 éve) feküdtem be én a kórházba, túlhordás miatt (ez már a 41. hetem volt) és 19-én indították volna, de 18-án délután megindult magától a szülés és 19-én, hajnali 1 órakor, egy igen nehéz vajúdás után megszületett Nimród, 3680grammal, 56cm-rel. (fura, de még mindig könnybe lábad a szemem, hacsak erre gondolok, annyira csodálatos élmény ez az egész) Pontosan olyan élénken él bennem minden emlék erről a pár napról, mintha tegnap történt volna...

Hajrá Bogesz!
 

bogesz

Új tag
Ha jól számolom, teljesen normál súlyú a baba! Nincs komplikáció, szóval hajrá normál szülés, nagyon drukkolok neked!!!

Csak egy kis nosztalgia... 2006 szeptember 17-én (azaz ma 5 éve) feküdtem be én a kórházba, túlhordás miatt (ez már a 41. hetem volt) és 19-én indították volna, de 18-án délután megindult magától a szülés és 19-én, hajnali 1 órakor, egy igen nehéz vajúdás után megszületett Nimród, 3680grammal, 56cm-rel. (fura, de még mindig könnybe lábad a szemem, hacsak erre gondolok, annyira csodálatos élmény ez az egész) Pontosan olyan élénken él bennem minden emlék erről a pár napról, mintha tegnap történt volna...

Hajrá Bogesz!
igen,minden rendben ezért is gondolom,hogy még várat magára,most léptünk a 37.hétbe!
 

szandimon

Új tag
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem cukorbeteg gyermekeiteknek is édesítőszerrel készítitek-e az eledeleket? Mi erről a véleményetek? Akár mesterséges, akár természetes édesítőszer mennyire felel vajon meg egy kisgyermek szervezetének? Én eddig azt gondoltam, h ha pl. steviával édesítek, az mehet mindenkinek, de a napokban olvastam, h nem biztos, h jó az egészséges szervezetnek. Ilyenkor elbizonytalanodom, és a végső megoldás, hogy hozzátok fordulok :D Lehetőleg minél többen válaszoljatok!!! Köszi :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem cukorbeteg gyermekeiteknek is édesítőszerrel készítitek-e az eledeleket? Mi erről a véleményetek? Akár mesterséges, akár természetes édesítőszer mennyire felel vajon meg egy kisgyermek szervezetének? Én eddig azt gondoltam, h ha pl. steviával édesítek, az mehet mindenkinek, de a napokban olvastam, h nem biztos, h jó az egészséges szervezetnek. Ilyenkor elbizonytalanodom, és a végső megoldás, hogy hozzátok fordulok :D Lehetőleg minél többen válaszoljatok!!! Köszi :)
Akkor most engem is elbizonytalanítottál, mert én is gyakran adom a nem diabos fiamnak a steviát, de én nem hallottam a kedvezőtlen hatásról. Igaz, csak olyan ételnél kap a gyerkőcöm steviás ételt, ha nem lehet két féle képpen édesíteni. Neki egyébként csak a steviával nincs baja, azt észre sem veszi, míg más édesítőt azonnal kiszúr.
Meg tudnád osztani velünk ezt az infodat? Mert engem is érdekelne, meg persze a többiek véleményére is kíváncsi vagyok. Én is előre is köszi.
 

szandimon

Új tag
Akkor most engem is elbizonytalanítottál, mert én is gyakran adom a nem diabos fiamnak a steviát, de én nem hallottam a kedvezőtlen hatásról. Igaz, csak olyan ételnél kap a gyerkőcöm steviás ételt, ha nem lehet két féle képpen édesíteni. Neki egyébként csak a steviával nincs baja, azt észre sem veszi, míg más édesítőt azonnal kiszúr.
Meg tudnád osztani velünk ezt az infodat? Mert engem is érdekelne, meg persze a többiek véleményére is kíváncsi vagyok. Én is előre is köszi.
Nem orvosi cikkben, vagy megbízható forrásból olvastam, hanem xy okoskodása volt egy fórumon. Így ne bizonytalanodj el :D Ezen a fórumon vannak a legtájékozottabb diabosok, ha ti nem hallottatok ilyesmit, akkor nem is igaz :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem cukorbeteg gyermekeiteknek is édesítőszerrel készítitek-e az eledeleket? Mi erről a véleményetek? Akár mesterséges, akár természetes édesítőszer mennyire felel vajon meg egy kisgyermek szervezetének? Én eddig azt gondoltam, h ha pl. steviával édesítek, az mehet mindenkinek, de a napokban olvastam, h nem biztos, h jó az egészséges szervezetnek. Ilyenkor elbizonytalanodom, és a végső megoldás, hogy hozzátok fordulok :D Lehetőleg minél többen válaszoljatok!!! Köszi :)
Édesítőszert én nem adok a gyerekeknek egyáltalán, szerintem az tömény mesterséges adalékanyagnak felel meg nekik. A stevia-ról pedig tudtommal nagyon keveset tudunk, hogy biztonsággal merjem adni. Ellenben a nyírfacukorról elég sok info van és az én tudtommal az aztán senkinek nem káros, mert lassan felszívódó ch van benne és az is kevés és alacsony GI-jű. Én cukorral csinálok mindent nekik. Vagy nyírfacukorral, de elég drága.
 
Sziasztok,

Tápszerrel kapcsolatos kérdésem lenne.
Annó Tőletek kaptam azt a tanácsot, hogy tápszer esetén a Milumil Pepti-t adjam kisfiamnak. A gyerekorvos ezt nem írta fel, mert szerinte túlzást, hanem csak a HA típusút. Ennek ellenére én a Pepti-t vettem, havi 1 doboz fogyott. Eddig meg is ette Botond a Pepti tápszert, viszont amióta elkezdődött a hozzátáplálás, egyre kevésbé csípi... Gondolom rájött, hogy nem is olyan finom :rolleyes: Látszik, hogy éhes, meg el is kezdi cumizni, de egy korty után kiköpi. Erre egy kicsit drágának találom, hogy az egész az előkében köt ki, ő meg éhes marad.. Úgy hallottam, hogy ez a legrosszabb ízű tápszer. Ezért úgy gondoltam, hogy mivel pár nap múltva fél éves lesz, esetleg átállnék a HA tápszerre, elvileg a gyerekorvos is ezt preferálja. Szerintetek? Elviekben abban sincs tej normál formában.
Azért is gondoltam, mivel a nálam "bevezetett" tej és tejtermék stop-nak is vége lesz fél éves kora után (Mivel szoptatok, Botond születésekor azt javasolta a gyerekorvos, hogy semmiféle tejterméket nem fogyasszak, mivel allergizáló hatása lehet (keresztbe-kasul valahogy hatást vált ki). De állítólag fél éves kora után a gyereknek már fejlettebb az emésztőrendszere, s az általam fogyasztott tejtermék (de még nem tej) már nem okozhat semmi problémát).
Szóval, jó lehet az eszmefuttatásom, vagy csak a saját elméletemet támasztgatom alá:)?
 

tubi

Aktív tag
Hát én ezzel kcisit úgy vagyok, hogy minden a mennyiségtől függ. Átlagos, normális felfogású ember sztem a gyerekének sem ad annyi cukrot, amennyit ha mesterséges édesítőszerrel pótolunk, bármi baja lehet.
Sztem ha heti 1-2-szer kap mesterséges édesítővel készített sütit, semmi baja nem lesz tőle. Úgyse azt eszi egész nap. Mondjuk attól is függ, emellett mennyi nem okés dolgot eszik. Ricsi pl. nem kap semmilyen E-s kaját (na jó, heti egyszer eszik szalámit), úgyhogy emellett én nem aggódom egy kis mesterséges édesítő miatt. Persze csak olyat mernék adni neki, amire vannak sokéves tapasztalatok, a stevia nekem is bizonytalan talaj. Akkor inkább fruktóz és beleszámolom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Itt is gratulálok nektek :D Sok tejcsit és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek! Majd mesélj, hogy volt?
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem cukorbeteg gyermekeiteknek is édesítőszerrel készítitek-e az eledeleket? Mi erről a véleményetek? Akár mesterséges, akár természetes édesítőszer mennyire felel vajon meg egy kisgyermek szervezetének? Én eddig azt gondoltam, h ha pl. steviával édesítek, az mehet mindenkinek, de a napokban olvastam, h nem biztos, h jó az egészséges szervezetnek. Ilyenkor elbizonytalanodom, és a végső megoldás, hogy hozzátok fordulok :D Lehetőleg minél többen válaszoljatok!!! Köszi :)


Mesterséges édesítő szerekről az alábbiakat használom hosszú évtizedek óta,a családommal együtt.Igaz,nálunk nincs kisgyermek.
Olvasd el a mellékelt képen a tájékoztatókat.
A saccharin-ból 1 tabletta 2 mokkacukornak felel meg.
 

Csatolások

  • DSCF2817.JPG
    DSCF2817.JPG
    183 KB · Olvasás: 5
  • DSCF2814.JPG
    DSCF2814.JPG
    156.9 KB · Olvasás: 4
  • DSCF2815.JPG
    DSCF2815.JPG
    147.2 KB · Olvasás: 4
  • DSCF2816.JPG
    DSCF2816.JPG
    142.4 KB · Olvasás: 3

szandimon

Új tag
Azért is gondoltam, mivel a nálam "bevezetett" tej és tejtermék stop-nak is vége lesz fél éves kora után (Mivel szoptatok, Botond születésekor azt javasolta a gyerekorvos, hogy semmiféle tejterméket nem fogyasszak, mivel allergizáló hatása lehet (keresztbe-kasul valahogy hatást vált ki). De állítólag fél éves kora után a gyereknek már fejlettebb az emésztőrendszere, s az általam fogyasztott tejtermék (de még nem tej) már nem okozhat semmi problémát).
Szóval, jó lehet az eszmefuttatásom, vagy csak a saját elméletemet támasztgatom alá:)?
Szia Edelino!
Biztosan válaszol más is, én úgy tudom, h a mi szempontunkból a HA tejpép nem megfelelő. De miért adsz tápit, ha még szoptatsz? Miért nem próbálod meg, h több tejed, elég tejed legyen? Nem okoskodni akarok, csak én ezt csinálom. Az anyatej biztosan nem ártalmas :) Már nekem is kezd fogyni a tej, mert Ádi nem aktív éjjel, és alig eszik 5x. De akkor tea, és homeopátia, és ismét van tejcsike. :) Illetve a másik módszer, h elkezded a hozzátáplálást. Nekem anno ezt javasolták a kislányomnál, és be is jött. Néha-néha kapott HA tejpépet is ennyi idősen, de kevesebb, mint heti 1x. Csak amikor úgy éreztem, h nem elegendő neki este a tejcsi. Pedig akkor még nem tudtam, h ezt sem szabad, de mégis féltem adni. Viszont 1.5 éves korától 2 éves koráig rendszeresen kapta reggel/este. Azóta olvashattuk itt, h az sem lett volna szabad. Én ennyit tudok neked hozzátenni.
 

szandimon

Új tag
Lányok még várom az édesítővel való gyermektáplálásról a véleményeteket. A steviáról nem gondoltam, h ennyire tartani kellene tőle. Nem arról volt szó, h Dél Amerikában már nagyon régen használják? Azt hittem, ez bevállt dolog. Én steviával és fruktózzal édesítek, és a gyerek is azt eszi, de lehet jobb lesz, ha cukrozok ezután. Viszont, ami miatt megfordult a kérdés a fejemben, az a következő. 2 hete ovis a kislányom, és örömmel újságolta, h az ovikában szörpikét isznak. Valamelyik nap megláttam, h ÉDESÍTŐ-s a szörpike.....Nyilván natr.szacharinát, meg ciklamát minden ilyesmi édesítőszere. Én eddig SOHA nem adtam a gyereknek mest. édesítőt, és most hirtelen naponta fogyasztja. Ráadásul ezeknek az édesítőszereknek napi bevihető adagja is van, (gondolom nem véletlenül) persze a szörpis üvegen még véletlenül sincs semmi. Ha a tablettákon feltüntetett max. tablettaszámot nézem, az én gyerekem tömege alapján kb. 6 szemet fogyaszthat egy nap. Ha belegondolok, nekem az 3 pohár teát édesít meg. Simán megihat 3 pohár szörpikét egy nap. Nem tudom, h túlreagálom, vagy szóljak az oviban? Gondoltam, viszek be neki cukrosat. De olyan kellemetlen. :( Annyit már mondtam az óvónőnek, h "ez nem egészséges a gyerekeknek", semmit nem hatott.... ti mit tennétek???
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szandimon, ez örök necces probléma marad, mesterséges kontra természetes édesítő és ehhez még jön a cukor.
Én nem vitatom, mivel bizonyított, hogy a mesterséges édesítőszer a napi megengedett mennyiséget túl nem lépve nem jelent kockázatot (kivéve a fenil alanin a fenolketonuriában szenvedőknél, de ott felhívják a figyelmet az aszpartám tájékoztatójánál), de én úgy gondolom, hogy az embereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy maguk döntsenek a választást illetően.
Azt viszont érdekesnek találom, hogy még mindig támadják a természetes édesítőt, többek között a szíviát, amit jól tudsz, évszázadok óta alkalmaznak a dél amerikai őslakók. A támadási hadjáratot valamikor a Nutrasweet indította, mi másért, mint a piaci poziciója megtartásáért.
Én magamról elmondhatom, hogy a sztíviát legalább 6-8 éve használom (olyan régóta, hogy már nem is tudom mióta), és semmi bajom nincs tőle. Anno, amikor diabos lettem, én is megvettem a mesterséges édesítőt, és beteg ugyan nem lettem tőle, de néhány kellemetlen tünet kísérte a használatot. Ráadásul a mesterséges után mindig nagyon hamar megéheztem, főleg az édeset, édességet kívántam. Valójában addig nem is tudtam mi bajom, amíg nem olvastam róla, és nem azonosítottam be a tüneteket. Akkor leálltam az összes mesterséges édesítővel és szépen lassan letűntek a kellemetlen velejárói. Persze ha a barátnőmnél vagyok, és mesterséges édesítővel készül valami, nem utasítom vissza, mert egy-egy alkalomtól nem lesz semmi bajom, csak rendszeresen nem alkalmazom.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, azt tudnám ajánlani, hogy figyeld a kislányodat, hogy változik-e az étvágya, mit kíván jobban, több édeset, édességet kíván-e, stb? Figyeld, hogy nem aluszékony-e vagy éppen túlpörög, netán fájlalja a pociját, görcsre panaszkodik, vagy bármi hasonló, ami addig nem volt. Ha vannak ilyenek, és be tudod azonosítani a mesterséges édesítők mellékhatásai közül valamelyikkel, akkor érdemes beszélni újra az ovis gondozóval, vagy vezetővel, hogy ti szeretnétek kikerülni a mesterséges cuccokat. Ha nincs semmi negatív változás, akkor nincs miért aggódnod. Olyan is van, hogy valakinek hozzászokik a szervezete a mesterségeshez, ezáltal jól tolerálja, vagy egyébként sem érzékeny egyik összetevőre sem, azért tudják minden gond nélkül fogyasztani.
Ezért is kellene mindenki számára megadni a választás lehetőségét, és egyik oldalról sem támadni, lejáratni a másik oldalt (itt nem magunkra, hanem a nagy cégekre gondolok), hanem korrekt tájékoztatással segíteni a választást.

Bízom benne, hogy sikerül az ovival zöldágra vergődni, ha mégsem, akkor meg nem lesz semmi kellemetlen hatása a kislányodnál a mesterséges édesítőnek. Mindezzel együtt meg tudom érteni az aggodalmadat, van egy elméleted, amihez következetesen tartod magad, és akkor valaki mindezt keresztülhúzza.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szandimon, ez örök necces probléma marad, mesterséges kontra természetes édesítő és ehhez még jön a cukor.
Én nem vitatom, mivel bizonyított, hogy a mesterséges édesítőszer a napi megengedett mennyiséget túl nem lépve nem jelent kockázatot (kivéve a fenil alanin a fenolketonuriában szenvedőknél, de ott felhívják a figyelmet az aszpartám tájékoztatójánál), de én úgy gondolom, hogy az embereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy maguk döntsenek a választást illetően.
Azt viszont érdekesnek találom, hogy még mindig támadják a természetes édesítőt, többek között a szíviát, amit jól tudsz, évszázadok óta alkalmaznak a dél amerikai őslakók. A támadási hadjáratot valamikor a Nutrasweet indította, mi másért, mint a piaci poziciója megtartásáért.
Én magamról elmondhatom, hogy a sztíviát legalább 6-8 éve használom (olyan régóta, hogy már nem is tudom mióta), és semmi bajom nincs tőle. Anno, amikor diabos lettem, én is megvettem a mesterséges édesítőt, és beteg ugyan nem lettem tőle, de néhány kellemetlen tünet kísérte a használatot. Ráadásul a mesterséges után mindig nagyon hamar megéheztem, főleg az édeset, édességet kívántam. Valójában addig nem is tudtam mi bajom, amíg nem olvastam róla, és nem azonosítottam be a tüneteket. Akkor leálltam az összes mesterséges édesítővel és szépen lassan letűntek a kellemetlen velejárói. Persze ha a barátnőmnél vagyok, és mesterséges édesítővel készül valami, nem utasítom vissza, mert egy-egy alkalomtól nem lesz semmi bajom, csak rendszeresen nem alkalmazom.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, azt tudnám ajánlani, hogy figyeld a kislányodat, hogy változik-e az étvágya, mit kíván jobban, több édeset, édességet kíván-e, stb? Figyeld, hogy nem aluszékony-e vagy éppen túlpörög, netán fájlalja a pociját, görcsre panaszkodik, vagy bármi hasonló, ami addig nem volt. Ha vannak ilyenek, és be tudod azonosítani a mesterséges édesítők mellékhatásai közül valamelyikkel, akkor érdemes beszélni újra az ovis gondozóval, vagy vezetővel, hogy ti szeretnétek kikerülni a mesterséges cuccokat. Ha nincs semmi negatív változás, akkor nincs miért aggódnod. Olyan is van, hogy valakinek hozzászokik a szervezete a mesterségeshez, ezáltal jól tolerálja, vagy egyébként sem érzékeny egyik összetevőre sem, azért tudják minden gond nélkül fogyasztani.
Ezért is kellene mindenki számára megadni a választás lehetőségét, és egyik oldalról sem támadni, lejáratni a másik oldalt (itt nem magunkra, hanem a nagy cégekre gondolok), hanem korrekt tájékoztatással segíteni a választást.

Bízom benne, hogy sikerül az ovival zöldágra vergődni, ha mégsem, akkor meg nem lesz semmi kellemetlen hatása a kislányodnál a mesterséges édesítőnek. Mindezzel együtt meg tudom érteni az aggodalmadat, van egy elméleted, amihez következetesen tartod magad, és akkor valaki mindezt keresztülhúzza.
Amit én még ehhez hozzá tudok tenni, az nem sok, de a steviahoz van valami ide kapcsolódó dolog. Nem pont a steviáról van szó, hanem általában azokról az édesítőszerekről, amikben nem nagyon van ch és mégis édes lesz tőle a kaja, esetleg valamilyen reakciót vált ki a szervezetből. Olvastam sokat arról, hogy kezd felmerülni a gyanú (azaz sokan biztosan állítják, mások csak sejtik), hogy sok anyag, pl a gyümölcscukor is (amikor nem a gyümölcsben van...), inzulinrezisztenciához vezetnek, mert olyan reakciót váltanak ki a szervezetből (bonyolult hormonális folyamat, képtelen lennék leírni, nem is emlékszem már, de tudom, hogy amikor olvastam, érthető volt), hosszú távon inzulinrezisztenciához vezethet. És egy nem 1-es cukrosnál ez veszélyes folyamat (az 1eseknél is, csak nálunk ugye nem kell félni a cukorbetegség kialakulásától :p, de van más rossz hatása is). Ezért van az, hogy sokan támadják az ilyen édesítőket, a gyümölcscukrot is, a steviát is. A nyírfacukrot nem, amit nem értek, miért nem? Ennek valami olyan a felszívódása, ami elvileg nem okoz hosszú távon sem inzulin rezisztenciát.
Fogalmam sincs, hogy ezek igazak-e. Meg azt sem tudom, hogy káros-e akármelyik édesítő vagy nem, csak gondoltam, ez is vetülete ennek az egész történetnek, nem akartam, hogy ez hiányozzon :)
 
Oldal tetejére