Legutóbbi tartalom: cukros_péter

  1. C

    Tresiba Inzulin

    Sorstársak figyelem ! Próbáltam rájönni arra, hogy mitől ingadozhat a treshiba "teljesítménye" nálam. Az utóbbi hetekben elkezdtem figyelni, hogy mennyire függnek az értékeim, főleg gyors hatású mentes időszakokban, a külső légnyomástól. Úgy tűnik, hogy van valamilyen összefüggés. Ha emelkedik a...
  2. C

    Tresiba Inzulin

    Kissé elhamarkodottan írtam: ui. azt tapasztaltam a sufnitunigolt novopennel, hogy nem akkora adagokat kell vele beadni, mint a gyári treshibával. Valszeg a novo echo pen kellene inkább.
  3. C

    Tresiba Inzulin

    > Türelmetlenül: naponta állítgattam, ha nem voltak jók az értékek, egy idő után végtelen ciklusba kerültem, amelyekből nem tudtam kijönni érdemben. A detemir alapú levemirt sem lehet úgy állítgatni mint az insulatardot.
  4. C

    Tresiba Inzulin

    >Az Insulatardnál is voltak ilyen somogyis kiugrások? Nem, mert akkor még honeymoon fázisban voltam. >Az egy egység is elég durva lépés. Más országokban (Hollandia, Svédország...) teljesen természetes hogy van fél egységes pen is. Sajnos a treshiba-t előretöltött penekben adják, feles nincs...
  5. C

    Tresiba Inzulin

    >a Lantus nagy szenzáció volt a kétezres évek elején. Nem lett volna az, ha csak 16 órán keresztül hat. Nem is találsz olyan hatásgrafikont az interneten, ami szerint csak 16 órát hat. >(google, képre keress: insulin effect chart) A gyakorlatban a Lantus nem biztos, hogy kitart 24 órát (sokan...
  6. C

    Tresiba Inzulin

    Egyelőre maradtam a treshibánál, adok még egy esélyt 3 hónapra. A doki azt mondta, hogy a Lantusnál is ugyanazokkal a problémákkal fogok küzdeni (hipók okozta kiugrások) ill. ennél még az is probléma, hogy nem fedi le az egész napot csak 16 órát. A Treshibánál baromi nehéz megtalálni az...
  7. C

    Tresiba Inzulin

    Remélem a doki nem fogja ellenezni a Lantus-t. Minden szerváltáskor komoly küzdelem a meggyőzés sajnos vagy nem sajnos. Amúgy a treshiba sztem is visszalépésnek tűnik a bazális inzulinok között. Beáldozták a HB1C-t a lapos cukormenet oltárán. Nekem csak úgy működik valamennyire korrektül, ha...
  8. C

    Tresiba Inzulin

    Saját egyéves tapasztalatom a treshibával: extrém magas értékek, kiszúrások fordulnak elő. Levemirről váltottam, és azzal is sok bajom volt. Nekem eddig a "primitív" Insulatard vált be, a HB1C-m akkoriban 6-6.5 között mozgott. Ez most leromlott 6.8-7.3 közé. Ami tetszik benne, hogy délelőtt...
  9. C

    Levemir inzulin

    Levemirt használok évek óta kisebb nagyobb sikerrel. Az utóbbi 2 hétben különösen rossz értékeket tapasztaltam. Du. ill. este 10-kor kiugró magas értékek állnak elő (14-15). Nem igazán sikerült lejjebb vinni, hiába emeltem lassan a bázis inzulin adagot (27E reggel, du. 30E). Mintha nem hatna...
Oldal tetejére