Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Elfelejtettem a gyógyszert... Azt írtad, hogy a fogantatás utáni néhány napban szedted felfázásra. Ez nem számít, akármilyen gyógyszer is volt az, mert a fogantatás utáni első 2 hétben még nincs közös vérkeringése az anyával a magzatnak, ezért semmi nem jut át a babához, csak a hormonok "tartják életben", ezért ilyekor még a cukrunk sem hat a babára. Az elmaradt mensi utáni első naptól már számít minden, de előtte még nem.
 

tubi

Aktív tag
Szia Molli!

Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokat írtál, nagyon kedves Tőled :)
Hüvelyivel nézték mindegyik alkalommal. Az fura, hogy még most, legutóbb sem mondta a doki, hogy baj, én kérdeztem rá, hogy nem kellene-e már legyen szívhang. A párom is látta közben a monitorit, szerinte sem volt semmi "mozgás" és szerinte is látni lehetne, ha pulzálna. A mérést az ügyeletes doki szemmértékkel mérte, az előző meg "vonalzóval", vagyis a képernyőn húzta meg a vonalat, ami a hossza és azt kiírta a gép, hogy mekkora. Tehát az előző mérés tuti, a mostani ... hát. de engem is ez aggaszt... hogy ha tényleg nem nőtt ennyi idő alatt, az baj :(

Holnapig biztos nem lát a doki, igazából valószínűleg csak csütörtökön jutok be a rendelésére :( addig kellene valahogy kibírni. Nagyon szomorúak leszünk, ha nem marad meg, főleg, mert nem tudom, hogy mi az oka, hogy mit kellene másképp csinálni legközelebb. De majd megmondja a doki. Megkérdezem tőle a hormon-pótlást, amit írtál.
Nem, ilyen horror-cukraim nem voltak az elmúlt több hónapban sem, úgyhogy akkor ez nem szólt bele.

Hát próbálok türelmes lenni és felkészülni, hogy lehet rossz hír is :(

Köszönöm mégegyszer a választ :)

szép napot!

Tubi
 

tubi

Aktív tag
sziasztok!
no, vége a parának, ma a Praxisban voltunk és a szonográfus (aki amúgy egy nagyon jó fej pasi!) mindent rendben talált! az ügyeletes nem tudom, mit mért, mert az embrió maga már 1 cm!!! és hallottuk, láttuk a kis szívét is, hát nagyon megható volt :) Képet is kaptunk, az első kép a gyerkőcről :) nagyon megnyugodtunk, megfogadtam, hogy most már nem fogok aggódni, csak nagyon odafigyelni mindenre, de főleg a cukromra!

Köszönöm a válaszokat és a segítséget és a bíztatást! :) Minden hatásos volt :) és ha valaki megbízható UH-s helyet keres - Praxis! Ez tényleg profi szolgáltatás!

Tubi
 

erzsébet2

Új tag
Szia Tubi! Gondoltam, hogy sikerülni fog neked mert én is ugyanigy voltam annak idején a kisfiammal, meg nálam is voltak gondok, nagyon szoritottam neked. Örülök, hogy minden rendben van, vigyázz magadra! ERZSI
 

tubi

Aktív tag
Szia Erzsi!
köszönöm Neked is szorítást :) most fellélegeztünk, remélem, többet nem is lesz ok az ijedségre és a gondok helyett jön a sok öröm :) persze a gondoktól sem ijedünk meg nagyon, majd megoldódnak :)
szép napot! :)
Tubi
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
sziasztok!
no, vége a parának, ma a Praxisban voltunk és a szonográfus (aki amúgy egy nagyon jó fej pasi!) mindent rendben talált! az ügyeletes nem tudom, mit mért, mert az embrió maga már 1 cm!!! és hallottuk, láttuk a kis szívét is, hát nagyon megható volt :) Képet is kaptunk, az első kép a gyerkőcről :) nagyon megnyugodtunk, megfogadtam, hogy most már nem fogok aggódni, csak nagyon odafigyelni mindenre, de főleg a cukromra!

Köszönöm a válaszokat és a segítséget és a bíztatást! :) Minden hatásos volt :) és ha valaki megbízható UH-s helyet keres - Praxis! Ez tényleg profi szolgáltatás!

Tubi
:D:D:D Nagyon örülök, annyira drukkoltam! :) Hát ezek szerint ez az ügyeletes fickó múltkor nagyon mellényúlt, elég béna lehetett, ekkorát elmérni!!! És akkor már biztosan volt szívhang is, szóval nagyon béna egy UHs lehetett... Ezért tényleg érdemes inkább a praxisba menni minden ilyen helyzetben, mert ott nem szoktak ilyet tévedni. Jól tetted, hogy ide mentél!!!

Az aggódásról... mostmár mindig aggódni fogsz, életed része lesz, ameddig élni fogsz, mert az Anya mindig aggódik a Gyerekéért, akár hasban van, akár nem, ez egyszerűen velejár :) Most egy pár napig még nem fogsz aggódni, utána majd jön valami más :) És a másodiknál sem lesz sokkal kevesebb aggódás :D És amint kibújnak... utána, leginkább az elején, az olyan brutálaggódás lesz, de addigra már belerázódik az ember :) Szóval, ha netán újra aggódnál valamin, akkor gondolj arra, hogy ez természetes és továbbra is "beszéld meg" a babával, mert akkor könnyebb lesz :)
További boldog 7.5 hónapot!
 

h.kingus

Új tag
Sziasztok!
Látom nagyon rég nem írt ide senki, de remélem vki válaszol majd nekem. Visszaolvastam pár hozzászólást, és feltűnt, hogy Baranyi doktor nőt senki sem kedveli. Pontosabban Szabolcs utcai kórház és a doktornő. Valaki esetleg elmondaná nekem a tapasztalatait? Igaz azóta már nem a szabolcs utcában van... de én hozzá járok diab kezelésre, és őszintén szólva nekem is vannak kételyeim vele kapcsolatban, de a terhes gondozásáról semmit nem tudok, így ha valaki megosztaná velem, annak örülnék. Én és a párom még csak tervezzük, hogy babánk lesz, de jó előre felkészülni, utánajárni a dolgoknak... 16 éve vagyok egyébként 1. típusú cukorbeteg.
 

szolnok

Új tag
Kedves Tubi!
Tiszta szívből gratulálok, és vigyázz magadra.

Kedves h.Kingus!
Az, hogy ki szereti ki nem és melyik dokit, hát az egyéni.
Baranyi nyilvánvalóan jó orvos, rutinos és nagyon sokat változott már ami a rugalmasságát illeti. Rugalmasabb lett.!! Hangulat ember, mint majd mindenki, kétségtelen , hogy időnként túl kell élni a stílusát, de mint orvos tevékenysége pozitívan értékelhető.
Nekem a lányom mindkét terhességét az ő "égisze" alatt hordta ki, és még sokan mások is.
Én azt tudom neked tanácsolni, hogy te a szíved szerint válasz orvost. Ha eddig hozzá jártál, nem biztos, hogy váltanod kéne, ha csak valami eget verő indokod nincs rá.
Egyébként az Erős Antónia is hozzá jár. Már ha ez jelent valamit. Pedig Ő biztos találna mást ha ........
 

h.kingus

Új tag
Szolnok: köszi a választ:) én is úgy gondolom, hogy egyéntől függ, kinek ki szimpatikusabb. Én csak kiváncsi lennék, konkrét dolgokra, hogy mégis miért beszélnek Baranyi ellen. Én csak 5 éve vagyok Baranyinál, mert 20 éves koromig az 1.számú gyerekklinikán voltam. És hogy őszinte legyek, nálam semmi javulást nem ért el. Ehhez persze én is hozzájárultam korábban. De amióta tényleg odafigyelek, és csinálom, és utánajárok, és olvasok...stb, azóta nagyon sokat javítottam én magam az eredményeimen, míg a doki akármit kitalált, csak rontott mindig. Legutóbbi kórházi benfekvésem alkalmával haza is jöttem saját felelősségemre, pedig csak másik inzulint szerettem volna, mert egyszerűen nem érdekelte mit mondok. Egyik fülén be, másikon ki, mint aki nem vesz róla tudomást, hogy vki mondott vmit neki... Szóval nekem ilyen tapasztalataim vannak Baranyival kapcsolatban. Persze engem az is érdekel, ha valakinek jó tapasztalati vannak... mindenre kiváncsi vagyok. De ezekszerint akkor lányaid cukrát sikerült beállítani rendesen, és nem volt semmi gond:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szolnok: köszi a választ:) én is úgy gondolom, hogy egyéntől függ, kinek ki szimpatikusabb. Én csak kiváncsi lennék, konkrét dolgokra, hogy mégis miért beszélnek Baranyi ellen. Én csak 5 éve vagyok Baranyinál, mert 20 éves koromig az 1.számú gyerekklinikán voltam. És hogy őszinte legyek, nálam semmi javulást nem ért el. Ehhez persze én is hozzájárultam korábban. De amióta tényleg odafigyelek, és csinálom, és utánajárok, és olvasok...stb, azóta nagyon sokat javítottam én magam az eredményeimen, míg a doki akármit kitalált, csak rontott mindig. Legutóbbi kórházi benfekvésem alkalmával haza is jöttem saját felelősségemre, pedig csak másik inzulint szerettem volna, mert egyszerűen nem érdekelte mit mondok. Egyik fülén be, másikon ki, mint aki nem vesz róla tudomást, hogy vki mondott vmit neki... Szóval nekem ilyen tapasztalataim vannak Baranyival kapcsolatban. Persze engem az is érdekel, ha valakinek jó tapasztalati vannak... mindenre kiváncsi vagyok. De ezekszerint akkor lányaid cukrát sikerült beállítani rendesen, és nem volt semmi gond:)
Kedves Kingus!

Azt tanácsolnám neked, hogy olvasgasd ezt a topikot, amennyire csak időd engedni, itt rengetegszer került szóba Baranyi, én is és sokan mások is leírtuk már többször ide a véleményünket róla is és másról is, jó kis csemege lesz olvasni :) Ha nincs időd erre, akkor leírom most is újra, az én véleményemet. Velem is ilyen volt Baranyi egyébként, de ez az én életvitelemhez, személyiségemhez nagyon nem passzolt.
Egyébként nemrég néztük vissza Thaisszal (hozzá járok) az eddig HbA1c-imet és kiderült, hogy 8-9 körüliekkel jöttem el Baranyitól és Thaisznál 7 alá ment 1 év alatt, azóta is 6 körüliek voltak.
 

lizzi

Őstag
Kedves Kingus!
Ha szeretnétek babát hamarosan és jobb cukrokat akarsz akkor ha Baranyi nem vette eddig figyelembe amit szeretnél és amit mondtál ,akkor később sem fogja,10 évig jártam hozzá sajnos és ezt velem is csinálta,és még sok mindent.Tehát nem kedvel és kész ,ez így marad,ezért nem is tudsz sosem együttműködni vele és nem hagy sosem érvényesülni meg nem hiszi el amit mondasz.Én évekig kínoztam magam napi ötszöri inzulinnal ,éjszaka is keltem és betartottam mindent ,de nem javult semmi,majd amikor eldöntöttem ,hogy inzulinpumpám lesz akkor rossz néven vette és még inzulint sem írt fel nekem ,tehát otthagytam .Röviden ennyi ,de írtam már eleget erről :),ha van időd olvasd el !
A pumpa óta meg rengeteget javultam és a terhesség alatt is jók voltak az értékeim ,tehát nem én toltam el valamit.
Most pedig van egy aranyos,lassan 5 hónapos kislányom:)
én azt tanácsolom ,hogy ne vesztegess el sok időt ha nem érzed magad jó helyen ,válts!!!!
Sok sikert nektek és légy bátor!!!
 

Rami

Tag
Üdv Mindenkinek!
Segítség!!! Valami baj van az adagolommal ( NovoPen 4) , használ valaki ilyet ? Néztem forumokat, de nem találok semmit, amiből rájönnék mi a bibi.
Nincs még fél éves sem a penem a terhesség alatt kaptam a levemirhez.
 

Rami

Tag
Köszi jana a tanácsot , rájöttem mi volt a hiba a penemmel.
Nem állítottam vissza 0-ra, amikor megakadt beadás közben. Nyomogattam én mindent meg szétszereltem, de semmi nem történt , aztán megtaláltam a használati utát és meg lett a hiba. Nagyon furi szerkentyű elég sűrűn megakad a tű miatt, pedig hetente cserélem. Nekem ez az éjszakaim.


Tubi!!!
Hogy van a kis fekete tojásod?
És te???
 

tubi

Aktív tag
>>Tubi!!!
Hogy van a kis fekete tojásod?
És te???<<

Szia! :)
köszönjük, jól :) már 23,6 mm-es a kis tojáska, de már inkább babszem-forma :) nagyon helyeske :) nőgyógyi szerint minden ok, legközelebb a 12. hétben kell menni genetikai UH-ra, meg a komplex Down-kór szűrésre. amúgy a cukraim elég őrültek, az életem 70 %-a arról szól, hogy cukormérés, inzulin, kaja. de ez van, már szinte megszoktam :) van még hypo, émelygés, egyebek. tényleg jó, hogy nem dolgozom, mert így biztos nem menne.

nekem is novopen 4-em volt, még sosem volt baj vele. Hogy érted, hogy megakad a tű? lehet, hogy kellene tényleg egy másikat beszerezni, nehogy cserben hagyjon, amikor nem tudod pótolni...
 

Rami

Tag
Örülök,hogy mindketten jól vagytok! Nagyon drukkolok!!! Melyik korházban fogsz szülni ?
Én végig dolgoztam a 8.hónapig, mert így láttam jónak. Megőrültem volna itthon a nagy semmit tevésbe, utólag sem bántam meg , egy csomot mozogtam és ez a cukromra is jó hatással volt.
A penemnél nem a tű probléma,hanem beállítom 9E benyomom a bőr alá a tűt, nyomom az egységet és megakad mondjuk a 3.E-nél és nem tudom tovább nyomni. Aztán tűt cserélek vissza állítom és így betudom adni a hiányzó egységet. A penhez tartozó füzetben a tű eltömödését írja hibának. Ezt a pent kaptam a dr. nőtől ,ha kérnék másikat receptre ,akkor olcsobb lenne ? Néztem 10.000.- körül van vény nélkül.
 

tubi

Aktív tag
Örülök,hogy mindketten jól vagytok! Nagyon drukkolok!!! Melyik korházban fogsz szülni ?
Én végig dolgoztam a 8.hónapig, mert így láttam jónak. Megőrültem volna itthon a nagy semmit tevésbe, utólag sem bántam meg , egy csomot mozogtam és ez a cukromra is jó hatással volt.
A penemnél nem a tű probléma,hanem beállítom 9E benyomom a bőr alá a tűt, nyomom az egységet és megakad mondjuk a 3.E-nél és nem tudom tovább nyomni. Aztán tűt cserélek vissza állítom és így betudom adni a hiányzó egységet. A penhez tartozó füzetben a tű eltömödését írja hibának. Ezt a pent kaptam a dr. nőtől ,ha kérnék másikat receptre ,akkor olcsobb lenne ? Néztem 10.000.- körül van vény nélkül.

na a kórház épp jó kérdés, mert vacilálok - a nődokim a II-esen van, de eddig még nem találtam itt olyan lányt, aki ott szült volna. Bár PIC van... Ráadásul nem vagyok teljesen biztos, hogy képben van cukros terhesekkel... szóval lehet, hogy váltunk, még nem késő.
munka: nekem elég stresszes és tervezhetetlen a munkám, sajnos. így jobb is, hogy abbahagytam. és hát a sok rosszulléttel, meg a dokihoz (nőgyógyi, diab, szemész, labor, védőnő, háziorvos, ekg...) rohangálás miatt eddig nem nagyon volt semmittevés :) pedig már annyira várom :) mármint azt, hogy maximálisan magammal, meg a kis babszemmel foglalkozhassam :)

nem nagyon értem ezt a tű-eldugulás-dolgot. Volt már többször is? ha igen, gyanús - mitől dugulna el??? nekem ilyen még sosem volt... én is kaptam a penemet, amikor ellopták ( :( ) a régit, a 3-ast. nem tudom, amúgy mennyi lenne... de fura, hogy ilyeneket csinál a Tied...

még az jutott szembe, hogy a barátom vékonyabb tűt használ, mint én, és nem is tudja olyan gyorsan benyomni az inzulint, mint én. Nem lehet, hogy Nálad is ez van? Hogy vékony a tű? Ha lassan próbáltad benyomni, akkor sem ment 3 E-nél tovább?
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Gondoltam, adok némi életjelt:D!
Jelenleg 33 hetes vagyok a kisfiammal, Botonddal! Ma voltunk Uh-n, 2400g, fejvégű fekvésben,és minden a legnagyobb rendben:D. Előreláthatóan 3800g körül lesz, ami reális, mert mindenki a családban 3500 körüli. Macrosomiara nem is gondolok, mert minden oké a cukival, legutóbbi HbA1c 5,3;)!
A babázóknak sok tejcsit, és pihenést, pocakosoknak jó cukrokat, békés növekedést, babát tervezőknek, meg hajrá-hajrá, mert őszintén mondom: nekem semmilyen lemondással, vagy plussz teherrel nem járt, hogy cukrosan vállaltam a bébit (ezt az életformátmár baba előtt megszoktam, ahhoz képest meg szinte semmiváltozás nem volt).

puszó
 
Oldal tetejére