A keresés eredményei

  1. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Kedves Zsu. Ismeretlenül is aranyosak vagytok,ez minden tagra vonatkozik,köszi az együttérzést.
  2. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Bocs,és még annyit,hogy nem igazán érzi már a hipot,viszont éjszakai méréseknél nem is észleltünk mostanában hipora utalást,éjféli,hajnali cukrai hajszála megegyeztek a reggeli éhomi cukorral,többször ellenőriztük az éjszakai cukrot.Szerintem éjjel nem volt Somogyi hatás.
  3. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.Kedves Zsu,kedves d.g.,a tápanyagtáblázatot én is betéve tudom,de ettől nem lettem okosabb.Tegnap reggel éhomi cukor 15,3,reggeli inzulin emelve 2 egys.12 helyett 14 egys.Reggeli 50 gr szénhidrát.Ebéd előtt 12,8 a cukor.14 egys novorapid s 3 óra múlva 16,7.Az ebéd karfiolleves ,4 drb...
  4. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.Most újabb probléma merült fel.Vacsora előtti cukor 8,3 volt,ami aránylag elfgadható.10 egys.novorapid beadása után és vacsi után 2 órával a cukor 17,4.A vacsora 2 szelet /8 dkg/ bundás kenyér,egy bögre /2 dl/ tejeskávé édesítővel. Szerintem ez egy kb 50 gramm szénhidrát.Vacsi után egy...
  5. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.A tiroxinhormont valóban egy életen át kell szedni,és ténylegesen emeli a vércukorszintet.A beállítás jó,3 havonta ellenőrízzük a TSH szintet.A cukokértékek jobbak lettek,köszönhetően a tanácsaitoknak, valószínűleg még mindig emelni kell a mennyiséget.Remélem orvosnőnk tolerálni fogja...
  6. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    A hormont kénytelen szedni,mert a pajzsmirigyet is megtámadták azok az antitestek,amelyek az inzulintermelő sejteket is elpusztították a hasnyálmirigyben.Nálunk sajnos gyerekcipőben jár a cukorbeteggondozás,inzulinpumpa nincs,inzulint kapunk,de nem mindig van az a típus,amit használunk.Olyankor...
  7. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.Igen,a menstruációs ciklusa is rendszertelen,meg nekünk gond van a pajzsmiriggyel is.Tiroxin nevű hormont szed folyamatosan,napi 125 mg már egy éve.A dokink szerint ez is emeli a vércukorszintet.A lányom 49 kg,158 cm magas,tehát nem túlsúlyos.Tegnap tízóraihoz is szúrt 3...
  8. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.Köszi a hozzászólást,örömmel fogadtam.Azóta kicsit változott a helyzet,a lantust megemeltük 38 egységre,reggeli cukor 6,7 volt,majd 7,1 másnap,viszont du ötkor 5,8 és hipo.Két napig 11,9-es stabil éhomi cukra volt,ma reggel pedig 9,4,s ugyanennyi volt hajnali 3-kor.Problémánk az,hogy...
  9. A

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok.Egy másik cukorbetegoldalon ajánlották nekem ezt azoldalt.Nagyon megörültem,mikor végigböngésztem.Máris sok kérdésre választ kaptam.De azért szeretnék még többet megtudni a lantus inzulinról.A 16 éves lányom 8 éve cukorbeteg,1-es típus.Egy hónapja állították át lantus-novorapid...
Oldal tetejére