Október 24-25.-én megújulunk

poe

Őstag
Nincs semmi bajom a baráti beszélgetéssel és azt is tudom, hogy nehéz meghúzni a határt... Én csak felhívtam a figyelmet egy esetleges problémára. ;)
A többszörös regtől meg nem igazán kell tartani, aki azért csinálja, mert elveszett a jelszava stb, annál úgysem számít, aki meg kavarni akar, az úgyis annyit dumál, hogy le fog bukni... A stílust, szóhasználatot nagyon nehéz tartósan megváltoztatni, pláne úgy hogy párhuzamosan megy az eredeti is. :twisted:
 

borka

Őstag
Javasolnám,hogy amikor regiszrálja bárki magát ,a profil oldalon a "Rolam" című oldal kitöltése is legyen 1 feltétel:rolleyes:
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Csak elmélkedés volt részemről, a válasz ill. megoldás benne foglaltatik a fórum szabályzatban! Ahogy Poe is írta a lebukás csak idő kérdése lenne, nem nagyon van értelme, de a kivitelezés önmagában lehetséges…;)

Szóval, idézem:
"Második (többszörös) regisztráció: a fórumon egy felhasználó számára egy regisztráció (nicknév) engedélyezett. Az Adminisztrátorok és Moderátorok figyelemmel kísérik a regisztrációkat, a többször regisztrálókat kitiltják és regisztrációjukat törlik."

Erre utalva írtam én azt, hogy a "megbeszélem magammal a dolgokat" stb. "párbeszédek" nem valósulhatnak meg hosszabb távon, nyugodtan rábízhatjuk ezt a dolgot az illetékesekre.;):D

Egyébként az egy család fórumozására szerintem Borka és Sándor kiváló és követendő példa lehet, egy regisztrációval fórumoznak, ha Sándor ír valamit, akkor aláírja külön és mindenki tudja ki írta a hozzászólást. Vagy említhetném Györgyöt és kedves feleségét is.
Elég valószínűtlennek tartom, hogy egy családon belül hárman, négyen vagy többen is aktívan fórumozzanak, véleményt írjanak saját nicknévvel, pláne különböző véleményt… Ez nem annyira életszerű!:D
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag
Na jó, Laci! :D:mrgreen: Erre konkrétan még télleg nem volt példa, de hát, még lehet, nem? :mrgreen:
 

blaci

Őstag
Engem például fenyeget a férjem, hogy regisztrál! :D:mrgreen:

Hűha!:confused: Micsoda dolog ez!:mrgreen:
Bár nem hinném, hogy ne tudnád "kezelni" ezt a dolgot (is)…pl.: egy kis "diétával"…tudod! :twisted::rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
(De hát had ne adjak már efféle tanácsokat, csak a saját tapasztalatomat osztottam meg, velem ez működni szokott…) ;):cool::D:D:D
Üdv.,
Laci ...aki tud ám nagyon szakmai "jellegű" is lenni!:mrgreen:
 

dg

Őstag
Hűha!:confused: Micsoda dolog ez!:mrgreen:
Bár nem hinném, hogy ne tudnád "kezelni" ezt a dolgot (is)…pl.: egy kis "diétával"…tudod! :twisted::rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
(De hát had ne adjak már efféle tanácsokat, csak a saját tapasztalatomat osztottam meg, velem ez működni szokott…) ;):cool::D:D:D
Üdv.,
Laci ...aki tud ám nagyon szakmai "jellegű" is lenni!:mrgreen:


Egy jó tanács mindig jól jön! Ezt például jól megjegyzem magamnak! S ha az idő eljő, akkor aztán...!!! :twisted::D:mrgreen:
 

blaci

Őstag
Egy jó tanács mindig jól jön! Ezt például jól megjegyzem magamnak! S ha az idő eljő, akkor aztán...!!! :twisted::D:mrgreen:

Jaj! Na jól van, akkor én meg jól elhiszem, hogy most hallottál erről először…:rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci …aki elhisz bármit…!:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nincs semmi bajom a baráti beszélgetéssel és azt is tudom, hogy nehéz meghúzni a határt... Én csak felhívtam a figyelmet egy esetleges problémára. ;)
Teljesen jogos a komoly fórumon a baráti beszélgetésbe átlibbenő témák korlátozása. Anno volt is figyelmeztetés, és akkor húztunk egy nehezen húzható határt, mit úgy vélem be is tartunk. Amennyiben szükséges, átmozgatásra kerül az elkalandozás.
De én úgy vélem, az nem komolytalanság, ha egy kis vidámságot viszünk bele a témába, hiszen akár maga a pumpás kezelés is ad vidám helyzeteket, és az sem az orvosommal beszélem meg kontrollkor.
Enélkül számomra olyan orvosos-vaskalapos lenne az egész. Fekete-fehér, orvos-beteg kinézetű valami.

Minden olyan helyzetben, amikor valaki úgy látja, hogy nagyon elkalandozik a téma az eredeti topik tartalomtól, az bátran figyelmeztethet, és máris "észbekapunk".
Ebből még nem volt sértődés, abból viszont már igen, és a fórumunkon kívül is harsogott a téma, hogy én egy társunkat óvatosan kértem, hogy a receptes témát a receptes topikban tegye közzé, ne a cukorbeteg gyermekek-ben. Ja, és kifelé, meg másfelé meg másnak már nem úgy ment a hír, hogy én óvatosan kértem, vagy ajánlottam a receptek topikot, hanem hogy én elküldtem a .... valahova az illetőt a receptjével.

Nagyon sok embernek kell a szája íze szerint tenni. Az újaknak is vonzó, és marasztaló legyen, de az "öreg rókák" is jó érezzék magukat.

Egyébként én magam is úgy látom, ha az újonnan bekukkantók azt tapasztalják, hogy itt a komoly témákban is van humor és vidámság, akkor talán a saját diabéteszét sem látja olyan sötéten, és szívesen marad. Nem egyszer tapasztaltuk, hogy lelkiekben nagyon sok "lökést" adtunk a természetesebb, vidámabb felfogással a maguk alatt lévőknek.

Egyébiránt ez a téma felvetés, és megbeszélés már rég nem a topik eredeti témájába vág bele.
Na, hát valahogy így alakul ki a "mellébeszélés". Ezek szerint akár lehet is javaslatot tenni, hogy hol kéne ezt megrágni, mert a felvetés jogos, és kell is beszélni róla.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A többszörös regtől meg nem igazán kell tartani, aki azért csinálja, mert elveszett a jelszava stb, annál úgysem számít, aki meg kavarni akar, az úgyis annyit dumál, hogy le fog bukni... A stílust, szóhasználatot nagyon nehéz tartósan megváltoztatni, pláne úgy hogy párhuzamosan megy az eredeti is. :twisted:

Mint ahogy már nem egyszer történt kínos lebukás. Nem mindegy, hogy valaki rosszindulatból, áskálódási szándékkal, vagy csak mókából, unalom űzés miatt regel többszörösen.
Ezt nehéz technikailag kivédeni, ha nem ártó szándékú, akkor jót kell rajta mulatni, és hagyni. Ezer és ezer fontos dolog van, amivel érdemes, vagy kell foglalkozni.
 

borka

Őstag
Újabb javaslat.

Ha valamely új vendég téved az oldalra és nem ismeri annak működését, kissé meghökken amikor megszeretne nézni valamit, pl. 1 blogot a következő üzenetet kapj.

<TABLE class=tborder border=0 cellSpacing=1 cellPadding=6 width="70%" align=center><TBODY><TR><TD class=tcat>Fórum üzenet</TD></TR><TR><TD class=panelsurround align=middle>
<!-- main error message -->A fórum látogatásából ki vagy zárva a következő okok miatt:

Nincs indoklás.
A kizárás feloldásra kerül: Soha

Azt javasolnám,hogy a kizárás feloldásra kerül: ha regisztrálsz:rolleyes:

Sándor


<!-- / main error message -->​


</TD></TR></TBODY></TABLE>

<TABLE class=tborder border=0 cellSpacing=1 cellPadding=6 width="70%" align=center><TBODY><TR><TD class=tcat></TD></TR><TR><TD class=panelsurround align=middle>
<!-- main error message -->​

<!-- / main error message -->​


</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Újabb javaslat.

Ha valamely új vendég téved az oldalra és nem ismeri annak működését, kissé meghökken amikor megszeretne nézni valamit, pl. 1 blogot a következő üzenetet kapj.
/quote]
Minden bizonnyal a rendszer frissítés után ezek a problémák is el fognak tűnni.
 

tímeácska

Őstag
Az IP szűrés lehetne a megoldás, ha nálunk a lakossági internetszerződések jelentős része nem dinamikus IP kiosztást használna .... lényegében van rá esély, hogy valaki minden bejelentkezéskor más-más IP-t kapjon, szóval szerintem ez égett ...

Ennek ellenére működik az IP cím szűrése! ;) Volt is rá eset, amikor egy bizonyos személy "lebukását" pontosan az IP címe segítette elő... Bár, az írásának tartalma is "felhívta régi énjére a figyelmet"...:rolleyes::cool: És annak ellenére, hogy tudtuk, ki is Ő valójában, kapott még egy esélyt, amivel nem tudott élni... Ismét ki lett zárva a fórumból...:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Akinek van Drinfo magazinja, az jó lesz, ha elkezdi betárazni a számtangép elé, hogy átvészelje a fórummenetességet. :cool::D;)
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Én már felkészültem, szóval részemről kezdődhet a megújulás! ;):D
Hétfőn este jövök és majd jól körülnézek! :roll: ...na, nem ám így!
...hanem kb. így: :shock:
;):roll::cool::D:D:D

Üdv.,
Laci ...aki kellemes hétvégét mindenkinek, legyetek jók... (de azért szabad egy kicsit rosszalkodni is!) :rolleyes::mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Oldal tetejére