Legutóbbi tartalom: edinaxy

  1. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok! Találtam egy érdekes videót, remélem jó lesz a webcím, Jamie Oliver beszél, alatta magyar feliratot is lehet látni. Ne vegyétek figyelembe, hogy ez egy kicsit kampányvideó is. A lényeg, hogy az étel amit eszünk betegít meg, a gyorskaják térhódításának megakadályozása és a gyerekek...
  2. E

    Paleolit táplálkozás

    "Edinaxy, még mindig nem érted a lényeget: meg is ölheted a lányodat ezzel a diétával, míg a cukorbetegség kezelésével nem ölheted meg -" Ehhez csak annyit fűznék, hogy próbált már valaki dózisának többszörösét beadni? Most a pumpával látom mikor mennyi inzulint kapott és maximalizálva van az...
  3. E

    Paleolit táplálkozás

    Szia lizzi! Sajnos én csak néha - néha tudok beugrani, nem olvastam mindent végig. Az étrendet mi úgy próbáljuk csinálni, hogy gluténmentes kenyér, liszt, palacsinta, tészta, stb. és most néha kecsketejet, sajtot eszünk, de vettem kókusztejet is. Egyébként sok gyümölcsöt kap a pici, zöldséget...
  4. E

    Paleolit táplálkozás

    Bocsi, még annyit, hogy nekem nem az inzulinnal van bajom, a ROSSZULLÉTEKKEL!!! A diétáról annyit, úgy döntöttem, hogy megméretem a C-peptidjét most az elején és még kétszer 1-1 hónap múlva. Ha van változás, maradunk a glutén és tehéntejmentes kajáknál, zöldség, gyümölcs, hús. Ha nincs...
  5. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok! A diabos nem beteg. Semmi különbség nincs az életvitel között, az étrend más, de csak szokás kérdése. Ezzel teljesen egyetértek, értettem 2 évvel ezelőttig. Mindenki ugye saját tapasztalatai alapján dönt. Nos két éve már gyesen voltam, nem keltünk reggel, mikor férjem dolgozni...
  6. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok! Olvastam a hozzászólásokat, tényleg gondolatébresztőek és sokszor, sokféleképpen megfogalmazza az ember a gondolatait. Nekem most két dolog jutott eszembe, az egyik, hogy a gyereke cukros az embernek (vagy másmilyen betegségben szenved) sokkal jobban igyekszik, mintha saját maga...
  7. E

    Cukorbeteg gyermek

    iskola, zsúr Szia kmolli! Az iskola, zsúr, egyébről akarok kicsit írni. Mi vidékiek vagyunk, 2,5 éves a kislány, tehát szeptembertől lesz ovis. Cukorbetegeknek ovi ugye külön nincs, tehát csak összeteszem a két kezem, ha beveszik az oviba és elég lesz csak kaját vinnem. Attól tartok, délben...
  8. E

    C-peptid

    Sziasztok! A vc mérő nagyon drága, próbálkoznak a támogatással, de még csak 1 gyerek kapta meg, a mienket most dobta vissza az oep 2. alkalommal, viszont a cég az alapkészletet valószínű ingyen tudja adni. Egyébként 10.000 Ft egy szenzortű, ami elvileg3-4nap, gyakorlatilag 1 hétig elég. Nagyon...
  9. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok! A vc mérő nagyon drága, próbálkoznak a támogatással, de még csak 1 gyerek kapta meg, a mienket most dobta vissza az oep 2. alkalommal, viszont a cég az alapkészletet valószínű ingyen tudja adni. Egyébként 10.000 Ft egy szenzortű, ami elvileg3-4nap, gyakorlatilag 1 hétig elég. Nagyon...
  10. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok, gyorsan végigfutottam az előző oldalakat és még pár gondolat eszembe jutott: 1. Mi CH-t viszünk be, nem kérdés, hogy kell, szükséges 2. Sajnálom a kislányom, ezért próbálkozom mindennel, pedig biztos, ha én lennék cukros, nem tartanám akkora tragédiának, odafigyelnék és kész. Most...
  11. E

    Paleolit táplálkozás

    Szia, most tudtam írni, 10.oldal. Mi glutén-mentes termékeket eszünk (persze csak ami cukor és tejmentes), de a válaszomban több étel is van. Nem könnyű, a gyerekkel együtt csinálom, sokszor veszek nagy levegőt, hogy ne tántorodjunk meg.
  12. E

    C-peptid

    Sziasztok! Bocsi a kis kimaradásért, de nem sok időm van írni, olvasni. Nos, mi elkezdtük a diétát, méretek egy új C-peptidet, tavaly még 69 volt, de diéta elején is szeretném tudni. Az amcsik (nagyon kedvesek, írtam, válaszoltak) glutén-mentes liszttel és kecske tejtermékekkel...
  13. E

    Paleolit táplálkozás

    Sziasztok! Bocsi a kis kimaradásért, de nem sok időm van írni, olvasni. Nos, mi elkezdtük a diétát, méretek egy új C-peptidet, tavaly még 69 volt, de diéta elején is szeretném tudni. Az amcsik (nagyon kedvesek, írtam, válaszoltak) glutén-mentes liszttel és kecske tejtermékekkel...
  14. E

    C-peptid

    Szia Kata! Nekem a 2,5 éves kislányom cukros, első mérésnél nézték az eredményeit, neki <69 volt, de 295 - 969 között jó elvileg. Idén nyáron újra megnézetem, ugyanis több minden dolog után próbálkozunk a paleo étrenddel. Szándékosan nem írtam diétát. Amerikában 3 családot találtam, akik...
  15. E

    Paleolit táplálkozás

    Szia Kata! Nekem a 2,5 éves kislányom cukros, első mérésnél nézték az eredményeit, neki <69 volt, de 295 - 969 között jó elvileg. Idén nyáron újra megnézetem, ugyanis több minden dolog után próbálkozunk a paleo étrenddel. Szándékosan nem írtam diétát. Amerikában 3 családot találtam, akik...
Oldal tetejére