Legutóbbi tartalom: Cipócska

  1. C

    Vércukormérők

    Összehasonlítottam egy Dcont Ideal mérést a One Touch Select Minivel. Ideal 5,8, One Touch Select Mini 6,8. Azért nem mindegy! Főleg egy alacsony értéknél, hyponál nem!! ?????, Cipócska
  2. C

    Vércukormérők

    Van valakinek tapasztalata az Dcont Ideal vc. mérőről (ez is 77-es, ugye?)? A tartalék gépünk a Méry, néhány tizeddel mért magasabbat, egyszer-egyszer kipróbáltam. Várom a tapasztalatokat, ha van valakinek ilyen gépe.... Cipócska
  3. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Tubi, hogy van Ricsi a bölcsiben? Elégedett vagy, ahogyan figyelnek Rá? étkezés, vc. értékek rendben? Betegségek? Cipócska
  4. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Nálunk a 20 hónapos kisfiam 7 hónapja diabos. Olvasgatom a régi bejegyzéseket, most a fenti igen érdekes számomra! Ne sajnáljuk őket!!! Én még mindig tele vagyok aggodalommal, hogyan fogjuk átvészelni az ovis-, kisiskolás éveket?! Mennyi közös programról, kirándulásról marad majd le a diab...
  5. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kisfiam lassan 20 hónapos, 13 hónapos kora óta diabos. Múlt héten volt először beteg, hörghurutja alakult ki. Kaptunk hörgőtágítót, ami persze szirup és cukros. Ezt láttam én, csak azt nem tudtam, hogy hogyan is számoljam be a ch-ba? Mennyit? Mikor? Igencsak emelte a vc. értékeket, plusz a...
  6. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Lina, köszi, hogy néhány sorban leírtad az ovis lét néhány meghatározó momentumát, biztatásképp! Nagyon szerencsések vagytok - úgy gondolom -, h teljes idős ovisként jól működnek a dolgok! Nekem épp azt nehéz elfogadni, hogy ilyen picike a kisfiam, nem tudja elmondani: mit szeretne, mit érez...
  7. C

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Zsuzsa, Ha nem túl nagy kérés, el tudnád küldeni a diabetikus mézes kalács receptjét?? Jó előre az ünnepre, addig még szeretném kipróbálni. Előre is köszönöm, Cipócska
  8. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Zsuzsa! Olvastam a korábbi üzeneteidet, Te is sokáig el voltál keseredve)))) A kisfiad teljesen elfogadja a helyzetet vagy voltak problémáitok? A gyerekek hogyan közelítettek az oviban? Hypok? Cipócska
  9. C

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Kisfiam jelenleg 19 hónapos, 6 hónapja diagnosztizálták nála a diabéteszt. Nagyon nehéz hónapokon vagyunk túl, a jelen időszak sem könnyű. Én felfogni nem tudom, még mindig vannak igen szomorú napjaim. Nagyon sokat aggódom, rágódom azon: milyen lesz az Élete, hogyan fogom...
  10. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Zsuzsa! Köszi a választ, igyekszem tájékozódni péksüti ügyben is, bár eddig még nem nagyon ettünk effélét. Olvasom, hogy a TE fiad is korán lett diabos, és már "nagyfiú". Bizonyára sok tapasztalatot szereztél az elmúlt évek során. Túl vagytok az ovin és a kisiskolás osztályokat...
  11. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Tubi! azt szeretném kérdezni, hogy a pékségben vásárolt sós péksütiknek honnan tudod a ch tartalmát? Úgy tudom, Ti is utóvacsiztok? Mit az, ami a legjobban bevált? Remélem, jól vagytok! És Ricsi is jól érzi magát a bölcsiben!
  12. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    fagyi Tudja valaki, hogy egy gömb fagyiban mennyi ch van? És a tölcsérben? Mert a kisfiam fagyit még úgyse kaphat, de halvány fogalmam sincs, hogy a tölcsérben mennyi szénhidrát van! Az árusok csak mondják, hogy diétás fagyi, de amikor a ch tartalmat kérdezem, néznek rám nagy, tanácstalan...
  13. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Clarasept! Köszi a biztatást! Azt hiszem, az első pillanattól kezdve felvettem a kesztyűt, de a terhektől megszabadulni nem tudok, pláne nem vidáman.... Ott volt egy gyönyörű, egészséges kisbaba - életem nagy vágya -, aztán a másik nap már az intenzíven feküdtünk. És mennyi, de mennyi...
  14. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Umbra! Türelmesen várok:-), hisz tudom: ezernyi tennivaló van, én sem jutok ide mindig, amikor szeretnék))) Olvasgattam visszafelé a témákat és láttam, hogy a Ti helyzetetek is hasonló volt.... Teszem a dolgom, ahogy itt mindnyájan! Cipócska
  15. C

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszi Poe a biztatást! Nekem épp az a legszörnyűbb az egészben, hogy a gyermekemről van szó!! Mert ha én lennék, akkor kezelném és kész - könnyebb lenne átlépni rajta, feldolgozni! Még oly picinyke, oly ártatlan! Hihetetlen módon beárnyékolja a gondtalan babás mindennapokat ez az egész! Amikor...
Oldal tetejére