Legutóbbi tartalom: tubi

  1. T

    CH - számláló segítség

    szia! a GI azt jelenti, hogy lassabban emeli meg a vércukrot, cserébe tovább tart a hatása. Ez azért van, mert bizonyos élelmiszerekben pl. a zsír, vagy rosttartalom hosszabbítja az emésztést, így az egyszerű cukrokra bomlás sebessége lassabb, vagyis a véráramba is lassabban jutnak be a...
  2. T

    Főételek-egészséges módra!

    misamaci: "ezekbe aztán azt kevernek amit akarnak" - de gondolom, azt fel kell tüntetni, nem??? csak mert úgy gondoltam eddig, hogy ha sima sós kukit, tortillachipset és kölesgolyót adok a gyerkőcnek (vagy legutóbb bio földimogyorósat), akkor biztos lehetek benne, hogy baja nem lesz tőle... de...
  3. T

    Főételek-egészséges módra!

    abban van vmi, hogy ezeknek más lehet a felszívódása és most bennem is felmerült, hogy vajon nem veszik-e el vmi a feldolgozás során az eredeti tartalomból. a kölesgolyó, kuki ugyanez a téma?
  4. T

    mindenkinek

    sziasztok! egy barátnőm kérését közvetítem, aki a cukorbetegség témájában ír szakdokit és ezt a könyvet keresi: Dr Halmos Tamás – Dr Jemendy György: Diabetes mellitus Medicina Könyvkiadó 2002. Ebből kellene neki szkennelve a könyv eleje (kiadás és évszám miatt), valamint a gesztációs...
  5. T

    Főételek-egészséges módra!

    Molli: és más formában szeretik a padlizsánt? salátaként, vagy sülten, vagy krémként? én is igyekszem megszerettetni a családdal, mert nekem nagy kedvencem ;)
  6. T

    mindenkinek

    lehet, hogy nem is a hipo, hanem a vérnyomásod? hipo nélkül még nem volt ilyen eset?
  7. T

    Vércukormérők

    hát, én meg vagyok elégedve, ha a cukimérő pontosan mér, kevés vérből, lehetőleg mínusz 10 és plusz 45 fok között, van memóriája mondjuk 100 mérésre és támogatott hozzá a csík. minek a kijelző??? vagy csak én vagyok "egyszerű"? :)
  8. T

    Vércukormérők

    a one touch-t ingyenesen adják 1-es típusú cukrosoknak, a 2-est nem tudom... amikor telefonáltam, nagyon kedvesek voltak... a one touch saját száma nem 80-as, bp-i szám. nekem tetsz, egy bajom van vele: ma 0 fok körül kirándultunk pár órát és utána kellett neki jó pár perc, amíg mérésképes volt...
  9. T

    Fizikai sport/aktivitás

    na itt a mai edzés eredménye (amúgy jó volt, mozgalmas, kifulladós): előtte 6,7, ettem egy könnyű (=kis pitás) gyrost, amire normálisan 4e inzulint adtam volna, most csak 2-t adtam. az edzés alatt kb fél liter vizet + light cola-t ittam és utána 14 volt! de ez még semmi, erre beadtam 3e-t, erre...
  10. T

    Fizikai sport/aktivitás

    poe: igen, mi is erre jutottunk, hogy valszeg enni kell előtte + kis inzulin. holnap kipróbálom kosáron, beszámolok :)
  11. T

    Fizikai sport/aktivitás

    igen, nekem is közvetlenül utána, de volt már, hogy a 2 órás tenisz közepén mértem, nem volt az a szuperintenzív, de azért fárasztó - 13 volt! már nem emlékszem pontosan a körülményekre. engem az lep meg, hogy mintha történt volna valami, mert korábban minden "logikusan" működött, vagyis kicsit...
  12. T

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    meg hivatásos sofőr sem lehet, meg mozdonyvezető, ilyesmi, de nem kell ezzel foglalkozni, csak azzal, ami lehet: sokminden! én 10 évesen lettem cukros, nem érzem, hogy lemaradtam volna bármiről, sportoltam, utazgattam, annyi volt, hogy eleinte anyukám jött velünk osztálykirándulásokra, de emiatt...
  13. T

    Fizikai sport/aktivitás

    sziasztok! érdekes dolgokat tapasztalok mostanában edzés közben. Tenisz, kosár, speedfitness és boot camp (ez mindegyik közül a legdurvább, igazi tüdőkiszakítós ;)) - szóval ha normális, vagy kicsit magasabb (7-10 közötti) cukrokkal megyek fel és NEM iszok közben semmit, csak vizet, akkor is 1-2...
  14. T

    Főételek-egészséges módra!

    nekünk sem, abszolút nem vettem észre rajta semmi ilyesmit. amúgy "technilailag" a bulgúr ugyanaz, csak nagyobb szemű?
  15. T

    Főételek-egészséges módra!

    változat padlizsánra: simán kettévágom, nem hámozom, megkenem a belső felét olivaolajjal, be a sütőbe, amikor már szép barna, ki, kiveszem kanállal a belsejét (magok is maradhatnak), párolt petrezselyemmel és párolt-összetört fokhagymával összekeverem, esetleg még kis citromlé mehet bele és kész...
Oldal tetejére