A keresés eredményei

  1. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    juj, elnézést kell kérnem mindenkitől, mert csak kérdezgetek itt, de nem írtam le a lnyeget: nos a gyerek végre nem m3-at kap, hanem : r: M3 e: Actrapid v: Actrapid L: Insulatard Ennyi még kiegészítésként az előbbiekhez. És továbbra is 20as a tartomány, a napi összesen 4E inzulin mellett. Ja...
  2. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok! Nos, ismételten kérném a tapasztaltabb szülők segítségét: szerintetek ki alapján döntik el, hogy egy gyereknek mennyi a napi inzulin igénye? Mert akárhol nézem, mindenhol azzal az információval találkozok, hogy 0,7-1,0E/kg. Legalábbis ami a totális diabéteszt illeti. Itt a szitu...
  3. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Somcsika, bejelöltelek skypon! :-) később még írok beszámolót a fejleményekről, végre vannak. hogy jó lesz- e nem tudom, bízom benne!
  4. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Ja, Somcsika, ti hol is éltek? Látom, békés megyét írtál... Felvehetlek skypon?
  5. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Ja, Somcsika, ti hol is éltek? Látom, békés megyét írtál...
  6. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Akkor folyt. köv. amint lesz fejlemény. Somcsika, de jó, hogy írtál! Már épp gondolkodtam, hogyan tudnálak elérni! :-) Köszönöm az infót, el is mentem és a mai telefonbeszélgetés után az orvossal kiderül, hogy máris használom- e. Tényleg jó ez a fórum, mert nekem a saját bőrömön tapasztaltak...
  7. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Tubi, víghkata,köszönöm szépen a tippeket, jól jönnek, tényleg. Legalább megerősítenek abban a hitemben, hogy nem az én készülékemben van a hiba, amikor úgy gondolom, hogy ez így nincs jól (hiába szajkózza az orvos, hogy márpedig ez így okés). Érdekes, hogy milyen sokan mondják Vásárhelyet...
  8. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Látod ez jó ötlet, hogy este csak kajásat adjunk. Ez még nem jutott eszembe. Mondani is fogom, illetve rákérdezek majd a N/R kombinációra is. Milyen idős is a kisfiad és mióta van ezen a terápián? Gondolod, hogy lenne olyan doki Pesten, aki távba is vállalna bennünket? CSak akkor hogyan jutok a...
  9. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Igen, teljesen egyetértek veled, hogy nem jó az inzulin elosztás. ezért is kérdeztem a 40/60 inzulint, mert szerintem picúrnak kevés a kajás és sok a bázis inzulin. Minden jel erre mutat. Ch-t sajnos már nem tudok elvenni tőle, mert állandóan éhes szegénykém, nagyon jó étvágyú baba, hála az...
  10. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    és mi a túró ez a vigyorgó pofa ott fent?!? amikor én 5,8 akartam írni?
  11. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    ja,és még egy kérdés: ha teszem azt az m3 hatáskezdete 30 perc, és a gyereknek jó a cukra (pl. 5,8),akkor a 30 percet várjátok? és ha pl. 9,5 a cukra, akkor mennyit? és ha 14, akkor? Mert ma pl. reggel a 4,6-os cukor után 30 percet vártam, erre a kaja után 90 perces cukra 10,3!!! akkor mi a...
  12. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszi Tubi a válaszokat! Így valahogy gondolnám én is, csak sajnos a doki nem nagyon partner semmiben. Az utóvacsival az a gond, hogy mivel a vacsi előtti cukrok mindig jóval 10 felettiek, általában az utóvacsinál is azok. Amit az időeltolásról írsz, van benne ráció, csakhogy a babi még csak 13...
  13. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Á nem próbáltunk még nagyon semmit az m3-on kívül. Volt még a Combo 75/25-ös meg az Actrapiddal való korrigálás de semmi sem válik be. Most reggel kap 2E-t, délben 1,5-t és este 1,5-et. Ami tendencia (az esetek kb 98%-ban), hogy a vacsora előtti cukra nagyon elszáll (10 alatti ritka, a 12-13-14...
  14. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszi a válaszokat! Gondoltam, hogy nincs túl nagy választék...:-( Az a nagy büdös helyzet velünk, hogy nem jó a picúrnak a Humulin m3-as. sehogy sem akar neki beállni a cukra. A rossz értékek minden egyes nap ugyanabban az időszakban vannak és már minden inzulin, illetve diéta variáláson túl...
  15. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    sziasztok! remélem mindenki jól van, pláne, hogy végre lehűlt a levegő! nekem van 1 kérdésem: a humulin m4 kevert inzulin létezik- e még Mo.-n? egyáltalán kicsi gyerekeket milyen inzulinnal lehet kezelni (pumpán kívül)? a válaszokat előre is köszönöm! további szép estét mindenkinek! L.
  16. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Omnipod Németoszágban is van, azt hiszem 5 éve. Ott elbírálás után akár tb támogatásra is lehet kapni. Szerintem nem kellene neki nagyobb support team, mint a zsinóros pumpának, mert maga a ketyere ugyanazon elvek szerint működik, csak nincs zsinór, ami ugye plusz probléma forrásokat rejthet...
  17. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    kedves Clarasept! köszönöm a tippet, jó tudni esetleges lehetőségről a váltás irányába. Pestre sajnos nem tudnám felhordani a Picúrt, de ezt a nevet megjegyzem! jól értelmezem, hogy te vagy a diabos és nem gyerkőc? Vásárhelyi vagy? üdv, L.
  18. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    sziasztok! köszönöm, hogy érdeklődtök felőlünk, jól esik! amióta utoljára írtam valamelyest jobb a helyzet, bár még mindig messze van attól, ami hosszú távon is jó lenne. miután megvolt a kirohanásom a kórházban, az orvos elismerte, hogy félrekezelte a gyereket, kvázi nekem, az okoskodó...
  19. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    sziasztok! ismételten gyors helyzetjelentés: még mindig kórházban.hosszú hétvégén csak ügyeletes orvos volt. a doki meghagyta,hogy CSAK AKKOR KAPHAT A GYEREK + INZULINT HA ACETONOS LESZ!!!!!!gyereknél kiakadt a cukormérő,olyan magas volt a cukra,hogy nem mérte be neki. na itt kiakadtam én is de...
  20. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    gyors helyzetjelentés: vissza a kórházba. azonnal. gyereknek inzulin mellett 28,8 a cukra. doki azt mondja én hazudok és nem mondok el mindent. passz. no comment.
  21. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok, üdv neked is edit67! Nos a tegnap esti beszámolóm elmaradt, mert annyira fáradt lettem estére, hogy lefeküdtem a gyerekekkel aludni én is. Akkor röviden: kicsi lányomnál úgy kezdődött az egész, hogy kifordult önmagából. Őt úgy kell elképzelni, mint egy kis Buddha-bébi: ül kis...
  22. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    ja apropó! erről hallottatok- e már? http://www.myomnipod.com/about-omnipod/see-how-it-works/ amerikai a cucc, de már az európai piacon is jelen van.
  23. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves tubi, vighkata, umbra és nagytniki, Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálásotokat! Most sajnos nincs időm részleteset írni, de estére, amikor elalszanak a gyerkőcök, akkor írok rólunk egy helyzetjelentést. Röviden csak annyit, hogy Szegeden élünk és itt is kezelnek bennünket. Majd még...
  24. L

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok! Sajnos csatlakozni szeretnék hozzátok...Kislányomról 1 hónapja, 10,5 hónapos korában derült ki, hogy cukorbeteg. Jómagam is az vagyok, LADA típusú, ráadásul egy másik betegség következményeként lettem az(magyarán szerzett cukrom van), aminek az égvilágon semmi köze nincs az ő típusú...
Oldal tetejére