Lantusz-aki már használja és aki még nem

szolnok

Új tag
Kedves Napfonat!
Speciel én még nem hallottam az angliai felfedezéstől, de mért jobb a tabletta mint az inzulin? Mikor a tablettásokat is gyakran állitanak ét inzulinra? Szerinted?
 

Mira

Új tag
Sziasztok!
Az új penek: SoloStar, ami 1x használatos, és azoknak írják fel, akik friss diabosok, vagy más inzulinról állítják át őket Lantusra v. Apidrára. Nagyon egyszerű, mivel nem kell patront cserélni, illetve csak annyit tudsz vele beállítani, amennyi a patronban van.
A másik a NovoPen 4, ami még nem kapta meg a felírhatósági engedélyt. Az a jó ebben is, hogy szintén csak annyi egységet tudsz beállítani, amennyi a patronban van, illetve ez már oda-vissza tekerhető, tehát egyszerűbb a korrekció, mint a NovoPen 3 esetében, valamint a dugattyút csak az ujjaddal vissza tudod nyomni. Nagyon elegáns kis tartót adnak hozzá, és a beadást egy kattanó hang jelzi. Egyenlőre ezek jutnak eszembe róluk.
 

anycikoci

Új tag
Sziasztok.Egy másik cukorbetegoldalon ajánlották nekem ezt azoldalt.Nagyon megörültem,mikor végigböngésztem.Máris sok kérdésre választ kaptam.De azért szeretnék még többet megtudni a lantus inzulinról.A 16 éves lányom 8 éve cukorbeteg,1-es típus.Egy hónapja állították át lantus-novorapid inzulinokra,merthogy igen rosszak voltak a cukrai.A glik.hemogl. érték 13%.A lantust a doki 14 egységgel inditotta s 20-ig emelte.Cukrai változatlanul magasak maradtak,viszont a doki megtiltotta a további emelést.Novorapidból reggel 14,dél 12,este10egys.,lantusból most 34 egységnél tartunk,/a tiltás ellenére kettesével emeltük az egységeket/Ennek ellenére reggel még mindig magas,15-17 körüli értékeket mérünk. Estére 10 mmol körül van.A lantust 21 órakor adja éjfélre a cukra 20 körül van,ami reggelre megint 15-17 mmol.Mi lehet ennek az oka,lehet,hogy kevés a bázisinzulin? Emelhetem- emég az adagot? Amúgy szoktuk korrigálni a magas értékeket novorapidal,de ez sem hoz megnyugtató eredményt.Amit még rólunk tudni kell,hogy határon túl élünk,s nálunk nem nagyon van tapasztalata a lantushoz még a dokinak sem.Ezért kérlek benneteket,hogy írjatok véleményt nekem,amivel segíteni tudtok. Üdv:anycikoci
 
A 16 éves lányom 8 éve cukorbeteg,1-es típuslantus-novorapid .A glik.hemogl. érték 13%..Novorapidból reggel 14,dél 12,este10egys.,lantusból most 34 egységnél tartunk,/a tiltás ellenére kettesével emeltük az egységeket/Ennek ellenére reggel még mindig magas,15-17 körüli értékeket mérünk. Estére 10 mmol körül van.A lantust 21 órakor adja éjfélre a cukra 20 körül van,ami reggelre megint 15-17 mmol.Mi lehet ennek az oka,lehet,hogy kevés a bázisinzulin? Emelhetem- emég az adagot? Amúgy szoktuk korrigálni a magas értékeket novorapidal,de ez sem hoz megnyugtató eredményt.


Kérlek, nézzétek meg a beadás helyét, nem alakult-e ki inzulincsomó. Nem lehet, hogy mindig ugyanarra a területre adjátok az inzulint? Melyik pent használjátok a Lantus beadásához, hogyan használjátok? Mekkora a tű mérete? Jó lenne kiszűrni az esetleges technikai hibákat. Hány kg a lányod? Ilyen magas lenne az inzulinigénye? Nézzétek meg a beadás területét, mert ha inzulincsomóba adjátok, onnan bizonytalan a felszívódás, gyakorlatilag fel sem szívódik. Ha úgy véled tudok segíteni, a számom: 06 20 9471 447 Beszéljünk.
Üdv! Tünde
 

szolnok

Új tag
Sziasztok.Egy másik cukorbetegoldalon ajánlották nekem ezt azoldalt.Nagyon megörültem,mikor végigböngésztem.Máris sok kérdésre választ kaptam.De azért szeretnék még többet megtudni a lantus inzulinról.A 16 éves lányom 8 éve cukorbeteg,1-es típus.Egy hónapja állították át lantus-novorapid inzulinokra,merthogy igen rosszak voltak a cukrai.A glik.hemogl. érték 13%.A lantust a doki 14 egységgel inditotta s 20-ig emelte.Cukrai változatlanul magasak maradtak,viszont a doki megtiltotta a további emelést.Novorapidból reggel 14,dél 12,este10egys.,lantusból most 34 egységnél tartunk,/a tiltás ellenére kettesével emeltük az egységeket/Ennek ellenére reggel még mindig magas,15-17 körüli értékeket mérünk. Estére 10 mmol körül van.A lantust 21 órakor adja éjfélre a cukra 20 körül van,ami reggelre megint 15-17 mmol.Mi lehet ennek az oka,lehet,hogy kevés a bázisinzulin? Emelhetem- emég az adagot? Amúgy szoktuk korrigálni a magas értékeket novorapidal,de ez sem hoz megnyugtató eredményt.Amit még rólunk tudni kell,hogy határon túl élünk,s nálunk nem nagyon van tapasztalata a lantushoz még a dokinak sem.Ezért kérlek benneteket,hogy írjatok véleményt nekem,amivel segíteni tudtok. Üdv:anycikoci

Hát a 13 -s HgA1c bizony magas. Nem tudom a lantus előtt mi volt a helyzet, de amikor minket átállítottak insulatardról lantus- novorapidra,, kb 3 hónap telt el mire beállt a jó érték. A hosszú hatású lantust ami elvileg 24 órán át hat 20-al kezdtük és a 36-40 közötti érték vállt be mint állandó bázis. A novorapid nekünk nem vállt be, visszatértünk az ahtrapidra. Szakirodalomban olvastam, hogy az inzulinos adagoknál nincs felső érték, addig kell emelni amig nem jó a paciensnek. Persze óvatosan. Mi is este 9-10 között adjuk /illetve adja a gyerekem aki lassan 16 éve inzulinos/ Ezzel az értékkel megszüntek a reggeli 16-18 -s cukrok. Persze ez nem jelenti azt, hogy időnként nincsenek megmagyarázhatatlan kiugrások .
Érdemes a Tünde tanácsát megfogadni a beadások helyét illetően, sőt javaslom konzultáljatok vel telefonon az esetleges emelésekről is. Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog a jó beállítást elérni.
 

anycikoci

Új tag
Sziasztok.Köszi a hozzászólást,örömmel fogadtam.Azóta kicsit változott a helyzet,a lantust megemeltük 38 egységre,reggeli cukor 6,7 volt,majd 7,1 másnap,viszont du ötkor 5,8 és hipo.Két napig 11,9-es stabil éhomi cukra volt,ma reggel pedig 9,4,s ugyanennyi volt hajnali 3-kor.Problémánk az,hogy reggel fél 7-kor reggelízik,majd délután 3-kor ebédel,akkor jön meg a suliból.Tízórait szokott vinni,de ezidáig nem szúrt hozzá novorapidot.Mi tanácsoltokkellene-e adni? A beadások helyét változtatjuk,nincs inzulincsomó,és optipennel adjuk az lantust.Minket mixtardról állítottak át,reggel,este 20 egység volt,délben pedig 10 egys.novorapid,de nagyon rossz értékeket mértünk akkor. Tündével szívesen beszélgetnék,de mi sajna Ukrajnában élünk,s igen költséges lenne egy nemzetközi hívás.Esetleg ha msn-en,vagy skypon lehetne beszélnünk.Üdv anycikoci
 

szolnok

Új tag
Anycikoci!

Olybá tűnik a lantus mint bázis most jó! Viszont 5,8 -s cukorral nem lehet hypó, hacsak nem mondjuk 20 ról esik le ennyire hirtelen. Viszont miután du 3 kor eszik és gondolom akkor ad novot-t, nem tudom mennyit talán csökkenteni lehetne az étkezéshez adott novo egységet. Próbáljátok meg. Reggeli és ebéd között, gondolom mér egy cukrot ugy tizóra tájban és attól függően eszi meg a tizóraiját. Ha reggel és du 3 között / az ebédig /nem ad novot,/ akkor próbáljátok meg az ebédhez adott novó csökkentését.
Tündének lehet privát üzenetet is küldeni biztos válaszol és ugytudom ő dietetikus.
 

dg

Őstag
Szia Anycikoci!

Ami még nekem eszembe jutott olvasván az előbbieket, a pubertás kor. Hormonok tombolnak, menstruáció esetleges rendszertelensége. Ez utóbbival kapcsolatban nem találtaok valamilyen összefüggést a cukorértékeknél?
 
Tündével szívesen beszélgetnék,de mi sajna Ukrajnában élünk,s igen költséges lenne egy nemzetközi hívás.Esetleg ha msn-en,vagy skypon lehetne beszélnünk.Üdv anycikoci[/quote]


Sziasztok!

Szolnok, köszi a bizalmat,:) még nem vagyok dieteikus, most végzem. Diab. szakápoló vagyok, 10 éve foglakozom cukorbeteg oktatással,inkább a gyakorlati, technikai oldalát látom a dolgoknak. Nagyon sokat tanulok a tapasztalataitokból!
Anycikocinak írok privát üzit, hogy ne terheljem mások számára talán kevésbé érdekes írással az oldalt. A tunde.emodi@gmail.com címre bármikor írhattok, szívesen segítek átgondolni a felmerülő kérdéseket.
Üdv! Tünde
 

tímeácska

Őstag
Szia Tünde!
Én úgy gondolom, hogy egészen nyugodtan írhatsz akkor is, amikor nincs konkrét kérdés sem...
Én szívesen olvasnék a 10 év tapasztalatodból egy-két szösszenetet, érdekességről, elgondolkodtató esetekről, stb....! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Tünde!
Nekem is az a véleményem, hogy nagyon jó lenne, ha a tapasztalataidat felraknád a fórumra, hiszen egyáltalán nem foglalod vele a helyet.
Lehet, hogy többen (de én is) valamelyik írásodban találják meg a választ valamire, ami érdekli, de nem tette fel a kérdést.
 

anycikoci

Új tag
Sziasztok.Igen,a menstruációs ciklusa is rendszertelen,meg nekünk gond van a pajzsmiriggyel is.Tiroxin nevű hormont szed folyamatosan,napi 125 mg már egy éve.A dokink szerint ez is emeli a vércukorszintet.A lányom 49 kg,158 cm magas,tehát nem túlsúlyos.Tegnap tízóraihoz is szúrt 3 egys.novorapidot,ebéd előtti cukra 10,4 volt,vacsora előtti pedig 5,4.Reggel 12 egys.,tízó.3 egys.dél 14 egys.,vacs 10 egys. novorapid,21 órakor pedig 38 egys.lantus,jelenleg ez a napi inzulinmennyisége.Sokkal lejjeb mentek az értékek,de így sem jók.Nem tudom délre miért emelkedik meg,estére pedig lecsökken.Kevés lenne a reggeli novorapid? Ebédre szokott enni a legtöbbet,délutánra viszont néhány napja normáltartományban van a cukra. Várom hozzászólásaitokat.Üdv anycikoci.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok.Igen,a menstruációs ciklusa is rendszertelen,meg nekünk gond van a pajzsmiriggyel is.Tiroxin nevű hormont szed folyamatosan,napi 125 mg már egy éve.A dokink szerint ez is emeli a vércukorszintet.A lányom 49 kg,158 cm magas,tehát nem túlsúlyos.Tegnap tízóraihoz is szúrt 3 egys.novorapidot,ebéd előtti cukra 10,4 volt,vacsora előtti pedig 5,4.Reggel 12 egys.,tízó.3 egys.dél 14 egys.,vacs 10 egys. novorapid,21 órakor pedig 38 egys.lantus,jelenleg ez a napi inzulinmennyisége.Sokkal lejjeb mentek az értékek,de így sem jók.Nem tudom délre miért emelkedik meg,estére pedig lecsökken.Kevés lenne a reggeli novorapid? Ebédre szokott enni a legtöbbet,délutánra viszont néhány napja normáltartományban van a cukra. Várom hozzászólásaitokat.Üdv anycikoci.

A hormont nem ismerem, amit a lányod szed, ezért én nem tudok érdemben hozzászólni, csak egy-két gondolatot hozzátenni.
Az tény, hogy nagyon sok inzulint ad magának, mégis extrém magas a cukra, és a HbA1c szintje. Ez mindenképpen káros a jövőbeni szövődmények kialakulása szempontjából. Itt szerintem egy korrekt orvosi konzultációra lenne szükség, hogy azt a hormont ki lehet-e váltani valamivel. Ha bele gondolunk lányod 8 éve diabos, egy szövődmény 5-10 éven belül megjelenhet, ha hajlamos rá az egyén. Ha egy szövődmény kialakul, akkor azt nem lehet gyógyítani, jó esetben csak megállítani. Tehát mérlegre kell tenni a kezelés szükségességét, és a kockázatot, amit az elhagyásával okozhatunk.
Van még a pumpás kezelés, de nem tudni, hogy Ukrajnában az egészségügyi ellátás ehhez nyújt-e segítséget. De nekem az a véleményem, hogy a lányodnak rendben és egyensúlyban lenne a cukra, ha a hormon tabletta nem befolyásolná negatív irányban.
 

anycikoci

Új tag
A hormont kénytelen szedni,mert a pajzsmirigyet is megtámadták azok az antitestek,amelyek az inzulintermelő sejteket is elpusztították a hasnyálmirigyben.Nálunk sajnos gyerekcipőben jár a cukorbeteggondozás,inzulinpumpa nincs,inzulint kapunk,de nem mindig van az a típus,amit használunk.Olyankor Magyarországon vesszük meg a patikában.Az orvosnőnk 30 km-re van Munkács városban,mi Beredszászban élünk.A lantussal nincs tapasztalata a dokinak,még most is 21 egys.tartanánk,ha nem találom meg ezt a fórumot,s önkényesen megemelem a dózist.20 egy.lantusnál a cukrai 17 és 23 között váltakoztak.Köszönöm nektek a hozzászólásokat,várom a továbbiakat.A 123 HbA1c még az előző inzulinnál volt,egy hónapja álltunk át a lantusra.üdv.anycikoci
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Anycikoci!
Amikor Mo-n meg kell vennetek az inzulint, akkor teljes áron veszitek a patikában?
Sajnos feltételeztem, hogy nálatok ilyen az eü. ellátás. Éppen ezért én még mindig úgy gondolom, hogy talán van valami alternatív megoldás a pajzsmirigy betegség kezelésére, ami nem borítja ennyire fel a cukor egyensúlyt. Hiszen ilyen állapot fentartása mellett hiába a pajzsmirigy rendben tartása, ha 10 éven belül megvakul a lányod, vagy dializálni kell, ami lehet, hogy Ukrajnában még csak meg sem oldható. Sürgősen kell valmi megoldást találni, egy 16 éves lányt nem lehet kitenni egy ilyen sötét jövőnek.
 

szolnok

Új tag
Sziasztok.Igen,a menstruációs ciklusa is rendszertelen,meg nekünk gond van a pajzsmiriggyel is.Tiroxin nevű hormont szed folyamatosan,napi 125 mg már egy éve.A dokink szerint ez is emeli a vércukorszintet.A lányom 49 kg,158 cm magas,tehát nem túlsúlyos.Tegnap tízóraihoz is szúrt 3 egys.novorapidot,ebéd előtti cukra 10,4 volt,vacsora előtti pedig 5,4.Reggel 12 egys.,tízó.3 egys.dél 14 egys.,vacs 10 egys. novorapid,21 órakor pedig 38 egys.lantus,jelenleg ez a napi inzulinmennyisége.Sokkal lejjeb mentek az értékek,de így sem jók.Nem tudom délre miért emelkedik meg,estére pedig lecsökken.Kevés lenne a reggeli novorapid? Ebédre szokott enni a legtöbbet,délutánra viszont néhány napja normáltartományban van a cukra. Várom hozzászólásaitokat.Üdv anycikoci.

Hát azért ezek az eredmények klasszisokkal jobbak nem? /tökéletes sose lesz , mert egyikünknél sem az, mindig van valami kiugrás, ami gyakran nem magyarázható/ Nade én nem vagyok doktor de utána olvastam tehát a Tiroxin-t nyilván nem hagyhatja abba, mert azt egész életében szednie kell. Ám azt olvastam, hogy a tiroxint óvatosan kell beállitani a diabosaknál. Biztos van itt a fórumon olyan akinek van pajzsmirigy gondja is, de amit én a magam kutfeje után elsőre gonolok az , hogy a reggeli novo adagot emelje meg mondjuk 14 re és igy nézzétek meg a de.-i értékeket. Lehet, hogy a tizórai előtt sem kell majd igy szurnia.
Amit még tudok ajánlani ird be a google-be , hogy endokrinológus - diabetológus, és keress egy orvost aki mindkettő és tőle kérj tanácsot , esetleg vizitet, ha megoldható , mert gondolom nem két fillér lenne. De szerintem ha itt a fórumon kérsz ilyen segiéget a szerkesztőktől , esetleg tudnak segiteni.
Csak igy tovább!
 

szolnok

Új tag
Anycikoci!

Nyiss egy topicot pajzsmirigy problémák címmel akkor biztos jelentkeznek hasonló gondokkal küzködők, akik tanácsot is tudnak adni.
 

dg

Őstag
Anycikoci!

Én tegnap utánaolvastam a pubertás kornak, általánosságban. Ez alapján, ha a szedett hormonokat nem számítjuk, még akkor is teljesen normálisnak mondható, hogy serdülő korban (kiemelten inzulinrezisztens időszak!) a szervezet inzulinigénye annyira megnő, hogy a napi beadott összes inzulin elérheti a 2NE/TTKG-os mennyiséget, s mivel a lányod 49 kiló, ez akárhogy is számoljuk, napi 98 egységet jelent. És ti itt még nem tartotok. Én is egyetértek azzal a véleménnyel, hogy annyi inzulint kell adni, amitől az eredményeitek jók lesznek. Nincs felső határ. Az már egy más kérdés, hogy mikor, miből mennyit. Ne hagyjátok, hogy tartósan magasak legyenek a cukrok!
(A teljességhez még egy gondolat: majd ha ez a fránya pubertás véget ér, szépen vissza kell lépegetni az inzulinnal, nehogy elhízás legyen a vége.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Anycikoci!

Én tegnap utánaolvastam a pubertás kornak, általánosságban. Ez alapján, ha a szedett hormonokat nem számítjuk, még akkor is teljesen normálisnak mondható, hogy serdülő korban (kiemelten inzulinrezisztens időszak!) a szervezet inzulinigénye annyira megnő, hogy a napi beadott összes inzulin elérheti a 2NE/TTKG-os mennyiséget, s mivel a lányod 49 kiló, ez akárhogy is számoljuk, napi 98 egységet jelent. És ti itt még nem tartotok. Én is egyetértek azzal a véleménnyel, hogy annyi inzulint kell adni, amitől az eredményeitek jók lesznek. Nincs felső határ. Az már egy más kérdés, hogy mikor, miből mennyit. Ne hagyjátok, hogy tartósan magasak legyenek a cukrok!
(A teljességhez még egy gondolat: majd ha ez a fránya pubertás véget ér, szépen vissza kell lépegetni az inzulinnal, nehogy elhízás legyen a vége.)

D.g! Annyira igazad van, hogy még Békefi főo. is ezt támogatja, mármint hogy az inzulin dózist a serdülő igényeihez kell igazítani.
 
Oldal tetejére