Apa gyere haza!!! Elvált apák segítsetek!

kyldyk

Új tag
Üdv mindenkinek! Végzős egyetemista hallgató vagyok. Szakdolgozatomat a válás utáni apa-gyermek kapcsolat problémaköréről írom. Összeállítottam egy kérdőívet, olyan apáknak, akiknek a válás után a gyermekük az anyánál maradt. Kérek minden olyan apát, aki ebbe a helyzetbe került, hogy töltse ki a kérdőívemet. Nagyon-nagyon hálás lennék azoknak, akik szánnak rá néhány percet.
A kérdőív letölthető: www.gmail.com -ról
Login név: elvaltapak
Jelszó: koszonomszepen
Itt a beérkező leveleknél "Kérdőív elvált apáknak" címen a mellékletből letölthető.
Ha kitöltötték, kérem küldjék el az elvaltapak@gmail.com -ra vagy a kyldyk@gmail.com -ra.

Előre is köszönöm a segítséget: Ildikó
 

rgyörgy

Új tag
Kedves Ildikó!
Eredményes szakdolgozatírást kívánok. Az apa-gyermek kapcsolat témakörének, van egy érdekes változata is, mikor az apánál marad a gyermek, bírósági ítélet alapján, méghozzá kislány. Az ilyen helyzetek is megérnének egy feldolgozást.<o>

</o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

kyldyk

Új tag
Kedves rgyorgy!

Igen én is gondolkodtam valami hasonlón és nem Te vagy az első aki ezt ajánlja, de még ebben a viszonylag gyakori élethekyzetben lévők sem nagyon töltik ki a kérdőíveket, hát még ha egy ritkább élethelyzetet kutatnék.
Azért köszi: Ildikó
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

Előre is köszönöm a segítséget: Ildikó
Kedves Ildikó!
Elvált anyukák részére nincs kérdőíved? Természetesen megmaradna a téma jellege az apa-gyermek kapcsolata válás után, de az anya szemszögéből látva a tényeket. Na azt szívesen kitölteném, ill, ahhoz lenne bőven forrásanyagom.
Ha priviben, vagy emilben kéred, szívesen segítek a munkádban.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Ildikó!
Eredményes szakdolgozatírást kívánok. Az apa-gyermek kapcsolat témakörének, van egy érdekes változata is, mikor az apánál marad a gyermek, bírósági ítélet alapján, méghozzá kislány. Az ilyen helyzetek is megérnének egy feldolgozást.<O>

</O><!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
Ez engem is érdekelne, én pl apámmal maradtam váláskor, bár nagyobbacska voltam már, de még gyerek, 10 évet éltünk le együtt külön.
 

rgyörgy

Új tag
Ez engem is érdekelne, én pl apámmal maradtam váláskor, bár nagyobbacska voltam már, de még gyerek, 10 évet éltünk le együtt külön.
Kedves kmolli!
Minden egyes válás szomorú, de különösen a gyerekeket
viseli meg.A lányok sokkal könnyebben elviselik, ha az anyukájuknál maradna. Nagyon vigyázni kell a párkapcsolatoknál, hogy a kapcsolat túlélje a buktatókat.
Szívesen meghallgatnám a történetedet, biztosan lehetne tanulni belőle.
Kívánom,úgy sikerüljön az életed, ahogy elképzeled.


 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves kmolli!
Minden egyes válás szomorú, de különösen a gyerekeket viseli meg.A lányok sokkal könnyebben elviselik, ha az anyukájuknál maradna. Nagyon vigyázni kell a párkapcsolatoknál, hogy a kapcsolat túlélje a buktatókat.
Szívesen meghallgatnám a történetedet, biztosan lehetne tanulni belőle.
Kívánom,úgy sikerüljön az életed, ahogy elképzeled.
Talán majd priviben írok, elég sok tanulsága van a sztorinak, szerintem nemcsak az én esetemben, hanem minden hasonló helyzetben hasonlóak a tanulságok, de nem nagyon akarom offolni a topikot :)
 

rgyörgy

Új tag
Talán majd priviben írok, elég sok tanulsága van a sztorinak, szerintem nemcsak az én esetemben, hanem minden hasonló helyzetben hasonlóak a tanulságok, de nem nagyon akarom offolni a topikot :)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Ha úgy érzed, megosztanád a történteket, várom a leveled. <o></o>
Számomra az esetek érzelmi oldala az, amit szeretnék feldolgozni, megérteni.<o></o>
Minden szépet, és jót!<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o><o></o><o></o>
 

kyldyk

Új tag
Kedves Kata!

Megköszönném, ha kitöltenéd a kérdőívet. Végül is úgy is jó, ha néhány anya tölti ki, de persze olyanok akik tényleg bele tudják gondolni magukat az ex helyébe.

Köszi: Ildikó

De azthiszem innen is le lehet tölteni.....
 

Csatolások

  • Kérdőív elvált apáknak.doc
    46 KB · Olvasás: 6

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!

Megköszönném, ha kitöltenéd a kérdőívet. Végül is úgy is jó, ha néhány anya tölti ki, de persze olyanok akik tényleg bele tudják gondolni magukat az ex helyébe.

Köszi: Ildikó

De azthiszem innen is le lehet tölteni.....

Kedves Ildi, a kitöltött kérdőív a kyldyk-es címedre ment.
 

kyldyk

Új tag
Változás!!!

Üdv mindenkinek!
Már írtam a fórumba egy kéréssel. Kérdőív kitöltésére kértem olyan apákat, akiknek a válás után a gyermekük az anyánál maradt. Sajnos egy „jó indulatú” emberpajtás megváltoztatta a megadott gmail fiók jelszavát. Így nem tudok belépni; és a fő probléma az, hogy azok sem férnek hozzá akik megtennék azt a szívességet, hogy kitöltik a kérdőívem. Ezért most feltöltöm ide, és továbbra is kérek minden jó érzésű elvált apát, hogy töltse ki és küldje vissza nekem a kyldyk@gmail.com-ra. Nagyon köszönöm a megértésüket és segítségüket: Ildikó

Útmutató a kérdőív kitöltéséhez:
A lehetséges válaszok közül az Önnek megfelelőt kérem, jelölje más színnel, vastagítással vagy aláhúzással!
A kifejtendő kérdéseknél legyen szíves a kettős pont után beírni válaszát.

1. Életkora:
18-30
31-40
41-50
50 felett

2. Foglalkozása: .............................

3. Hány éve vált el? .............................

4. A házassága hányadik évében vált el?
0-1 év
1-5 év
5-10 év
10 év után

5. Hány gyermeke született? (nemek szerint):
Fiú(k):
Lány(ok):

6. Milyen korúak jelenleg a gyerekek?
Fiú(k):
Lány(ok):

7. Válás után ki maradt a közös lakásban?
Volt feleségem
Én
Egyikünk sem

8. Közös megegyezéssel vagy peres úton váltak el?
Megegyeztünk
Pereskedtünk

9. Mennyire lakik közel a gyerek(ei)hez?
Egy városban
Közeli városban
Távol (……. km)

10. Volt feleségével milyen a viszonyuk?
Nagyon rossz, ellenséges
Elfogadjuk egymást
Semleges


11. Milyen gyakran találkozik gyermekével?
Napi rendszerességgel
Hetente
Havonta
Évente néhányszor, de akkor több napra
Egyéb:

12. Hogyan éli meg ezeket a kapcsolattartásokat?
Jól, nagy örömmel és boldogsággal
kevésbé jól, mert:
rosszul, mert:

13. Hol tudja megoldani a kapcsolattartást?
Az új otthonomban
Szüleimnél/rokonoknál
Cukrászdában, játszóházban, egyéb:

14. Mivel tölti a kapcsolattartás idejének nagy részét gyermeke?
Beszélgetünk
Kirándulunk, sportolunk
Játszik, számítógépezik
Tévézik
Egyéb, éspedig: ....

15. Mi az, amit a gyerek a legszívesebben csinál a kapcsolattartás ideje alatt?
____________________________________________________________

16. A kapcsolattartás végén hogyan viselkedik a gyermek?
Szomorú, hogy haza kell mennie
Örül, hogy hazamehet
Maradna még,
Nem változik
Egyéb, éspedig:

17. Betartja a kapcsolattartás szabályait?
Igen, minden esetben
Néha nem, mert:
Nem, mert:

18. Szokott elmaradni kapcsolattartás?
Igen, elég sokszor maradt már el, mert:
Ritkán maradt már el, mert:
Nem, még soha nem maradt el

19. Az elmaradt alkalmak pótlásra kerülnek?
Igen
Nem

20. Ünnepek alkalmával kinél van a gyermek?
Anyukájánál
Nálam
Megosztjuk

21. Szokott együtt nyaralni gyermekével?
Igen
Nem, mert :

22. Szokott Önnek panaszkodni gyermeke?
Nem
Ritkán
Szokott, és pedig azért, mert:

23. Szoktak a kapcsolattartáson kívül is beszélni, találkozni? /Pl.: telefon, e-mail stb./
Gyakran
Ritkán
Nem

24. Az anya mennyire együttműködő a kapcsolattartást illetőleg?
Nagyon együttműködő
Kompromisszum képes
Nem együttműködő

25. A válást követő időszakban észlelt-e valami változást a gyermek viselkedésében, magatartásában, iskolai teljesítményében?
Igen, éspedig:
Nem

26. Gyermektartásdíjat fizet?
Igen, havi: ____________ összeget
Nem, mert

27. Maradt már el gyerektartás fizetése?
Soha
Igen, mert:

28. Hogyan viseli a gyermek a válás utáni helyzetet?
Elfogadta
Változtatni akar
Rosszul viseli

29. Elmondta-e gyermekének váláskor, hogy hogyan képzeli az elkövetkező időszakot?
Igen, megbeszéltük
Nem

30. Vannak konfliktusai a gyermekével?
Igen vannak, éspedig:
Nincsenek

31. Hogyan oldják meg a konfliktusokat?
Mindent megbeszélünk
Segítséget kérünk az édesanyától, vagy nagyszülőtől
Várjuk, hogy megoldódjanak a dolgok maguktól

32. Hogyan fegyelmezi a gyermekét?
Csak szép szóval
Eltiltással (nem nézhet tévét, nem számítógépezhet stb.)
Nem fegyelmezem
Egyéb, éspedig:

33. Elégedett a gyermek a jelenlegi helyzettel?
Igen
Nem, éspedig azért nem, mert:

34. Elégedett Ön a jelenlegi helyzettel?
Igen
Nem
Részben, éspedig:

35. Ha lehetne, akkor változtatna valamin/valamit a jelenlegi helyzeten?
Igen, éspedig:
Nem, minden így jó, ahogy van

36. Újra házasodott a válást követően?
Igen
Nem
Nem, de tervezem

37. Ha újra házasodott, akkor milyen gyermekének kapcsolata az új családtag(ok)kal?
Nagyon jó
Nagyon rossz, mert:
Tűrhető

38. Milyennek látja gyermekét?
Pozitív tulajdonságai:
Negatív tulajdonságai:
 

RENTA

Új tag
<!-- message -->
 

Bia00

Új tag
kyldyk,
gondolom, már nem aktuális a kérdőív, sajnos csak most találtam ide, de ha mégis, akkor szívesen kitöltenénk mi is (vagyis a fiam apja).
Engem nagyon érdekelne, hogy mire jutottál a szakdolgozatodban, ha lehetne, szívesen elolvasnám.
Mi próbálunk nagyon figyelni arra, hogy a fiam az apjával is tartalmas és jó kapcsolatban maradjon, szerencsére erre van igény mindkettőjük részéről.
 
Oldal tetejére