Legutóbbi tartalom: Atiapa

  1. A

    Vércukormérők

    Rendelni nem a Dicare-nél kell, hanem a Gyógyszerszállító Kft.-nél, a két cég csak szerződéses viszonyban van (pont a gyógyszertári beszerezhetetlenség miatt)
  2. A

    Vércukormérők

    Én eddig egy gyógyszertárban (nálunk a legnagyobban) próbáltam feliratni Méry tesztcsíkot, nem is hallottak róla. A gépben aztán megtalálta, rendeltek is, de másnap azt mondták a nagyker nem tud hozni. Úgyhogy most ezzel a gyógyszerszállítóval próbálkozok.
  3. A

    Vércukormérők

    Csipog, sajnos kikapcsolni nem lehet. (látom már válaszoltak)
  4. A

    Vércukormérők

    Nem hiszem, hogy ki fognak szorulni, több mint 90%-os az elterjedtségük. Az orvosok nagy része meg csak DCont-ot "ismer" (előre kitöltött receptek, stb.). Túl nagy előnyük van.
  5. A

    Vércukormérők

    Szia! Nekem bőven elég a 20 pontos memória, az 4 napi mérés kb. Ettől régebbre nem szoktam visszatekinteni, mert nem igazán befolyásolja a jelenlegi állapotomat. Az átlaggal meg vigyázni kell, mert könnyen elfedi a rossz (kiugró) értékeket. Én egy ilyen egyszerű, kicsi gépre vágytam évek óta...
  6. A

    Vércukormérők

    Sziasztok! 1 hete használom a méry minit, egy D-cont Personal helyett. Eddig nagyon bejön, igaz az első példány amit küldtek halott volt (azt mondták a mininél 6% a meghibásodási arány, ez elég magas, a nagy mérynél csak 1%). Szériahiba, fél óra alatt lemeríti az elemet. Megváltás a Personál...
  7. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Szia Zsu! A példádról: én olyan betegekről beszéltem, akik napi szinten foglalkoznak a betegségükkel (mérnek, számolnak), néha utánaolvasnak dolgoknak (pl. itt a fórumon). Akit te hoztál fel példának (az új inzulintól biztos jó lesz) annak való az orvos, hogy megmondja neki háromhavonta hogy...
  8. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Szia Zsu! Nekem nem az orvosokkal van bajom, hanem azt nem tudom elképzelni, hogy mit tud egy doki tanácsadni egy tízen, huszonéve, vagy csak néhány éve cukorbeteg embernek, aki saját magát kezeli. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az újdonságokat elmondja (inzulinfajták, penek, stb.), de...
  9. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Köszi Zsu! Az első kérdésem az lenne, hogy te milyen használható információkat kapsz a dokidtól. Gondolom a kezeléssel kapcsolatban te is sokmindent tudsz már, az inzulinodat te állítgatod.
  10. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Nekem az inzulint sem ő írja, hanem a háziorvos. A diabos doki papírja viszont kell a háziorvosnak, mert csak így írja fel az inzulint. Ugyanez a papír kell a munkaalkalmassági vizsgálathoz. Én csak ezek miatt járok dokihoz, egyébként nem látom értelmét.
  11. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Az ilyen cukorbetegek miatt jó, hogy vannak orvosok. Akik meg megfelelően fel vannak készítve, utánajártak a betegségüknek, azok úgyis sokkal hatékonyabban tudják magukat kezelni (szerintem ezt a betegséget csak így lehet megfelelően kezelni). Nekem elég negatív tapasztalatom van a diabos...
  12. A

    Vércukormérők

    Nem lehet, hogy a C-testet akarják kivonni? Mert az jó a Personalhoz is. Én egyébként többet nem veszek Dcontot, mert a múltkos sikerült szemrevételeznem egy start-ot, de úgy láttam, hogy az egy átdobozolt personal, csak nagyobb, és igénytelenebbek a gombjai is. Hát nem tudom hány év...
  13. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Nekem a HbC1c értékem legutóbb 7,2 volt, előtte is 7 körűl mozgott. Erre nem hiszem, hogy adnának pumpát
  14. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    A pumpától jelenleg idegenkedem, bár valószínű nem is kapnék. Most úgy gondolom, hogy sok kötöttséggel járna. Bár akinek van, azok meg azt mondják, hogy sokkal jobb. Valószínű nekik van igazuk.:rolleyes:
  15. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Szerintem ultragyorsból is ugyanannyiszor kell adni, étkezések előtt. Most is minden étkezés előtt adok. Bár akkor a kisebb nassolásokat étkezések között meg kell szüntetni.
Oldal tetejére