Fizikai sport/aktivitás

poe

Őstag
A második ötlettel annyi a gondom - de még nem próbáltam ki -, hogy akkor is felmegy edzés után, ha nem esik le a cukrom egyáltalán edzés alatt. És utána sem (a tegnapi példa ilyen volt, amúgy végül 17-ig ment fel, akkor kezdett el hatni a korrekció és levitte, mi lett volna, ha nincs bennem akkor már a korrekció...). Ezért félve ennék olyat, ami az edzés után is szívódik fel még éppen. Lehet, hogy egyszer majd kipróbálom azért, csak nagyon úgy tűnik, hogy akkor nem 17-re, hanem 23-ra fog felmenni, mert még egy csomó CH is lesz bennem.

Az első javaslatot pedig mindenképpen kipróbálom a legközelebbi edzésnél! Persze ehhez illene olyan időpontot választani, amikor az edzés után még 3 óráig nem jön étkezés (vacsora, ebéd), hogy ne ütközzön azokkal az inzulinokkal az edzés utáni beadás és evés. A legközelebbinél megpróbálom ezt, köszi!

Az edzés intenzitása bennem is felmerült. Mert a lassabb mozgásoknál (bringa, görkori, sok séta, gyógytorna) sosincs ilyen gondom. Ugyanakkor nagyon jólesik ez az intenzívebb mozgás és csak kellemesen fáradok el tőle, utána van erőm 2 órát lent lenni a gyerekekkel a játszón simán, meg mindenhez, szóval nem érzem igazán kimerítőnek. De tény, hogy ez magas intenzitású mozgás, mérem a pulzusom és olyan 140-150 körül van majdnem végig, ez a kardió kategória felső határa. De ez már elég lehet annyira, hogy nem is érzem ennyire megerőltetőnek, de a szervezetem így reagál? (megizzadok egy kicsit mondjuk, de nem nagyon)
Az extendbarból olyan lassan szívódik a CH, hogy elméletileg nem emel, csak segít szinten tartani. Ha minden igaz, ma tesztelem edzésen, CGM-el.
Ha rendesen kajálsz utána, az is megoldás, én volt hogy úgy csináltam, nem tudatosan,de működött. Ezt egyébként egy doki javasolta nekem is.
Az 'intenzitás' ebben az értelemben szerintem nem attól függ, hogy mennyire fáradsz el, az ahogy edzettebbé válsz, nyilván kitolódik, inkább az számít, hogy mennyi energiát használsz fel. (Gondolom, hogy a szervezet reagál, hogy nagy energiaveszteség van, kell az üzemanyag, hajrá! ;))
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt észrevettem, hogy a mozgás csak később indítja be a vércukorcsökkentést. Ugyanilyen elhúzódó nálam a korrekciós inzulin hatáskezdete. Nemrég egy nagyon kedves dietetikus kolléganőm említette, hogy az életkor előrehaladtával :( (30 év körül) az alapanyagcsere elkezd lassulni. Emiatt kell a kalóriabevitelt kicsit csökkenteni 30 fölött... Szerintem emiatt van az a két jelenség is, amit előbb említettem. Tinikoromban aerobic, vagy kosarazás első 5 percében már zuhanórepülésben volt a cukrom.
Megnyugtatlak, ez nem azért van, mert öregszel :) Vagyis nem tudom, de én 36 vagyok és pontosan ugyanúgy a mozgás első negyed órájában kezd el zuhanni a cukrom, mint 20 évesen :) Nekem ez a nagy bajom, hogy mire elkezdem a mozgást, hatnia kell valami CHnak, különben úgy zuhan, hogy alig bírok talpon maradni. Az inzulin is ugyanúgy kezd el hatni nálam. Én inkább azt tapasztalom (de ez mindig is így volt, nem csak most), hogy nem hat annyi ideig, ameddig kéne. A bázisokkal permanens gondom van, mindegyik órákkal kevesebbet hat, mint a nagykönyvben - meg mint bárki másnál. Insulatardból nekem napi 3x kellett adni, a Lantus 16-18 órát hatott csak, most Levemiren vagyok, ez 10 órát hat kb. A humaloggal is az a bajom, hogy nehezen tudok enni nagyon hosszan elhúzódó CHt (teljes kiőrlésű, barna cuccok), mert ahogy letelik a 3 óra, puff, elvágták a hatását, de ezek a barna cuccok ekkor még szívódnak fel és végül rá kell adnom még, ami nem jó, mert ugye újabb 3 óra, annyi ideig azért nem szívódik, így ha korrigálok, a 6. óra végén tuti hipó vagy rá kell ennem, amit nem akarok, vagy ha nem korrigálok, akkor magas.

A kalóriabevitelt tényleg csökkenteni kell 30 fölött, az mondjuk biztos...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Az extendbarból olyan lassan szívódik a CH, hogy elméletileg nem emel, csak segít szinten tartani. Ha minden igaz, ma tesztelem edzésen, CGM-el.
Ha rendesen kajálsz utána, az is megoldás, én volt hogy úgy csináltam, nem tudatosan,de működött. Ezt egyébként egy doki javasolta nekem is.
Az 'intenzitás' ebben az értelemben szerintem nem attól függ, hogy mennyire fáradsz el, az ahogy edzettebbé válsz, nyilván kitolódik, inkább az számít, hogy mennyi energiát használsz fel. (Gondolom, hogy a szervezet reagál, hogy nagy energiaveszteség van, kell az üzemanyag, hajrá! ;))
Értem már, tehát az energiafelhasználás a lényeg ebből a szempontból. Hm... mindenesetre régen nem volt ilyen gondom.

Nagyon várom a beszámolódat a CGMS-sel ellenőrzött extendbar-os edzésed után, ugye írsz majd?

Holnapra tervezem a következő edzést (minden másnap próbálom), kipróbálom, hogy utána eszem normálisan, inzulinnal - első körben, aztán szerzek egy extend bar-t is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Az extendbarból olyan lassan szívódik a CH, hogy elméletileg nem emel, csak segít szinten tartani. Ha minden igaz, ma tesztelem edzésen, CGM-el.
Ha rendesen kajálsz utána, az is megoldás, én volt hogy úgy csináltam, nem tudatosan,de működött. Ezt egyébként egy doki javasolta nekem is.
Az 'intenzitás' ebben az értelemben szerintem nem attól függ, hogy mennyire fáradsz el, az ahogy edzettebbé válsz, nyilván kitolódik, inkább az számít, hogy mennyi energiát használsz fel. (Gondolom, hogy a szervezet reagál, hogy nagy energiaveszteség van, kell az üzemanyag, hajrá! ;))

Poe, na, milyenek a tapasztalataid az extendbarral?

Én kipróbáltam, hogy edzés után azonnal eszem, de még ígyis felment 10-re. Aztán hirtelen lezuhan hipóra, pedig nem adtam be többet, sőt, kevesebbet adott mennyiségű CHhoz.
 

Maddog

Új tag
ha cukorbeteg lettél ne csüggedj! az életed lehet ugyan olyan, viszont az állandó odafigyelés, a sport és a táplálkozás a legfontosabb a szövődmények elkerülése miatt. csinálok egy weblapot(személyes edzés,tanácsadás) és külön fogok foglalkozni a cukorbetegséggel is, saját tapasztalatokkal is..
onelifefit.atw.hu
 
Oldal tetejére