A keresés eredményei

  1. kriszmisz

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Sziasztok, Húú de régen jártam erre :) Remélem mindenki jól van! Eljött az utolsó évünk az oviban, úgyhogy eldöntöttem szeptember végétől nekilátok az iskolakeresésnek. Nem tudom mire számítsak... Ha tudtok esetleg abban segíteni, hogy Újpesten vagy a környékén, Dunakeszin, Fóton van -e olyan...
  2. kriszmisz

    A mai napom apró öröme...

    Hideg málnaleves gyorsan: vegyél 15 dkg málnát, borítsd bele a turmixgépbe, adj hozzá 2 dl tejszínt egy kis édesítőt és turmixold össze, ha túl sűrű adj hozzá egy kis tejet (én 1 dl adtam) és kész. És isteni finom ebben a hőségben... ...nem is kell több ebédre :D (nekem már megvolt a mai napi...
  3. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Úgy tűnik eddig szerencsénk volt, mert ez a rossz szerelékes doboz volt az utolsó és éppen a múlt héten volt esedékes az újabb fél éves, úgyhogy azt még a hét elején vettük át, így meg van az utánpótlás. Remélem nem lesz túl gyakran ilyen, mert akkor, mint a csíkokat, teljes áron meg kell venni...
  4. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Ja egyébként, új doboz szereléket bontottunk és érdekes módon szerda óta szinte tökéletes Réka cukra, egyszer volt egy 2,7-es mérésünk és egyszer egy 7,8 -as, de általában 3,5 és 6,2 között mozog, ami azért elég szép, remélem így is marad. Szóval úgy tűnik a kanülökkel volt a probléma, ami azért...
  5. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeket a pumpához kapható hűtőtasakokat lehet állandóan használni, úgy értem hordhatja-e saját magán az ember huzamosabb ideig, ha a szabadban van nyáron, vagy csak arra szolgálnak, hogy ha leveszed magadról a pumpát akkor tudd tárolni valahol...
  6. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia, Köszi az érdeklődést, lekopogom, de lassan 2 hét után ma végre volt egy jó napunk, 4,1 és 5,7 közötti értékekkel. Az, hogy mitől szállt el Réka cukra minden nap még most is rejtély, persze megint jön a forróság úgyhogy meglátjuk, hogy az befolyásolta-e. Egyébként mi is SOTE Gyerekklinika...
  7. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia Gyöngyi, Mi is szigorúan 2 naponta cseréljük a kanült, sőt, ugye az elmúlt 2 hétben előfordult, hogy naponta a rossz cukrok miatt. Rékának szeptember óta van pumpája, már mi is kezdtünk egész jó eredményeket elérni, erre itt van, volt ez a 2 hét, ami még mindig tart, nem értem mitől megy...
  8. kriszmisz

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok, szia Lindzi, Én nem nagyon szoktam ezen a topicon járni, mert Réka már nem csecsemő, de megdöbbenve olvastam az előzményeket és felháborító, hogy egyes orvosok hogy képesek így nem végezni a munkájukat. Réka 18 hónaposan lett diabos és először mi is pent kaptunk, Humulin M3 és...
  9. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Igen meg szoktam nézni a tűt, de semmi extrát nem látok rajta, ma eddig lekopogom eddig egyenletes, 8-10 között volt a cukra, ami persze nem annyira jó, de legalább nem ugrik föl olyan rettenetesen, aztán meg a korrekcióval nem esik le 3,6ra. A meleg eddig mindig levitte a cukrát Rékának, ezért...
  10. kriszmisz

    Insulinpumpa

    ...ja és mi is beadtuk a méltányossági kérelmet az OEP-hez a plussz tesztcsíkra, bár nekünk a dr.nő csak plussz 1 dobozt írt fel, remélem mihamarabb megkapjuk, mert ebben a hónapban már a második + dobozt kell vennem :(
  11. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Nem tudjátok mi van mostanság a levegőben? Péntek óta Rékának reggeltől ebédig szuperek a cukrai, nincs hypo, 4,5-5,7 között mértem, ebéd után viszont úgy elszállt minden nap, ma is, 20,2 volt, nem értem rendesen cseréljük a kanült, inzulint is cseréltem, folyamatosan mérem...
  12. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Nekünk "szuper", Réka, 3/4 óra után közölte, hogy menjünk, ez uncsi és a többi... szóval mi hazajöttünk, mert én is úgy gondoltam, hogy nem egy 3,5 évesnek való, hogy 1 órát végigüljön és előadásokat hallgasson. Biztos az én nevelésemmel van baj... Jövőre okosabb leszek és egyedül megyek :) Azt...
  13. kriszmisz

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Szia Judit, Örülök, hogy ilyen jól alakul Ricsi dolga a bölcsiben, jó, hogy van olyan hely, ahol ilyen kicsiknek is megadják a lehetőséget! Nálunk is tulajdonképpen véget ért a "tan"év az oviban és az óvodavezető nagyon elégedett volt, hogy meg tudták oldani Réka vc-mérését és az inzulin...
  14. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia Niki, Mindenképpen jó lenne találkozni, de remélem azért olyan nagyon sokan nem leszünk, hogy ne találjuk meg egymást :D Talán a fotó alapján én felismerlek Titeket, mi meg Rékával ketten megyünk csak, én barna haj, kék szem, Réka szőke haj, zöld szem (nem is tudom kitől örökölte a szőke...
  15. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Sziasztok, Most szombaton lesz Medtronic-os pumpatalálkozó amire megyünk Rékával, jön esetleg innen valaki. És ha már van valakinek tapasztalata, Réka a 3,5 évével mennyire tudja elfoglalni magát egy ilyenen? Köszi
  16. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    6 doboz, jézusom, az jó sok, már anyagilag is... Köszi a bíztatást!:dr_24:
  17. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    i köszi tubi, megnézem, egyenlőre szerencsénk volt, mert mindig felírta a háziorvosunk, úgy, hogy én többször rákérdeztem, hogy lehet-e... na erre most jöttek rá, hogy mégsem lehet, amit egyébként csak azért nem értek, mert a gyógyszertárban viszont ugye erről nem adnak elszámolást, mivel...
  18. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok, Ti hogy tudjátok megoldani, hogy elég legyen a 3 doboz tesztcsík 1 hónapra, mert nekünk kb. 4 doboz fogy el, és amióta pumpásak vagyunk, azóta 9-10 x mérünk Rékának 1 nap. Az a 3 doboz, meg ugye napi 5x mérésre elegendő... Ma voltunk kontrollon és sajna kicsit rosszabb lett a HgA1c...
  19. kriszmisz

    Insulinpumpa

    Szia Edit, Hogy vagytok? Nálunk csak a vízzáró kupakkal volt ilyen probléma, hogy nem tudtuk rátenni, de ilyen, hogy a pumpát ne tudtuk volna még nem volt, bár mi nem mindig a szerelékhez tartozó kupakot használjuk, mert elég sok van szerte-szét a lakásban :) és mindig amelyik a kezembe akad...
  20. kriszmisz

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Sziasztok, Anno ígértem, hogy beszámolok Réka ovikezdéséről, ami, hát már elég régen volt, (tavaly október), de most aktuális a téma. Egészen jól alakult az elején minden, 3 hétig bent voltam minden nap, hogy az óvónéniket megtanítsam a cukormérésre és a pumpahasználatra. Belejöttek, néha...
  21. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Szia, Köszi, most épp ott tartunk, hogy felfüggesztettük a pumpát, meglátjuk meddig éjfélkor úgyis újra mérünk, mert egész este 2,8 és 3,4 között volt a cukra, inni meg csak diab szörpöt hajlandó, na az sem túl egészséges. Most sikerült egy kis mézes teát megitatni vele, de csak azért ivott...
  22. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Hát nem úsztuk meg, 8x hányt este 8-ig, be kellett mennünk a kórházba, szegény apa volt, aki vele ment, mert addigra már nálam is elkezdődött ez a hányós hasmenéses dolog, aztán persze apa is rosszul lett a kórházba, de tegnap délelőtt váltottuk egymást, infúziót kapott Réka és tegnap már...
  23. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Szia, Köszi, pont most hozattam a férjemmel, de azóta megint hányt, megint kapott 1 kanál mézet és elküldtem őket a gyerekorvoshoz, előtte mértem és 4,1 volt, az már egész jó... talán megússzuk!
  24. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Én is pont ebben a cipőben járok, elvileg a mostani cégemhez július 1-ig vettek vissza, onnantól megvan a törvény adta lehetőségük, hogy kirúgjanak, május 2.-ától dolgozom élesben, 8 órában, nem tudom hogy fogjuk megoldani. Az ovit sok-sok beszélgetés után sikerült rávennem, hogy ha már...
  25. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok, SOS segítséget szeretnék kérni, Réka amióta délután felkelt 3x hányt, már eleve 3,8 volt a cukra ébredéskor, ez most már 3,0 tart, próbáltam neki adni babapiskótát, kihányta, mézet, azt nem tudom volt-e ideje felszívódni, felfüggesztettem a pumpáját és most fél óránként mérek neki...
  26. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Szia, Mint kezdő pumpások (szeptember óta van pumpája Rékának) én csak biztatni tudlak Titeket, nekünk kb. 2-2,5 hónap kellett mire kitapasztaltam, az inzulin ch arányokat, és 7,8%-ról 6,8 %-ra csökkent a HgA1c-je Rékának, úgyhogy úgy tűnik bevált. De persze most is vannak (és ahogy olvasgattam...
  27. kriszmisz

    Cukorbeteg gyermek

    Réka HgA1c-je 6,8% lett :) 3 hónappal ezelőtt 7,1% volt, előtte pedig 7,8%. Jó ez a pumpa :D
  28. kriszmisz

    A mai napom apró öröme...

    Hát azt, hogy egy szeletben mennyi van, azt nem tudom, mert én úgy szoktam, hogy az egészet nézem és abból mérem ki Rékának amennyit ehet uzsira (általában akkor tortázunk), úgyhogy az egész torta 1168 g volt és ebben volt 162 g CH, ami szerintem nem sok. A recept: Piskóta: 6 tojás, 6 ek...
  29. kriszmisz

    A mai napom apró öröme...

    Köszi, a fondant egyébként egyszerűbb és a Spar-ban találtam diabetikus marshmallow-t, úgyhogy tényleg minden cukormentes volt benne. :)
  30. kriszmisz

    A mai napom apró öröme...

    Sziasztok, Ha nem is a mai, de a tegnapi napom apró öröme, hogy Bence 2 éves születésnapjára elkészítettem az első (Réka miatt) diabetikus marcipántortámat. A marcipánt és a fondantot is én csináltam, egész pofás lett :)
Oldal tetejére