Vércukormérők

Köszi az infót! És ezeknek a gyártóknak mely pumpáit támogatja az állam?

Hogy milyen szörnyű állapotokra gondolok?
Pl.: a megfelelő tájékoztatások hiánya (mikor cukros lettem, kb 10 perces volt a marhanagy előadás az étkezésről, vagy itt van pl ez a tesztcsík eset),
a támogatások kezelése (pl az inzulinnal "jól" kezelt beteg nam kaphat pumpát, vagymi...), és egyebek.
Az összes pumpát támogatja az állam, természetesen nem 100%ban, van egy önrész amit ki kell fizetni, de ez töredéke az árnak. A támogatások kezeléséről meg annyit hogy tudnod kell: a pumpa nem egy kényelmi eszköz. A pumpa a legmodernebb jelenleg elérhető diabetes terápia és ennek folytán, mivel kis réteget érint, drága is. Nem lehet százezrével gyártani ezeket a kütyüket mint mondjuk egy vércukormérőt. Ezért az egy készülékre jutót K+F költségek magasak, ezért kerül többe maga a terápia is. Nem akarom túldramatizálni a dolgot, de egyszerűen arról van szó, hogy aki inzulinnal be tudja magát állítani annak örülnie kéne, hiszen stabil, kiszámítható életet élhet pumpa nélkül is. A pumpa, a diabéteszesek 2%-ban szükséges, ahol ezt nem lehet megtenni, elkerülendő a szövődményeket. Azért látok ebbe ennyire, mert annál a cégnél dolgoztam és valamennyire most is dolgozom aki az egész inzulinpumpa dolgot elkezdte kishazánkban. Remélem segítettem :)
Nézz körül így :)
http://www.google.hu/search?hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU275&q=inzulinpumpa&btnG=Keresés&meta=
Ajánlom még az itten inzulinpumpa topikot is, nagyon szép közösség gyűlt itt össze, minden készülékkel és esettel kapcsolatban segítséget tudnak adni Neked.

Borka-nál a pont, minden a háziorvosnál kezdődik, ilyen a rendszer. Be fog utalni valamelyik diabetológiára, ahol azért elvileg hosszabban kéne hogy foglalkozzanak Veled, legalább annyiban hogy megmondják hogy hol találod meg a megfelelő infókat.

Laci: köszi a támogatott listát. Jövőre, 2010 tavasztól, remélhetőleg kiegészül a lista egy, a mostaniaknál olcsóbb vércukormérő eszközzel.
 

blaci

Őstag
Csak figyelmetlen voltam, bocsi. Én is úgy tudtam hogy 3doboz/hó, de nem figyeltem a táblázatban a "Kihordási idő (hónap)" rovatot. Szerencsére nem változott, tényleg, én úgy gondoltam talán felemelték. Tudom kicsit naív vagyok, hova is jutna így a világ...na, mindegy... :oops::oops::oops::roll::roll::roll:
Üdv,
Laci ...aki máskor majd óvatosabb lesz meg figyelmesebb...
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A gond az egyébként, hogy sok cukorbeteg nem kéri ki, ami jár neki... Napokban beszélgettem Fövényi Tanár Úrral, aki ezt mondta, és rávilágított arra is, hogy ez bizony visszaüthet, mégpedig úgy, ha azt látják az egészségbiztosítónál, hogy huzamosan nem fogy annyi, mint amennyit támogatnak, visszaveszik, sajna létezik a megszorító intézkedés, és próbálnak ott is spórolni, ahol nem kéne :( erre kell vigyázni, ez nagyobb valószínűség, mint az "adag megemelése"... sajnos! ezért is írtam: szerencsére nem változott...
 

blaci

Őstag
Laci: köszi a támogatott listát. Jövőre, 2010 tavasztól, remélhetőleg kiegészül a lista egy, a mostaniaknál olcsóbb vércukormérő eszközzel.

Nagyon szívesen, máskor is. :rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Én is bízom benne hogy sikerül, nagyon örülök minden hasonló kezdeményezésnek...mégha csak 2010-től is. - :mrgreen:
Üdv,
Laci ...aki tudja hogy ezek a dolgok nagyon lassan mennek...sajnos.
 

blaci

Őstag
A gond az egyébként, hogy sok cukorbeteg nem kéri ki, ami jár neki... Napokban beszélgettem Fövényi Tanár Úrral, aki ezt mondta, és rávilágított arra is, hogy ez bizony visszaüthet, mégpedig úgy, ha azt látják az egészségbiztosítónál, hogy huzamosan nem fogy annyi, mint amennyit támogatnak, visszaveszik, sajna létezik a megszorító intézkedés, és próbálnak ott is spórolni, ahol nem kéne :( erre kell vigyázni, ez nagyobb valószínűség, mint az "adag megemelése"... sajnos! ezért is írtam: szerencsére nem változott...


...ezek szerint egyenlőre.:(
Na még csak az hiányzik! A végén még kiderül hogy nem is naív vagyok hanem túlságosan optimista hogy ilyenek egyáltalán eszembe jutnak. (Mármint a mennyiség megemelése.) Akkor inkább amit nem váltanak ki - kitudja miért - adják azoknak akiknek meg nagyon kevés a mostani mennyiség.
Üdv,
Laci ...aki megint elrugaszkodott a valóságtól.
 
Sziasztok!
Láttátok? Dcont Parner, Optimum csíkkal használható. Nem néz ki olyan "bóvlin", mint az Optimum. A kék kifejezetten jól néz ki.
Ha jól tudom akkor külföldön is ezt eröltetik, pedig csak a doboza más. Az a fránya marketing. :) Őszintén érdekel: szerinted fontos a dizájn? Vagy egyszerűen arról van szó, hogy a ronda mérő mellé rosszabb működést társítasz az agyadban? Nem lennék meglepődve, szóval nyugodtan megoszthatod velünk :)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A design szerintem a praktikussággal azért összefügg... pl. könnyű-e megfogni, ha kell, kézben tartani... és hát az sem utolsó szempont, milyen a látvány, sztem. De a legfontosabb persze a működés, milyen gyors, mennyi vért igényel, mennyire pontos...
 

rgyörgy

Új tag
A gond az egyébként, hogy sok cukorbeteg nem kéri ki, ami jár neki... Napokban beszélgettem Fövényi Tanár Úrral, aki ezt mondta, és rávilágított arra is, hogy ez bizony visszaüthet, mégpedig úgy, ha azt látják az egészségbiztosítónál, hogy huzamosan nem fogy annyi, mint amennyit támogatnak, visszaveszik, sajna létezik a megszorító intézkedés, és próbálnak ott is spórolni, ahol nem kéne :( erre kell vigyázni, ez nagyobb valószínűség, mint az "adag megemelése"... sajnos! ezért is írtam: szerencsére nem változott...

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Én kérem a három dobozzal, de nem kapom, csak kettőt, pedig 4x szurkálok.<o></o>
A háziorvos azzal érvel, nem írhat fel többet, ennyit támogat az OEP.

<o></o><o></o><o></o>
 
A design szerintem a praktikussággal azért összefügg... pl. könnyű-e megfogni, ha kell, kézben tartani... és hát az sem utolsó szempont, milyen a látvány, sztem. De a legfontosabb persze a működés, milyen gyors, mennyi vért igényel, mennyire pontos...
Ez már inkább ergonómia. A design szerintem egyszerűen az hogy szemre tetszetős-e. De valóban, egyetértünk hogy az utóbbiak a lényegesek, a többi csak mese habbal :)
 

blaci

Őstag
A dizájn nagyon fontos! Én pl. éppen a visszafogott színei és a konzervatívabb megjelenése miatt döntöttem az Optimum mellett. A Presonal cseréjénél szempont volt nálam hogy ne legyen olyan rikító sárga/kék. Meg az adatok számítógépre vitele volt fontos. A két készülék nem sok mindenben különbözik egymástól (Optimum/Partner), azért vannak különbségek de ez az árban is meglátszik. Egyszerűen jó hogy legalább van választási lehetőség, így mindenki az mellett dönthet amelyik jobban bejön neki. A szimpátia nagyon fontos két hasonló készülék közötti választásnál egy vásárló ezt előnyben részesíti sokszor még a funkciók rovására is. Ezt magamról tudom…lehet kicsit furcsa, de így van.:rolleyes:
Nálam fontos szempont még a használhatóság, könnyű kezelhetőség, egyszerűség, és a megbízható, pontos működés.
(Ha már vc. mérőről van szó…) Nagyon zavar pl. ha három gombbal kell 100 funkciót kezelni amiből jó ha 10-et használok is egy készüléken. Ezeket hívom "nagyokosnak", pl.: mobiltelefonok...
 

Zsu77

Új tag
A gond az egyébként, hogy sok cukorbeteg nem kéri ki, ami jár neki... Napokban beszélgettem Fövényi Tanár Úrral, aki ezt mondta, és rávilágított arra is, hogy ez bizony visszaüthet, mégpedig úgy, ha azt látják az egészségbiztosítónál, hogy huzamosan nem fogy annyi, mint amennyit támogatnak, visszaveszik, sajna létezik a megszorító intézkedés, és próbálnak ott is spórolni, ahol nem kéne :( erre kell vigyázni, ez nagyobb valószínűség, mint az "adag megemelése"... sajnos! ezért is írtam: szerencsére nem változott...

Aha.Akkor ez olyan,mint a buszközlekedés:nem jó,ha kevés a regisztrált utazó,(értsd:zsebbe fizetünk,nem jegyért),mert megszüntetik a járatot a kényelmes irodájából,autóval közlekedő menetrend szervező gazdaságiak...hát ez ciki!:-?
 

blaci

Őstag
A mobilok jó példa... ott már végképp nem az alapján döntesz mit tudhatnak... hanem melyik tetszik... de hát nem is létfontosságú, mint a pontos, megbízható vércukormérő...

Igaz! Tényleg nem létfontosságú a telefon de szinte nélkülözhetetlen manapság...sajnos. Kapcsold ki a telefonod és tedd el egy fiókba mondjuk csak egy hétre...majd írd meg hány perc múlva vetted elő hogy szükséged van rá...:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ui.: Mondjuk azért a vércukormérő az tényleg létfontosságú, én örülök annak hogy "csak" vc. mérésre használhatók és nincsenek telepakolva - egyenlőre - mindenféle fontosnak mondott meg haszontalan funkcióval.:rolleyes:
 

Zsu77

Új tag
A design szerintem a praktikussággal azért összefügg... pl. könnyű-e megfogni, ha kell, kézben tartani... és hát az sem utolsó szempont, milyen a látvány, sztem. De a legfontosabb persze a működés, milyen gyors, mennyi vért igényel, mennyire pontos...

és mennyire pici...szóval ne legyen ciki!Ez talán főleg tiniknek fontos,meg hát annak,aki nem akarja,hogy tudják mi is van nála.Egyáltalán:":shock: van nálam valami?..."valahogy így.
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Én kérem a három dobozzal, de nem kapom, csak kettőt, pedig 4x szurkálok.<O></O>
A háziorvos azzal érvel, nem írhat fel többet, ennyit támogat az OEP.

<O></O><O></O><O></O>

Kedves György!Szerintem ne hagyd magad!Vidd el neki a linket,keressen rá,nézze meg maga és fejezze ezt be!Ami jár,az jár,ne engedd szerintem,mert nem mindegy.Már csak amiatt sem,amit Nofre írt!;)
 
Oldal tetejére