Legutóbbi tartalom: cica

  1. C

    Insulinpumpa

    Ja, a kanül-dolgot értem, persze, így szoktam csinálni. Nekem a tartály olyat szokott, hogy alul megy bele levegő (átszíváskor a membrán mellett). Szoktam fel-le tologatni az üres tartályban a menetet átszívás előtt, tehát annak is csúsznia kéne rendesen. Figyelem, aztán ha megint gond lesz...
  2. C

    Insulinpumpa

    Sajna nem éri utol a tartály alját sok esetben, ha úgy adagolom az inzulint, hogy benne van a tartály. Mintha nem is mozdulna semerre, csak egy helyben járna, vagy még jobban eltávolodna (nem minden esetben van így). Azt nem tudom, hogy tényleg visszafelé forog-e a dugattyúrúd. Elvileg ez...
  3. C

    Insulinpumpa

    Bogesz, akkor most neked is ezt csinálja a pumpád, vagy nem? A mostani patronnál, amit tegnap cseréltem, már másodjára csinálja ezt! Jövőhéten fel fogom hívni az itteni trénert (akivel még életemben nem találkoztam, mert mikor én kaptam pumpát, még Szalay Gábor volt nálunk a tréner, azóta meg...
  4. C

    Insulinpumpa

    Igen, az új is ezt csinálja. Ez most speciel kb. 20 egységnél, de amit cseréltettem, az 150-170 egység között állt így meg. Én van, hogy kivettem a tartályt, és adagoltam pár egységet, hogy mozduljon felfelé, de tegnap pl. ez sem segített. Végül cseréltem teljesen patront, most működik. Mikor...
  5. C

    Insulinpumpa

    Tényleg? Azt hittem, csak én vagyok ilyen peches! Én pár hete cseréltettem emiatt ki (meg kb. 1,5 éve először, de akkor behúzta a tartály alját és kidőlt bele az inzulin), és azt mondta a pasi, hogy én vagyok az első, akinek ilyen baja van - mondtam neki, hogy tudok mást is, akinek ilyen baja...
  6. C

    Insulinpumpa

    Járt már valaki úgy Accu-chek Spirittel, hogy a dugattyúrúd eltávolodott (visszafelé) a tartály aljától?
  7. C

    Insulinpumpa

    Kata, köszönöm neked is! Végül sikerült minden fájdalom nélkül (pedig rossz emlékeim vannak a régi rendes injekciós tűs oltások miatt) szúrni, és tényleg sokkal jobban hat az inzulin is! A comb külső részét választottam, ülve! Nagyon örülök neki. Nem próbáltam még a belövőt, igazából nem is...
  8. C

    Insulinpumpa

    Könnyen borul a cukrod egyébként betegségekre, frontra?
  9. C

    Insulinpumpa

    Köszönöm, le is töltöttem, aranyos vagy!!! :)
  10. C

    Insulinpumpa

    Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, legközelebb megpróbálom combba szúrni! :dr_24: Szucsa, én is a patikát javasolnám! És jobbulást, nehéz lehet most neked! Esetleg pennel ha rákorrigálsz, nem segít? Tetszik a táblázatod, azt hiszem, el fogom "lopni"! :)
  11. C

    Insulinpumpa

    Tenderlink, 17 mm-es tűt használok. Karba és combba konkrétan mely területre lehet szúrni? (Bár a kar vonz a legkevésbé.) Állva, vagy ülve szúrsz a különböző helyekre? A tompor mennyire érzékeny rész? Tegnapelőtt a csípőm környékére szúrtam, ott jól elvoltam, de ott is csak két napig (pedig oda...
  12. C

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Molli ajánlotta ezt a fórumot, hogy nyugodtan kérdezzek pumpával kapcsolatban! 21 éve vagyok cukros, 3 éve van Accu-Check Spiritem. Olyan problémám van, hogy kétnaponta kell kanült cserélnem, de van, hogy naponta. Sokat híztam hasra (is) az utóbbi lassan 2 évben, így a régi akár 1...
Oldal tetejére