Vércukormérők

dg

Őstag
Sziasztok!

Én már azóta szándékozom megvenni az Optimumot, amióta piacra dobták. Talán mostanság sikerül... Rengeteg patikában utánanéztem, volt ahol 18 ezer körül mondták, de most találtam közel 15 ezerért. Megkérdeztem támogatással, receptre 50%-os támogatás nyerhető. (minket ez nem érint, mert a közgyógyos personal kihordási ideje még nem járt le.) Az Optimum tesztcsík nem egészen 3500 Ft. A Palmlab, ha jól emlékszem, szintén kapilláris elven működik, kb fele annyiba kerül, távolkeleten tákolják össze, és nem támogatott.
 

beard

Új tag
mul héten volt szerencsém kiváltani receptre az optimum plussz készüléket 7200ft-volt azota használom elég jó eddig bár csak két hete ,hogy insulint kell adagoljak magamnak
 

gretta

Új tag
a cukorbeteg gondozó / gondozás topicba leírhatnád a tapasztalataidat.... Rögtön az első oldalon van egy kérdéssorozat.
 

gretta

Új tag
az optimum-mal kapcsolatban: azért olyan jó mert kapilláris elven működik???? Ha igen, akkor akik használjátok nemcsak az ujjbegyeteket használjátok a vér kisajtolásához???
 

zsuzsa

Új tag
Elméletileg alternatív helyekről is lehetne mérni, nem csak az újjbegyből, de nem használljuk más testrészét, csak az újját, azt szokta meg, azt szereti.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
mul héten volt szerencsém kiváltani receptre az optimum plussz készüléket 7200ft-volt azota használom elég jó eddig bár csak két hete ,hogy insulint kell adagoljak magamnak

Kérlek írd le a cukimérő "tudását", pl. hogy milyen csík való bele, hány pénzért veszed, és mondjuk van-e számtangépes adat letöltési lehtőség a gépben. Mennyire vagy megelédve a vc mérővel, és hogy volt-e előtte más mérőkéd, van-e összehasonlítási alapod. Az infok jól jönnek, még 1 kezdő inzulinostól is. Előtte gyógyszeres voltál, vagy most derült ki a diab is?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
az optimum-mal kapcsolatban: azért olyan jó mert kapilláris elven működik???? Ha igen, akkor akik használjátok nemcsak az ujjbegyeteket használjátok a vér kisajtolásához???

Én próbáltam a tenyér párnázott részéből vért sajtolni, de nem sikerült. Az AccuChek Active-val lehet fülcimpából vett vérrel is mérni, mert a csíkot ki lehet venni a vér felszívásához venni a gépből, de én ezzel még soha nem bohóckodtam. Az ujjbegyből pedig tényleg néha sajtolni kell a vért, de volt olyan is, hogy megnyomtam az ujjamat, és spriccelt a vér, mint a horror filmekben.
 

dg

Őstag
Sziasztok!

Végre mi is megvettük a Dcont Personal Optimumot! Nagyon örülök neki, okos készülék. Határértékeket lehet beállítani, nagyobb és pontosabb a méréstartománya, mint a Dcont Personalnak, amit mi eddig használtunk, illetve használunk ezután is. Elég nagy a memóriája és számol átlagot. Számomra azonban a fő előnye, hogy nem egy asztali vércukormérő, mert a szabadban, fényben a Dcont Personal használata körülményes (finoman szólva). Így én főleg az éjszakai mérésekhez és kirándulásokhoz szánom az Optimumot, azaz a problémásabb helyzetekre, elsősorban szimplán technikai okok miatt. Nálunk nem ez a támogatott vércukormérő, úgyhogy kénytelenek vagyunk spórolni vele. Maga a készülék 18200 Ft-ba került (pedig hitegettek egy olcsóbb árral, de mint kiderül:elnézték). A tesztcsík 50 db-os itt is, és 3440 Ft-ba kerül. Az alternatív vérvételi módokról per pillanat nekünk még nincs tapasztalatunk.

Mindenkit szeretettel üdvözlök!
Grácia
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Leírom csak úgy agybul, hogy az AccuChek Active mit "tud".

  • Memória 250 mérés,
  • mérés tartomány ?-33,3-ig (bocsi, nem tudom mennyitől, mértek már vele 0,6-ot is, nekem 1,2 a negatív rekordom)
  • 7 és 14 napos átlag számítás,
  • Az utolsó mérés törlési lehetősége (erre akkor van szükség, ha a szomszéd Mariska néniét méred)
  • Számtangépes adat letöltés (nekem igazán ez a nyerő, lusta vagyok naplót rajzolni),
  • Esőben, hóban, fagyban, napsütésben pontos mérés, ill. ha megfelelő mérési hőmérsékleten kívül esik, akkor rajzos hibaüzenetet küld)
  • A legszuperebb ujjszúró lándzsa van hozzá
Kapásból több nem ugrik be. Hátránya, hogy 'soké 'aggyák hozzá a csíkot. Receptes árát nem tudom, mert én a pumpához kaptam, de 'gyóccertárban 9990-ért vesztegetik.

Amit én hiányolok rajta, hogy sötétben való mérésnél nem világít, és hogy nem lehet rajta egyszerűen beállítani a következő mérés időpontját, hogy csilingeljen nekem. Igaz, ezeket a többi sem tudja, meg a csilingelést be tudnám állítani a telon is, de mint funkció, beleférne ebbe a kütyübe is, tehát én hiányolom.
 

tímeácska

Őstag
Kata! 0,6 mmol/l-től mér az Accu-Chek Active!
A világítós-figyelmeztetős jelzés tényleg jó lenne... De legalábbis a kijelző világítást megoldhatná valamelyik cég... Egyáltalán van olyan cukimérő a hazai piacon, ahol világít a kijelző?
 

zsuzsa

Új tag
Mi is az optimumot használjuk, legfőbb előnye hogy szabadban tényleg zavartalanúl mér, és kevesebb vérrel, és próbálltuk alkarból onnan is jó volt, nekünk a fülcimpa nem jött be, agyon nyomorgattam szegény cimpáját, valószínűleg nem jól szúrtam meg, alig jött belőle vér, az még ennek a gépnek is kevés volt. Mi mindíg ezt használjuk, a D cont és az optimum között nekünk 1,5 érték eltérés volt, ezért amikor letettük e mellett a voksunkat, akkortól csak ezzel mértünk, ugyanúgy megkapom hozzá a 3 db stixet, ami jár, és a 4. et mert nekünk egy hónapban 4 doboz elfogy azt 3500 Ft ért veszem, a D conthoz 2900 volt.
 

dg

Őstag
Mikor anno tudatlanul választanunk kellett vércukormérőt, én azért választottam a Dcont Personalt és nem az Accu-Cheket, mert olcsóbb a fenntartása, holott az Accu-Chek szimpatikusabb volt. Ettől függetlenül jól elvagyunk a Personallal. De az Optimum a kényelmi funkcióival feltornázta a saját színvonalát. Újszúrónak mi is az Accu-Chek Soft Clix-et használjuk, szerintem is az a legjobb. Az, amit a Dcont mellé adtak, durva. Annyi erővel a húsvágóval is bökdöshetnék. Nem is tudom, hogy még milyen vércukormérő van jelen a hazai piacon? Amiről tudok : Viszonylag új a már korábban itt is felemlegetett Palmlab, meg az Ascensia Esprit. Ez utóbbi volt talán a legszimpatikusabb, nagyon vonzó, hogy 10 stixet benyel, és csak ezt a tárat kell cserélni. De azt sem tudom,hogy hol értékesítik. Végül nem jártam utána.
 
... De legalábbis a kijelző világítást megoldhatná valamelyik cég...

Valamelyik megoldotta... Az Optium Xceed (nem Optimum!) világít, ha akarom. Az Abbott cég terméke. Nemcsak vércukrot, hanem a megfelelő tesztcsíkkal és kódchippel ketont is mér. Részt veszek egy vizsgálatban, ahol ezt a mérőt kell használni. A mérete kb. 2/3-a Personalénak, viszont nem a csík elszíneződése alapján mér, hanem elektromos áram keletkezése alapján. Normális, használható, sokzseges tok is van hozzá. A tesztcsík gondolom jó drága és valószínű, hogy az OEP sem támogatja, de ennek még utánajárok. Egyelőre a cég adja a csíkokat. Az ujjszúrója sokkal barátságosabb, mint a Personalé, de az Accuchekének a közelében sincs.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valamelyik megoldotta... Az Optium Xceed (nem Optimum!) világít, ha akarom. Az Abbott cég terméke. Nemcsak vércukrot, hanem a megfelelő tesztcsíkkal és kódchippel ketont is mér. Részt veszek egy vizsgálatban, ahol ezt a mérőt kell használni. A mérete kb. 2/3-a Personalénak, viszont nem a csík elszíneződése alapján mér, hanem elektromos áram keletkezése alapján. Normális, használható, sokzseges tok is van hozzá. A tesztcsík gondolom jó drága és valószínű, hogy az OEP sem támogatja, de ennek még utánajárok. Egyelőre a cég adja a csíkokat. Az ujjszúrója sokkal barátságosabb, mint a Personalé, de az Accuchekének a közelében sincs.

Remélem a szept-i talira jöttök. Szeretnénk csodájára járni a cukimérődnek. Az írásodból nem tiszta, hogy jutottál a géphez, és hogy hogy a cég adja a csíkot?!
Te tudsz valamit, amit mi nem. Léccike segíts!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én ma néztem meg a netes portálokon a cukimérőket, és ismerősnek tűnik ez az Abbott cég, mindjárt utána is nézek. Az Ascensia Esprit gép nem új, nálunk egy összejövetelen 3 éve mutatta be a cég, de nekem nem tetszett. A Palmlab nekem is új, ennek is utána nézek.
Köszi az infókat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Rákerestem a neten az Optium Xceed cukimérőre, ami világít a setétben, és a Palmalab cukimérőre és a tesztcsíkra. A képre kattintva lehet nagyítani és kép név is látszik.
 

Csatolások

  • optimum xceed.jpg
    optimum xceed.jpg
    17 KB · Olvasás: 21
  • Palmlab tesztcsík.jpg
    Palmlab tesztcsík.jpg
    16.2 KB · Olvasás: 14
  • Palmlab.jpg
    Palmlab.jpg
    31.5 KB · Olvasás: 16

beard

Új tag
Kérlek írd le a cukimérő "tudását", pl. hogy milyen csík való bele, hány pénzért veszed, és mondjuk van-e számtangépes adat letöltési lehtőség a gépben. Mennyire vagy megelédve a vc mérővel, és hogy volt-e előtte más mérőkéd, van-e összehasonlítási alapod. Az infok jól jönnek, még 1 kezdő inzulinostól is. Előtte gyógyszeres voltál, vagy most derült ki a diab is?
:-DViszonyitási alapom az nincs de könnyen használható eddig a hozzávalo optimum csikot használom 2 dobozzal váltottam ki épp tegnap 800ft volt a 2.Számitógépre még nem probáltam áttölteni adatot mivel infrám sincs jelenleg de elvileg lehetséges:cool:Gyogyszert nem szedtem elötte most derült ki,hogy mi a baj velem s egyből insulinra állitottak be napi 5 szuri:mad:Kicsit új nekem még ez dolog de igyekszem megszokni minél elöbb..
 

beard

Új tag
Jótanácsok?! Azok mindig vannak valakinek a tarsolyában :) ha van konkrét kérdésed nyugodtan tedd fel, aztán jönnek a bölcsességek.... Én nem kezdő cukorbetegként is sokat tanulok mások tapasztalataiból.
:cool:Mivel éjjel is dolgozom nehéz lesz betartani az étkezéseket meg melohelyen szurkálni magam ciki lesz egy darabig azt hiszik drogozom:D
 
Oldal tetejére