Legutóbbi tartalom: Jmedve

  1. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Egyébként én is ezen a héten voltam diab-dokinál :dr_32:. Lejárt az egy évem, meg kellet újítani az inzulin javaslatomat.
  2. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Eddig én is így tudtam, de a melóhelyemen szóltak, hogy új igazolás kell, mert változott a rendelet, és az igazoláson szerepelnie kell a betegség kódszámának is. A házi-dokim meg azt mondta erre hogy nem érti mit akarok, miféle súlyos fogyatékosságról szóló igazolást akarok? Pontosítást kért...
  3. Album : Magamról, és szűkebb környezetemről

    Album : Magamról, és szűkebb környezetemről

    Album Images 1
  4. [No title]

    [No title]

  5. [No title]

    [No title]

  6. [No title]

    [No title]

  7. [No title]

    [No title]

  8. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Köszi a segítséget :dr_31:. "Bocs koromtól fogva" érthetetlen számomra a jogi nyelvezet. Már haladok is a házi-dokihoz :dr_32:, hogy írjon csak hamar egy új igazolást a súlyos fogyatékosságra . Esetleg az Súlyos fogyatékosság igazolására szóló formanyomtatványt (újat) nem tudja valaki honnan...
  9. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Sziasztok! Segítségeteket kérném az új "335/2009.(XII.29) Korm. rendelet" kapcsán. Az én Diab. betegségem BNO kódja E1190, és E1080. Ha jól értelmezem a rendeletet, akkor ezzel a BNO kóddal nem kapom meg a Súlyos fogyatékosságra szóló igazolást. Így sajnos elesek az ezzel járó adókedvezménytől...
  10. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Sziasztok! Tudja valaki, közületek, hogy az új rendelet alapján milyen új igazolást kell, beszerezni a súlyos fogyatékosságról? Ha igen akkor azt hol lehet beszerezni, vagy letölteni? Segítségeteket előre is köszönöm.:cool:
  11. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Sziasztok! Időközben kinyomtattam a szóban forgó rendeletet, és a hozzá tartozó 2.-es számú mellékletet, és kitöltettem a háziorvosommal. Egy zokszó nélkül töltötte ki, és írta alá. Csak azt nem értem hogy miért egy betegnek kell ennek utánajárnia. Miért nem tájékoztatja a betegeket senki az ég...
  12. Jmedve

    Inzulin adag otthoni beállítása

    Sziasztok! Köszi a válaszokat. Számomra elég nehéz betartani a 180 ch diétát, mert igen nagy darab ember vagyok 110 kg-al. Eddig nagyon szerettem a hasamat, ezért borzasztó nehéz visszafogni magamat. A vércukromat mérem becsületesen, de az inzulin adagoláson még nem mertem változtatni. Ezzel...
  13. Jmedve

    Inzulin adag otthoni beállítása

    Sziasztok sorstársak! Kezdő cukorbeteg vagyok! Sajnos napi 4x lövöm magam inzulinnal (3x Novorapid - 1x 16E, 2x 12E + 1x 14E Levemir (este)). A vércukrom 6 - 13 között mozog, átlagban 8,5. Azt ugyan említették a kórázban hogy csak otthon tudom majd beállítani rendesen, a napi terheléssel a...
  14. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Köszönöm! Így már érthető, ugyan nem számottevő a kedvezmény, de "Anyukám arra tanított, hogy amit adnak azt fogadd el kisfiam". Viccet félretéve nagyon köszönöm az információt, gondolom más friss cukorbetegnek is hasznos lehet. Üdv. Jmedve
  15. Jmedve

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Friss cukorbeteg vagyok! A legjobb barátom édesanyja szintén cukorbeteg, Ő említette nekem hogy jár erre a betegségre némi adókedvezmény. Bővebbet sajnos nem tudott csak hogy jár. Az orvosaim meg sem említették ezt a lehetőséget, így nem tudom hogy valóban így van-e. Megpróbáltam utánanézni az...
Oldal tetejére