Veszélyes hulladék leadása

gyrgyvrs

Új tag
Sziasztok!
Gondolom a használt inzulin tollak és ampullák veszélyes hulladéknak számítanak. Hol lehet ezt leadni, vagy elküldeni? Gyógyszertárban kérdeztem, azt mondták ott nem lehet. Dobálgassam a kommunális hulladékba? Kb 10 éve, amit már összegyűjtöttem, előtte beddobtam a sima szemétbe.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!
Gondolom a használt inzulin tollak és ampullák veszélyes hulladéknak számítanak. Hol lehet ezt leadni, vagy elküldeni? Gyógyszertárban kérdeztem, azt mondták ott nem lehet. Dobálgassam a kommunális hulladékba? Kb 10 éve, amit már összegyűjtöttem, előtte beddobtam a sima szemétbe.

Szia! Sajnos ez komoly probléma. Gödöllőn 1-2 éve időnként az egészségügyi központ hirdet gyűjtést, amkor le lehet adni a tűket és ampullákat. A gyógyszertárak nem foglalkoznak ezzel, mert annyi szabály vonatkozik rá, amit nem tudnak bevállalni. (Csak a lejárt szavatosságú gyógyszereket gyűjtik, szúró és vágó eszközöket nem.) Nézd vissza itt a fórumon is, volt ez már téma, de nem emlékszem, hogy lenne megnyugtató megoldás. Esetleg kérdezd meg a kezelő és körzeti orvosodat.
 
Oldal tetejére