Hajhullás

agicza

Új tag
Sziasztok.

2 hónapja vagyok cukorbeteg, illetve akkor került diagnosztizálásra a helyzet.
Napi 4-szeri inzulinnal élek jelenleg. (Humulin N, Humulin R)
A vérképem elég vacak volt,ezért koleszterincsökkentő gyógyszert kaptam.
Ez a két dolog ami új az életemben.
Egy hónapja hajhullással küzdök. Örökké hullik, hajmosáskor pedig "kétmaroknyi" mennyiség. Még egyelőre van miből:rolleyes:,de érdekelne,hogy van -e másnak is hasonló problémája?
(Rákerestem a neten, van ahol a cukorbetegséggel, van ahol a koleszterincsökkentővel is összefüggésbe hozzák. )

Várom észrevételeiteket. köszönöm :)
 

gretta

Új tag
Sziasztok.

2 hónapja vagyok cukorbeteg, illetve akkor került diagnosztizálásra a helyzet.
Napi 4-szeri inzulinnal élek jelenleg. (Humulin N, Humulin R)
A vérképem elég vacak volt,ezért koleszterincsökkentő gyógyszert kaptam.
Ez a két dolog ami új az életemben.
Egy hónapja hajhullással küzdök. Örökké hullik, hajmosáskor pedig "kétmaroknyi" mennyiség. Még egyelőre van miből:rolleyes:,de érdekelne,hogy van -e másnak is hasonló problémája?
(Rákerestem a neten, van ahol a cukorbetegséggel, van ahol a koleszterincsökkentővel is összefüggésbe hozzák. )

Várom észrevételeiteket. köszönöm :)


szia,
üdv a fórumon:)
amikor én cukros lettem - lassan 7 éve - akkor nekem is marékszámra hullott a hajam. úgyhogy sztem a cukorbetegséged nagy szerepet játszik benne, de a hajhullás az elmúlik, a cukor pedig marad SAJNOS
Hát ez van. És amúgy hogy viseled lelkiekben ezt az egész új állapotot? Hogy derült ki? Irhatnál pár sort a cukorbeteg gondozó topicba is :) - azt hiszem ott van a legelején egy ilyen kérdéssor szerűség :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A cukorbetegség egyik velejárója, hogy jobban kiszárad a bőr és a haj. Valószínű a csomókban hajhullás megáll idővel nálad is, a cukorbetegekre nem jellemző a kopaszság.
 

pusimelu

Őstag
Mikor cukorbeteg lesz valaki akkor nem tudja rendesen felvenni a tápanyagokat és vitaminhiány alakul ki.Lehet hogy kéne egy kis vasat szedned folsavval mert az nekem megállította a hajhullásomat de előtte menj el mindenképp orvoshoz.Góc a szervezetben is okozhat hajhullástPl: rossz fog vagy mandulagyulladás.
 

kolomotyo

Új tag
Én nem vagyok cukorbeteg, viszont nagyon sokat hullik a hajam, a fodrász ismerősöm mondta hogy ez teljesen normális, ha többet fésülném akkor olyankor kijönnének azok a szálak.
 

Rolee89

Új tag
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy valószínüleg a sok hajfestéstől és a zselézéstől kihullott a hajam a homlokom a két felső sarkában.
20 éves vagyok és már 17 éves koromban elkezdődött ez a dolog.
Úgy vettem észre hogy mióta nem használok zselét és nem is festetem, azóta megállt a hajhullás, de viszont nem akar visszanőni.
Létezik erre valamilyen kenőcs, vagy tabletta, vagy kezelés?
Köszönöm előre is, sziasztok!
 

csib

Új tag
Nálam ugyan ez a probléma mint az előttem szólónál. Én 19 vagyok, viszont nem festetem nem is zselézem.
Visszanő ez valaha? Vagy van rá megoldás? (működő)
 

szolnok

Új tag
Sziasztok.

2 hónapja vagyok cukorbeteg, illetve akkor került diagnosztizálásra a helyzet.
Napi 4-szeri inzulinnal élek jelenleg. (Humulin N, Humulin R)
A vérképem elég vacak volt,ezért koleszterincsökkentő gyógyszert kaptam.
Ez a két dolog ami új az életemben.
Egy hónapja hajhullással küzdök. Örökké hullik, hajmosáskor pedig "kétmaroknyi" mennyiség. Még egyelőre van miből:rolleyes:,de érdekelne,hogy van -e másnak is hasonló problémája?
(Rákerestem a neten, van ahol a cukorbetegséggel, van ahol a koleszterincsökkentővel is összefüggésbe hozzák. )

Várom észrevételeiteket. köszönöm :)
A diabbal nem tapasztaltunk semmi ilyet viszont a nem jól működő pajzsmirigynek is az egyik tünete a bőr szárazság és hajhullás. Nem árt megnézetni, és ez csak egy kis vérvétel. Biztos ami biztos.
 

Melina

Új tag
Nem értem, hogy milyen összefüggés van a cukorbetegség és a hajhullás között...Még korábban soha nem halottam arról, hogy cukorbetegség hajhullást okozhat...Nem lehetséges, hogy ha cukorbetegeknél hajhullás jelentkezik, az csak véletlen és valamilyen más ok áll a hátterében? Pl.: valamilyen nőgyógyászati vagy fogászati gyulladás, vagy hormonális okok...? A köv. oldalon nagyon alaposan összeszedték http://www.hairwellness.hu/hajhullas-ellen-garantalt-megoldas a különböző hajhullás típusokat, de itt sem láttam olyan kategóriát, hogy hajhullás cukorbetegség miatt kialakulhat. Valamint szerintem sokaknál azért alakul ki a cukorbetegség, mert megbetegítő életmódot folytatnak. Helytelen táplálkozás, mozgáshiány, amit még ronthat a sok napi stressz....Lehet, hogy mindezek esetleg együttesen összeadódva alakítják még ki járulékosan a cukorbetegséget...Vagy mégsem...?
 
Oldal tetejére