Legutóbbi tartalom: PindurBocs

  1. P

    Babázhatok

    Kedves Zsuzs és Lizzi ! Köszönöm szépen! Mi is nagyon reménykedünk! Ti vagytok a példaképek:) Remélem, mihamarabb jelentkezenm a jóhírrel! Jaj de szép lenne:)
  2. P

    Babázhatok

    5,9 lett a HbA1c-m VÉGRE!!!!:) El sem hiszem, hogy ZÖLDre váltott a lámpa:)
  3. P

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Az elmúlt két napban kicsit nagyon hullámzik a cukrom: hypo, aztán föl, megint hypo megint föl. Amióta pumpám van, nem volt ilyen klasszikus Somogyi. Volt valakinek hasonló, mondjuk az időjárás miatt? Köszönöm!
  4. P

    Vércukor érték HbA1c

    Én magánlaborban is szoktam csináltatni: kb 2000-2500 Ft. S volt már eltérés nálam is. Amúgy szerintem ezért célsterű mindig egy fruktózamint is csinálni a HbA1c mellé. Költői a kérdés, de nem értem nincs labor hitelesítés, valami egységes cucc, ami alapján csak éppen minden labor a...
  5. P

    Babázhatok

    Drága zsuzs! Valóban minden nehézség csöppnyi akadály azért a csodáért, hogy a gyermekét az ember a kezében tarthassa és rámosolyogjon. Gratulálok sok-sok szeretettel! Puszi
  6. P

    Insulinpumpa

    Én is a Medtronic féle kendőt használom és az rendesen rögzít én nagyon tudom ajánlani. Sani, remélem, megúszod, mert nekem sikerült megkapni és pocsék volt:(
  7. P

    Vércukor érték HbA1c

    Ez igaz, de nehéz túl lépni rajta. De majd igyekszem! Ma ettem például egy diétás sütit:)
  8. P

    Vércukor érték HbA1c

    Óh én máshogy közelítettem meg, illetve más összefüggéseket próbáltam "belelátni": Ha a filmben azt tételezték fel, hogy a magas/direkt kálcium adag, plusz inzulin befecskendezést idéz elő és ettől vércukor esés fog bekövetkezni, valamint az újszülötteknél a túl sok inzulintermelés miatt (hogy...
  9. P

    Vércukor érték HbA1c

    Az az igazság, hogy én ha csak lehet, elkerülöm, hogy enni kelljen. Így sem szeretek és fogyni meg még jobban szeretnék:)
  10. P

    Vércukor érték HbA1c

    De akkor nem lehet hogy éjjel változatni kéne a bázisodon??? Ha ekkorát tud zuhanni, akkor valahol túl sok. Lehet hogy csak egy fél órányit, nem méregetted még? Fársztó, de érdekes dolgokra rá lehet bukkani:)
  11. P

    Vércukor érték HbA1c

    Most mértem továbbra is 4,4, így még 30 perc 50%-kal...hát ma profilozok az éjje:)
  12. P

    Vércukor érték HbA1c

    Ez a kalciumos dolog banális alapról kezdett foglkoztatni. Ki fogsz röhögni: Doktor House szerdai részében a páciens kalcium injekciót kapott, hogy fokozott inzulintermelést okozzanak neki és hirtelen vércukoresést idézzenek elő, így akartak egy apró hasnyálmirigy-tumort "leleplezni". De a...
  13. P

    Vércukor érték HbA1c

    Hát én most 10 perce 4,4-et mértem és nem eszem, hanem visszavettem a pumpát 30 percre 60%-ra , aztn midjárt mérek. Én 6 körülivel jobban szeretek lefeküdni. Te Neked a 8,6 már ok???
  14. P

    Vércukor érték HbA1c

    Másik kérdésem, amin két napjaa töprengek, hogy nem olvastál véletlenül valamit arról , hogy mi az összefüggés a kalcium és az inzulin mennyisége hatása között?
  15. P

    Vércukor érték HbA1c

    Igen, sajnos, bár a pumpával nekem könnyebben megy: általában nyakon tudom csípni. Te a hypora inkább enni szoktál vagy átmeneti bázist használsz?
Oldal tetejére