Bazáár! (adok, veszek, cserélek)

Milyen géped van?


  • Összes szavazó
    86

krisz_2011

Aktív tag
Ma kaptam e-mailt a (Németországi) Abbott-tól, hogy várhatóan januárban már tudok majd rendelni, úgyhogy az előző üzenetem már nem aktuális, hacsak nem tud valaki szenzor mellett egy leolvasó készüléket kölcsön is adni.
Szia! Nekem a magyar Abbott nem válaszolt... Mit jelent ez, januártól már nálunk is forgalmazzák majd, vagy legalább engednek kintről hivatalosan rendelni?
 

wumsel

Új tag
Szia! Nekem a magyar Abbott nem válaszolt... Mit jelent ez, januártól már nálunk is forgalmazzák majd, vagy legalább engednek kintről hivatalosan rendelni?

Én a németországi weboldalon regisztráltam, ehhez kellett egy kicsit trükközni, hogy német IP címről menjen a dolog. A rendelés még külön ügy lesz; lehet, hogy német rokonokon vagy ismerősökön keresztül tudom majd megoldani. Nem hiszem, hogy hajlandóak lennének Magyarországra szállítani. Bár az e-mailből számomra az derül ki -- már ahogy a Google lefordította --, hogy növelték a termelő kapacitást, így látok rá esélyt, hogy lassan más országokba is eljuttatják a terméket.

Itt a teljes szöveg:
Sehr geehrte Damen und Herren,

zunächst möchten wir uns für Ihr Interesse am FreeStyle Libre Flash Glukose Messsystem bedanken, sowie für Ihre Geduld hinsichtlich Bestellung und Lieferung des Messsystems.

Wir freuen uns, Ihnen heute mitteilen zu können, dass wir im Laufe des Januars 2016 erwarten auch Neukunden von der Warteliste bedienen zu können. Uns ist bewusst, dass einige Zeit vergangen ist, seitdem Sie etwas von uns zu FreeStyle Libre gehört haben. Aus diesem Grund kontaktieren wir Sie heute, um über die Fortschritte unserer Arbeit zu berichten, die weiterhin sicherstellen soll, dass mehr Menschen von den Unannehmlichkeiten der Blutzuckermessung befreit werden.[sup]1, 2, 3[/sup]

Was gibt es aus diesem Jahr zu berichten?
Als wir im letzten Jahr FreeStyle Libre eingeführt haben, war die Nachfrage sehr viel größer, als wir zunächst erwartet hatten. Das führte dazu, dass wir neue Kunden zunächst auf eine Warteliste setzen mussten, um eine sichere Versorgung bei unseren Bestandskunden zu gewährleisten. Das Verfahren der Warteliste mussten wir leider über das Jahr 2015 aufrechterhalten.

Damit wir die Nachfrage nach Produkten besser abdecken und die Warteliste vollständig aufheben zu können, haben wir den Ausbau der Produktionskapazitäten mit Hochdruck vorangetrieben. Planmässig werden wir den Ausbau bis Ende Januar 2016 abgeschlossen haben.
Wir werden wieder mit Ihnen Kontakt aufnehmen, sobald wir auch Ihre Bestellung entgegen nehmen können.

Ihr FreeStyle Libre Service Team


¹ Das Setzen des Sensors erfordert ein Einführen des Sensorfilaments unter die Haut.
² Eine zusätzliche Prüfung der Glukosewerte mittels eines Blutzucker-Messgeräts ist erforderlich bei sich schnell ändernden Glukosespiegeln, weil die Glukosewerte in der Gewebeflüssigkeit die Blutzuckerwerte eventuell nicht genau widerspiegeln, oder wenn das System eine Hypoglykämie oder eine anstehende Hypoglykämie anzeigt, oder wenn die Symptome nicht mit den Messwerten des Systems übereinstimmen.
³ In einer von Abbott Diabetes Care durchgeführten Umfrage stimmten 76,7 % der befragten Patienten (n=30) zu, dass FreeStyle Libre die Unannehmlichkeiten der Glukosemessung verringert. Daten liegen bei Abbott Diabetes Care vor.
 

krisz_2011

Aktív tag
Én a németországi weboldalon regisztráltam, ehhez kellett egy kicsit trükközni, hogy német IP címről menjen a dolog. A rendelés még külön ügy lesz; lehet, hogy német rokonokon vagy ismerősökön keresztül tudom majd megoldani. Nem hiszem, hogy hajlandóak lennének Magyarországra szállítani. Bár az e-mailből számomra az derül ki -- már ahogy a Google lefordította --, hogy növelték a termelő kapacitást, így látok rá esélyt, hogy lassan más országokba is eljuttatják a terméket.

Itt a teljes szöveg:
Köszönöm. Úgy tűnik sajnos, hogy a meglévő kapacitásukkal egyelőre még éppen hogy ki tudják szolgálni azokban az országokban az igényeket, ahol megkezdték a forgalmazást. Szerintem is szükséged lesz még a németországi ismerősökre ahhoz, hogy meg is kapd. Ezek szerint az "egyenes ági" magyar vásárlási lehetősé várat még magára... :(
 
Szia! Nekem a magyar Abbott nem válaszolt... Mit jelent ez, januártól már nálunk is forgalmazzák majd, vagy legalább engednek kintről hivatalosan rendelni?

Krisz, pont ezt szerettem volna én is kérdezni... ahogy wumsel üzijét olvastam azt hittem, hogy .... de szép is lett volna :) egyébként nem értem miért nem válaszol a magyar Abbott...
 

wumsel

Új tag
Úgy néz ki 1-2 héten belül megkapom a szerkezetet.

Amikor feliratkoztam a német weboldalon (még júniusban), egyből 2 e-mail címmel jelentkeztem "a biztonság kedvéért". Ha valakinek kell, szívesen odaadom neki a másik regisztrációs linket, amivel létre tud hozni új fiókot és átírni a saját címére. Viszont ehhez az kell, hogy tudjon szerezni német IP címet. Ebben talán segít a tor és annak dokumentációja.

A német szállítási cím meg akár megoldható például borderlinx vagy mailboxde segítségével. De persze ez plusz 20-30 EUR szállítási költséget jelent.
 
Egy diabeteszes számára a mozgás legalább olyan fontos mint a megfelelő táplálkozás.
Bármilyen edzésre gondolok: futhatsz, kondiba járhatsz, akár crossfitezhetsz is.
Ezekhez kell jó minőségü, kényelmes cipő - ecipo.hu/adidas.html
 
Tiszteletem, sziasztok.

SOS Humulin inzulint keresnek, KP vagy PL Dcon Ideal tesztcsikert.
Ahova tartoztam orvos, egyik naprol a masikra elment, a masikhoz meg be kell jelentkezni idopontra, es November 21-re kaptam idopontot.
Viszont inzulinom szinte kifogyott. (Voltam masiknal, hogy esetleg ki-e tud irni inzulint, de elkuldott melegebre szinte)
Esetleg ha nem megy, valami megoldast tud valaki, hogy hol tudnek kiiratni?
 

Casper

Új tag
Sziasztok!
Medtronic pumpához való minimed silhouette szerelékemből maradt 2 doboz melyet szeretnék eladni. 2018 és 2020 lejárati dátummal.Bontatlan, 10 darab kanult tartalmaz dobozonként.
 
Sziasztok!
Megszorultam-elkalkuláltam magam, és nem lesz elegendő szerelékem.
Keresek Accu Chek Spirit pumpához szereléket. Mindegy, hogy milyen hosszú a kanül, csak működjön. :)
Akár csak néhány darab is nagy segítség lenne, természetesen megvenném.
Itt azonnal elérhető vagyok:
+36304203601
morokristof@gmail.com

Köszönöm!
 

Peter20

Új tag
Eladó egy Freestyle Libre szenzor beszerzési áron (60 EUR / 18600 Forint). Érvényességi idő: 2017.06.30.
Ha érdekel kérem privátban keress meg.
 

Casper

Új tag
Sziasztok!
Maradt pár doboz Medtronic Minimedhez való 3 ml űrtartalmú tartály. Ár: 1000 Ft / doboz (minimálisan alkuképes). Érdeklődni privátban lehet. :)
 

hojutka

Új tag
Sziasztok,

Eladóvá vált 7 doboz MiniMed Quick-set 9mm-es szerelék valamint 3 doboz MiniMed Reservoir, akit érdekel hívjon: 30/470-5556.
Üdv: Judit
 

pimre

Új tag
Sziasztok!

Cukorbeteg vagyok, és hosszú ideig szedtem a Diaprel MR 60 mg-os gyógyszert. Azonban a diabetológusom átállított egy másik gyógyszerre, így a kiváltott 6 doboz Diaprelem megmaradt. Mindegyik 2019 első félévéig érvényes.
Pazarlásnak tartanám a gyógyszertári gyűjtőbe dobni őket, ezért szeretném felajánlani olyan betegtársamnak,akinek segítséget jelentene ha ilyen módon 2-3 havi adaghoz ingyenesen tudna hozzájutni.
Természetesen ellenértéket nem fogadok el.
Budapesten lakom a Körönd közelében. Ha meg tudunk beszélni egy találkozót valahol a város belső területén, akkor szívesen elviszem. Nyugdíjas vagyok, így könnyen tudok időpontot egyeztetni.
Email címem: palotas.imre@gmail.com
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Cukorbeteg vagyok, és hosszú ideig szedtem a Diaprel MR 60 mg-os gyógyszert. Azonban a diabetológusom átállított egy másik gyógyszerre, így a kiváltott 6 doboz Diaprelem megmaradt. Mindegyik 2019 első félévéig érvényes.
Pazarlásnak tartanám a gyógyszertári gyűjtőbe dobni őket, ezért szeretném felajánlani olyan betegtársamnak,akinek segítséget jelentene ha ilyen módon 2-3 havi adaghoz ingyenesen tudna hozzájutni.
Természetesen ellenértéket nem fogadok el.
Budapesten lakom a Körönd közelében. Ha meg tudunk beszélni egy találkozót valahol a város belső területén, akkor szívesen elviszem. Nyugdíjas vagyok, így könnyen tudok időpontot egyeztetni.
Email címem: palotas.imre@gmail.com

Kedves Imre ! Javasolnám, hogy vidd el a háziorvosodhoz, ha már ingyen felajánlottad, Ő ki tudja segíteni a rászoruló sorstársadat. További szép napot és nagyon jó cukikat kívánok.
Sándor
 
Oldal tetejére