Legutóbbi tartalom: bundáskenyér

  1. B

    Insulinpumpa

    Poe! Köszönöm a tanácsodat! Dóri
  2. B

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Nekünk még nincs pumpák most harcolok,hogy kapjunk. Lenne pár praktikus kérdésem. - mennyire zavaró a szerelék? - este zuhanyozáskor le kell venni és újra szúrni ? - új vércukor mérő is kell hozzá? mi Optimumot használunk, de van AccuChek-em is? 6,5 éves kislányom van, 1 éve diabos
  3. B

    Insulinpumpa

    Abban maradtunk a férjemmel, hogy még egyszer beszélünk B. főorvos úrral és utána döntünk merre lépünk tovább. megírom majd mire jutottunk!
  4. B

    Insulinpumpa

    Nem tudom. A kislány értelmileg épp, de autizmusa miatt a fejlődése elmaradt. De ez nem lehet indok. Ha nem tudja kezelni a pumpát, ott van a család, ill. a segítője. Ha tudja, akkor kezeli. Ugyanúgy, mint a közlekedésnél, a sütés-főzésnél, a telefonnál, bárminél. ugyanúgy, mint bármely...
  5. B

    Insulinpumpa

    Eddig rosszak voltak, de mát egy jó pár hete tökéletesek. De páran sorstárs szülők ajánlották, utána olvastunk és jó döntésnek látszik. A családtagok is örültek a gondolatnak. Nehezen írom le, de az autizmus miatt a kislányomat hátrébb sorolta a főorvos űr, másra nem tudok gondolni. Két dolgot...
  6. B

    Insulinpumpa

    Körebe érdeklődtem és arra jutottam, a dr úrnak a kislány autizmusa okoz problémát, ezért telefonon rákérdeztem erre. Nyíltabban válaszolt, szerinte ha a kislány "pár év múlva fejlettebb lesz", visszatérhetünk a témára. Ezt persze én nem fogadtam el érvként, hiszen a kislány normál óvodába jár...
  7. B

    Insulinpumpa

    Tegnap megkérdeztem a Budai Gy Kórházban B.L. főorvost a 6 éves autista, de épp értelmű kislányom kaphatna -e pumpát. A válasz nem, mert nem tudja ellátni magát. Mondom a többi kicsi sem őket is a szülők látják el. Azt mondta nem, mert akkor nekem állandóan vele kéne lennem, mondom így is...
  8. B

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    igazából ezt nem tehetem meg az önkormányzat helyett, erre szabályok vannak. Ha nincs megfelelő asszisztens az önk. alkalmazásában, akkor pályáztatniuk kell. az utcáról vagy csak úgy ajánlásra senkit nem alkalmazhatnak. Ma elküldtem a papírjainkat a hivatalnak, most várok...
  9. B

    Cukorbeteg gyermek

    Szia, Christina! http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/II/4/217.htm nálunk az a probléma, hogy valahol elakad a kaki, dugót képez, felette elfolyósodik, irritálja a bélfalat, a dugó mellett lecsorog és állandóan szivárog a végbeléből. Betétet kell használni emiatt. Ha nem kapna hashajtót 10 napig...
  10. B

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Az nekünk édes kevés, hogy a kislány cukrát méri és a pumpát kezeli a ped.asszisztens. Az autizmushoz, a PECS-hez, a TEACH-hez, a vizuális megsegítéshez is nagyon kell értenie. Ilyet hol találnak:( Sehol. De enélkül a kislányom nem boldogul, szüksége van rá, pedig épp értelmű, kedves, szép...
  11. B

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Az óvoda nevelési intézmény egészségügyi feladatokat nem végezhet. Szabály szerint, ugye. Majd, megírom mire jutottunk!
  12. B

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Az ügyintézéssel nem lesz gond, jogász vagyok. De, nem tudom mire kell figyeljek a gyakorlati ügyekben! Kit vesz fel az önkormányzat segítőnek? Mennyire fog érteni a diabhoz és az autizmushoz? Óvodai dolgozó nem adhat inzulint és nem mérhet cukrot, de a jegyzőnek és a védőnői szolgálatnak kell...
  13. B

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Sziasztok! 6 éves autista, diabos, penes kislányom van. Most labilisak a cukrai, mert motilitás zavaros lett, ha nem kap Guttalaxot 10 napig se lenne széklete. Épp értelmű, beszél, szobatiszta, öltözik egyedül, de az óvoda csak akkor fogadja, ha én veszek fel mellé segítőt, aki vele lenne...
  14. B

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Volt valakinél már gastrointestinális motilitászavar a gyerkőcénél?
  15. B

    Cukorbeteg gyermek

    kérlek, nekem is átküldenéd? albaregia30@gmail.com? nagyon köszönöm!
Oldal tetejére