Legutóbbi tartalom: llillia

  1. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm, azóta is csökkentem az inzulint. Biztos a meleg.
  2. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Ezen felbuzdulva tegnap este kipróbàlta a normàl fagyit két gombóccal, tölcsér nélkül. Egy órás séta és este fél 11-kor 5,5-ös vércukor, ìgy még egy pótvacsi is belefért( mondjuk az mindennap van). Akkor ezt ìgy lehet? Szted mi lehet az oka, hogy reggeli után másfél órával 6,2 6,6 értékek után a...
  3. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm, akkor kivonhatom. Honnan tudom, hogy megemeli-e? Mennyi idő elteltével mértek vissza egy-egy elfogyasztott ételt. Pl most voltunk a Balatonnál, evett steviaval édesített fagyit azt mennyivel utána érdemes visszamérni? Gondolom sok mindentől függ, de mégis egy fagyi,vagy pékárú stb...
  4. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Lehet, nem ebbe a fórumba való. A poliolokat levonhatom az adott szénhidrátból. Eddig levontam, most azt olvastam, hogy van akinél felszívódik, akkor mégse?
  5. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Ha az inzulin típusára gondolsz az actrapid, illetve insulatard. A mennyiségek mindennap változnak, ahogy a szénhidrát mennyiségek is tolódnak ide-oda. Még a kórházban elhagyatták a reggeli tartósat. Ma van az első olyan nap, hogy még egyszer sem kellett plussz étkezést beiktatni. Éjszaka...
  6. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszi, megnéztem. Amit láttam az ottalvós és nálánál kisebbeknek szól. Én nem találtam meg a bejáróst.
  7. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szia, marad az iskolájában, ez egy nyolc osztályos gimnázium, ezzel legalább nem kell foglalkoznunk. Már a kórházból megkérte az ofőjét, hogy mondjon el mindent a többieknek, talán ezzel sem lesz szeptemberben probléma. Az utolsó pár napra bement a sulijába, írt kompetenciát, évzáró, bizi stb. A...
  8. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szia Kriszti, köszönöm a segítségedet. A Te lányod volt vmilyen táborban, vagy ilyen jellegű közösségben? Most ott tartunk, hogy az összes befizetett nyári programot le kellett mondanunk. Ő még hallani sem akar másról, de ez így nehéz lesz. Én próbálom győzködni, de erőszakos sem szeretnék...
  9. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Kedves Vianne, köszönöm a segítségedet. Az általad említett blogot már el is kezdtem olvasni. Ezek a napi többszöri hipók ugye fognak csökkeni? Most még folyik a "finom hangolás"szép lassan csökkentik az inzulin egységeit. Ha valaki tudna abban segíteni, hogy 15 éveseknek milyen közösségük...
  10. L

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Sziasztok! Három hete derült ki a kamaszlányomról, hogy 1-es típusú cukorbeteg. Egyik-napról a másikra ért minket. Még mindig nagyon nehéz elfogadni, ha bármiben tudtok segítséget adni, annak nagyon örülnék.
Oldal tetejére