Legutóbbi tartalom: Berci

  1. B

    Babázhatok

    Sziasztok, nagyon rég nem jártam ezen a fórumon, de most úgy néz ki, hogy kezd aktuálissá válni a baba téma. Nekem most Zsirai Lászlót ajánlották a diabetólógián nőgyógyásznak. Van esetleg valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Köszönöm előre is!
  2. B

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Lenne néhány gyakorlati kérdésem az inzulin pumpával kapcsolatban. Gondolkozom rajta, hogy átállnék én is rá, de nem tudom például, hogy ez milyen esetben támogatott az OEP által, ill. ha az ember nem kap támogatást, akkor ez milyen költségekkel jár. A pumpára való átállás...
  3. B

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Igen, jók ezek a tévhitek, hogy aki inzulinos az már nagyon cukorbeteg, és nagyon kell sajnálni, meg a fiatalokat amúgy is nagyon-nagyon! Ezeket én is elég nehezen viselem, de ez a "rámtüsszentett egy cukorbeteg" nagyon tetszik! :)
  4. B

    Babázhatok

    Köszönöm a bíztatást! Legközelebb beszélek erről a dokimmal, és majd meglátjuk, hogy mi a véleménye!
  5. B

    Babázhatok

    Bázisnak kétszer adok Insulatardot. És eredetileg az orvosom szerint a délelőtti Insulatard miatt egy tízórait kellett volna beiktatnom, de egyáltalán nem hipózok, úgyhogy nem egészen úgy hat, ahogy kéne! Egyébként 4 éve vagyok cukros. A pumpától eléggé idegenkedem, de gondolom ezzel mindenki...
  6. B

    Babázhatok

    Szia, Nem használok pumpát, ez eddig még nem is került szóba a dokimnál, azt mondta, annyira nem kiszámíthatatlanok a cukraim, hogy erre szükség lenne. Általában az ebéd utáni cukrokkal van gondom, ott hihetetlenül nem reagálok az inzulinra, persze az orvos meg nem akarja elhinni, hogy...
  7. B

    Babázhatok

    Sziasztok! 7,7 lett a legutolsó HbA1C-m :(, és nagyon el vagyok keseredve, mert még talán sosem volt ilyen rossz! Nem tudom, mikorra tudom majd legalább 7 alá vinni! Irigykedve nézem a kismamák beszámolóit, tényleg le a kalappal mindenki előtt! Bár már én is ott tartanék!
  8. B

    Babázhatok

    Én is eléggé megrémülve olvastam az elvárásokat, már a terhesség előtti időszakban. De gondolom ezt is, mint minden hasonló esetben, orvosa válogatja, hogy mit tart elfogadhatónak és mit nem. Nálam is érik már a babaproject, pontosabban érne, mert nekem is 7,4 volt a kettővel ezelőtti, a...
  9. B

    Babázhatok

    Szia Naty, köszönöm szépen! Remélem én is hamarosan beszámolhatok az örömhírről!
  10. B

    Insulinpumpa

    Szia, igen, azt tudom, hogy nekem havi 3 dobozra jár támogatás, de ez azért elég szűkös, ha tehetném, ennél azért többet használnék! Most is például kifogytam, és a háziorvosommal fel kellett íratnom. Csak az a szomorú, hogy ezért, a lényegében alapvető felszerelésért kell küzdeni. Ennek a...
  11. B

    OEP méltányossági engedély

    Sziasztok! A Bayer vc mérőknek szerintem jóval kisebb a "vér igénye", sokkal kisebb vércsepp is elég a méréshez! Én nagyon szeretem.
  12. B

    Vércukormérők

    extra stix Sziasztok! Ha valaki Ascensia Glucodiscet használ a Bayer mérőjébe, és nincs szüksége a havi 150 darabra, akkor nagyon megköszönném a felesleg átadását! Nekem sajnos nem elég a napi 5x-i mérés.:( Köszönöm a segítséget!
  13. B

    Insulinpumpa

    extra stix Sziasztok! A fenti témában én is érintett vagyok, kevés a napi 5x-i mérés, viszont én a Bayer termékhez tartozó Ascensia Glucodisc-et használom, ha valaki nem használja fel a havi 150 darabot, azt én is szívesen venném4 Ez a receptár egyébként hogy működik? Köszi
  14. B

    Vércukormérők

    Bayer vércukor mérők Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy használ-e közületek valaki Bayer vc mérőt, mert az enyémet kivonták a forgalomból, és nem tudom, hogy az újat lehet-e itthon kapni. Nagyon szerettem a Bayer mérőt, mert itt nem egyesével kell a tesztcsíkokat betenni, hanem 10 db-os...
  15. B

    Babázhatok

    A múltkor említetted, hogy már a Novorapid is használható hivatalosan is terhesség alatt. Ezen meglepődtem, mert a dokim azt mondta, hogy nem (ezért is akart átállítani Actrapidra), de ennek ellenére van aki használja. Lehet hogy a dokim nem teljesen naprakész?
Oldal tetejére