A keresés eredményei

  1. E

    Babázhatok

    Sziasztok, Továbbra is keresgélek a neten a cukorbetegség "megelőzéséről" , s az alábbira akadtam: http://www.personmed.hu/dokumentumtar/15_hermann_lukacs_t1d_genetics.pdf Nem mezei embernek íródott, de van benne egy rész (9. és 10. oldal), ahol a környezeti hatásokról és a tehéntejről írnak...
  2. E

    Babázhatok

    Köszönöm! Ilyen véleményekre / információkra volt szükségem, mert ezt orvos úgysem mondja el normálisan.... Akkor most már én sem túráztatom rajta az agyam. Simán figyelünk, ahogy eddig a kajára, és szurkolunk. Tudom, a sorsot úgy sem lehet elkerülni, s legalább fölöslegesen nem emésztgetem vagy...
  3. E

    Babázhatok

    Voltam a saját diabetológusomnál, s érdeklődtem, hogy tud-e segíteni ICA vizsgálatban. Csak olyat tud (SOTE III bel.), ahol felnőtteket szűrnek. DE: szerinte fölösleges, s ha a saját gyerekéről volna szó, Ő nem csináltatná meg. Viszont ha gondolom, segít.... Hét én most már nem igazán tudom...
  4. E

    Babázhatok

    A tejmentes tápszerhez kell. A Sinlac OK, mint pép és valóban felírják, de tápszert azt nem....
  5. E

    Babázhatok

    Na, hát ilyen normális gasztros dokim nincs még...
  6. E

    Babázhatok

    Igen, valószínűleg még évekig nem fognak állást foglalni, mert nem hiszem, hogy ez a legfontosabb kutatás... De jó fejek, mert mi van, ha pl 5 év múlva kitalálják, hogy mégis van kapcsolat. Mi már visszafelé nem tudjuk élni életünket... Persze, tudom, hogy ez egy nagyon soktényezős dolog -...
  7. E

    Babázhatok

    Sziasztok, Botond fiam elmúlt 1 éves, s a gyerekorvossal közösen gondoltuk, hogy nézni kellene neki egy ICA vizsgálatot. Adott elérhetőséget SE I. Gyerekklinika Diab. amb. Dr Körner Anna. Aki ma tájékoztatott, hogy ők már nem végzik ezt a vizsgálatot, és különben is miért szeretném, mert ez...
  8. E

    Babázhatok

    Szia Szandimon, Köszi a választ. Ez így nekem is szimpatikus, én is valahogy hasonlóan gondolom - szintén minden tudományos megalapozottság nélkül -. Botond is 10 hónapos, sajnos nálunk anyatej már csak a fagyasztott tartalékokból néha, egyébként pedig a pepti-s tápszer (Botond szépen lassan a...
  9. E

    Comment by 'Edelino' in album 'Album : Boti'

    Album Images 4
  10. [No title]

    [No title]

  11. [No title]

    [No title]

  12. [No title]

    [No title]

  13. [No title]

    [No title]

  14. E

    Babázhatok

    Sziasztok, Úgy látom mostanában semmi "izgalmas" nem történik errefelé. Gondoltam kicsit emlékeztetek mindenkit, hogy rohan az idő. Kisfiam már 10 hónapos lesz a jövő héten:cool: Szépen növöget, egyre huncutabb és akaratosabb... Már a felállást gyakorolgatja - egész nap -. Egyre több mindent...
  15. E

    Babázhatok

    Köszi! Egyébként ma megpróbáltam a HA tápot. Egy kortyig jutottunk... Nem kérte. Tehát Ő jó tudja, mi a jó neki :-) Megyek veszek Peptiset. Akkor ha jól értem, 1 éves koráig. Nem küzdök a gyerekorvossal, majd próbálok olcsóbb beszerzési lehetőséget nézni. Köszi még egyszer!!! E
  16. E

    Babázhatok

    Sajnos 3 hónapos kora óta kell a kiegészítő tápszer, mert nincs elég tejcsi. Hidd el, túl vagyok teákon, tablettákon, homeós bogyókon, laktációs tanácsadón... de akkor sem sikerült mennyiségileg utolérni Botond igényeit. Így napi szinten kapja a tápszert ( a napi mennyiség 1/4-e), ami szerintem...
  17. E

    Babázhatok

    Gratulálok és jó egészséget Nektek!!! E.
  18. E

    Babázhatok

    Sziasztok, Tápszerrel kapcsolatos kérdésem lenne. Annó Tőletek kaptam azt a tanácsot, hogy tápszer esetén a Milumil Pepti-t adjam kisfiamnak. A gyerekorvos ezt nem írta fel, mert szerinte túlzást, hanem csak a HA típusút. Ennek ellenére én a Pepti-t vettem, havi 1 doboz fogyott. Eddig meg is...
  19. E

    Babázhatok

    Szia Ergé, Én is 36 évesen, 1-es típusú cukorral szültem ráadásul első gyermekemet most áprilisban. A korod miatt tehát ne aggódj, a cukorérték pedig jónak tűnik. És semmi spéci team-hez nem mentem, hanem a normál diabetológusom + cukroshoz értő nőgyógyi. Persze, nem is volt minden sima, de...
  20. E

    Babázhatok

    Voltunk gyerekorvosnál, de sajnos helyettesítés volt. Így nem tudtam megérdeklődni a tápszer-kérdést. Sőt. Még jó, hogy nem ez a helyettes a gyerekorvosunk, mert teljesen hülyének nézett, hogy mint akarok én a tejmentes doglokkal, meg ki mondta nekem ezt a Milumil peptis tápot, meg modjam már...
  21. E

    Babázhatok

    Sziasztok, Vitathatatlan, hogy a legtöbb információs saját magunknak kell összeszedni betegségünkről. Bár annó nekem azt mondta az egyik orvos, hogy ne olvassak annyit össze-vissza a neten, mert csak fölöslegesen stresszelem magam.... És az is tény, hogy ebből a fórumból a a "kezdők" nagyon sok...
  22. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Tegnap este Botond-mérés volt. És végre hízott!! Próbálok minden negatív gondolatot elhesegetni, de ez is kellett a nyugalmamhoz..
  23. E

    Babázhatok

    Mi is levetettük Botondnak a köldökzsinór vért és szövetet is. Először csak a köldökszínór vért gondoltuk, de aztán kiderült, hogy az "csak" vérképző szervi betegségek esetén tud majd segíteni, s ott nem is folytatják a kutatásokat, mivel a leggyakoribb és legfontosabb betegségekre már tudják az...
  24. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszönöm a tanácsokat. Majd próbálom nem túlmacerálni a gyereket :) Dehát szegény halmozottan hátrányos: nem fiatal, cukros anyuka első gyermeke... Jaj neki :D
  25. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Igen, én is erre gondoltam... Szerintem azért is volt alacsonyabb, mert fürdés után voltunk, ami szintén extra melegnek számít neki, s tovább viheti le a cukrot.. A lényeg, hogy most több folyadékot próbálok neki adni, s jobban figyelni. Még nem tudom mire, de minden gyanúsra ;).
  26. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Étkezés előtt az alacsony 1,9 volt. De tudom, hogy a Dcont vércukormérőm 1 egységgel kevesebbet mér, mint laborban szoktak általában, tehát 2,9. Étkezés után pedig 2,8 - azaz 3,8 lett az eredmény. Most elkezdem "jobban" figyelni babócát, s megvárom hogy ezen a héten változik -e a súlya, ez...
  27. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    És mi volt az az érték, ami alapján beutalót kaptál? Mert mondanom se kell, hogy megmértem a cukrát (mivel kb másfél - két hete állandóak lettek az esti nyűgösségek, sírások, + ugye nem is hízott + magához képest többet iszik - bár meleg is azóta van, s ez a több csak napi 20-30ml tea -), de...
  28. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszönöm a megnyugtató írásokat. A sarkát kell megszúrni, ha cukrot szeretnék (azért ez túlzás, nem szeretnék..) nézni neki?
  29. E

    Babázhatok

    A fenti versek által megihletve...: http://www.youtube.com/watch?v=tGjAxmypt6Y
  30. E

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szisztok, Szeretném megkérdezni, hogy Ti miről vettétek észre, hogy cukros a gyerkőc? Mondjuk egy 3 hónapos gyereknél ez feltűnhet vmiből? A gyerekorvos azt mondta, hogyha semmi extra jel nincs, akkor majd egy éves korában elküldi Botond fiamat egy gyerek diabetológushoz, aki majd megnézi, hogy...
Oldal tetejére