A keresés eredményei

  1. R

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Elek! Gondolom a kezelőorvossal már beszéltél erről a problémáról, ő mit mondott? 6 év alatt csak most néztél bele a naplóba, vagy eddig jók voltak a fiad cukrai? Több ismerősöm is van, akik diabéteszes kamasz gyereket nevelnek (az én fiam még csak 10 éves), de sokaktól hallom ugyanazeket...
  2. R

    Insulinpumpa

    Egyetértek kmollival, amikor pent használt a fiam, egy sima hányós-vírust nem tudtunk megúszni kórházi kezelés nélkül. Legutóbb, néhány nappal a pumpára állítás után viszont itthon kezeltünk ki egy igen komoly rota vírust, amivel majdnem a kisebbik fiam (aki nem diabos) került kórházba...
  3. R

    Insulinpumpa

    Nagymama, Mi Medronic pumpát használunk, a 90 fokos (Quick-set Paradigm 6mm) feltöltéséhez 0,5 E bólust kell adni, a 45 fokos (13mm) feltöltéséhez pedig 0,7 E bólust. Milyen kanült használ az unokád? Mi 90-es kanüllel kezdtük, most tértünk át nemrég a 45-ösre, de úgy látom, hogy ez fog beválni...
  4. R

    Insulinpumpa

    Martin is az ottani ebédet eszi, de ha tészta van, vagy süti, akkor viszek helyette mást, vagy ha olyan kaja van, ami nagyon nem passzol össze (pl. rántotthús rizzsel) akkor csinálnak neki párolt zöldséget a rizs helyett. Péntekenként be szoktam menni a konyhára, és átnézzük az étlapot...
  5. R

    Insulinpumpa

    Edit, látod, pont ettől féltem/félek én is, amit leírtál. Én a pumpától leginkább azt vártam/várom el, hogy a HbA1c értékek javuljanak, vagy legalábbis ne legyenek rosszabbak, mint amilyenek a pennel voltak. Ezért is érzem most úgy, hogy még várhattunk volna a pumpával, mert pennel 6,3-6,7%...
  6. R

    Insulinpumpa

    Szia Niki! Igen, a belövés ellen tiltakozott, mivel hosszabb a tű és attól félt, hogy jobban fog fájni, mint a 90-es. Azt mondta, hogy jobban fájt, de lehet, hogy csak dacból, mert később már azt mondta, hogy legközelebb is a 45-öst szúrjuk be. :) Én mindkettőt kipróbáltam magamon, szerintem a...
  7. R

    Insulinpumpa

    Edit, Ti milyen kanült használtok, 90 vagy 45 fokost? Tegnap délután cseréltem kanült (90 fokost), vacsora után már magas volt a cukra, és korrekciót kellett adnom. Reggel 7,9-es cukorral ébredt, megreggelizett. 9-kor hívtak az iskolából, hogy 21 a cukra. Nem akartam elhinni, ilyen magas...
  8. R

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Sajnos véget ért a pumpás "mézeshét". 1 hétig szinte csak 4-8 közötti vc értékeket mértünk, péntek este óta viszont alig tudom 10 alá vinni a fiam cukrát. :( Kicseréltem már a szereléket, az inzulint, de nagyon úgy tűnik, hogy nem technikai probléma okozza a magas cukrokat. A...
  9. R

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Ma kiderült, hogy a fiam a pumpával együtt rotavírust is hazahozott a kórházból. :( Ő megúszta múlt héten a kórházat, de a tesóval (ő nem cukorbeteg) holnap be kell mennünk a László Kórházba, ha nem javul az állapota (hétfő óta hány és hasmenése van). Ma jött meg a széklettenyésztés...
  10. R

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Tímeácska, Poe, szeretném még egyszer megköszönni Nektek a pumpával kapcsolatos hozzászólásokat, amivel sikerült meggyőznötök minket, hogy 1 év gondolkodás után végre rászánjuk magunkat a pumpára. :) 1 hete kapta meg a fiam a pumpát, eddig csak poziív véleményt tudok mondani róla...
  11. R

    Insulinpumpa

    Sikerült letölteni, köszönöm szépen mindkettőtöknek!
  12. R

    Insulinpumpa

    Szívesen elolvasnám Poe szakdolgozatát, de egyik link sem működik. Tudnátok segíteni, hogy hol tudom letölteni vagy elolvasni? Köszi, Remka
  13. R

    Insulinpumpa

    Tímeácska, Nagyon köszönöm, hogy ilyen hosszan válaszoltál a kérdéseimre. Megmutattam a férjemnek is a válaszokat, és úgy döntöttünk, hogy belevágunk. Nálam már hónapok óta érett a dolog, és azt hiszem pont ezek a gyakorlati tanácsok, válaszok hiányoztak ahhoz, hogy meghozzuk a döntést...
  14. R

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Sziasztok! Felteszem ide egy régebbi kérdőívem (Gyermekkori diabétesz kérdőív), ha van kedvetek töltsétek ki, vagy csak nézzétek meg az eddigi eredményt: Kérdőív: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/222394394/ Eredmény: http://www.kerdoivem.hu/res/22239439445271/ Üdv, Remka
  15. R

    Insulinpumpa

    Pumpa vagy pen Sziasztok! Olvasgatom egy ideje a fórumot, de annyi hozzászólás van, hogy sajnos nem tudok mindent elolvasni, ezért szeretnék inkább kérdezni. Kisfiam most lesz 8 éves, 2,5 éve cukorbeteg. Korábban nem gondolkodtunk a pumpán, mert jók voltak a vc értékei, de náhány hónapja...
  16. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Kedves Somcsika, Tudom, hogy mit érzel, néhány hónappal ezelőtt én is ugyanúgy el voltam keseredve, ahogyan most Te. Ezért is szerkesztettem meg a kérdőívet, mert kíváncsi voltam az összefüggésekre, szerettem volna hibáztatni valakit, amiért a kisfiam beteg lett. Hetekig keresgéltem a neten...
  17. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Nagyon örülök ennek a linknek, mert én is gondolkodtam azon, hogy a tesónál csináltassunk esetleg genetikai vizsgálatot. A gyerekorvosunk mesélte, hogy a körzetben van két olyan család is, ahol mindkét gyerek cukorbeteg lett. Bár nem tudom, hogy milyen érzés lenne, ha a kicsiben kimutatnák a...
  18. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Tímeácska, köszönöm a linket, este elolvasom majd, ha a gyerkőcök már alszanak. Nagyon szívesen teszek még fel kérdéseket a kérdőívbe, csak írjátok össze, hogy mit szeretnétek megtudni, és kibővítem. Aztán majd időnként elküldöm e-mailen az eredményt.
  19. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Azért olvastam egy-két elgondolkodtató cikket az autoimmun betegségek és a védőoltások kapcsolatáról: " Az orvosi irodalomban számos utalás van arra vonatkozóan, hogy az oltások a genetikailag hajlamos embereknél autoimmun betegségeket válthatnak ki vagy ezek lefolyását kedvezőtlenül...
  20. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Sziasztok!<O:p</O:p <O:p</O:p Először is köszönöm szépen, hogy írtatok, és hogy kitöltöttétek a kérdőívet. Mindjárt el is küldöm az eredményt e-mailen.<O:p</O:p Igazatok van, hogy nem az okokat kellene keresnem, de szerintem ezen a legtöbb szülő végigmegy, és kell egy bizonyos idő, amíg az...
  21. R

    Gyermekkori diabetes kérdőív

    Sziasztok! 5 éves kisfiamról három hete derült ki, hogy cukorbeteg (I-es típusú diabetes). Nehéz elfogadni, hogy egy egészséges kisgyerek élete egyik napról a másikra teljesen megváltozik, és a tudomány mai állása szerint ez a betegség nem gyógyítható. Rengeteg kérdés merült fel bennem, és...
Oldal tetejére