Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kitartás! Én úgy tudom, hogy az éhgyomri 17 általában 1-es típus (de legalábbis nem kettes, nem gyógyszerezhető), ellenben a kora eléggé ellene szól, bár van itt más is, akinek ekkor jött a derült égből villámcsapás, csak ritka. És igen, az előttem szólók is írták, Te tudod a legjobban, hogy lehet ezzel együtt élni. Az, aki sok sok év cukor után, egészségesen, 3 egészséges gyerekkel a háta mögött a negyedik a gyerekét várja, az a legjobb példa mindenki - főleg a férjed - számára! (na, nem a baba kihordására gondolok konkrétan :)) Profi vagy, így a férjednek - ha tényleg szükséges lenne - nem kell átmennie azokon, amiken neked kellett, egyből tudjátok, mi a jó megoldás (pl pumpa) és hogy kell csinálni a hétköznapokat.
 

mantanya

Aktív tag
Köszönöm mindenkinek a bíztatást! A háttérhez hozzá tartozik, hogy a férjem nagynénje 1-es cukros volt, nem most volt (1933-as születésű), sok szövődménnyel....
Szóval elkezdtük a diétát, aminek eredménye: délelőtt semmi ch, így lett ebéd előtt 10,8, majd 70 gr ch után 14,4... Vacsi előtt 9,8, 60 gramm ch után 12,2... Most jön a neheze, mert szokása, hogy a számítógép előtt ülve este 10 körül is nasizik. Ennek most vége!!
Amúgy jól viseli, szinte ő vigasztal engem. Persze tudom magamról, hogy nem ilyenkor jön a rádöbbenés, hanem később, mikor tudatosul, hogy nincs visszaút. De ne szaladjunk ugye ennyire előre, mert még nincs semmi lelet, nem látta orvos... Csak én agyalok...
 

szandimon

Új tag
Sziasztok!

Rég volt már errefelé mozgás, én is rég jelentkeztem. De most nagyon kivagyok.... A férjem két napja mondja, hogy olyat sokat iszik napközben és hogy éjjel is felkel pisilni. Ma reggel megmértem a cukrát, és éhgyomorra lett neki 17,3!!! Eddig nem volt problémája, méregettük neki félévente, negyedévente, mindig rendben volt. De most nagyon megijedtem. Holnapra kapott időpntot a házidokitól, mert mondam neki, hogy mindenekelőtt jól jönne egy vérvétel. Aztán már magam sem tudom... Most 42 éves, küzd némi kis súlyfelesleggel, de eddig egészségileg semmi problémája nem volt... Teljesen el vagyok keseredve...

Kedves Mantanya!!!

Kitartás!! Csak az előttem szólókat tudom ismételni. Ugyanezt éltem át 2001-ben. Csak nálunk nem éhgyomorra, hanem napközben volt 25 a cukra a férjemnek, nem volt túlsúlyos, és 28 éves volt. Lehet, a negatív gondolkodásom, de azonnal összepakoltam a cuccát a kórházba, másnap a háziorvos nem is kért semmilyen labort, hanem azonnal utalta a kórházba. És ugyanígy, engem sokkal jobban megviselt, mint őt. Na azután nehezebb volt neki, és azóta sem képes önálló lenni. :(
A legjobbakat, és sok erőt!!!
Kismamaként meg külön jó lehet ilyesmit megélni, sokkal érzékenyebb vagy :(
Várjuk a híreket, és csak pozitívan!!
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

Mégegyszer köszi mindenkinek! Nem Molli, nem várunk. Ma megy a háziorvoshoz, du-ra kapott időpontot. Nagyon nehezen viselem, talán nehezebb, mint mikor én ilyen helyzetben voltam. Nem várok csodát, tudom, hoyg nincs mit tenni... Csakhát én magam is olyan vagyok, mint egy hullámvasút... Most figyelek, mert van motiváció. De nem mindig megy ez így. Valahol tényleg "szerencsés" ez így, a férjem is mondja, mert itt vagyok, aki nagyjából képbe van. Így nem kell mindent az elejétől kezdeni. Az igazság az, hogy én eléggé pesszimitsán állok most a dolgokhoz. Vagy inkább realistán? Volt ismerős, aki azt mondta, hogy először próbálkozzunk. Diéta, króm, fogyókúra, minden bölcsesség szóba jött. De azt gondolom, hogy elég ezek a cukrok ahhoz, nincs idő próbálkozni... Szerettem volna én is elhinni, hogy csak átmeneti képzavar, hogy talán egy kis diéta helyrebillenti... De nem úgy tűnik.

Most itt tartunk: este tényleg nem nasizott, inkább jött velem aludni... Így ébredt 13,8-ra. 40 gr ch Ebéd előtt 11,9.

Szandimon: lehet, hogy majd fordulok hozzád tanácsért... És igen, kicsit nehezebben érint most a dolog, hogy itt van a pocakomban a következő kis jövevény. Kedden nagy boldogságban úsztunk, hogy az uh szerint minden rendben van, erre csüt reggelre ez történt.

És most annyit agyalok... Hogy itt vannak a porontyok. Ugye eddig is benne volt a pakliban, hogy öröklik ezt a gyönyörűséget. És most, hogy apa is cukrosnak tűnik??? Megy az esélylatolgatás...
 

poe

Őstag
És most annyit agyalok... Hogy itt vannak a porontyok. Ugye eddig is benne volt a pakliban, hogy öröklik ezt a gyönyörűséget. És most, hogy apa is cukrosnak tűnik??? Megy az esélylatolgatás...
Igen, így nagyobb az esélye, hogy öröklődik a hajlam, de nem sokkal - tán 1-2% rémlik nekem. Szerintem ne aggódjatok előre ezen, pláne most. :dr_31:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
http://drinfo.hu/betegsegek/betegseg-abc/anyagcsere-hormon/cukorbetegseg
M
odjuk, ha mindkét szülő az, biztosan magasabb, de szerintem még mindig 10 % alatt van.
Az 1-2 %-ot egyébként úgy írtam, hogy annyival emeli azt, ami már megvan az egyik szülő miatt.
Igen, értettem, amit írtál, de mivel tudtommal nem 1-2% csak a különbség, ezért konkrét számot írtam. Most hirtelen ezt találtam, nagyon sietek, de jól rémlett:
http://www.diabetes.org/diabetes-basics/genetics-of-diabetes.html

"If both you and your partner have type 1 diabetes, the risk is between 1 in 10 and 1 in 4." Ez 10-25% közötti esély, ha jól értelmezem. De ebben cikkben egyéb statisztikák is vannak, melyekből kiderül, hogy nem mindegy, mikor lett cukros az anya meg ilyesmi, szóval ezért ilyen nagy a szórása ezeknek az esélyeknek.

Ettől függetlenül, azt gondolom, ha Mantanyának van 3 egészséges gyereke, akkor nem nagyon kell ettől tartani, lehet, hogy nem az agresszíven öröklődő génjük a hibás ugyanis (ehhez meg kéne vizsgálni a szülőket), szóvla szerintem elég jó esélyük van, hogy egyik gyerek se legyen soha cukros.
 
  • Like
Reagált: poe

mantanya

Aktív tag
Igen, értettem, amit írtál, de mivel tudtommal nem 1-2% csak a különbség, ezért konkrét számot írtam. Most hirtelen ezt találtam, nagyon sietek, de jól rémlett:
http://www.diabetes.org/diabetes-basics/genetics-of-diabetes.html

"If both you and your partner have type 1 diabetes, the risk is between 1 in 10 and 1 in 4." Ez 10-25% közötti esély, ha jól értelmezem. De ebben cikkben egyéb statisztikák is vannak, melyekből kiderül, hogy nem mindegy, mikor lett cukros az anya meg ilyesmi, szóval ezért ilyen nagy a szórása ezeknek az esélyeknek.

Ettől függetlenül, azt gondolom, ha Mantanyának van 3 egészséges gyereke, akkor nem nagyon kell ettől tartani, lehet, hogy nem az agresszíven öröklődő génjük a hibás ugyanis (ehhez meg kéne vizsgálni a szülőket), szóvla szerintem elég jó esélyük van, hogy egyik gyerek se legyen soha cukros.

Köszönöm az infót. Én nem ástam még bele ebbe a témába... Ezek a számok nem alacsonyak, sajnos. De reménykedem. Nem akarom belebeszélni egyik gyerekbe sem ezt a dolgot, csak azért megy a para.... Igen, a porontyok egészségesek, de csak a lányomnál csináltak anno vizsgálatot köldökvérből. Ő állítólag nem örökölte a hajlamot. Persze figyelünk, mostmár fokozottan és próbáljuk kiszűrni azokat a tényezőket, amik "segíthetnek" ennek a betegségnek a kialakulásában... Már amennyire lehet ezekre figyelni manapság...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mantanya és hogy van most a férjed? Voltatok dokinál? Nem fektetik be? Vagy még csak vártok az eredméynre?
 

mantanya

Aktív tag
Hát képzeld... Tegnap du volt háziorvosnál. És annyi volt, hogy adott neki beutalót a diabetológiára. Még vérvételre sem küldte el. Azt mondta, hogy majd onnan továbbküldik. Szerintem f.ngja nincs az orvosnak, mi lehet ez. Pedig elvitte a kiskönyvet, amibe írogattuk az eredményeket. Eredmények diétával: ebéd előtt 11,9 (70 gr ch) utána 14,8. Vacsi előtt 9,4 (60 gr ch) utána 13,0. Ma reggel: 12,1, reggeli után 15.
Ennyi. Ráadásul a diabetológián az egyetlen használható orvos csütörtökön rendel. Mivel végigjártam már mindet, tudom, hogy máshoz nem érdemes menni. Így most itt tartunk, tehát sehol. Én megyek Miskolcra kedden a saját belgyógyászomhoz a rendes kontrollra, majd rákérdezek...
Hát, nem egyszerű...
 

lizzi

Őstag
Mantanya sok -sok erőt és kitartást kívánok nektek!!!
megőrülök ettől ,hogy a háziorvos ilyen eredmények láttán semmit nem csinál......
 

mantanya

Aktív tag
Mantanya sok -sok erőt és kitartást kívánok nektek!!!
megőrülök ettől ,hogy a háziorvos ilyen eredmények láttán semmit nem csinál......

Köszi!
Igen, engem is kiborít. Most várunk. Vagyis ha jól emlékszem az a diabos doki, aki csütörtökön rendel az sztk-ba, hétfőn rendel magánba is. Ezt még kiderítem, és akkor talán hétfőn du el tud menni... Addigis diétázunk és méregetünk...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ilyen értékek mellett mennyi CHkat eszik a férjed? Ha rendesen eszik, tehát azért eszik normális CH mennyiséget, akkor ez inkább kettes típus lesz. Egyesnél már 20-akat mérnétek. De ha nem eszik CHt vagy nagyon keveset, akkor még lehet 1-es. Ha kettes, akkor nem nagy baj, ha várni kell, meg így talán egyáltalán nem gáz, ha nem 20-as cukrai vannak. Drukkolok!
 

mantanya

Aktív tag
Hát, már magam sem tudom, mi jó és mi nem... Reggelire most kb. 40 gr, ebéd 70 gr, vacsi 60 gr. Igen, én is gondoltam már erre, hogy talán ha 1-es, jobban felnyomná neki... Csak az aggaszt, hogy reggel éhgyomorra 12 felett van a cukra... Nem tudom, megy a találgatás, meg filózgatás...Jó lett volna már hétvége előtt beszélni egy diabdokival, de így sikerült...
 

tubi

Aktív tag
Hát, már magam sem tudom, mi jó és mi nem... Reggelire most kb. 40 gr, ebéd 70 gr, vacsi 60 gr. Igen, én is gondoltam már erre, hogy talán ha 1-es, jobban felnyomná neki... Csak az aggaszt, hogy reggel éhgyomorra 12 felett van a cukra... Nem tudom, megy a találgatás, meg filózgatás...Jó lett volna már hétvége előtt beszélni egy diabdokival, de így sikerült...

sztem lehet 1-es is, ha korai stádium, de 30 felett gyakoribb a 2-es... az persze jobb, könnyebb lenne. tudja valaki a hivatalos protokolt az 1-es és 2-es elkülönítésére? nekem az antitest lenne a leglogikusabb, de pl. Ricsinél nem találtak, pedig már diabos volt!!! terhelés? C-peptid?
 

mantanya

Aktív tag
Hát ott tartok, hogy mostmár a hajamat tépem dühömben!!!:mad: Felhívtam a kórházat, időpontot kérni a diabétesz szakrendelésre. Kaptunk is: JANUÁR19-re!!! Magyarázom a kedves hangú hölgynek, hogy az lehet, hogy egy kissé távoli időpont... Mire Ő javasolta, hogy hívjam fel a szakrendelőt és beszéljek az asszisztensnővel. Hát hívtam. Nem tud mit tenni, csak annyit mondott, ha van a páromnak sürgősségi beutalója, ellátják hamarabb, soron kívül. És különben is, kérjen a háziorvostól laborpapírt és vérvételes eredménnyel menjen.... Hááááááááát!!!! Kérdem, hogy esetleg tud-e diab magánrendelésről. Hát azt hiszi van, de nem biztos és nem is tudja hol és ... A neten nem találom, ahová 3 éve jártam, a telefonszám már nem él... Szóval tele van a bakancsom... Még nyomozok....
Cukrai tegnap: 11,5-13,1---10,0-10,4---10,0-11,19----12,0
 
Oldal tetejére