A keresés eredményei

  1. E

    mindenkinek

    Sziasztok. Kaptam egy kis üveg őrölt pecsétviaszgombát az egyik rokonomtól, hogy az jó hatással van a cukorbetegségemre. Sietett, mást nem tudott mondani. Nem szeretném fölöslegesen elfogyasztani, ha mondjuk csak a 2-es típusúakra van megfelelő hatása. Próbálta már valaki?
  2. E

    Vércukor érték HbA1c

    Megjött az első ilyen eredményem. 4.4% lett!
  3. E

    Cukorbeteg kamasz

    Moncsi kontaktlencsében nem gondolkodtatok? Nekem is 4 éve rossz a szemem, de szerintem kettőnél több alkalommal nem voltam utcán a szemüvegemben. Nálam is rosszkor, a kamaszkorban jött a téma, és én is ugyanígy nem voltam hajlandó szemüveget hordani. Nekem a kezdetektől lencsém van, kérdezd meg...
  4. E

    Kipróbált édesség receptek

    Olvastam, hogy a liszt 1/3-át lehet helyettesíteni natúr szójaitalporral. Ez a termék folyékony?
  5. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Szerencsés alkat vagyok, régen sok édességet ettem, sport mellett sosem híztam/hízok el. 185centi vagyok 70 kilóval, könnyedén bemegy a napi 270g, még a 90g után 3-4 órával éhes is vagyok vacsira :)
  6. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Köszönöm Poe, ha még mindig alacsonyt mérek kaja előtt, akkor csökkentek 28-ra és várok 3 napot. Az uzsonna is lehetett? Én arra azért nem gondoltam, mert hogy utána 1.5 órával jó volt a cukor, bár hatalmas 3 hónapos tudásommal sajnos nem sokat tudok. Kérdésedre válaszolván, nem, első eset volt...
  7. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Kérnék tőletek egy kis segítséget. Tegnap délután a dokim átpakolt Actrapid/Insulatard kombóról Apidra/Lantusra. Tegnap este 7-kor be is adtam 30 E Lantust. A mai napom(direkt itthon voltam, stressz, sport kilőve): Reggeli : 9:40: 4.2 mmol/l, 7E Apidra, 60g Ch, másfél órával utána(11:20): 5.9...
  8. E

    mindenkinek

    Ha tudnál szerezni, azt nagyon megköszönném. Sokkal jobban érezném vele magam. Mikor bejött a diab, már tuti volt, hogy megyek, és féltem, hogy le kell miatta mondanom az utat, de végül is bevállalom. Egyébként Wizzair-el fogok repülni, az, ha jól tudom, nem a Malpensa-ra visz, hanem Bergamoba...
  9. E

    mindenkinek

    Sziasztok, rég jártam erre, sajnos mostanában jó, ha este 7-re hazaérek. Kérdésem az lenne, hogy tavasszal repülök Milánóba, kell nekem valami irat a dokitól, hogy az inzulint felvihessem a gépre? Köszi előre is.
  10. E

    Penes problémák

    Köszönöm Tímeácska a választ, ez jó hír! :) Somcsika, nem indokolta a dokim a döntését, és amikor mondta, nem kérdeztem rá erre a penes ügyre, mert nem tudtam, hogy nem a novo nordisk gyártja! 5db lantus solostar előretöltött pen ugyanannyiba kerül, mint 5db sima patron? Van, aki előretöltött...
  11. E

    Penes problémák

    Megtudtam ma az orvosomtól, hogy 1 hónap múlva át fog állítani a lantus-apidra kettősre. Jelenleg novopen 4-es inzulinadagolóm van. Kérdésem, hogy a novopen 4-be használhatom e a fent említett inzulinokat, vagy vennem kell 2 új, a Sanofi-Aventis által gyártott pent?
  12. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Tegnap este éjszakára nem adtam be Insulatardot (eddig 3 vagy 4 egységet adtam). Lefekvés előtt 23:00kor 6-ot mértem (19:00-kor 4-re adtam 6E Actrapidot), hajnal 3-kor 4.1 volt, reggel 9-kor pedig 4.7. Ez azt jelenti, hogy most egy ideig nem kell éjszakára bázist adnom?
  13. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Pent használok, a kórházban adtak kettőt is. Tényleg fel sem tűnt, hogy nincs ráírva a pent. Remek.
  14. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek. Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum. Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3...
  15. E

    Közgyógyellátási igazolvány

    Megérkezett a határozat a közgyógyomról. Elutasították, mivel 5700ft helyett a havi gyógyító ellátás 5116 Ft-ra jött ki. Felhívtam a háziorvost, azt mondta, hogy semmi baj, újra beadjuk, csak most több inzulint fog felírni. Az a baj, hogy nem tudom, hogy hány egységgel többet kéne ráírni, mivel...
  16. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Ma ebéd előtt 5.9 volt a cukrom, rányomtam 10E actrapidot, majd kaja után másfél órával, fél 3-kor 6.3 volt, gondoltam de jó, eltaláltam az inzulin mennyiséget. Elindultam ekkor haza suliból - kisebb kitérővel a postára, illetve összefutottam egy régi ismerőssel-. A buszra 3 körül szállhattam...
  17. E

    mindenkinek

    Nos, mivel nem találtam a következő kérdésemnek megfelelő topicot, arra kérnék egy moderátort, hogyha rossz helyre írtam, legyen kedves valahova áthelyezni. Nos, több helyen is -köztük itt a fórumon - olvastam, hogy a fruktózhoz nem kell inzulin. Ez azt jelenti, hogyha mondjuk egy csoki 100g-ja...
  18. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Igen, Actrapidot használok. Tehát, ha felezek, akkor kis étkezésnél inkább kicsit kevesebbet egyek, mint a fele? Mióta kijöttem a kórházból ( 1 hónapja) nem volt még magasabb a cukrom 9-nél. (legalábbis mikor mértem, aztán lehet volt,csak nem tudok róla, de nem hiszem.) Gondolom ez annak...
  19. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Köszönöm a válaszokat. Tímeácska, nem tudom, hogy az utolsó hozzászólásod az esti magas vc okairól nekem szólt-e - arra jutottam, hogy igen, mivel az én hozzászólásom idézted-. Ha nekem szólt, csak tisztázni szeretném, hogy nem nekem magasak az esti cukraim, összekeverhettél jujuval...
  20. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Köszönöm Tímeácska a választ! Olyan kérdés is felmerült bennem, hogy azt meglehet csinálni, hogy tegyük fel jön az ebéd időpontja, de éppen valami miatt nem vagyok annyira éhes, szóval az ebédhez szükséges 8E helyett csak 4E-et adok be, és akkor ebédre meg uzsonnára csak a felét eszem meg az...
  21. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Már ott tartok, hogy naponta kb. 19 egység Actrapidot adok( reggel: 6 ebéd: 7, vacsi:6 - plusz/minusz 1 E a kaja előtti cukromtól függően) és 34 E Insulatardot. (reggel: 30, este:4). A cukraim jók, de azt olvastam, hogy a bólus-bázis arányának 50-50%-nak kell lennie, és hát nálam ez már eléggé...
  22. E

    Kipróbált édesség receptek

    Egy tápanyagos füzetbe az van írva, hogy a réteslap 100g-ja 23g CH-t tartalmaz. Múltkor e szerint számoltam a rétesnél, mivel nem volt ráírva az adott csomagra a tápanyagtáblázat. És úgy láttam, hogy tényleg ennyi, nem dobta meg a cukrom. Ez egy kis falunak a rétesüzeméből származott. Most anyum...
  23. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Tegnap éjszakára már csak 4(!) E Insulatardot adtam, és még így is csak 4.3 volt hajnal 3-kor. Mi lenne, ha éjszakára egyáltalán nem adnék be?
  24. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Somcsika, köszönöm a válaszod, sajnálom, hogy felétek nem alakulnak a dolgok. 18-án azért adtam csak 6E-et, mert bulizni mentem, és tudtam, hogy inni fogok kicsit. De úgy tűnik, hogy a 7E estére jó választás. Kipróbálom a tipped, köszi :)
  25. E

    Mindenkinek - inzulinok

    Nemrég voltam dokinál, és azt mondta, hogy próbáljam felküzdeni a hajnal 3-as vc.-t 6-ra, úgy nyugodtan aludhatok, ha előtte délután mozogtam, akkor sem fogok hipózni. Nos, hát ez nem nagyon megy. Csökkentsem tovább az esti inzulint? Már csak 6 E-t adok. Csatoltam az utolsó 10 napom esti...
  26. E

    Glikémiás Index = G.I.

    A boltban lefagyaszthatóan kapható, olajban sütendő sült krumpli gli. indexe magas?
  27. E

    mindenkinek

    Nagyon berúgni, úgy, hogy az estéből nem emlékszek 1-2 órára nem szerettem sosem, max. kétszer háromszor fordult elő, szóval erről nem lesz nehéz lemondani :). Mindig is a normális alkohol fogyasztás híve voltam, sosem értettem azokat a velem egykorúakat, akiknek az a szórakozás, hogy beülnek...
  28. E

    mindenkinek

    Annyira ez a 3.8, 3.7 nem durva, kaja előtti értékeim általában 4.5 és 5 között mozognak, ahhoz képest nem sokkal kevesebb.
  29. E

    mindenkinek

    Igen, dolgozott sajnos még. Hajnal 5-kor 6,5 volt, reggel 8-ra már csak 3,8. Ezért eggyel kevesebb Actrapidot adtam reggel, mint szoktam, de így is az ebéd előtti cukrom 3.7 lett.(hozzáteszem még úgy is, hogy direkt kicsivel többet ettem)
  30. E

    mindenkinek

    Nos, túl vagyok első bulimon így. Rendesen szendvicsekkel, inzulinnal, vc. mérővel megpakolva indultam. Kicsit fura volt, 8-ra mentem, még ott a diszkóban kellett a pótvacsit benyomni, meg a "lefekvés" előtti inzulint combba.(Kimentem a WC-re ott intéztem.) Jelentem ittam is.Eleinte féltem, de...
Oldal tetejére