A keresés eredményei

  1. clarasept

    Vércukormérők

    Sziasztok! Mi a tapasztalatotok vc mérők "ügyben" ? Mi optimum használók voltunk,majd beszereztem egy Dcont Trendet.Imádom!De sok rosszat olvasok róla , miszerint fölémér....... Beszereztem a ONe Touchot,majd egy Mery mérőt is! A méryt nagyon sokan dicsérik. Nekem ez a tapasztalatom: Dcont...
  2. clarasept

    Insulinpumpa

    Igen, sajnos ilyen durva légoszlopokat tudunk "produkálni". Beszéltem már "medtronicossal" is ez ügyben.Ő is a hőtágulással indokolta.Csak azt nem értem,hogy akkor másoknak miért nem bubisodik a tartályuk?Ők is járkálnak hidegből - melegbe és fordítva...... Egy csomó inzulint elpacsálok az...
  3. clarasept

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Megőrülök már a légoszlopok ,légbuborékok jelenlététől. Napi szinten megkeserítik az életem. Megpróbálok egy képet becsatolni,nem tudom,h sikerül-e... Segítsetek légyszives,mi a fenét csinálok rosszul?? Annyit szeretnék még hozzátenni,hogy a tartályom feltöltés után...
  4. clarasept

    Insulinpumpa

    Szia! Katát talán az zavarta meg,hogy az ő válasza előtt én is válaszoltam neked a "szél kérdésre" és az én fiam folyamatos HIPO val reagálja le a szelet.......... Szép hétvégét!
  5. clarasept

    Insulinpumpa

    Szia! Az én fiam ha fúj a szél (ami rendszerint Ény-i) ,akkor folyamatosan HIPOzik......................-ha éjjel arra ébredek,hogy döngeti a redőnyöket a szél,mér megyek is cukrot mérni .
  6. clarasept

    Insulinpumpa

    Szia Andi! Én 2 éve hordom a városi usziba a fiamat a sportolás öröme miatt. :) - a fiam bár nagyon eleven,nem mutatja hiperaktivitás,figyelemzavar jeleit- Az úszócsoportjában van 2 kislány akik szintén HIPERAKTÍVAK. Gyógyszeres kezelés alatt is álltak. Nekik az orvosuk javasolta az úszás...
  7. clarasept

    Insulinpumpa

    -" lehet bele lítium elemet is tenni, azzal nekem elment kb 4 hónapot úgy, hogy rezgőre állítva használom" Medtronicba - ba nem szabad litium elemet tenni??
  8. clarasept

    Insulinpumpa

    Nagyon "patent" összefoglaló!Köszi!! :) Annak ellenére,hogy szinte mindenki azt mondta,hogy a 0,025 E / h bázis az "baba adag" az én 6 éves fiam ( 3 éve diabos) majd fél nap "műxik" ekkorka adaggal! :) A napi bázisa 2,3 E !! :) Szóval a vak szerencse,hogy azt a pumpit választottuk,ami tudja...
  9. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Cipócska! Egy darab tölcsér 3 g ch 1 gombóc "normál" fagyi (4 dkg) : 12 g ch 1 gombóc "diabetikus" fagyi (4 dkg) : 8 g ch Míg penesek voltunk pont belefért egy gombóc fagyi az uzsi ch-ba,úgyhogy volt olyan,hogy fagyi volt az uzsonna! :)
  10. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Ami kimaradt: Egy diabéteszes kisgyermek élete is lehet csupa móka és kacagás.....és a mi életünk is lehet felhőtlenül boldog egy diabéteszes kisgyermeket nevelve! Csak icipicit kell rá jobban figyelni mint "egészséges" (-ki az egészséges?) társaikra! Az élet szép!...Erre rá kell jönnöd! Ne...
  11. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia! Megértelek!Mi mind megértünk,hisz ugyanezen az úton haladunk! DE!..............................én is csak azt javasolhatom,mint a közvetlen környezeted!Rázd meg magad,végy egy nagy levegőt,üvöltsd el magad: "megcsinálom"....Amin most átmész gyászreakció,sokan,sok helyen megírták már!Ez egy...
  12. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    A vendégséghez! Mondhatjátok,hogy kőszívű vagyok,de én az elejétől fogva nem csinálok ebből "ügyet"! Én próbálom úgy nevelni a fiamat,hogy ő a "más" és neki kell alkalmazkodni a többiekhez,nem pedig a társadalom fog alkalmazkodni hozzá! Nálunk soha nem volt evészet a háta mögött pld...
  13. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    ................kisgyermekek a diabéteszről (magyar) https://www.youtube.com/watch?v=13D3dTqTrXA&feature=player_embedded
  14. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Egy kis motiváció: (olimpikonok,akik diabéteszesek) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=503457886335763&set=a.389069724441247.109588.118564931491729&type=1&theater
  15. clarasept

    Insulinpumpa

    kÖSZÖNÖM................................EZ IS MINDIG ÍGY TÖRTÉNIK..... :(
  16. clarasept

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 5. hónapja pumpás a fiam,de még mindig napi szinten okoznak problémát a bubik....A tegnapi napon már nagyon elkeseredtem,mert 3 alkalommal kellett kilégtelenítenem a csövet és mindannyiszor jó 1,5-2cm-es LÉGOSZLOPOK voltak a csőben. A tartályt minden...
  17. clarasept

    Vércukormérők

    Friss: Folyamatosan terítik a diabetológiákra a One Touch cukormérőt!......ingyen kapnak 1 készüléket az 1es tipusú diabéteszesek. Ha még nincs a gondozótokban készülék az irodájukban is átvehető! Itt tudtok bővebb felvilágosítást kérni...
  18. clarasept

    Insulinpumpa

    :) Mi is Fvárra járunk ............és ugyanilyen jó véleménnyel vagyok a diabétesz teamről!Csak jót tudok mondani a főorvosasszonyról,a dietetikusról,az ápolókról!Nagy segítségeink!!! :)Ha már diabétesz,akkor örülök neki,hogy ebbe a kórházba kerültünk..................
  19. clarasept

    Insulinpumpa

    Eszembe jutott még valami: Rossz cukrokat okozhat a helytelenül megválasztott kanül...... Mivel írod,hogy Andika "belövi" a kanült,így feltételezem,hogy 90fokos kanült használtok! (tudom,hogy roche pumpitok van) Esetleg érdemes lenne kipróbálnotok a 45 fokos kanült. A 90 fokosnál...
  20. clarasept

    Insulinpumpa

    Szia Andi! Sajnálom,hogy ilyen nehezen indul a pumpázásotok. 2 dolgot írnék: -nem kéne Andikára egy szenzor?Azzal látnátok,hogy mi okozz a bibit..... - a játszóterezésnél írod is,hogy a végén HIPO majd azt követően Somogyizik a gyerek.Ezt mi a köv. módon védjük ki: játszótér , egyéb...
  21. clarasept

    Cukorbeteg gyermek

    Most már pumpás.Mikor ez a szövetduzzanata volt,akkor még PENes volt. Ahogy teljesen felszívódott neki a duzzanat,onnantól kezdve újra használjuk a combját. Remélem eltudjuk kerülni,hogy kialakuljon újra........bár most már tudom,hogy hosszú-hosszú pihentetés után nyomtalanul eltűnik. Megértem a...
  22. clarasept

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Az én fiamnak tavaly volt ilyen a combja.Én is tanácstalan voltam,hogy ez most izom vagy micsoda,de a férjem makacsul ragaszkodott hozzá,hogy az nem izom..... Pihentettük a combit és "a rutinos rókákra " hallgatva nem masszíroztam,csak hagytam békében.Szépen felszívódott.Egy fél év...
  23. clarasept

    Insulinpumpa

    Mit csinálok rosszul?Elolvasnám a petíciót,de csak az aláírásokat látom. Köszi
  24. clarasept

    Insulinpumpa

    Megtámadta az ombudsman az inzulinrendeletet http://www.hir24.hu/belfold/2012/07/01/megtamadta-az-ombudsman-az-inzulinrendeletet/#comments
  25. clarasept

    Insulinpumpa

    Rendben! Nagyon köszi!!! Eddig egy próbánk volt strandon.A NOBADERM filmtapaszt próbáltam,semmit nem ért.Pillanatok alatt leázott,majd a kanül még vagy 2 fürdőzést bírt és csak ezután jött le.De nem akartam a gyereknek kanült cserélni ott és akkor,így 2 db sebtapasszal ragasztottam le, ami...
  26. clarasept

    Insulinpumpa

    Köszi! A leukoplasztot nem tartottam viccesnek............az első vacakul sikerült strandolásunk után bennem is felmerült,hogy a "ragasztók ősanyjával" kellene próbálkozni.Lehet veszek is :)
  27. clarasept

    Insulinpumpa

    Strand téma: És a kanül rögzítésére milyen trükköket,termékeket ismertek,hogy nem ázzon le 20 perc után?
  28. clarasept

    Insulinpumpa

    Én is így tudtam! Köszönöm a megerősítést! :)
  29. clarasept

    Insulinpumpa

    Ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy 4 év múlva a pumpát és vele együtt az inzulint nem hosszabitják meg, ha az utolsó 2 Hb (utolsó fél év) 8 feletti. Titeket másként tájékoztattak? Hiába van pumpája a gyereknek,ha produkál egy 8 felettit,akkor a pumpa az oldalán inzulin nélkül marad...
  30. clarasept

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Én néhány évvel ezelőtt voltam egy ROCHE előadáson. Ők beszéltek arról,hogy behozzák a combó után a podot......................de ugye a legfrissebb infók szerint nem hozzák be. Esetleg náluk érdeklődjél első körben,hogy milyen akadályokba ütköztek?
Oldal tetejére