CH - számláló segítség

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Angyalka jóvoltából egy szénhidrátszámláló excel tábla:

Töltsd le és használd :)

Az itt található táblázat hibás volt, aki szeretné a legfrisebb verziót megkapni Angyalka11 jóvoltából, írjon az alábbi e-mail címre:

tapanyagszamolo@gmail.com

Köszönjük Angyalka!
 

blaci

Őstag
Én már le is töltöttem és kipróbáltam. Nagyon jó! Többféle tápanyag táblázatom is van amit használok, de ilyen számolósat még nem láttam, sőt nem is hallottam még ilyenről. Köszönjük szépen! - :rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi lesz velem hétfőig? Csak ott tudok exceltet nézni. Már nagyon kíváncsi vagyok. Na de akkor kibögyölőzöm a témát.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Szeretném felhívni a figyelmeteket hogy a javított Tápanyag-számláló táblázatot Angyalka feltöltötte a blogjába. Érdemes megnézni, legfőképpen pedig használni!;):D
Itt megtaláljátok:

Tápanyag számláló táblázat

Angyalkának pedig ezúton is köszönjük szépen hogy megosztotta velünk a táblázatot meg persze a sok munkát, és időt amit erre áldozott hogy valóban jól használható legyen.;):roll::grin:
Üdv.,
Laci
 

rgyörgy

Új tag
Hogy mennyire figyelmetlen vagyok....
Most olvastam Laci beírását, a blogból letöltöm a táblázatot.
Laci, köszönöm, és elnézést a figyelmetlenségemért.
 

misamaci

Aktív tag
netes tápanyagszámoló

Üdvözlet!
Itt még új vagyok, de azért ajánlanék én is egy tápanyagszámlálót: http://diabix.net/
Regisztrálni kell (ingyenes, csak adatvédelem miatt kell). Jelen állapotában már - ha néha kicsit nehézkesen is - de remekül használható a napi bevitelek követésére (főételeknél elég macerás az összetevőket 1 adagra lebontva bevinni)
Már levelezek a fejlesztőjével és nem zárkózott el a további funkciók beépítésétől sem.
Eddig ezeket kértem tőle :
- saját ételek/receptek/alapanyagok rögzítése
- inzulin/gyógyszeradagolás rögzítése
- vércukor mérési eredmények rögzítése
- időszakos kigyűjtések nyomtatásának lehetősége.

Ha gondoljátok, nézzétek meg és ha van még ötletetek a fejlesztésre, akkor írjatok a honlapon található címre (vagy nekem itt). Szerintem egy nagyon jó kis alkalmazást lehetne összehozni belőle, érdemes lenne tesztelnetek.

Üdv:
Misi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Üdvözlet!
Itt még új vagyok, de azért ajánlanék én is egy tápanyagszámlálót: http://diabix.net/
Regisztrálni kell (ingyenes, csak adatvédelem miatt kell).
Üdv:
Misi
Erre én is rátaláltam már, se mivel regisztrálni kell, ezért nem mentem tovább. Így, hogy te ajánlod, az mindjárt más, újból nekirugaszkodom. Még ugyan nem láttam, de a fejlesztési javaslataid alapján nagyon hasznosnak vélem.
Köszi, hogy megosztottad velünk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na bent vagyok, a súgó viszont inaktív. Vagy annak inaktívnak kell lenni?

Az igazi még az lenne, ha az ételre kétszer kattintva bemásolná a napi diéta terv-be. Egyesével beírkálni kicsit körülményes. Ez elveszi a kedvemet, mert időt rabló folyamat.

Misamaci, ezt is megemlítenéd a fejlesztési javaslatok között?
 

misamaci

Aktív tag
Na bent vagyok, a súgó viszont inaktív. Vagy annak inaktívnak kell lenni?

Az igazi még az lenne, ha az ételre kétszer kattintva bemásolná a napi diéta terv-be. Egyesével beírkálni kicsit körülményes. Ez elveszi a kedvemet, mert időt rabló folyamat.

Misamaci, ezt is megemlítenéd a fejlesztési javaslatok között?


Igen, ezért kértem a saját receptek/ételek rögzítésének a lehetőségét.
Ha a napi menü részben a megfelelő étkezés melletti + jelre kattintasz, akkor beadja a tápanyagtáblázatot, ott tudod kiválasztani a megfelelő anyagokat és ha rákattintottál, akkor átmásolja az adott étkezéshez és ott tudod a mennyiséget módosítani. (ha így csináltad akkor bocsi, de elsőre nekem nem ez jött le abból amit írtál)

Nekem azért is tetszik, mert azonnal látom, hogy a kiválasztott diétás tervhez képest hogyan állok, "menetből" tudom a mennyiségeket változtatni, ha szükséges.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, ezért kértem a saját receptek/ételek rögzítésének a lehetőségét.
Ha a napi menü részben a megfelelő étkezés melletti + jelre kattintasz, akkor beadja a tápanyagtáblázatot, ott tudod kiválasztani a megfelelő anyagokat és ha rákattintottál, akkor átmásolja az adott étkezéshez és ott tudod a mennyiséget módosítani. (ha így csináltad akkor bocsi, de elsőre nekem nem ez jött le abból amit írtál)

Nekem azért is tetszik, mert azonnal látom, hogy a kiválasztott diétás tervhez képest hogyan állok, "menetből" tudom a mennyiségeket változtatni, ha szükséges.
Persze, hogy nem így csináltam, jól jött le neked elsőre.

De a segítségeddel már profi vagyok. Jáccásiból mindjárt csináltam is magamnak 95 g CH-s reggelit, de ügyi vagyok, mert ki tudtam törölni.

Tényleg jó ez a kütyü, remélem többeknek elnyeri még a tetszését.

Ha már benne lesz az alkalmazott inzulin/gyógyszer terápia is, akkor még arra is alkalmas, hogy a doktorhoz elvigye a cukorbeteg. Gyakran van, hogy az orvos kéri a betegtől, hogy írja le, mennyit fogyasztott az egyes étkezések alkalmával, mert így áll módjában a terápián módosítani. (Tőlem már kérte, rühelltem kockás füzetbe írkálni a kifliket.)
 

misamaci

Aktív tag
Ha már benne lesz az alkalmazott inzulin/gyógyszer terápia is, akkor még arra is alkalmas, hogy a doktorhoz elvigye a cukorbeteg. Gyakran van, hogy az orvos kéri a betegtől, hogy írja le, mennyit fogyasztott az egyes étkezések alkalmával, mert így áll módjában a terápián módosítani. (Tőlem már kérte, rühelltem kockás füzetbe írkálni a kifliket.)

Ezt is kértem már (időszakos jelentések nyomtatása)
Remélem hogy tényleg leszünk többen is, akik használni fogjuk, mert akkor a fejlesztőnek is több kedve lesz dolgozni rajta :D (Azt írta, hogy amiket kértem azokat végül is nem túl bonyolult dolog megoldani és ha van rá érdeklődés, akkor szívesen megcsinálja).
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!
Pomelo nevű gyümölcs ch taratlam menni lehet.Narancs szerű gyümölcs csak nagyobb a belseje hasonlít a citromhoz.Mennyi lehet a ch taratlama?Előre is köszönöm Melinda
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Pomelo nevű gyümölcs ch taratlam menni lehet.Narancs szerű gyümölcs csak nagyobb a belseje hasonlít a citromhoz.Mennyi lehet a ch taratlama?Előre is köszönöm Melinda

Ismerem. Tudni nem tudom, de hasonló lehet , mint az egyéb citrusféléknek.

Ezt találtam róla, irányadónak teljesen elfogadható szerintem:

http://209.85.135.132/search?q=cach...carbohydrate+content&cd=2&hl=en&ct=clnk&gl=uk

tehát:

100 gr pomelo = 10,4 gr ch.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Én is kipróbáltam már ezt a gyümölcsöt, de nagyon savanyú volt…:rolleyes:
Egyébként úgy tudtam, hogy a graipfrut féle narancshoz áll legközelebb ami kb. 7 – 7,5g CH.
Szóval akkor 10,4g CH!
Üdv.,
Laci …aki :dr_24::dr_24: és :dr_24:!

Ui.: Amúgy nem áll szándékomban újra próbálkozni vele mostanában...
Azt halottam róla, hogy a különleges íze miatt nyersen, önmagában érdemes fogyasztani, ha savanyú akkor szórjam meg egy kis cukorral...:dr_31::cool::(;):D:D:D
 

poe

Őstag
Savanyú? Nekem még soha nem volt vele ilyen tapasztalatom, pedig rendszeresen esszük...
Egyébiránt eddig én is olyan 7-8 g CH-val kalkuláltam..
 

dg

Őstag
Többféle adatot találtam, de mind 10 körüli.
Nekünk sem jött be annyira az íze, mert ez a hibrid gyümölcs egyik őse a grapefriut, ami kesernyés, s mi nem vagyunk oda érte ezért.
 

christina

Őstag
Sziasztok!
Pomelo nevű gyümölcs ch taratlam menni lehet.Narancs szerű gyümölcs csak nagyobb a belseje hasonlít a citromhoz.Mennyi lehet a ch taratlama?Előre is köszönöm Melinda


Erről a gyümiről nem is hallottam.:oops:
Mi licsit kóstoltunk az nagyon ízlett, de persze én annak nem találtam a CH tartalmát. De nem ettünk annyit, hogy sokat keresgéljem.:D
 
Oldal tetejére