Penes problémák

blaci

Őstag
Szia Poe!
Ne is kérdezd…
Üdv.,
Laci …aki még nem adja fel...hátha!:dr_31:

Ui.: Természetesen később megírom, nem hallgatom el az igazságot, de azért megadom a lehetőséget a gyártónak, hátha esetleg jól le akarnak fizetni, hogy hallgassak… ;):D

U.U.i.: Azért kicsit fura volt eddig, hogy még apróhirdetésben is próbálnak túladni rajra...:o
(Már arra is gondoltam, lehet tényleg van olyan csoda cuccos ami miatt már nem kell nekik...):rolleyes:;):cool::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Poe!
Ne is kérdezd…
Üdv.,
Laci …aki még nem adja fel...hátha!:dr_31:

Ui.: Természetesen később megírom, nem hallgatom el az igazságot, de azért megadom a lehetőséget a gyártónak, hátha esetleg jól le akarnak fizetni, hogy hallgassak… ;):D

U.U.i.: Azért kicsit fura volt eddig, hogy még apróhirdetésben is próbálnak túladni rajra...:o
(Már arra is gondoltam, lehet tényleg van olyan csoda cuccos ami miatt már nem kell nekik...):rolleyes:;):cool::D
Rögtön lemegyek hídba. Mit nem olvasok?! :rolleyes:
Mindent tudni akarunk. :dr_24: Mondd meg, mennyit adnak a hallgatásodért :dr_314:, ráteszünk egy lapáttal a beszédért. :dr_313:
 

blaci

Őstag
Szia!

Mi a gond az új penekkel?

Rögtön lemegyek hídba. Mit nem olvasok?! :rolleyes:
Mindent tudni akarunk. :dr_24: Mondd meg, mennyit adnak a hallgatásodért :dr_314:, ráteszünk egy lapáttal a beszédért. :dr_313:

Jaj, Laci! Ne kínozz! Mi a gond a penekkel? -- kérdem én is!

Nahát! Laci tényleg csigáz minket...

Sziasztok!
Ezúton is elnézést kérek mindenkitől, sajnos tegnap nem volt időm válaszolni, mennem kellett dolgozni éjszakára...
...hamarosan leírok mindent...!:dr_31: (...úgyis mondhatnám, hogy a reklám után visszajövök, ne menjetek sehova!):D
Üdv.,
Laci ...aki csak legyetek türelmesek...!:D
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Ezúton is elnézést kérek mindenkitől, sajnos tegnap nem volt időm válaszolni, mennem kellett dolgozni éjszakára...
...hamarosan leírok mindent...!:dr_31: (...úgyis mondhatnám, hogy a reklám után visszajövök, ne menjetek sehova!):D
Üdv.,
Laci ...aki csak legyetek türelmesek...!:D
Laci, olyan vagy, mint egy folytatásos tévésorozat! Pont a legizgalmasabb résznél hagyod abba :o. Mi meg itt ülünk egyre nagyobb lukakkal az oldalunkban.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
...hamarosan leírok mindent...!:dr_31: (...úgyis mondhatnám, hogy a reklám után visszajövök, ne menjetek sehova!):D
Üdv.,
Laci ...aki csak legyetek türelmesek...!:D

Laci, olyan vagy, mint egy folytatásos tévésorozat! Pont a legizgalmasabb résznél hagyod abba :o. Mi meg itt ülünk egyre nagyobb lukakkal az oldalunkban.

Minden reklámot végiggörcsöltünk, a távkapcsot meg sem merjük nyomni, csak ülünk, és várunk. Türelmesen.....:rolleyes:
 

blaci

Őstag
NovoPen 4

Sziasztok!
Itt volnék újra, most aztán mindenre fény derül, ígérem.
Ebéd után muszáj voltam pihenni egy kicsit mert tegnap reggel 6 óra már igencsak régen volt…

Lényeg, a NovoPen 4.
A problémám mindössze annyi, hogy a felső adagoló rész és az alsó inzulinpatron tartó rész nem csavarmenetes mint a NovoPen 3-ason hanem valami egyszerűbb gyors zárat kapott ami a topikba régebben belinkelt videón is jól látható. Szóval, a két részt megfogva egy csavaró mozdulattal lehet kioldani és szétszedni ill. az inzulinpatron behelyezése után összerakni. Ezzel még nincs gond a szerelés gyors és egyszerű. Amikor szeretném használni a pent előtte ugyebár le kell venni a kupakot, ami elég szorosan illeszkedik (...méghozzá az alsó patrontartó pereméhez!) ezért elég erősen kell húzni. Ha eközben egy kicsit elkezdi az ember megcsavarni a kupakot ami óhatatlanul is megesik akkor ez a gyors zár kiold és a pen több darabra hullik szét…

Történet: A kupakja a bal kezembe az adagoló felső rész a jobb kezembe, a patrontartó és benne az inzulinpatron koppan a konyhakövön!
Én meg csak állok és nézek: - Ez meg mi volt…?
A második gondolatom pedig az, hogy: -Micsoda mázli, nem tört el…!
Még szerencse, hogy új patron volt benne ezért a tolószár csak kb. 1 cm-re volt még kint, ha kifogyóban van a patron és rendesen kint van az adagoló részből a tolószár, könnyen letörhetett volna...

Ezt már háromszor is sikerült kiviteleznem, akaratlanul természetesen. Először ugye a konyhakövön koppant, másodszor a szobámban a szőnyegen, harmadszor nem koppant sehol mert már akkor szétesett a fentiekhez hasonló módon amikor megpróbáltam kivenni a tokjából. Egyébként azért esik csak három darabra ilyenkor (és nem több!) mert az inzulinpatron és a NovoFine tű csatlakozása az csavarmenetes és az rendesen összefogja a tűt a patront és a tartót.

Viszont örömmel mondhatom sikerült odáig eljutnom, hogy ma még egyszer sem esett szét!!!:D

Ezt úgy értem el, hogy egyszerűen csak beletettem a tokjába a peneket és nem fűztem bele abba (az egyébként nagyon szoros!) gumiszalagos tartójába. A tokba egy pen kényelmesen elfér, kettő már nem annyira, csak 1-2 centivel kellene nagyobbnak lenni! De nem az...! Nagyon szűkösen azért belefér a 2db pen, viszont a tok cipzárja a penbe így rendre elakad, játszani kell vele.
A NovoPen 3-asnál ezek a penek jóval könnyebbek, kb. 1 cm-el rövidebbek is, a kupakjuk más kialakítása miatt pedig a 3-as kemény műanyag tokjába nehezen helyezhető jól el de azért bele lehet költöztetni ha kicsit könyörgünk neki előtte... Ezen is gondolkodtam már, ki is próbáltam de a problémára nem jelent megoldást.

A másik pedig amivel sikerült elkerülnöm a szétesést az, hogy tapasztalatom szerint a kupak levételekor tilos a kupakot bármerre is forgatni csak húzni szabad! Így nem oldódik ki a zár és nem esik szét a pen. A kupak levételekor ezt külön is megnézem, leellenőrzöm, hogy szorul-e a zár rendesen. Viszont erre külön oda kell figyelni nem tudom reggel hatkor álmosan, hányszor fog még szétesni… Vagy pl. munka közben, amikor nem mindig van időm ezzel játszani…
Egyébként van amiben sokkal jobb mint a NovoPen 3-as. Pl.: az adagoló része az nagyon jó, kényelmesebb használni, az inzulinbeadásnál a gombot sokkal könnyebb benyomni, lényegesen kisebb erőkifejtés is elég hozzá és nem kell tartani se ameddig a tűt (kb. 10 másodpercig) még bent tartjuk, hogy a teljes adag beadásra kerüljön. Ez az egyetlen oka egyébként, hogy a 3-astól eltérően az adagológombot az egység beállítása előtt ki kell húzni, inzulinbeadáskor ha benyomjuk akkor beakad és ezért nem kell tartani.
Egyenlőre ennyi, bocsi mindenkitől a várakozásért, csigázásért az egyedüli mentségem az, hogy nem csak a problémát akartam leírni hanem valamiféle megoldással is szerettem volna szolgálni…
Köszönöm, mindenkinek a türelmet és hogy elolvastátok!:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki még nem adja fel és dolgozik a megoldáson!:D

Ui.: Az igazi megoldás viszont az lenne, ha a NovoPen 3-ashoz hasonlóan újra rendes, biztonságos csavarmenettel csatlakozna a két alkatrész egymáshoz. (Az sem lenne baj, ha emiatt újra hosszabb lenne a pen azzal az 1 cm-rel!)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm, mindenkinek a türelmet és hogy elolvastátok!:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki még nem adja fel és dolgozik a megoldáson!:D
Hát Laci, jó is volt, meg nem is olvasni a kálváriádat. Valami ilyesmi, szétesős dologra gondoltam, vagy esetleg arra, hogy beadáskor akad a dugattyú. Ezek kellett volna a tippjeim.

A csavarmenet helyett a pattintós változat azért okozhat gondot, mert évek alatt berögzült a csavarós mozdulat. Ahogy említed, pl. a reggel félig alvós ébredést követően, bizony még elő fog fordulni, hogy csavarintasz egyet.

Képzeld, most megint előhúztam a fiókból a penemet, mert rémlett, hogy nekem ilyen félmenetes pattintós verzió volt. Valószínű nekem meg egy csavarós-tekerőst kellene megszoknom. Neked széthullik és rakhatod össze, hogy beadd az inzulint, nekem meg úgy egybe maradna, hogy én meg azért nem tudnám beadni a szuflát.
Engem egyébként a Lantus penje tréfált meg mindig, össze-vissza kellett kattintgatni, míg inzulinhoz jutottam. No meg annak a feltöltése is bonyibb volt, mint ez az egyszerű pattintós.

Köszi, hogy megkegyelmeztél nekünk, és megosztottad a tapasztalataidat.

Apropó, ajánlott valamennyit a cég a hallgatásodért, mert akkor nekünk duplázni kell.
 

blaci

Őstag
Hát Laci, jó is volt, meg nem is olvasni a kálváriádat. Valami ilyesmi, szétesős dologra gondoltam, vagy esetleg arra, hogy beadáskor akad a dugattyú. Ezek kellett volna a tippjeim.

A csavarmenet helyett a pattintós változat azért okozhat gondot, mert évek alatt berögzült a csavarós mozdulat. Ahogy említed, pl. a reggel félig alvós ébredést követően, bizony még elő fog fordulni, hogy csavarintasz egyet.

Képzeld, most megint előhúztam a fiókból a penemet, mert rémlett, hogy nekem ilyen félmenetes pattintós verzió volt. Valószínű nekem meg egy csavarós-tekerőst kellene megszoknom. Neked széthullik és rakhatod össze, hogy beadd az inzulint, nekem meg úgy egybe maradna, hogy én meg azért nem tudnám beadni a szuflát.
Engem egyébként a Lantus penje tréfált meg mindig, össze-vissza kellett kattintgatni, míg inzulinhoz jutottam. No meg annak a feltöltése is bonyibb volt, mint ez az egyszerű pattintós.

Köszi, hogy megkegyelmeztél nekünk, és megosztottad a tapasztalataidat.

Apropó, ajánlott valamennyit a cég a hallgatásodért, mert akkor nekünk duplázni kell.


Az inzulin beadáshoz egyik penemen se kell csavargatni semmit. A csavarmenetes rész az a felső adagoló, beállító részt és az alsó patrontartót fogja össze a 3-ason ill. fogná össze a 4-esen, ha az lenne rajta. Ez helyett, gondolom újításként van ez a gyors zár a 4-esen, valamit mégiscsak kellett rajta változtatni... DE! Jobb lett volna ha megtartják a menetes illesztést!!! Az sokkal de sokkal jobb, biztonságosabb, soha semmi problémám nem volt vele. Csak akkor kell(ene) ill. a 3-ason ténylegesen is akkor kell szétcsavarni ha ki kell cserélni az inzulinpatront mert pl. kifogyott. A kupakrész az mindegyiken pattintós csak…
Lehet félreérthető voltam egy kicsit! Akkor bocsi mindenkitől!


Nem ajánlottak semmit!:( Így duplázni sem kell!;)
Végülis érthető, ha nem tetszik akkor használhatok mást is …pl.: fecskendőt…!:(:(:(
Üdv.,
Laci …aki csak megpróbálta…hátha…!:D
 

dg

Őstag
Szia Laci! :dr_31:

Én is köszönöm a kegyelmet! Csak az a baj, hogy közben megöregedtem. Ezt nem tudom, hogy fogod rendbehozni! :)

Bosszantó dolog,, de azért nem tűnik vészesnek. Majd megszokod! :p Ez valami olyasmi, mint amikor el kezdtem használni a DCont Optimumot. Nagyon sokszor kikapcsoltam mérés közben , véletlenül, mert rossz helyre nyúltam.
Egyébként az efféle hibák arra engednének következtetni, hogy nem tesztelték az eszközöket forgalomba hozatal előtt, viszonylag hosszasan, mert ezek a hibák nyilván nem egyedi esetek. Ez viszont olyan hihetetlennek tűnnik! Vagy úgy vannak vele: ez van, valamit valamiért! (???)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az inzulin beadáshoz egyik penemen se kell csavargatni semmit. A csavarmenetes rész az a felső adagoló, beállító részt és az alsó patrontartót fogja össze a 3-ason ill. fogná össze a 4-esen, ha az lenne rajta. Ez helyett, gondolom újításként van ez a gyors zár a 4-esen, valamit mégiscsak kellett rajta változtatni... DE! Jobb lett volna ha megtartják a menetes illesztést!!! Az sokkal de sokkal jobb, biztonságosabb, soha semmi problémám nem volt vele. Csak akkor kell(ene) ill. a 3-ason ténylegesen is akkor kell szétcsavarni ha ki kell cserélni az inzulinpatront mert pl. kifogyott. A kupakrész az mindegyiken pattintós csak…
Lehet félreérthető voltam egy kicsit! Akkor bocsi mindenkitől!


Nem ajánlottak semmit!:( Így duplázni sem kell!;)
Végülis érthető, ha nem tetszik akkor használhatok mást is …pl.: fecskendőt…!:(:(:(
Üdv.,
Laci …aki csak megpróbálta…hátha…!:D
Így már tényleg mindent érteni, asszem én sem olvastam figyelmesen (rohantam a fiókhoz az penemért).

Hát ez tényleg elég faramuci helyzet. Igazad van, alul, az inzulintartó műanyag nekem is félmenetes pattintós, felül pedig rendes csavaros menetes.

Izé, akkor most mégsem érteni, akkor mi esik szét, és hogyan, és miért 3 darabba?
Szerintem ne írd le újra, mert gyanítom, hogy a hiba az én készülékemben van. :rohog: Megyek, és újra olvasom. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mondjuk (anélkül, hogy már átlátnám) gyakran lehet tapasztalni, hogy ha valamit újítanak, fejlesztenek, akkor a következő generáció nem feltétlenül lesz jobb az elődjénél. Sőt, néha az előd kedvező tulajdonságát lecserélik kevésbe praktikusra.
Talán itt is ez van. Tényleg jobban elő lehetett volna készíteni a tervezést gyártás előtt.
 

christina

Őstag
Igen, lehet! De az nekem egyáltalán nem fájna ám, ha a dokim sírdogál…;):)
Végülis igaz, értem én, de tényleg csak azoknak lehet egyébként tök jó pumpa, akiknek ingadozó cukijuk van…és nem "100-asak"?
(Azért nekik tényleg fontosabb!)
Egyébként csak beszélgettünk róla, mi lenne ha...de jelenleg nincs sok realitása a dolognak...
Üdv.,
Laci …aki, nekem nem is lehet jobb életminőség + szabadság…:(:dr_4:

Ui.: Éljen a forradalom…!:D:D:D

Laciiiiiii!
Ugye nem sértésnek vetted, mert nem annak szántam ám, csak "viccőtem" kicsit!
Természetesen nem úgy gondolom, hogy aki 100-as annak ne is legyen pumpája.
Hát ilyennek ismersz?!:dr_30::(
 

blaci

Őstag
Laciiiiiii!
Ugye nem sértésnek vetted, mert nem annak szántam ám, csak "viccőtem" kicsit!
Természetesen nem úgy gondolom, hogy aki 100-as annak ne is legyen pumpája.
Hát ilyennek ismersz?!:dr_30::(


Kedves Christinaaaaaa!
Ugyan már! Dehogy vettem sértésnek, vagy bármi ilyesminek! Hát mit nem tetszik gondolni…?!
Értem én a viccölést!!! Magam is csak azt tettem / teszem, mint általában ill. mindig! :D (majdnem) ;)
Üdv.,
Laci …aki most akkor így: 1 : 1 !:D:D:D

Ui.: Ilyennek?! Milyennek??? Ja, megvan tudom már, a választ: :dr_4::dr_4: és :dr_4:
 

blaci

Őstag
Szia Laci! :dr_31:

Én is köszönöm a kegyelmet! Csak az a baj, hogy közben megöregedtem. Ezt nem tudom, hogy fogod rendbehozni! :)

Bosszantó dolog,, de azért nem tűnik vészesnek. Majd megszokod! :p Ez valami olyasmi, mint amikor el kezdtem használni a DCont Optimumot. Nagyon sokszor kikapcsoltam mérés közben , véletlenül, mert rossz helyre nyúltam.
Egyébként az efféle hibák arra engednének következtetni, hogy nem tesztelték az eszközöket forgalomba hozatal előtt, viszonylag hosszasan, mert ezek a hibák nyilván nem egyedi esetek. Ez viszont olyan hihetetlennek tűnnik! Vagy úgy vannak vele: ez van, valamit valamiért! (???)

Szia kedves Grácia!
Megöregedtél…?! :o
Ajajjj…!:( Mit tettem!:(
A rendkívüli körülményekre és a következmények nagy súlyára való tekintettel, fenntartom magamnak a jogot, hogy hosszasan mérlegeljem ezt a tényállást és az esetleges ill. lehetséges megoldásokat erre a problémára...
(Magyarul: mellédumálok...)
:D:D:D

Az nem tudom mennyire mentség, de én pl. beleőszültem ebbe a dologba…!:dr_31:

Egyébként lehet, hogy igazad lesz! Ma még egyszer sem esett szét! Szóval, tényleg kezdem megszokni…:cool::D
Üdv.,
Laci …aki ha valamit fejlesztenek, akkor a régebbi jó tulajdonságait azért megtarthatnák!:D
 
Oldal tetejére