A keresés eredményei

  1. S

    Cukorbeteg gyermek

    Igen! Miattad!:p Elnézést d.g., remélem még összefutunk egy másik fórumon valamikor.Tényleg kívácsi vagyok a tapasztalataidra, mint ahogy a többiekére is és én is szívesen megosztom Veletek, hátha hasznos dolgokkal tudjuk könnyíteni egymás életét.Addig is gyarapítom ismereteimet ott, ahol nem...
  2. S

    Cukorbeteg gyermek

    Köszi Kata!Tudom, már föntebb használtam és több hozzászólásnál a név szerinti megszólítást használtam.Persze volt ahol nem.Bocsi.Használni fogom;)
  3. S

    Cukorbeteg gyermek

    Szia d.g!Azt hiszem már egyszer régen leírtam, de lehet, hogy sokkal visszább van.Tavaly december óta cukorbeteg a kislányom, aki éppen előtte töltötte be az 5. életévét.A szülinapi buliján már valószínűleg cukros volt, de ekkor még "nagykanállal" habzsolta a tortát.Miután már egy hete...
  4. S

    Cukorbeteg gyermek

    Rendben;)
  5. S

    Cukorbeteg gyermek

    Pedig már le is írtam;)Most mit csináljak?Lerajzoljam?:D...bocs Laci.Látod ezért.
  6. S

    Cukorbeteg gyermek

    Nagyon szívesen Laci;) A cinizmussal kapcsolatban pedig no comment...
  7. S

    Cukorbeteg gyermek

    HA veszed a fáradtságot és letöltöd a majdnem 1 megabájtos dokumentumot, akkor lesz még pár recepted, amiben vannak ch adatok.Megköszönni sem kell.;)
  8. S

    Cukorbeteg gyermek

    http://data.hu/get/1248077/mezesmaci.doc.html ....hátha valaki örül neki.
  9. S

    Cukorbeteg gyermek

    ...és ha üres a raktár, még akkor is van megoldása a szervezetnek.Mondván :"nem baj, van mááásik":)...de a zsírokhoz inkább ne nyúljon.Jobb úgy mindenkinek;) Egyébként , hogy legyen rálátás a raktár kapacitására: intenzív erőkifejtés , vagy sporttevékenység esetén kb 1 órán át képes fedezni a...
  10. S

    Cukorbeteg gyermek

    Szerintem is:)Bár én is épp ezt kérdeztem egy 30 éve cukorbeteg fórumozó "ismerősömtől" , aki igencsak fejből nyomja oda-vissza a diabétesz alap- és mesterfogásait.A saját bőrén tapasztalta és az igencsak hosszú idő alatt a fellelhető összes információt összegyűjtötte a dolgok miértjéről és...
  11. S

    Cukorbeteg gyermek

    Bocsáss meg, de a monoszacharidokat a szervezet kivétel nélkül átalakítja szőlőcukorrá, mivel csak ez az egy cukorfajta tud bekapcsolódni az energiatermelő folyamatokba. Monoszacharidok: -glukóz -fruktóz ;)...
  12. S

    Cukorbeteg gyermek

    A vénádat nem szúrhatja akárki.Ehhez azért már érteni kell.Pont ezért nem is fognak neked kiírni glukóz oldatot, mert úgysem adhatod be magadnak szerintem.Egyébként is ez már csak legvégső esetben kell, amikor már semmi sem használ. A májban lévő raktárak állapotáról szerintem nem tudod...
  13. S

    Cukorbeteg gyermek

    JAh igen!A lényeg!A glukagen kitt csak akkor ér valamit, ha a májraktárakból van mit felszabadítania.Ugyanis a glukagon közvetlenül nem emeli a vércukrot, csak felszabadítja a tartalékokat a májraktárból.Ez az inzulinnal ellentétes hatású hormon, amit ugyancsak a hasnyálmirígy termel, csak nem a...
  14. S

    Cukorbeteg gyermek

    Zsu!Miért vagyok én erős lelkileg?:)Bizti kevertél valakivel.Nem állítottam, hogy nekem nem reszketne a kezem, ha be kellene adni, de egy gyakorló cukros szülőnek már nem hiszem, hogy a szúrás okozna gondot, hanem az aggodalom, hogy esetleg eszméletlen a gyermeke.Az intravénás glukóz oldatról...
  15. S

    Cukorbeteg gyermek

    A mi fődokink megnyugtatott, hogy a 16 év alatt, amióta diabétszes gyermekeket kezelnek, talán 2 db glukagont használtak fel a betegei indokoltan.MEgnyugtatott, hogy a kóma nem alakul csak úgy ki egyik pillanatról a másikra.Vannak előzményei, amit hipózásnak hívunk.GYermekeinket pedig egész nap...
  16. S

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok.BElinkelek egy sütiskönyvet, ha valakit érdekel.Ezek nem cípik ici-pici szájadat :) http://data.hu/get/1195605/sutemenyek_cukorbetegeknek.zip.html
Oldal tetejére