Lantusz-aki már használja és aki még nem

kiskifli

Új tag
A cukor szintem tényleg magas, 13-15 körüli. Ha beadok rá 1-2 azonnal ható inzulint, utána gyorsan lemegy 6-8-ra, azt már hypo-nak érzem. Olyankor ver a víz, gyenge vagyok, stb... CH: 30-40-30 a főétkezések. 15 a tízórai és uzsonna, most már utóvacsiznom is kell 10 CH-t. Az utóbbi fél évben felszedtem pár kilót és így nem jól érzem magam. 158 cm vagyok, 46 kg voltam, most 53 vagyok. Kicsit fogyni is szeretnék, de a magas cukrok miatt sokszor vagyok éhes. Nagyon szeretnék találni egy igazán jó diabetológust, mert így rossz végem lesz, szövődmények, stb... Ezért is gondolom úgy, hogy nem akarok gyereket szülni. Nem akarom, hogy betegen jöjjön a világra és úgy kelljen egy életet leélnie. Én egy Veszprém megyei kisvárosban élek, itt megszűnt most a szülészet, bár itt nyíltan vállalták, hogy útálják a cukros kismamákat és félnek a szüléstől. Várom a tanácsotokat.
 

szolnok

Új tag
Kiskifli!
Mióta vagy diabos? Az, hogy 13-15 ről lemegy hirtelen 6 ra az cukrod, az csak relatív hipó, viszont tuti rossz a beállításod. Fogyni eszedbe ne jusson!
Legnagyobb bajod szerintem a deprsszív hozzá állásod!!! Ha nem akarnak veled a kisvárosban foglalkozni szard le őket! / bocs pipa lettem/ Amugy kötelességük beutalni egy olyan helyre ahol foglakoznak cukros-terhesekkel kérj segítséget Kmollitól aki biztos nagyon szívesen segit uj orvost találni Pesten. Tudom nem lehet közel ahhoz ahol laksz de ne húzd már fel a fekete zászlót időnek előtte, tégy magadért harcolj !! Olvasd el a babázhatok fórumot is. Sokan szülnek cukrosan / a lányom is / és egészséges babát!! FEL A FEJJEL!!!!!
 

Cs. Márta

Új tag
Szia Kiskifli!Az én cukraim is rosszak voltak eddig. /Humulin R és N/ Mostmár 3 hete Lantuszt kapok, azóta még nem volt 8.3-nál magasabb reggeli értékem. Igaz majdnem a dupláját kapom a réginek, de a gyorshatásút meg csökkentették. Ez csak JÓ BEÁLLÍTÁS kérdése.
 

naty77

Új tag
Keresd a itt vagy az nlc-n az IDDM topicban Laffit. Ő Veszprémben szült ha jól emlékszem. ott is kezelik. Vannak jó orvosok, segítenek mindenben, a babázásban is!
Sokuinknak lett már egészséges babája, ne add fel! És tessék optimistábban! :-D
 

kiskifli

Új tag
Mennyi az esélye annak, hogy 1-es típusú cukorbetegnek cukorbeteg gyermeke születik? Gondolom gyermekkorában is lehet aztán cukros, több eséllyel, mintha egy egészséges anya szülte volna.....
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mennyi az esélye annak, hogy 1-es típusú cukorbetegnek cukorbeteg gyermeke születik? Gondolom gyermekkorában is lehet aztán cukros, több eséllyel, mintha egy egészséges anya szülte volna.....
Ha az anya cukros: 2%, ha az apa, akkor 4%, ha mindketten, akkor már nem emlékszem, akkor sok (20 körüli asszem). Számít ez? Mire odajutna a gyereked, már valszeg meg is lehetne gyógyítani, de ha nem, akkor is lehet így élni, nem? :confused:
Ennél nagyobb eséllyel vetél el egy EGÉSZSÉGES nő az első 3 hónapban (majdnem 20%).
 

Kovica

Új tag
Sziasztok! Bocs, hogy elhanyagoltam a csapatot, ezer éve meg egy, hogy nem volt időm jelentkezni:-(((
Most viszont szükségem lenne a segítségetekre....
Ma reggel hallottam a Kossuth rádióban egy riportot Basch László lábásszal,- a pontos nevet már a netről szedtem- nagyon jó dolgok hangzottak el, de elérhetőség nem, vagy csak nem jutott el a tudatomig, mert vezetés közben hallgattam Őket.
Mivel egyre égetőbben jelentkezik a félelem az agyamban ettől a szövődménytől, jó lenne találnom egy olyan pedokűröst/sebészt, aki megszabadít a benőtt körmeimt kínjaitól, illetve mindenféle cipő-problémáimra is jó lenne megnyugtató vásárlási lehetőséget találni.
Elhangzott a riportban, hogy van egy üzletük, ahol vizsgálnak és mindenféle cipőt-talpbetétet és gyógyító eszközöket is értékesítenek személyre-lábra szólóan.:)))))
Én nagyon szeretném megtalálni Őket.
Kérek szépen segítséget!!!!!!!!!
Köszönöm előre is.
Üdv.: Kovica
 

naty77

Új tag
Mennyi az esélye annak, hogy 1-es típusú cukorbetegnek cukorbeteg gyermeke születik? Gondolom gyermekkorában is lehet aztán cukros, több eséllyel, mintha egy egészséges anya szülte volna.....

Bár Molli tőlem okosabb a témában, de Nekem Baranyi doktornő anya esetében szinte 0%-ot és apa esetében 2%-ot mondott. Viszont szerintem a statisztikánál fontosabb, hogy félelemben nem jó élni.:???:
Nekem soha nem is jutott eszembe, hogy erre van esély és most sem agyalok ilyeneken.:p
Én egy szimpla náthától lettem cukorbeteg, mert éppen oda ment rá. Na akkor?:confused:
A cukorbeteg szülő családjában eleve van egy odafigyelés az étel, ital, mozgás témában, szerintem ez bőven elég, hogy megelőzd, ami megelőzhető. A többi meg a nagykönyvben meg van írva.
 

szolnok

Új tag
Kiskifli!

A %- s arány a Mollinál jó, de Natty77 nek igaza van, ne agyalj ezen. Nézd sem én , sem a férjem nem diabos, és közeli rokonok közt sincs I-s tipusu mégis nekem mindkét gyermekem az lett, 19 és 25 évesen. Előtte múlni nem akaró influezájuk volt. Nos én is padlót fogtam akkor rendesen. A fiam most 34 éves "egészséges" leszámítva a diabot amit mostmár 15 éve visel /ünk/, a lányom 31 és szintén jól van és van egy 2 éves álom szép egészséges unokánk, a lányom révén. Nem mondom én is izgultam a terhesség ideje alatt,/ez kötelessége is egy nagyinak/ de a lányomnak meg sem fordult a fejében , hogy baja lehet a babának és így volt jó.
Szóvalj igaza van a lányoknak ne pánikolj , és főleg ne előre!:-D
 

szolnok

Új tag
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%" border=0><TBODY><TR><TD class=msgbody width="100%" colSpan=2>
Kovica!
Én is a netről szedtem, egy fórumról.
Basch László vagyok, informatikai rendszerszervező végzettséggel áldva vagy verve.

Amiért keresem a kapcsolatot veletek:
Jelenleg egy ortopéd cipész céget vezetek. Cukorbeteg megrendelőinknek készítünk cipőt és talpbetétet. Az általunk készített cipőkkel 1204 nyílt fekélyes lábból 1187-et mentettünk meg az amputációtól. Hogy ez mennyire nyerességes, azt az egészségügy helyzetének ismeretében el tudok képzelni. De ez az Én bajom.

A nálunk készülő cipőknél állandó probléma a pontos alak és méretvétel, illetve az elkészülő kaptafa méret és alakhűsége.
Amihez értek, azt megtettem. Írtam egy programot, ami 12 kamera segítségével 20 másodperc alatt rögzíti a 3D képet, és kiexportálja bármilyen 3D formátumba.

Amihez nem értek: (persze sok van), szeretnék összerakatni bárkivel egy olyan kaptafamaró gépet, szerintem 2 és 1/2 tengelyest, ahol a 1/2 tengely egy forgató asztal, erre van felfogva a keményfa vagy műanyag tömb, amiből a kapta készülne. A másik két tengely végzi a marást. A teljes megmunkálási méret kb. 40 cm hosszon 20*20 cm hasáb. Az anyag keményfa vagy polietilén tömb.
Ha nem kaptál szívbajt, várom válaszod.

Tisztelettel:
Basch László
mobil: 06-309-545-166
mail:pedistyl@mail.datanet.hu

</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

tímeácska

Őstag
Hát, Kiskifli, nem gondoltam volna, hogy Te vagy az... Régi, elveszettnek hitt barátnőm!!!
Na, majd összefutunk, és adok egy adag önbizalmat, meg pozitív életérzést! Meglátod Mátémat, és tuti azonnal babázni lesz kedved!!! :) Ha gondolod, kölcsönadom pár napra... :-D
 

Nelli

Új tag
Sziasztok!

Új belépő vagyok a fórumba. Édasanyám 57 éves, 20 éves kora óta cukorbeteg. A mai naptól állították át új inzulinra. Korábban Humulin N És R-t adott. Most Apidrát kell neki adni Lantussal.
Azért fordulok hozzátok, hogy a tanácsaitokat kérjem.
Kétségbe van esve az értékei miatt.
Előírt egységei a következők:
R: apidra 8
D: apidra 5
E: apidra 6
És 22 Lantus este
Az éhgyomri cukrai az utóbbi időben 20 körüliek voltak, ezért kapta most az újat.
Ma az éhgyomrija 13,5 volt.Beadta a 8 apidrát,megevett 2 vajaskiflit teával(édesítővel), + 1 aktíviát, mivel azt mondták neki, hogy reggel meg kell ennie a tízórait is.Majd délben az uzsonnát is. Mert csak 3-szor ehet ezután az 5 helyett. A reggeli után mérhetetlen lett a cukorja, és legkorábban csak 12.30-kor tudta mérni 23,4 -et.
Kérdésem lenne, hogy ez az elején normális?
13.15 -kor 21,4
14.00-kor 17,8
14,30-kor 14,5
15,30-kor 13,7 volt a cukorja.
Délben beadta az apidrát,de az 5 helyett 7-et adott, de nem evett, mert nem mert ilyen magas cukrokra.
17.30- kor vacsara előtt 10,3-at mért, úgy hogy reggel evett utoljára.Beadta az esti apidrát, és eszik is egy keveset, mert félő, hogy reggelre meg hypozni fog.
Érdekelne a véleményetek, és remélem, hogy ez csak a kezdeti nehézség, hiszen olvastam, hogy 2 hónap is lehet az átállás. De azért aggódunk.Itt a hétvége. Orvost nem lehet zavarni persze.
Köszi mindenkinek előre is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Új belépő vagyok a fórumba. Édasanyám 57 éves, 20 éves kora óta cukorbeteg. A mai naptól állították át új inzulinra. Korábban Humulin N És R-t adott. Most Apidrát kell neki adni Lantussal.
Azért fordulok hozzátok, hogy a tanácsaitokat kérjem.
Kétségbe van esve az értékei miatt.
Előírt egységei a következők:
R: apidra 8
D: apidra 5
E: apidra 6
És 22 Lantus este
Az éhgyomri cukrai az utóbbi időben 20 körüliek voltak, ezért kapta most az újat.
Ma az éhgyomrija 13,5 volt.Beadta a 8 apidrát,megevett 2 vajaskiflit teával(édesítővel), + 1 aktíviát, mivel azt mondták neki, hogy reggel meg kell ennie a tízórait is.Majd délben az uzsonnát is. Mert csak 3-szor ehet ezután az 5 helyett. A reggeli után mérhetetlen lett a cukorja, és legkorábban csak 12.30-kor tudta mérni 23,4 -et.
Kérdésem lenne, hogy ez az elején normális?
13.15 -kor 21,4
14.00-kor 17,8
14,30-kor 14,5
15,30-kor 13,7 volt a cukorja.
Délben beadta az apidrát,de az 5 helyett 7-et adott, de nem evett, mert nem mert ilyen magas cukrokra.
17.30- kor vacsara előtt 10,3-at mért, úgy hogy reggel evett utoljára.Beadta az esti apidrát, és eszik is egy keveset, mert félő, hogy reggelre meg hypozni fog.
Érdekelne a véleményetek, és remélem, hogy ez csak a kezdeti nehézség, hiszen olvastam, hogy 2 hónap is lehet az átállás. De azért aggódunk.Itt a hétvége. Orvost nem lehet zavarni persze.
Köszi mindenkinek előre is.
Kedves Nelli!

Ha az én anyukám lenne, én bevinném a kórházba beállításra!!! Ezek az értékek borzalmasak, egyáltalán nem normális még beállítás alatt sem ez!! Nem ijesztegetni szeretnélek, csak ahogy olvastalak, egyre többször a szívemhez kaptam az értékek láttán. Be lehet otthon is állítani, de ahhoz elég komoly tapasztalatra van szükség, ha jól sejtem, ebben az átállításban nincs nagy tapasztalatotok - ezért vinném be amint lehet kórházba. Hol laktok, hova jártok dokihoz? Érdekelne, hogy ki az az orvos, aki ezt hagyja így. Félre ne érts, úgy látom, Te mindent megteszel, anyukád is, de ezek az értékek szerintem még 1 hétig sem maradhatnak tovább, ezért lenne célszerű a kórházra bízni a beállítást, egy diabetológiai osztályra. Ez egy bevett eljárás ilyenkor, ne ijedj meg, a legtöbb cukrost kórházban állítják át új inzulinra. Hát még idősebbeknél! Én visszamennék a diabdokihoz, sőt hétfőn azonnal hívnám telefonon és megkérném, hogy sürgősen fektesse be az anyukádat átállítás céljából.

Addig is én emelném nagyon az Apidrát és valamennyire a Lantust is (például 26-ra a lantust és az Apidrát így: reggel 11, délben 7-8 és este 8-9, de szerintem még ennél is többre lesz szükség).

A hipótól ne féljetek ennyire, az jobb, mint egy 21-es cukor. Főleg ilyen magas értékek után nagyon hamar meg fogja érezni anyukád, ha leesik a cukra (ha mondjuk panaszkodna, hogy hipót érez, megméritek és mondjuk csal 7-8 a cukra, akkor arra NEM szabad enni, mert csak relatív hipó érzet, a nagyon magasak után ez is alacsonynak tűnik). Tehát, ha leesne akár 1-2x a cukra mondjuk 2-3-ra, az sokkal kisebb baj, mint a folyamatos 15 fölötti cukrok és szerintem ez könnyebb kezelni is, legalább ehet egy kis édességet.

Ha nagyon magas a cukra és reggel óta nem evett, egyen szénhidrát nélküli ételt: tojást, húst és sajtot. És még egy nagyon fontos dolog: a 10 fölötti cukroknál érdemes annyit inni, amennyit csak bír, az is segít "kimosni" a cukrot a vérből, a vesét nem terheli így annyira a magasabb cukor, mert hígabb lesz a vizelet is és az egész szervezetet kevésbé viseli ilyenkor meg ez a magas cukor.

Irjál, ha van még kérdésed!!
Molli

Lenne pár kérdésem: azt írtad, hogy 37 éve cukros anyukád. Eddig milyenek voltak a cukrai? Nem saját magát látja el (írtad, hogy ti adjátok neki az inzulint)? Vannak már szövődményei?
 

bioszaky

Új tag
Nelli, Mollinak igaza van. Igen, a hosszú hatásút is emelni kell.
Kiemelném, hogy ti is őskori alapokon jártok a kezelésben, érdemes lenne utánajárnotok, milyen az intenzifikált inzulinkezelés. Nem bonyolult, csak a neve. :) Miért nem adtok azonnal korrekciós inzulint, ha magas a vércukra? A legközelebbi étkezéskor ennyivel majd többet kell adni, ha az is kellett a normál étkezés utáni vércukorhoz.
 

Nelli

Új tag
Sziasztok!

Nagyon jól esik, hogy írtok.
Szombathelyiek vagyunk. Már nem élek a szüleimmel, férjnél vagyok, de viszonylag közel lakunk hozzájuk.Anya maga adja az insulint, tavasszal ment nyugdíjba, (egészségügyi dolgozó volt, fogyatékosokat gondozott egy intézetben). A munka alatt normális értékei voltak, általában alacsonyak. Sokat mozgott ott, de mióta otthon van megváltoztak az értékei, és az éhgyomri cukrai lettek magasak. Sokat próbál mozogni,sétálnak,kirándulgatnak, nem az az otthon ülős típus. A Nővérem is cukros, ő 16 évesen lett az. Most 33.Ő is át lett állítva Lantusra kb. 1 éve.Sokat hipózott, de nagyjából beállt neki. Anyu stresszelős nagyon, ilyen esetekeben ált. magas is a cukra.
Mikor jelentkeztek a borzalmas értékei, felhívta a dokit(áll.ő a legjobb), hogy szeretne hozzá menni, mert tarthatatlan ez. JANUÁR közepére kapott időpontot!!! Szerencsénkre a nővéremnek volt időpontja a múlt héten, és bekönyörögte magát vele.Megkapta az insulint, egy két utasítást, ennyi. Futószalag.
Anyut mikor humulinra állították anno, 3 hónapig volt kórházban, ne nem tudták beállítani, hazaküldték, hogy majd otthon menni fog. Munka mellett jó is lett neki.
Kérdésem lenne :
Eddig 6-szor evett naponta. Mindig keveset. Nagyon betartja a diétát, sovány alkat.
Most csak 3-szor ehet és azt mondták neki a reggelivel egye meg a tízórait is,délben egye meg az uzsonnát is. Ti is így csináljátok? A reggelije mindig 1 kifli volt, teával, most egyen meg kettőt?

Ma reggel 1,9 -es cukorral ébredt fél 7-kor.Gondolom, mert tegnap alig evett, mivel őrült magasak voltak a cukrai.Hál isten nem 20-asak. Akkor be is vittem volna egyszerre a kórházba, de egyenlőre várunk. Hétfőn konzultál a dokival.
Nem merte beadni az insulint, evett egy kicsit és rá fél órára adta be. Lehet ilyet? Vagy 1.9-re is beadhatja nyugodtan?
Másik kérdésem, hogy este vacsora 6-kor van neki, és 9-kor adja a lantust. De 6 után már nem ehet semmit. Ti se esztek soha? Ő megszokta az utóvacsorát, de most nem lehet. Akkor többet esztek 6-kor, hogy kitartson reggelig? Nyugodtan efeküdhet 8-10es cukorral? Aggódik, ha 6 után már nem eszik, az ki tart -e reggelig?
Tudom, hogy zúdítom a kérdéseket, de ezeket nem mondták el neki,pedig fontos lenne.Úgy tűnik, mintha kezdő cukros lenne, de hát az átállításban tényleg azok vagyunk.
Utána nézek az intenzifikált inzulinkezelésnek. Bioszaky, tudnál írni róla bővebben?
Köszönöm mindenkinek.
Ui:A Tünde mostanában nincs fenn? Tudtok róla vmit? Augusztusban volt utoljára fenn, ha jól láttam.
 

Nelli

Új tag
A szövődményekről elfeledkeztem.
Fiatalon mindig alacsony cukrai voltak, sokszor hipózott. Főleg a terhessége alatt. A Nővéremnél inkább, velem végig kórházban volt, tudták figyelni. Anno csak naponta 1-szer kellett insulint adni reggel. Most is azt mondja ,akkor volt neki a legjobb a közérzete.
A szemeit műtötték, mindkettőt szürkehályoggal. Az első sikerült neki, a második műtétnél megsértették a szaruhártyáját, 8 hónapig táppénzen volt, ma se jött helyre tökéletesen. Orvosi műhiba, belátták. Naná, hogy az egészségügyi dolgozó jár így.
A veséjével nincs gond, egyenlőre. A vérnyomása borult fel kb. 5 éve,egész életében túl alacsony volt, most gyógyszert szed. Szívritmus zavara is van, de már gyerekkorában is gyenge volt neki a szíve. Arra is gyógyszert szed. A lábaiban érez olykor zsibbadást, szúrkálást, és a kézizületei is néha bekötnek reggelente. De nem vészesen.
Életében nem voltak ilyen magas cukrai, a diétázók példaképe lehetne. Ezért aggódunk, hogy miért lett ilyen magas a cukra.
Sziasztok
 

Cs. Márta

Új tag
Szia Nelli!
Szerintem először ellenőrizd az inzulint!!! Már csak azért mert én már jártam úgy 2x is a 2 hónap alatt, hogy rossz inzulint adtam be.Pedig a tollak sem egyformák. Egyik kék a másik zöld. De én úgy kevertem össze hogy eleve rosszat raktam a tollba. Kb 36 óra telt el, mire megnéztem, mert nem kapisgáltam hogy ha nem nasizok akkor hogy lehet 20 a cukrom.
Különben könnyen összekeverhetők, mivel mindkettő átlátszó.
Bocs ha nálatok mégsem ez a probléma.
 

bioszaky

Új tag
Nelli és mindenki!
Nincs olyan sok hozzászólás, tessék vissza olvasni, aztán kérdezni. Sőt, tessék használni a keresőt.
A intenzifikált inzulinkezelésről, ami a mai általános gyakorlat átlagos helyen, is volt szó. 1, 2. Tényleg az alapok:
1. a kezelést kell az életvitelhez igazítani
2. az bázis inzulinból annyi kell, hogy ha nem eszel egész nap, akkor se emelkedjen meg a vércukorszint vagy essél hypoba
3. annyi gyors hatású inzulint adsz, amennyire az étkezéshez szükség van
A többi mindezek folyómánya:
- akkor eszel, amikor akarsz
- annyit eszel, amennyit akarsz, DE ha sokat eszel, akár 6-8 órán át is kell kis adagokban inzulint adnod, hogy a lassan felszívódó táplálékhoz elegendő inzulin legyen a szervezetedben, de sosem legyen túl sok. Ha az elején egyszerre adnád be a szükséges mennyiséget, akkor hypoba esnél kb. 1 óra után
- a gyors felszívódású szénhidrátokat továbbra is kerülni kell, DE lehet enni, magadnak kell kitapasztalni, hogy mennyit bírsz el kiugró vércukorszint nélkül
- a testmozgás, tétlenséget, időjárásváltozást, betegséget kalkulálni kell
- MÉRNI-MÉRNI-MÉRNI és gondolkodni, kicsit számolni
- tudd, hogy 10g (vagy 100g) szénhidráthoz kb. mennyi inzulint kell adnod, ebből számolod az étkezéshez szükséges inzulinmennyiséget
- tudd, hogy 1 vagy 2 egységnyi vércukorszint csökkentéshez mennyi inzulint kell beadnod (nem teljesen lineáris a kapcsolat, 15 felett a legtöbbeknek több kell)

Direkt színesek a tollak, ezért mindig különböző színűeket kell tartani. Ha mégsem olyanok, le kell festeni, vagy szigetelő szalaggal és karcolással megjelölni, hogy akár sötétben is tudd, melyik-melyik. Hát azért töltéskor is nehéz összekeverni, persze, én is csináltam már hasonlóan meglepő hibát! :)
 

Nelli

Új tag
Kedves Bioszaky!

2 napja ülök a gép előtt és tanulmányozom az oldalakat.
Valóban nem vagyok annyira tájékozott ,mint te a témában, ezért érdeklődök. Édesanyám kisujjában van ,hogy melyik étel, mennyi szénhidrátot tartalmaz, hisz közel 40 éve cukros. De ez az új (számára,de főleg nekem) inzulinkezelés, hogy maga variálhatja az egységeket, attól függően, hogy mennyit eszik, meg hogy számolgassa, eddig tilos volt. Lehet hihetetlenül hangzik, de eddig be volt állítva, órára pontosan, hogy mikor és mennyit adjon. Évekig így csinálta. Közben rongyosra lövi az ujjait,mert rengeteget méri a cukrát, és gondolkodik is.
ezekhez az új insulinokhoz is azt mondták, reggel fél 7 inzulin és evés, délben szintén, 6-kor szintén, és 9 -kor a hosszanható, de nem ehet már. Ezt tartsa be, az előírt egységekkel. 2 hétig csinálja,aztán telefonáljon be, hogy mit mért. ha nem jó, majd akkor állítanak az egységen. Te azt írod, hogy variálható. Ő bizonytalan , merjen-e, az orvos szava akkor nem szent?
Ti már tapasztaltak vagytok az átállításban, ő (mi) nem .ezért bátorkodok felvilágosultabb lenni, és olyan emberektől tanácsot kérni, akik hasonló sorsúak, mint édesanyám.
Köszönöm.
 
Oldal tetejére