Boltozat-süllyedések

Zsu77

Új tag
Bár a témával ortopédiára szalasztottak,de az én kérdésem a következő lenne: Szóval.Mindkét lábamon erős harántboltozat-süllyedés van,annyira,hogy a doki legszívesebben csak gyógycipőben látna nem csak a speckós betétben,mert állítólag iszonyúan szét vannak csúszva a talpacskáim.Erősen be volt gyulladva a 2.-3.lábujjam alatt,járni sem bírtam,már a 70 éveseket irigyeltem,mert gyorsabban mentek még bottal is,mint én,amikor kaptam az aflamil rapidot.Ez segített és hűségesen csak a betétben járok a cipőimmel azóta.A kérdésem az lenne,hogy mostanában a másik talpamon rendszeresen hosszú időre elzsibbad a 2.-3.ujjam még akkor is,ha ülök.Ez is a boltozat-süllyedés miatt van?És annak ellenére,hogy állítólag mezítláb a legegészségesebb,mégis jobb lenne az,hogy még itthon is cipőt hordok betéttel?
 

DiabFórum

Új tag
Bár a témával ortopédiára szalasztottak,de az én kérdésem a következő lenne: Szóval.Mindkét lábamon erős harántboltozat-süllyedés van,annyira,hogy a doki legszívesebben csak gyógycipőben látna nem csak a speckós betétben,mert állítólag iszonyúan szét vannak csúszva a talpacskáim.Erősen be volt gyulladva a 2.-3.lábujjam alatt,járni sem bírtam,már a 70 éveseket irigyeltem,mert gyorsabban mentek még bottal is,mint én,amikor kaptam az aflamil rapidot.Ez segített és hűségesen csak a betétben járok a cipőimmel azóta.A kérdésem az lenne,hogy mostanában a másik talpamon rendszeresen hosszú időre elzsibbad a 2.-3.ujjam még akkor is,ha ülök.Ez is a boltozat-süllyedés miatt van?És annak ellenére,hogy állítólag mezítláb a legegészségesebb,mégis jobb lenne az,hogy még itthon is cipőt hordok betéttel?

Az elmondott panaszok mindegyike a harántboltozat süllyedés következménye és elsősorban megfelelő talpbetét viselésével javítható. Célszerű otthoni viseletre is beszerezni olyan elül-hátul zárt szandált, melybe a betét szintén behelyezhető. Alternatíva lehet még mind cipő, mind szandál viselése esetén az MBT cipő és szandál, de azt csak alapos kipróbálást követően szabad megvásárolni, amikor a kedvező komplex hatásokról már meggyőződött. Dr. Fövényi
 

Zsu77

Új tag
Köszönöm a tanácsot,már nagyon vártam,mert tényleg kellemetlen 2-3 ujjamat rendszeresen nem érezni...és minden bizonnyal ez megoldást hoz,köszönöm!
 

Zsu77

Új tag
Az elmondott panaszok mindegyike a harántboltozat süllyedés következménye és elsősorban megfelelő talpbetét viselésével javítható. Célszerű otthoni viseletre is beszerezni olyan elül-hátul zárt szandált, melybe a betét szintén behelyezhető. Alternatíva lehet még mind cipő, mind szandál viselése esetén az MBT cipő és szandál, de azt csak alapos kipróbálást követően szabad megvásárolni, amikor a kedvező komplex hatásokról már meggyőződött. Dr. Fövényi

Annyit szeretnék még tudni,hogy most,amikor jó idő van és lehetőség van a kinti mozgásra,egy ilyen harántboltozat-süllyedés mennyiben befolyásolja a választást?Különösen érdekelne,hogy lehet-e ezzel futni,ugráló gyakorlatokat végezni?A görkorcsolyázás is milyen hatással van a talpra?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Annyit szeretnék még tudni,hogy most,amikor jó idő van és lehetőség van a kinti mozgásra,egy ilyen harántboltozat-süllyedés mennyiben befolyásolja a választást?Különösen érdekelne,hogy lehet-e ezzel futni,ugráló gyakorlatokat végezni?A görkorcsolyázás is milyen hatással van a talpra?
Bár én nem vagyok szakember, de a görkori nekem is eszembejutott. Beszéltünk is róla ősszel, hogy kéne görkorizni, de az őszi hideg miatt elmaradt.
Véleményem szerint a görkorizás nem javít az állapoton, de nem is ront rajta, mert amennyit mi görkoriznánk, az 1-2 óra. Nekem a görkörizástól a sípcsont fölötti izom szokot megfájdulni, a talp, ill lábujjaknál semmit nem érzek. Hamarosan tehetünk próbát.
 

borka

Őstag
A GYOYGO-ban (GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZÖK GYÁRA)csinálnak olyan talpbetétet aminek az alján egy kis rajzszeg-hez hsoló tüske van. Ez azt a célt szolgálja,hogy akár nyitott szandálba vagy papucsba is lehesen használni és igy nem csúszkál.Sajna akinek ilyen nagy mérvű harántsúlyedése van annak bizony állandóan viselnie kellene.
A sportoláshoz van egy speckó cipő aminek majd utánna nézek ,de sajna 50-60 ezer FT körűl mozog az ára.
Görkorizni minden további nélkül tudsz,de a betétet viselned kell.
Üdv. Borka
 

Zsu77

Új tag
Bár én nem vagyok szakember, de a görkori nekem is eszembejutott. Beszéltünk is róla ősszel, hogy kéne görkorizni, de az őszi hideg miatt elmaradt.
Véleményem szerint a görkorizás nem javít az állapoton, de nem is ront rajta, mert amennyit mi görkoriznánk, az 1-2 óra. Nekem a görkörizástól a sípcsont fölötti izom szokot megfájdulni, a talp, ill lábujjaknál semmit nem érzek. Hamarosan tehetünk próbát.

Igen!Nagyon vártam már a jó időt,főleg a görkori miatt.Tegnap le is mentem a Dunapartra ecélból,de mivel volt 20év kihagyásom eléggé cidriztem.És gondoltam,hogy a technikám sem lesz az igazi...
:pAz első negyedóra azzal a felismeréssel telt,hogy ez széttolja a talpam:?,de mert még mindig elég balfék voltam technikailag nem mertem volna megesküdni arra,hogy ez így is marad.El voltam szontyolodva,mert a hajtás nyomópontja pont a bütyök talp részére esett,elválasztva x másodpercenként a talpam többi részétől,ami gáz,szóval ez az,ami nem hiányozna.Viszont!Amíg élveztem életem "utolsó":cry: görkorizását a technika is finomult,minek következtében a nyomáspontok áthelyeződtek a sarkamra.Így mindjárt élvezetesebb volt a száguldás.(a megállási technika még várat magára...:mrgreen: -egyenlőre mindig kigurulok...:p)De a kezdeti élmény még mindig elbizonytalanít.Ám egyenlőre még sem volt az "utolsó",de nagyon fontos lenne tudnom,hogy most rongálom a talpam,vagy nem.Mert azt nagyon nem volna szabad,tényleg hatalmas a süllyedés,teljesen szét van csúszva a talpam,a lapos cipőt is csak betéttel tudom viselni,mert azonnal megfájdul a talpam,értsd:begyullad.Viszont,ami bíztató a görkori felé,hogy semmi ilyesmi "élmény" nem maradt vissza,illetve az új technikával azok a talpizmaim égtek a fáradtságtól,amelyek akkor is eképpen "panaszkodtak",mikor először tettem be a betétet a cipőmbe,ergo: totál gyenge mindegyik.Igazából ez is az oka annak,hogy így széjjelcsúsztam,de ez csak az egyik tényezője.Szóval szívesen kísérletezek vele: mikor megyünk?:rolleyes:
De az tuti,hogy a bicajozás az még túlsúlyban marad.
Nekem azok az izmok nem fáradtak el,amelyekről te írtál.
 

Zsu77

Új tag
A GYOYGO-ban (GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZÖK GYÁRA)csinálnak olyan talpbetétet aminek az alján egy kis rajzszeg-hez hsoló tüske van. Ez azt a célt szolgálja,hogy akár nyitott szandálba vagy papucsba is lehesen használni és igy nem csúszkál.Sajna akinek ilyen nagy mérvű harántsúlyedése van annak bizony állandóan viselnie kellene.
A sportoláshoz van egy speckó cipő aminek majd utánna nézek ,de sajna 50-60 ezer FT körűl mozog az ára.
Görkorizni minden további nélkül tudsz,de a betétet viselned kell.
Üdv. Borka

Igen,azon gondolkodtam tegnap,hogy vajon áttegyem-e a cipőmből a betétet,de aggódtam a betét épsége miatt(nem túl olcsó),de ez a rajzszöges ez lehet,hogy jó lehet a görkoriba,mert az abban végzett munka miatt nem lehetne széjjel csúsztatni és deformáltra préselni.
Még a futás is csábít ám(a diéta óta sokat javult az erőnlétem!:D),de félek,hogy azt sem lehet...:(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen!Nagyon vártam már a jó időt,főleg a görkori miatt.Tegnap le is mentem a Dunapartra ecélból,de mivel volt 20év kihagyásom eléggé cidriztem.És gondoltam,hogy a technikám sem lesz az igazi...
(a megállási technika még várat magára...:mrgreen: -egyenlőre mindig kigurulok...:p)De a kezdeti élmény még mindig elbizonytalanít.Ám egyenlőre még sem volt az "utolsó",de nagyon fontos lenne tudnom,hogy most rongálom a talpam,vagy nem.Szóval szívesen kísérletezek vele: mikor megyünk?:rolleyes:
A megállással nekem gondom van, ezért is estem eccer alaposan seje-hajra, menni meg ülni alig tudtam utána 3 hétig. A Duna-partot én nem kockáztatnám meg, ott szeretnek száguldozni az autók.
Egyébként nekem minden cipőmben, és a görkorimban is van betét. Nem gyógybetét, hanem csak hagyományos betét, hogy puhább legyen a járás. A görkorinál fontos, hogy a lábfejnél is, és a bokánál is állítható legyen, ez lehalább 3-4 csatos megoldást jelent. Csak így lehet stabilan rögzíteni a lábat. Néhány kör után újra kell állítani a fezsességen.
Itt a jó idő, hamarosan mehetünk, de a göri-bmx pályára menjünk a víztoronyhoz. Egyébként is imádják a suhancok, amikor az öreg tyúkok ott produkálják magukat.
 

Mustang

Új tag
harántboltozat süllyedés??

Segítséget szeretnék kérni.
Már hónapok óta néha erős fájdalom nyilall bele a talpamba, pontosabban oda, ahol a lúdtalp szokott lenni. Nem foglalkoztam vele, mert nem okozott problémát, a fájdalom soha nem terheléskor jelentkezett. Ma viszont volt szerencsém egy gyógyászati segédeszköz boltban kipróbálni egy lúdtalpbetét, olyat aminek nem csak a lúdtalpnál van emelkedője, hanem a harántboltozatnál is. A harántboltozat emelő nyomta a talpamat, ami az eladó nő szerint valami deformitást jelez. (Csak azért próbáltam ki, mert volt ott egy kihagyhatatlan cipő, ami egy fél számmal nagyobb volt, és kértem, hogy had próbáljam fel betéttel, és ezt nyomta a kezembe. Véletlen, bár véletlenek nincsenek, felhívás a problémára.)
Nem vagyok se túlsúlyos, se terhes, nagyrészt ülő munkát végzek, a legritkább esetben hordok magassarkút. Látható elváltozás még nincs a lábamon. Viszont tény, hogy kisiskolás koromtól gerincferdüléseim vannak, emiatt rendszeresen fáj a derekam, hátam, nyakam, és a lábam se áll teljesen normálisan: kényelmetlen párhuzamosan tartani a lábfejeimet, azok általában enyhe V alakban állnak, de ez szintén gyerekkoromtól így van.
Most akkor hordjam a talpbetétet? Érdemes ortopédiára menni ezzel? Vagy amíg ennyire "tünetmentes" vagyok addig felesleges?
 
Oldal tetejére