Babázhatok

mantanya

Aktív tag
Egyébként nem is értem, hogy miért nem történt vérvétel!!! Hiszen ez alapvető protokoll eljárás diabétesz-gyanúja esetén!!!:mad:

Hol alapvető eljárás ez????:mad: Mert nálunk, itt vidéken (pedig ugye megyeszékhely) vagy nem is ismernek ilyesfajta vizsgálatokat, vagy egyszerűen csak nem kérik vagy talán drága és nem fér bele a költségvetésbe... Gőzöm sincs...:rolleyes: De mondtam a páromnak, hogy esetleg a következő beszélgetés alkalmával említse már meg a diab dokinak, hogy lehetne -e efféle vizsgálatokat kérni ;) Hátha...
Most ott tart, hogy lentebb mentek a cukrai. Ma pl. 6,8-al kelt, ebéd előtt 7,4, utána 6,8. Pedig mozgás nem igazán volt. Remélem, bejön ez a gyógyszer dolog...
 

tímeácska

Őstag
Hol alapvető eljárás ez????:mad: Mert nálunk, itt vidéken (pedig ugye megyeszékhely) vagy nem is ismernek ilyesfajta vizsgálatokat, vagy egyszerűen csak nem kérik vagy talán drága és nem fér bele a költségvetésbe... Gőzöm sincs...:rolleyes: De mondtam a páromnak, hogy esetleg a következő beszélgetés alkalmával említse már meg a diab dokinak, hogy lehetne -e efféle vizsgálatokat kérni ;) Hátha...
Most ott tart, hogy lentebb mentek a cukrai. Ma pl. 6,8-al kelt, ebéd előtt 7,4, utána 6,8. Pedig mozgás nem igazán volt. Remélem, bejön ez a gyógyszer dolog...

Hogy hol alapvető eljárás ez?! Ugye, ez csak egy költői kérdés volt...:laz: Sajnos nagyon sok helyen - meg merem kockáztatni, hogy a legtöbb helyen... - nem végzik el ezeket a "feladatokat", pedig a beteg sorsát ez igencsak befolyásolná! Illetve, így, hogy nem csinálják meg, így is befolyásolja, csak sajnos negatív irányban...
Szóval, hogy a protokoll mit diktál, az egy dolog... De, hogy mi valósul meg belőle... Na, az már más tészta... :mad:
 

mantanya

Aktív tag
Szia Mantanya!
Hogy alakul a férjed cukija? Nagyon érdekel! Ha lesz egy kis időd, írd meg, légy szíves! Köszi!

Szia!
Először is BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!
Kérdésedre válaszolva: nem történt azóta semmi plusz.... Szedi a párom a Meforal-t, napi 2x 1 szemet reggel és este. Így nagyjából beállt neki 5 és 10 közé. Persze diéta mellett. Amikor elengedi magát, mert vannak ilyenek, most meg pláne az ünnepek alatt, akkor fel-fel szalad... Pl. az esti bejglizés megtette a hatását, rögtön felvitte neki 18,8-ra... Szóval egyenlőre diéta, gyógyszer, aztán majd jan 19-én megy vissza a diab dokihoz...
 
Sziasztok,

Úgy látom mostanában semmi "izgalmas" nem történik errefelé.
Gondoltam kicsit emlékeztetek mindenkit, hogy rohan az idő. Kisfiam már 10 hónapos lesz a jövő héten:cool:
Szépen növöget, egyre huncutabb és akaratosabb... Már a felállást gyakorolgatja - egész nap -.

Egyre több mindent eszik már - persze még mindig a legfőbb a tejmentes tápszer, mivel a szopizást magától elhagyta pár hete -, s persze minden kajára kíváncsi... Ti hogy tudtátok a tejmentességet biztosítani Nekik? Persze nem kap tejpépeket, meg tejes dolgokat, de mondjuk pl ha van egy pogácsa, amiben van tejföl és sajt? Az mehet neki? Vagy a tejes kifli? Vagy a "drága" nagyi által gyerekbe tukmált sajtos süti? Vagy mondjuk amikor már nagyobbacska (mondjuk 2 év körüli), akkor egy túrórudit hogyan úsztatok meg? Meg a kapott csokihegyeket (már most is kapott csokitélapót, pedig csak 8 hónapos volt)?


További szép havas hétvégét!
E.
 

szandimon

Új tag
Szia Edelino :)

Én azt gondolom, h a középúthoz tartozik a tejmentességről a felfogásom. Úgy tudom, h nincs konkrét korhoz kötve a tejmentesség, legutóbb még nem volt, javitsatok ki, ha igen. (lehet elkerülte a figyelmem) Úgy értem, h senki sem tudja pontosan, meddig érdemes a "diétát" követni. Én Ádit szoptatom napi 5x(10 hós), igy ez sok gondot levesz a vállamról. Sajnos ő hipotón is, igy ebből a szempontból is előnyös a szoptatás. 1 éves koráig nem fogok adni semmilyen tejterméket, mama féle pogácsában és semmiben sem. Értse meg a család. (A só és a tojás miatt sem még) 1 éves kor után szép lassan fogok adni sajtot (arról volt szó, h abban a bajt okozó fehérje nincs meg) és a többi tejterméket is, csak tejet nem. 2 éves korban kb. kezdek tejitalozni (de az 1 éveseknek valóval - ezt a Milupa szakértője javasolta), és akkor már fogok adni túrórudit is. A tejjel várok 3 éves korig. (PLáne, h a gyerek bölcsis lesz 2,5 évesen...na majd meglátjuk)Gondolom sokan nem értenek itt egyet velem, én túlzásnak tartom, h 2-3 éves korig teljes tejmentesen éldegéljen a gyermek. De ha valaki pontosan tudja, h hány éves korig kell várni és mivel, szivesen veszem, ha megirja ide, és lehet, még meggondolom magam, elvégre Ádi még csak 10 hós, eddig zéró tej :)
A csokik? A kislányom 3,5 éves, 2 éves koráig minden gond nélkül kihagytuk a csokit, a túró rudit, ma majd napi szinten követeli.... én azt gondolom, h nem a kis Kinder tejszelettől lesz valaki cukorbeteg, hanem sokkal fontosabb, h rendszeresen egyen, mindig elegendő, és ne túl sok szénhidrátot. Ebben hiszek.
Várom én is a véleményeket!!
 
Szia Szandimon,

Köszi a választ.
Ez így nekem is szimpatikus, én is valahogy hasonlóan gondolom - szintén minden tudományos megalapozottság nélkül -.
Botond is 10 hónapos, sajnos nálunk anyatej már csak a fagyasztott tartalékokból néha, egyébként pedig a pepti-s tápszer (Botond szépen lassan a hozzátáplálás után elhagyott havonta 1-1 szopizást, most legutoljára a reggelit :cry:). A tejtelenség ment eddig is, szerintem fog is, a családot meg majd próbálom nevelni.....
 
Sziasztok,

Botond fiam elmúlt 1 éves, s a gyerekorvossal közösen gondoltuk, hogy nézni kellene neki egy ICA vizsgálatot. Adott elérhetőséget SE I. Gyerekklinika Diab. amb. Dr Körner Anna. Aki ma tájékoztatott, hogy ők már nem végzik ezt a vizsgálatot, és különben is miért szeretném, mert ez csak egy elég rövid távú diagnózis. Még azt is kérdezte, hogy minek? Mondtam, hogy jó volna tudni, meg a tejemtes diéta miatt is....De rögtön mondta, hogy még csak tudományos vizsgálatok folynak, nincs bizonyíték, hogy van összefüggés, meg ilyenek. Tehát sokat nem segített..
Pedig én azt hittem, hogy no majd itt több infót megtudhatok, mégiscsak egy diab ambulancia... Hát tessék.... Csoda, hogy a gyerekorvosok nincsenek tisztába a cukorbetegség - tejfehérje összefüggéssel, ha a "nagyok" sincsenek egy hullámhosszon?
Nem tudjátok, hogy hol végeznek még ilyen vizsgálatot? És tényleg ennyire fölösleges???
Blatniczky prof. ebben tud segíteni, vagy ő már inkább csak a kialakult diab esetén?
 

tubi

Aktív tag
nekünk detto ugyanezt mondta Körner,. amikor tőle akartam kérni szakorvosi javaslatot a tejmentes péphez... mi betartottuk 1,5 évig (cukros lett mégis sajnos a kisfiam, de ennek ehhez nincs köze sztem, mert tejet, nem bontott tápszert nem kapott addig sem, amíg cukros lett, viszont közvetlen a diagnózis előtt volt egy fosós-hányós vírusa :(). sztem addig nem foglalnak állást, amíg nem bizonyított, de mivel olyan sok faktor játszhat közre az 1-es típusú cukorbetegség manifesztálódásához, nehéz eldönteni, mi fontosabb. próbáld meg Blatniczky-t, ő nagyon kedves, szimpatikus, hátha elintézi Nektek a vizsgálatot és/vagy ad szakorvosit is.
 
Igen, valószínűleg még évekig nem fognak állást foglalni, mert nem hiszem, hogy ez a legfontosabb kutatás...
De jó fejek, mert mi van, ha pl 5 év múlva kitalálják, hogy mégis van kapcsolat. Mi már visszafelé nem tudjuk élni életünket... Persze, tudom, hogy ez egy nagyon soktényezős dolog - mármint hogy mitől lesz cukorbeteg -, de amit tudunk, azt mindenki igyekszik elkerülni.
Na mindegy. Hamarosan megyek az én cukordokimhoz, hátha ő tud vmit segíteni, vagy legalább valahová irányítani. Ha nem, akkor megpróbálom Blatniczky-t (másnem a szakorvosi miatt), illetve várom, hátha van még vkinek vmi ötlete....
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, valószínűleg még évekig nem fognak állást foglalni, mert nem hiszem, hogy ez a legfontosabb kutatás...
De jó fejek, mert mi van, ha pl 5 év múlva kitalálják, hogy mégis van kapcsolat. Mi már visszafelé nem tudjuk élni életünket... Persze, tudom, hogy ez egy nagyon soktényezős dolog - mármint hogy mitől lesz cukorbeteg -, de amit tudunk, azt mindenki igyekszik elkerülni.
Na mindegy. Hamarosan megyek az én cukordokimhoz, hátha ő tud vmit segíteni, vagy legalább valahová irányítani. Ha nem, akkor megpróbálom Blatniczky-t (másnem a szakorvosi miatt), illetve várom, hátha van még vkinek vmi ötlete....
Edelino, ez a tejkérdés még nagyon sokáig nem lesz tisztázott,ugyanis nem csak a cukorbetegséggel kapcsolatban merült fel, hogy ki kéne iktatni a gyerekek étrendjéből (is!!) a tejszármazékokat, hanem rengeteg más problémával kapcsolatban, pl allergia, gyakori felső légúti betegségek, egyéb autoimmun betegségek stb... A nagyfiam pl a tesztek szerint nem allergiás a tejfehérjére, de ha kap valamilyen tejszármazékot, akkor ekcémás lesz időnként a keze (nem mindig, de 1-2 havonta igen és akkor csak a szteroid segít). Ebben a témában pl ott tartanak a dokik, hogy minek megvonni a tejszármazékokat, az ekcéma sok tényezős betegség, nem elég az egyik okot megszűntetni és a tej igenis fontos. A másik fele a dokiknak pedig azt mondja,hogy triggerelheti egyéb tényező (pl stressz) az ekcémat, HA fogyaszt éppen tejtermékeket a gyerek, így hagyjuk el teljesen, úgyis csak árt az a tej. És mindkét véleményt lehet felváltva hallani gyerekorvostól, bőrgyógyásztól, gasztrostól, híresektől, nevesektől... Ilyen szinten nincs ebben konszenzus. És hát azért leírom, hogy nem adok tejszármazékot a fiamnak és jééé, nincs ekcémája. Ebben a helyzetben annak volt igaza, aki szerint jó, ha elhagyom.
Én azt gondolom, hogyha van valami táplálék, ami ennyire nagy véleménykülönbségeket szül, amiben nagyon sokan látják az ártó tulajdonságait, azt én elhagyom. Azzal már senki sem vitatkozik, hogy a kálciumot lehet tejmentesen élettel is bevinni, sőt, egyre több helyen lehet olvasni olyan kísérletekről, amikből látszik, hogy a tejtermékekben lévő kálcium nem szívódik fel elég jól. 2012ben már nem a tej az első számú táplálékforrása a gyerekeknek, azaz abszolút helyettesíthető. De el kell ismernem, hogy tejet adni a legegyszerűbb dolog, csak kibontom a dobozt és öntöm is. Nekem az a gyanúm, hogy azok a dokik, akik szerint kell az a tej a gyereknek, a 20-30 éves sztenderdeknél ragadtak le. Mivel hivatalos állásfoglalás még nincs (azaz csak a 40 éves állásfoglalás van hivatalosan, hogy a tej élet erő egészség), csak az emberek tapasztalataira lehet építeni. De mivel az emberek nem mernek váltani a megszokottról, amit már a nagymamáink is így csináltak (és ez igaz az orvosokra is), így nagyon lassan halad ez a folyamat. Állítom, hogy 40 év múlva már nem tehéntejet fognak kapni a gyerekek és a nemzetközi ajánlásban tiltott lesz a tejtermék.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egy normális gasztros ad nektek papírt a tejallergiáról, ha azt mondod, hogy nem szeretnél tejterméket adni neki ezért és ezért.
 

szandimon

Új tag
Lányok, béna vagyok, de mihez kell a szakorvosi, és miért??? tejmentes pép a Sinlac is. Nekünk lazán felirja a doki. Vagy más miatt?
 
Oldal tetejére