Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
Ami viszont mellette szól nálunk még mindíg, nagyon szimpi nekem az accu chekkes gép, de megterhelő lenne a havi 4-5 doboz stix teljes áron.
 

dg

Őstag
Az Optimum tesztcsíkkal nekünk is hasonló a helyzet, mint Zsuzsáéknak: ha szólok előre, van amennyi kell.
 

tímeácska

Őstag
Ami viszont mellette szól nálunk még mindíg, nagyon szimpi nekem az accu chekkes gép, de megterhelő lenne a havi 4-5 doboz stix teljes áron.

Javítanék egy ici-picit... Nem teljes áron... Hanem "általános" címszó alatt felírva, így kb. 1550 Ft/dob az ára. Tudom, nem kevés, de... Mi ezt választottuk!;)
 

zsuzsa

Új tag
Ez azért barátibb, nekünk a 3 feletti dobozokért 3000 Ft ot kell fizetnünk dobozonként, de ez recept nélkül. Na az a sok, az 1500 nem olyan vészes.
 

rgyörgy

Új tag
Az Optimum tesztcsíkkal nekünk is hasonló a helyzet, mint Zsuzsáéknak: ha szólok előre, van amennyi kell.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Ez a Optimum a D Contos vc mérő? Szeretnék tisztán látni.
És a Personál csík jó az Optimumhoz?

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

zsuzsa

Új tag
Nem, ez a vércukormérő az Optimum, ez a neve, és atesztcsík is ehhez való a receptre is így írják Optimum vércukormérőhöz. Personal activ tesztcsík optimum vércukormérőhöz.
 

dg

Őstag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Ez a Optimum a D Contos vc mérő? Szeretnék tisztán látni.
És a Personál csík jó az Optimumhoz?

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>


Igen, ez a DCont Optimum vércukormérő, amihez Optimum tesztcsík kell (ez a neve a stixnek). Közgyógyigazolványra is felírható, illetve támogatott.
A DCont Personal vércukormérőhöz Personal Aktív tesztcsík kell.
Tehát a kétféle tesztcsík teljesen különbözik, másként "működik", így egymással nem helyettesíthetők.
 

rgyörgy

Új tag
Igen, ez a DCont Optimum vércukormérő, amihez Optimum tesztcsík kell (ez a neve a stixnek)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Így már értem, és azt is megtudtam, hogy a stix azonos a tesztcsíkkal.<o>:p></o>:p>
Egy év múlva lejár a vc mérőm ideje és a Personálra szeretném lecserélni.<o></o>
Köszönöm a tájékoztatást.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

dg

Őstag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Így már értem, és azt is megtudtam, hogy a stix azonos a tesztcsíkkal.<O>:p></O>:p>
Egy év múlva lejár a vc mérőm ideje és a Personálra szeretném lecserélni.<O></O>
Köszönöm a tájékoztatást.<O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>


kedves György!

Nagyon szívesen!
 

blaci

Őstag
Ma volt egy érdekes tapasztalatom a DCont Optimum vc. mérővel. Éppen hazafelé tartottam Rácalmásról és a vacsora előtti cukimérésnél megjelent a kijelzőn egy kis hőmérő jel vagyis hogy túl hideg van, és az eredmény (4,2 mmol) villogott a kijelzőn. A használati útmutató szerint ez azért van mert a "környezeti hőmérséklet kívül esik a megadott működési tartományon". A pulcsim alatt kellett melegítgetnem. Igaz hogy párás, hűvös idő volt de a táskámban volt és már a vonaton ültem. Akkor vajon mi lesz télen?!:confused: Érdekes...
 

dg

Őstag
Ma volt egy érdekes tapasztalatom a DCont Optimum vc. mérővel. Éppen hazafelé tartottam Rácalmásról és a vacsora előtti cukimérésnél megjelent a kijelzőn egy kis hőmérő jel vagyis hogy túl hideg van, és az eredmény (4,2 mmol) villogott a kijelzőn. A használati útmutató szerint ez azért van mert a "környezeti hőmérséklet kívül esik a megadott működési tartományon". A pulcsim alatt kellett melegítgetnem. Igaz hogy párás, hűvös idő volt de a táskámban volt és már a vonaton ültem. Akkor vajon mi lesz télen?!:confused: Érdekes...

Hát ez tényleg az. Meglepő. Hol vagyunk még a mínuszoktól?? Nekünk is van DCont Optimumunk, kiváncsi leszek ezek után, amit írsz... Bár én az Optimumot még csak ritkán használom. Eléggé hozzászoktam a lestrapált DCont Personalhoz.
 

tímeácska

Őstag
Fórumozók!
Úgy érzem, nekem aztán joggal lehetne sírnom-rínom, hogy mennyire rossz nekem... És sajnos, meg is értenék nagyon sokan a bánatomat! DE! Mennyivel lenne jobb a jelen helyzetem, ha nem így fognám fel a dolgokat, ahogy?! Lehet, ha én is csak borúsan látnám a dolgokat, és úgy érezném, hogy mindenki ellenem van, még a Világ is, akkor sokkal nehezebb lenne minden, de legfőképp az életem, úgy gondolom! Egy kicsit pozitívan, és talán egyszerűbb minden... Talán...
 

Zsu77

Új tag
Fórumozók!
Úgy érzem, nekem aztán joggal lehetne sírnom-rínom, hogy mennyire rossz nekem... És sajnos, meg is értenék nagyon sokan a bánatomat! DE! Mennyivel lenne jobb a jelen helyzetem, ha nem így fognám fel a dolgokat, ahogy?! Lehet, ha én is csak borúsan látnám a dolgokat, és úgy érezném, hogy mindenki ellenem van, még a Világ is, akkor sokkal nehezebb lenne minden, de legfőképp az életem, úgy gondolom! Egy kicsit pozitívan, és talán egyszerűbb minden... Talán...

Hát igen.De azért most nem fogol elkeseredni ugye?Ahogy a kislányom mondaná:"gyorsan gondoljunk valami szép szivárványosra!";)
 

tímeácska

Őstag
Hát igen.De azért most nem fogol elkeseredni ugye?Ahogy a kislányom mondaná:"gyorsan gondoljunk valami szép szivárványosra!";)

Én?! Elkeseredni?!:shock: Amikor már a nagyját a hátam mögött tudhatom (remélem:rolleyes:), akkor éppen most kezdjek elkeseredni?! Sajnálom, de nem megy!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

dg

Őstag
Fórumozók!
Úgy érzem, nekem aztán joggal lehetne sírnom-rínom, hogy mennyire rossz nekem... És sajnos, meg is értenék nagyon sokan a bánatomat! DE! Mennyivel lenne jobb a jelen helyzetem, ha nem így fognám fel a dolgokat, ahogy?! Lehet, ha én is csak borúsan látnám a dolgokat, és úgy érezném, hogy mindenki ellenem van, még a Világ is, akkor sokkal nehezebb lenne minden, de legfőképp az életem, úgy gondolom! Egy kicsit pozitívan, és talán egyszerűbb minden... Talán...

Persze! Csak így lehet elviselni a nyomást!

Tudjuk jól, hogy ehhez lelkialkat kell, és tudjuk az is, ki ilyen, ki olyan. Itt válik szét, hogy ki megy lefelé, ki tart felfelé. Hogy ki milyen lelkialkatúvá váli (vagy milyennek születik), az mondhatni szerencse vagy balsors. Tímeácska szerencsés!
Az azonban meggyőződésem, hogy az ember segíthet magán. És segíthet másokon is.
Itt van pl Akitlosz.
Igaza van Gabibabának, hogy az el nem fogadás jegyében harcol a világ ellen, kivetít (itt például a fórumozókra), és velünk harcol, holott a diabjával harcol.
Az a baj, hogy ehhez nem szerencsés stílust választott meg, és berobbant ide a túlzó és helytelen tartalmú általánosításaival, sértő kötőszavaival, személyeskedéseivel, mindenkit lenaívoz, s elmondja, hogy mi hogy működik (szerinte).
Valóban úgy viselkedik, mint egy zabolátlan, viaskodó és visítozó tinédzser és elfelejti, hogy itt szinte kizárólag felnőttekkel beszél, akik konkrét tapasztalatokkal bírnak, s helytelen ezeket visszakézből elutasítani. Sokkal bölcsebb lenne átgondolni.
Gondolkodni azonban senki helyett nem lehet.
Nyilvánvalóan az se gyógyító terápia, ahogy mi felnőttként viselkedtünk vele, és reagáltunk a hozzászólásaira, felvettük a kesztyűt. (Pedig jó móka :mrgreen:)

Ha Akitlosz mégis úgy döntene, hogy építkezni akar, szívesen vesszük. De ha marad a gladiátorosdi, nyithatunk neki egy topikot.
 

Zsu77

Új tag
Én?! Elkeseredni?!:shock: Amikor már a nagyját a hátam mögött tudhatom (remélem:rolleyes:), akkor éppen most kezdjek elkeseredni?! Sajnálom, de nem megy!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Szuper!;)Már teljesen megijedtem,mert képzeld el,rám egyáltalán nem jellemző módon,szerda estétől szombat estig depi-rohamom volt,hogy ez most mér kellett,mikor hagyja már abba,és tsai.Még az a sok jó szó,amit szombaton kaptam,az se tudott feldobni!!!Egy dolog rázta helyre szerény lelkivilágom:egy sikeres vasárnap!Úgyhogy elképzelheted,hogy TÉNYLEG mennyire hálás vagyok neked/érted/stb.Ha te nem vagy,én hogy is jutottam volna egy ilyen óriási segítséghez és:most már az időzítés is jól megy!Ettől olyan klassz!:DMost szuper-boldog vagyok!:D(mint a tejbe tök...)
 

tímeácska

Őstag
Szuper!;)Már teljesen megijedtem,mert képzeld el,rám egyáltalán nem jellemző módon,szerda estétől szombat estig depi-rohamom volt,hogy ez most mér kellett,mikor hagyja már abba,és tsai.Még az a sok jó szó,amit szombaton kaptam,az se tudott feldobni!!!Egy dolog rázta helyre szerény lelkivilágom:egy sikeres vasárnap!Úgyhogy elképzelheted,hogy TÉNYLEG mennyire hálás vagyok neked/érted/stb.Ha te nem vagy,én hogy is jutottam volna egy ilyen óriási segítséghez és:most már az időzítés is jól megy!Ettől olyan klassz!:DMost szuper-boldog vagyok!:D(mint a tejbe tök...)

Én pedig boldog vagyok, hogy segíthettem/segítettem! ;)
 
Oldal tetejére