Vércukormérők

Cupika

Új tag
Szia Umbra!
Én már évekkel ezelőtt olvastam és találtam is a neten vércukormérő karórát. Tudomásom szerint Mo.-on is több embernek volt akkoriban. Egy nagy hibája volt,, a sensorok ára (hetente kell cserélni (sensor-elem).Akkoriban nagy volt a kisértés, hogy én is hozassak, de akárhogy számoltam sajnos a sensorokat már nem tudtam volna hetente fizetni.
A nevére már nem emlékszem,de ma talán nyugisabb napom lesz és az angol oldalakon biztosan fenn van.

Üdvözlettel : Cupika
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Umbra!
Én már évekkel ezelőtt olvastam és találtam is a neten vércukormérő karórát. Tudomásom szerint Mo.-on is több embernek volt akkoriban. Egy nagy hibája volt,, a sensorok ára (hetente kell cserélni (sensor-elem).Akkoriban nagy volt a kisértés, hogy én is hozassak, de akárhogy számoltam sajnos a sensorokat már nem tudtam volna hetente fizetni.
A nevére már nem emlékszem,de ma talán nyugisabb napom lesz és az angol oldalakon biztosan fenn van.

Üdvözlettel : Cupika

Pendra volt a neve, pár hozzászólással előbb feltettem egy linket, ahol el lehet olvasni, megszűnt a cég és a gyártása is.
 

zsuzsa

Új tag
Mi is mérünk a partnerrel, sőt most csak azzal mérünk, mert az optimumunk rendetlenkedett, nem mért megbízhatóan, annak ellenére hogy az elem jó hol kikapcsolt, hol nehezen lehetett bekapcsolni, és a mérés is nehéz volt. A partner működik, de most gondolkodom ebben az új mérőben az About osban, de csak az csábít benne hogy világít a háttér ha szeretném, ami éjszaka nem rossz.
 

poe

Őstag
Közben frissítettem egyet és nekem is bejött. Így már végképp nem értem :)
Előtte kiírta hogy IE 5.5 vagy nagyobb.

Mindenesetre válaszom még nincs a kérdésedre. Megmondom őszintén, az Xceed adatletöltésében engem nagyon zavar a soros port. 2010ben ki használ még olyat? Mellé kell venni átalakítót és máris USB lesz, de ez akkoris egy zavaró apróság.
Szia Péter!

Nagy nehezen, sikerült választ kapnom. Beidézem:

"Hello,

Thank you for your email.

Carelink Personal Software is compatible with your Abbott Optium Xceed blood sugar meter. Because you have a third-party standard blood glucose meter, use the cable provided by that meter company to connect to your computer. Be aware that you will have to upload your blood glucose meter and your insulin pump in two separate upload sessions. Once your data is uploaded, it will be integrated into to graphs created by the carelink software.

Thank you for contacting Medtronic Diabetes and for allowing me the opportunity to assist you.

At your service,

Medtronic Diabetes"

Szóval működik a dolog, hamarost felíratom az Xceed-et. :)
</pre>
 

Csing-Fu

Új tag
Sziasztok.
Bocs, ha volt már róla szó, de nem találtam....
A fiam még a D-Cont Personal műszert használja, nemrég cseréltek elemet és kalibrálták. Szereztem hozzá egy soros porton működő infravörös vevőt, az adatok lementésére. Számítógépet fejlesztettünk és ezen nincs soros port. Szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogyan lehet USB csatlakozósra átalakítani ??
köszönettel és üdv. gy.
 

sünike

Új tag
Hosszú tanakodás és sok-sok gondolkodás után csütörtökön megvettem az Xceed-et:hurra: a másik jelölt a Go volt(most úgy érzem azt kellett volna választanom)!Izgatottan bontottam ki,beüzemelés céljából...De már be volt üzemelve(dátum,idő...stb beállítva).Ez igazából még tetszett is,viszont amit mértem az már kevésbé...Van egy Optimum Plusz gépem azt használom azzal mértem 7-et,majd csík be a kicsi szép édes masinába ízgatot várakozás és hatalmas csalódás(számítottam különbségre,de nem ekkorára)9,4!!!Meglepődtem majd beugrott,hogy nem kalibráltam,mosolyogtam magamon,hogy elszúrtam...Kezdtem előröl,kalibrálás,bökés,új csík izgatott várakozás...8,8.:oNem értettem,gondoltam idegességem felcipelte a cukim,újra mértem az Optimummal 6.8!Most szomorú és tanácstalan vagyok...:mad::(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hosszú tanakodás és sok-sok gondolkodás után csütörtökön megvettem az Xceed-et:hurra: a másik jelölt a Go volt(most úgy érzem azt kellett volna választanom)!Izgatottan bontottam ki,beüzemelés céljából...De már be volt üzemelve(dátum,idő...stb beállítva).Ez igazából még tetszett is,viszont amit mértem az már kevésbé...Van egy Optimum Plusz gépem azt használom azzal mértem 7-et,majd csík be a kicsi szép édes masinába ízgatot várakozás és hatalmas csalódás(számítottam különbségre,de nem ekkorára)9,4!!!Meglepődtem majd beugrott,hogy nem kalibráltam,mosolyogtam magamon,hogy elszúrtam...Kezdtem előröl,kalibrálás,bökés,új csík izgatott várakozás...8,8.:oNem értettem,gondoltam idegességem felcipelte a cukim,újra mértem az Optimummal 6.8!Most szomorú és tanácstalan vagyok...:mad::(
Ne szomorkodj, nincs miért. A gépeknél lehet, van, és lesz is eltérés. És akkor még nem is gondoltál arra, hogy a tényleges, laborban levett mintád mindegyik méréstől eltérne valamennyivel. Ezek a pici különbségek azt mutatják, hogy jók a mérések. Ha a régi masináddal mérnél egymás után 3-at, akkor is lenne különbség.

Én pénteken voltam laborban, és vittem az Accu-Chek Active-ot, az Accu-Chek Go-t és az Xceedet. A két AC 6,4 és 6,6-ot mért, az xceed pedig 5,5-t. Hétfőn lesz meg az eredmény, akkor tudom feltenni, hogy mennyi a labor eredménye. Csakhogy a labor sem teljesen pontos, ill. egyik labor eltér egy másik labortól. Minden labor egy saját hitelesítéssel rendelkezik, ami arra szolgál, hogy a referencia értéket megadja.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Apropó, én már nem méricskélem össze a műszekéimet, most kizárólag a labor értékhez való "bemérés" miatt vittem mind a hármat. Azonban amikor szert tettem én is egy új masinára, én is böködtem magam, és hasonlítgattam. Ezekre a kis különbségekre számítottam is, de én is kíváncsi voltam.
 

sünike

Új tag
Ne szomorkodj, nincs miért. A gépeknél lehet, van, és lesz is eltérés. És akkor még nem is gondoltál arra, hogy a tényleges, laborban levett mintád mindegyik méréstől eltérne valamennyivel. Ezek a pici különbségek azt mutatják, hogy jók a mérések. Ha a régi masináddal mérnél egymás után 3-at, akkor is lenne különbség.

Én pénteken voltam laborban, és vittem az Accu-Chek Active-ot, az Accu-Chek Go-t és az Xceedet. A két AC 6,4 és 6,6-ot mért, az xceed pedig 5,5-t. Hétfőn lesz meg az eredmény, akkor tudom feltenni, hogy mennyi a labor eredménye. Csakhogy a labor sem teljesen pontos, ill. egyik labor eltér egy másik labortól. Minden labor egy saját hitelesítéssel rendelkezik, ami arra szolgál, hogy a referencia értéket megadja.

Szia Kata!
Tudod(írtam már)elég kis inzulinnal dolgozom és viharos sebességű hypokat tudok produkálni,nem mindegy,hogy 6,8 ra vagy 8,8 ra adom a fél egység vacsi inzulint.És mondjuk a lefekvés...6 alatt meg sem probálom mert az tuti hajnali hypo!Melyik gép lehet a jó?Pont szerdán volt egy 3,9-es(optimummal mért) hatalmas hypom ez a Xceedel 5,9 lenne...Az pedig nem hypo!:mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meg tudom tippelni, hogy kb. 3,5-4,5 mmo/l lesz a labor eredmény. A kapilláris vér mintája magasabb, mint a vénás minta. Főleg, hogy nem telt el 1,5 óra a reggeli után, és én éreztem, hogy megy lefelé a cukim. A kapillárisokba "később jut" el a valós cukorszint, van egy kis késés, mire ott is mérhető, de ettől még otthoni terápiás hasznlatra tökéletesen megfelel.
 

sünike

Új tag
Meg tudom tippelni, hogy kb. 3,5-4,5 mmo/l lesz a labor eredmény. A kapilláris vér mintája magasabb, mint a vénás minta. Főleg, hogy nem telt el 1,5 óra a reggeli után, és én éreztem, hogy megy lefelé a cukim. A kapillárisokba "később jut" el a valós cukorszint, van egy kis késés, mire ott is mérhető, de ettől még otthoni terápiás hasznlatra tökéletesen megfelel.

Most gondolkozom mit tegyek....Vegyek egy got?:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Tudod(írtam már)elég kis inzulinnal dolgozom és viharos sebességű hypokat tudok produkálni,nem mindegy,hogy 6,8 ra vagy 8,8 ra adom a fél egység vacsi inzulint.És mondjuk a lefekvés...6 alatt meg sem probálom mert az tuti hajnali hypo!Melyik gép lehet a jó?Pont szerdán volt egy 3,9-es(optimummal mért) hatalmas hypom ez a Xceedel 5,9 lenne...Az pedig nem hypo!:mad:
Igen, emlékszem. Akinek ingadozik a cukija, és gyakran (vagy ritkán de) hipozik, annak egy 6-os cukorszint nem a megfelelő, álom eredmény, hanem egy reális figyelmeztető érték, hogy ebből hipo lehet.
Én ugyan jóval többet adok (30 E/nap), de én is mindig fentartásokkal fogadom a 6-os cukit, Vagyis figyelek, úgymond felkészülök egy esetleges hipora. Még így is becsúszik egy-egy hipo, sőt, nem is egy-egy.

Valóban igazad van, hogy gyakori hipoknál nem mindegy, hogy 6,8 vagy 8,6 a cuki. Azt tudom tanácsolni, hogy minden laboros mintavételhez vidd magaddal a mérőkéidet, és nagyon szigurúan 1 percen belül mérd meg te is. Vagy a vérvétel előtt, vagy utána, de azonnal. Ezzel nagyon jól be tudod magadnak kalibrálni, hogy mennyi az eltérés a mérőke és labor között. Ha több alkalommal nagyjából ugyanannyi az eltérés, azzal már jól tudsz gazdálkodni.
Pl gyakran érzel hipot 5-5,5 körül, de egy laboros összemérés után tudod, hogy a labor mért 4-et, a mérőkét pedig 5-öt, akkor legközelebb már tudod, hogy az otthoni 5-ös mérés neked már hipohatár. Én így csinálom. Tudom, hogy mennyit számoljak le.

Vigyázni kell, mert magas cukinál (15 fölött)már nagyon nagy lehet az eltérés, nem 0,5-1,5 mmol/l, hanem akár 5,0 mmol/l is, de ha jól emlékszem, neked szerencsére nem igen megy fel 10-15 fölé. Ez inkább másnak jó tanács.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most gondolkozom mit tegyek....Vegyek egy got?:o
Hát ez aranyos. Ha Go-t vettél volna, ugyanez lenne a dilemmád, akkor most Xceed-re áhitoznál. Az tény, hogy a Go egy drága műszer, de a csík potom pénz. Az Xceed olcsó műszer, a csík viszont húzósabb.

Én nagyon jól ki tudom használni a Go-t és Xceedet. Folyamatosan Go+olcsó csík, alkalmanként Xceed+drágább csík. A kettő így megfizethető, és jól kihasználható.
 

sünike

Új tag
Hát ez aranyos. Ha Go-t vettél volna, ugyanez lenne a dilemmád, akkor most Xceed-re áhitoznál. Az tény, hogy a Go egy drága műszer, de a csík potom pénz. Az Xceed olcsó műszer, a csík viszont húzósabb.

Én nagyon jól ki tudom használni a Go-t és Xceedet. Folyamatosan Go+olcsó csík, alkalmanként Xceed+drágább csík. A kettő így megfizethető, és jól kihasználható.

Nekem az optimum csík ingyé van és tudom,hogy páran azzal használjátok a Got,igazábol nem akartam trükközni a csíkokkal.Egy gépet szeretnék ami megbizható ha vizetnem kell a csíkért....legyen.De legyen megbizható az eredmény.
A laborban mindig összeméri a növérke a gép és az általa levett vér cuki értékét.Az Optimum mindig jól szerepelt eddig...
Az Optimumot szerettem volna lecserélni,mert...
Vegyek Got?
Tartsam meg az Xceedet?(És számoljak mindig a 2,0 különbséggel?)
:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem az optimum csík ingyé van és tudom,hogy páran azzal használjátok a Got,igazábol nem akartam trükközni a csíkokkal.Egy gépet szeretnék ami megbizható ha vizetnem kell a csíkért....legyen.De legyen megbizható az eredmény.
A laborban mindig összeméri a növérke a gép és az általa levett vér cuki értékét.Az Optimum mindig jól szerepelt eddig...
Az Optimumot szerettem volna lecserélni,mert...
Vegyek Got?
Tartsam meg az Xceedet?(És számoljak mindig a 2,0 különbséggel?)
:o
Nyugodtan trükközhetsz, de ahhoz venned kell egy Go-t. Hogy vegyél-e Go-t? Ha akarsz trükközni, akkor igen, ha nem, akkor ne, mert ahhoz nem támogatott a csík, és az már húzós, főleg az ingyenhez képest.
De egyelőre várjál, használd az xceedet. Lehet, hogy még mindig csak az az izgalom van benned, ami a gép vásárlása előtti tanácstalanságod volt. Élvezd az xceedet, ha nem sikerül, akkor fektess be egy Go-ba. De nem ám elégedetlenkedsz nekem, mert csihi-puhi lesz.:cool:
 

sünike

Új tag
Vagy keresünk neked egy harmadik masinát. :)
Most megnyugodtam...van harmadik masina;)?Hajjam-hajjam!!!:D
Jó nagy fiókom van,van már benne pár kütyü...
Szép sorban pihennek a cukimérők(legalább nem kopnak el :rohog:)
Ha Got vennék ahhoz receptre kaphatnék csíkot nem?Havi 3 dobozkával.
Megérné a befektetést a tuti eredményekért!Akkor a saját csíkocskájával mérhetnék.Nem?:p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha Got vennék ahhoz receptre kaphatnék csíkot nem?Havi 3 dobozkával.
Megérné a befektetést a tuti eredményekért!Akkor a saját csíkocskájával mérhetnék.Nem?:p
Tudtommal a Go-nak nem támogatott a csíkja. Annak sem tuti az eredménye.

A Optimumot is és az xceedet is a saját csíkjával méred, mégsem tutko, a labor sem tutko. Egyébként mi a tuti? Jó a cukid, az tuti. És az annak köszönhető, hogy van otthoni mérőkéd.
 
Oldal tetejére