Legutóbbi tartalom: szbal

  1. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Én hasonló esetben azt szoktam csinálni, hogy ha tudom, hogy bele esik valami az időpontba, hogy akkor nem csak pl. az ebédet tolom, hanem az egész napom. Mert az éjszakai hosszú hatású inzulin még úgyis hat. Szóval szerintem reggelizz annyival később, amennyivel kb. tolni fogod az ebéded...
  2. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Hali! Nekem ugyan ez volt a problémám a lantussal. Este 10 kor adtam, a reggeli v.c-m nekem is 8 körül volt. Az orvos tanácsára viszont nem az adaggal játszottunk, hanem a beadás idő pontjával. Mivel lassan kezd hatni ezért előrébb hoztuk így vacsi után szurom a lantust. De előbb mindenképp...
  3. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szia! Ha nem vagy biztos a mérődben vegyél kontroll oldatot. Pár száz forint a gyógyszertárban. Van meryhez is. Viszont én lecseréltem a meryt az orvosom tanácsára dcont idealra. a meryvel voltak bajaim. Sok volt a rossz mérés. A dconttal viszont tudsz e-naplót is vezetni amit az orvos is...
  4. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Mellesleg ők egész biztosan jobban tudják mit csinálnak, de a 180 ch-s az kicsit nekem soknak tűnik egy hölgynek. Nehogy nagyobb hízás legyen. Mondjuk attól is függ, mit dolgozol.
  5. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Hali! Én 26 éves vagyok és fiú. Majdnem egy cipőben járunk. Nekem decemberben közölték az egészet nem kis meglepetésre. Én is 1-es vagyok napi 4x szúrok. Ráadásul a kórházban a beállításnál az ünnepek miatt minden nap más orvos foglalkozott velem. Szóval semmit nem tudtam kb. az egészről...
  6. S

    Adókedvezmény Diabetes betegeknek

    Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy merre találok hivatalos forma nyomtatványt adózáshoz cukrosoknak? Mármint amit a navhoz kell leadni.
  7. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Még 2 kérdésem lenne felétek! Aki napi 6 szori étkezésre van osztva az milyen időszakokban eszi a közteseket? Olvastam olyat is, hogy pont a két fő étkezés között, meg olyat is, hogy a szúrástól számított 2,5 óra múlva. De mivel várni kell fél órát szúrás után az evéssel, akkor az azt jelenti...
  8. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm szépen a válaszokat! És az ininvitálást is :)
  9. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Köszönöm szépen
  10. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    És még egy utolsó kérdésem lenne: Jelenleg álláskereső vagyok. Van arról valakinek valami tapaszalata, hogy a munkáltatók hogy állnak ehhez a dologhoz? Önéletrajzba bele írjam-e, vagy csak állásinterjúkor mondjam, vagy ne mondjam? (mondjuk ez elég hü*yeségnek tűnik) :D Esetleg a munkáltató felé...
  11. S

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Sziasztok! Új vagyok a fórumon, 1 hónapja diagnosztizáltak 1-es típusúra. (remek idő a cukorbeállításra a karácsony, meg az újév :) ) Lenne egy-két kérdésem, ha tudnátok válaszolni, azt nagyon megköszönném. Már az segített az elfogadásban, hogy olvasgatom ezt a fórumot :)) Humulin R 3x, és N...
Oldal tetejére