Vércukormérők

rocha

Tag
Megneztem ezt a freestyle navigatort, es valoban sokmindent tud, jonak nez ki a software is, viszont a transmitter elég hatalmas... Súly adatot sajnos nem találtam. De biztato, hogy egyre több ilyen műszer van, így ha csak nagyon lassan, de leválthatják a normál cukormérőket ;)
 

Zsu77

Új tag
Hát,mondjuk az jó lassúnak ígérkezik...:rolleyes:
Súlyadat?Hát a pumpesz pillekönnyű,nem hiszem,hogy bármi más olyan nehéz lenne,vagy mire gondoltál?
Figyu!Gyertek a talira,lesz ott pár pumpa,hogy körbecsodáld!;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Óóó, ez a legkevesebb. Általában ezek a cégek fel vannak készülve a nemzetközi értékesítésre és emiatt csinálnak fordítást segítő szoftvereket, ahol moduláris alapon lehet megcsinálni a fordítómunkát. Utána egyszerűen beillesztik és megy is, pár napos munka az egész, az adminisztrációs részét nem számítva.
:)
Na láccik, hogy mazsola vagyok hozzá. Akkor az is olyan egyszerű, hogy ez a kütyü amerikás, és ott mg/dl a mértékegység, nálunk viszont mmol/l. Azt is egyszerűen át lehet állítani? Pl az USA-s AC mérőke mg/dl-s, nálunk pedig mmol/l-s. A 77 elektronikás kütyün van átváltó pöcök, ezek szerint ez csupán csak egy egyszerű "számtan" a gép számára?
 
Na láccik, hogy mazsola vagyok hozzá. Akkor az is olyan egyszerű, hogy ez a kütyü amerikás, és ott mg/dl a mértékegység, nálunk viszont mmol/l. Azt is egyszerűen át lehet állítani? Pl az USA-s AC mérőke mg/dl-s, nálunk pedig mmol/l-s. A 77 elektronikás kütyün van átváltó pöcök, ezek szerint ez csupán csak egy egyszerű "számtan" a gép számára?
A mértékegység és a belső szoftver más tészta. Míg a belső szoftvernél csak a nyelvezet a lényeges, ezért viszonylag könnyen lehet egy új nyelvet belerakni feltéve ha egységesek a jelek az LCDn (ez nagyon fontos). De a mértékegység az már szigorúbb dolog, mert ott kőkemény előírások vannak hogy mi lehet és mi nem. Van olyan hogy nem is engedik forgalombahozni ha van rajta nem szabványos mértékegység, mert az megtévesztő lehet és egy ilyen "tévedés" súlyos események sorozatát indíthatja el. Kicsi rá az esély, meg minden, de az ilyesmit nagyon komolyan veszik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mértékegység és a belső szoftver más tészta. Míg a belső szoftvernél csak a nyelvezet a lényeges, ezért viszonylag könnyen lehet egy új nyelvet belerakni feltéve ha egységesek a jelek az LCDn (ez nagyon fontos). De a mértékegység az már szigorúbb dolog, mert ott kőkemény előírások vannak hogy mi lehet és mi nem. Van olyan hogy nem is engedik forgalombahozni ha van rajta nem szabványos mértékegység, mert az megtévesztő lehet és egy ilyen "tévedés" súlyos események sorozatát indíthatja el. Kicsi rá az esély, meg minden, de az ilyesmit nagyon komolyan veszik.
Na akkor most már tényleg mazsola kategoriás vagyok. Az AC-nél tuti, hogy így van a két mértékegység külön-külön forgalomban.
 
Na akkor most már tényleg mazsola kategoriás vagyok. Az AC-nél tuti, hogy így van a két mértékegység külön-külön forgalomban.
Ja bocs, én általánosságban beszéltem orvosi mérőműszerekről és általánosságban a termékengedélyeztetésről és termékregisztrációról. Általában az a módi hogy a fordítást elősegítendő van szoftver és általában nem szoktak engedni más mértékegységet. De vannak kivételek, pl ha lehet váltogatni meg ilyenek. Egyébként Mo nem a legdurvább regisztrációs/engedélyeztetés szempontból, hiszen a CE sokat segít. Kína, Japán és társai, na azok a kemények.
 
Vércukormérők esetében csak két mértékegység van. Gondolom, ezt nem nemhéz a gépekbe vinni...
Jogos. Feltéve hogy úgy van kialakítva a műszer és mondjuk nem egy bármelyik másik ország (mondjuk USA) helyi szabványára lett tervezve. Mert ha igen, akkor esetleg az ottani szabványok tilthatják az itteni mértékegységet és akkor megint kavar van. Nincs egyszerű...
 

laffi

Tag
Hi!
A Freestyle Navigátor nekem is nagyon-nagyon tetszik.


A tesztcsíkot a gondozóban veszem, nem érdekük átrázni, de hallottam én is már érdekes patikai sztorikat. ELdicsekszem hogy a mi városunkban sem találkoztam még borítékozással. Sem a háziorvosom sem a diabetológia nem olyan. Még a karácsony előtti szerény 1 ü pezsgő vagy 1 doboz csoki elfogadása is csak vonakodva megy.....

Igen, az interneten ellenőrizni érdemes biz. termékek árát, csakhát ugye nyugdíjas falusi bácsika-nénike esetében azt követ el ellenük a patikus amit csak akar... sajnos. Mikor kiderül hogy olcsóbban is lehetne, akkor jé???? tényleg???? Nem kell a cuccért külön beutazni, meg kell csak kérni vkit aki úgyis jár erre-arra vagy épp dolgozni a városba.

A csíklemosáson - már bocs - de jót derültem... Ezt azért így nem kellene, mert nincs értelme és ilyen mérésre terápiát alapozni, hááát...
A csíkban egy vegyi reagens van ami a vér bizonyos komponensével reagál. A reakció színváltozással jár, ennek mértékét méri fotometriás úton a gép. Csak így egyszerűen érthetően és röviden fogalmazva... Ha a felhasznált csíkot picit később pár perc múlva visszamérjük, ismét más eredményt kapunk (jóval alacsonyabb vc értéket!) Szóval egy kis mosogatással nem halványodik ki újra az a csík. Lécci ne használj újra csíkot, magadat vered át.

Sajnos a reklámokban az látszik hogy de mekkora akcióban van a vcmérő, de hogy később a fentartása mennyibe kerül??? arról nem tájékoztatják a kedves vevőt. (PÉter legalább korrektül leírta itt korábban h náluk ez hogy megy) Ez épp olyan mint az olcsó nyomtató, ami az első patroncserekor hirtelen a dupláját fogja érni. Hurrá!!!!!
Nyomtatóvásárláskor is a hozzávaló patron árát csekkoltam először.
Nem árt az óvatosság.
A diabetológián igazán felvilágosíthatnák a kispénzű és/vagy nyugdíjas betegeket hogy melyik mérő érné meg a számukra.
Aki 2-es típus lévén heti 2-3-4 csíkot használ el és kitart a doboz csíkja vagy fél éven 1 éven át, azt hiszem mindegy melyik típust választja, de aki ettől jóval többet mér, annak már nem annyira mindegy.
Bocsi ha hosszú voltam.
 
Hi!
Sajnos a reklámokban az látszik hogy de mekkora akcióban van a vcmérő, de hogy később a fentartása mennyibe kerül??? arról nem tájékoztatják a kedves vevőt. (PÉter legalább korrektül leírta itt korábban h náluk ez hogy megy) Ez épp olyan mint az olcsó nyomtató, ami az első patroncserekor hirtelen a dupláját fogja érni. Hurrá!!!!!
Nyomtatóvásárláskor is a hozzávaló patron árát csekkoltam először.
Nem árt az óvatosság.
A diabetológián igazán felvilágosíthatnák a kispénzű és/vagy nyugdíjas betegeket hogy melyik mérő érné meg a számukra.
Aki 2-es típus lévén heti 2-3-4 csíkot használ el és kitart a doboz csíkja vagy fél éven 1 éven át, azt hiszem mindegy melyik típust választja, de aki ettől jóval többet mér, annak már nem annyira mindegy.
Bocsi ha hosszú voltam.
A nyomtató tökéletes példa erre a jelenségre. Ha benne vagytok a témában akkor Ti is biztos tudjátok hogy gyakran nem éri meg patront venni a nyomtatóba, inkább veszel egy újat, mert mondjuk a nyomtató 8000 (ajándék patronnal) de a sima patron meg 10. Totál nonszensz, arról meg már nem is beszélek hogy nagyon környezetszennyező.
Off: Árfolyamokat nézitek? EUR 300, CHF 200, USD 230. Devizahitelesek hátrányban.
 

dg

Őstag
Drágult a personal?(lsd:insulinpumpa topik):shock:


A közgyógyra még kérnek készpénzt?
De miért nem vonnak le többet a közgyógy keretből? (bár aki ezen a szisztémán kiigazodik, ember a talpán, plusz nekem például elmagyarázhatná)

Valamit lehet tudni ennek a hátteréről?
 

Zsu77

Új tag
Hi!
A diabetológián igazán felvilágosíthatnák a kispénzű és/vagy nyugdíjas betegeket hogy melyik mérő érné meg a számukra.
Aki 2-es típus lévén heti 2-3-4 csíkot használ el és kitart a doboz csíkja vagy fél éven 1 éven át, azt hiszem mindegy melyik típust választja, de aki ettől jóval többet mér, annak már nem annyira mindegy.
Bocsi ha hosszú voltam.

Igazából,aki 2-es tip.,annak is napi egyszer mérnie kellene,ezzel a lépcsős módival,csak nem teszik.Hogy is lehetne rávenni őket,hogy vért hozzanak ki az ujjacskájukból,ha még egy cukormentes életre sem lehet őket rábeszélni!:roll:
 

dg

Őstag
Nálunk a háziorvosi rendelőben ki van írva,amióta az új rendszer van.Már milliószor olvastam unalmamban,de nem emlékszem...:rolleyes:Illetve amire emlékszem,az ijesztő,ha akarod,lecsekkolom,de havi 12000ft-ra emlékszem:shock:+ ezen felül 6000ft/hó(?-na ebben nem vagyok biztos,hogy hó és nem év) bármilyen más irányultságú betegségre is.De ha ez rosszul hangzik,leszaladgálok érte,vagy ha van valaki nagyon ügyes,hátha a neten is fönt van.


/év. De majd ha arra jársz, nézd már meg, Növény! Viszont ezért le ne menj!
 

dg

Őstag
A DCont Optimum cukormérőt használók tapasztalata továbbra is érdekelne!

Múltkoriban írtam arról, hogy jan 1-jével nem tudott átlagot számolni a gép. Végül minden adatot kitöröltem, s innetől kezdve tökéletesen működött a funkció.

Erre ma reggel ismét: az átlagszámolás nem működik, és érdekes módon, éppen 1-je van.
Aki ezt a mérőt használja, legyen szíves, írja le saját tapasztalatát!

Laci! Tudom, Te minden hó végén kitörlöd az adatokat, ezért ez nem is tűnhetett fel -- már ha Téged érintene egyáltalán! Egyszer nem várnád meg mégis az elsejét? (nem baj ám, ha nem, én akkor is eszem kakaós-tejfölös palacsintát, a la Laci!)
 

blaci

Őstag
Laci! Tudom, Te minden hó végén kitörlöd az adatokat, ezért ez nem is tűnhetett fel -- már ha Téged érintene egyáltalán! Egyszer nem várnád meg mégis az elsejét? (nem baj ám, ha nem, én akkor is eszem kakaós-tejfölös palacsintát, a la Laci!)

Ma reggel töröltem ki az adatokat a reggeli mérés előtt... DE! Igérem a következő hónap elején nem törlöm ki és megnézem majd hogy mit csinál, ill. nem csinál ez a masina. Remélem azért addig lesz más is aki megnézi ha ilyen mérőt használ.
Üdv.,
Laci ...ill. a la Laci.:rolleyes::mrgreen:
 

dg

Őstag
Ma reggel töröltem ki az adatokat a reggeli mérés előtt... DE! Igérem a következő hónap elején nem törlöm ki és megnézem majd hogy mit csinál, ill. nem csinál ez a masina. Remélem azért addig lesz más is aki megnézi ha ilyen mérőt használ.
Üdv.,
Laci ...ill. a la Laci.:rolleyes::mrgreen:


Köszönöm szépen! :)
 
vércukormérő

Voltunk kiállításon előző hétvégén és tök jól elbeszélgettünk a dokikkal és a gyártókkal is. Kicsit átmentem gerilla üzemmódba és lefotóztam egy D-cont Partnert a mi készülékünk mellett. A képek minősége elég gyenge, telefonosak és siettem is velük :) Elég nagy a méretkülönbség.
 

Csatolások

  • Kép225.jpg
    Kép225.jpg
    276.9 KB · Olvasás: 19
  • Kép229.jpg
    Kép229.jpg
    328.5 KB · Olvasás: 15

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Voltunk kiállításon előző hétvégén és tök jól elbeszélgettünk a dokikkal és a gyártókkal is. Kicsit átmentem gerilla üzemmódba és lefotóztam egy D-cont Partnert a mi készülékünk mellett. A képek minősége elég gyenge, telefonosak és siettem is velük :) Elég nagy a méretkülönbség.
Nekem a D-Cont sose tetszett, még az én régi Cabriom sem, olyan bumszli "sarkos" az egész. Milyen gyártók voltak még jelen? Az orvosokkal volt lehetőség beszélgetni a cukormérőkről?
 
Oldal tetejére