Vércukormérők

rgyörgy

Új tag
Szia rgyörgy!
Mi is használljuk, de én többet vártam tőle.
Kedves zsuzsa!
Gondolkodom a vásárláson, a szállítást se kapkodják el. Amit láttam grafikont, nem nagyon tetszett. A Dcont vc mérőt milyen időközönként kell kalibráltatni? Kell e egyáltalán? Elképzelhető, hogy kevesebbet ír ki a valóságnál. Most öt éves.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 
Adatok beillesztése Excel fájlba

rgyörgy, zsuzsa

A kézzel való adatbevitel alternativája a LiteLink csatoló és DiaTransfer program által a számítógépbe bevitt adatok exportálása előbb egy txt, majd egy Excel fájlba. Így kell eljárni:
1. Aktiváljuk a DiaTransfer programmal készített páciens fájlt. A "Mérések" fülre kattintva, megjelennek a vércukormérőről áttöltött adatok és egy diagram.
2. Az "Adatkezelés" menupontra kattintva, megjelenik egy legördülő menü, ahonnan kiválasztjuk "Az adatok exportálása" menüpontot. Lementjük az adatokat txt kiterjesztéssel számítógépünk egyik fájljába. A lementett fájl két oszlopot tartalmaz: az elsőben a mérés dátuma és időpontja van, a másodikban a mért vércukorszint értéke.
3. Ezt a fájt, ha akarjuk, átalakíthatjuk úgy, hogy a dátum és időpont közé beiktatunk egy tabulátor jelet. Ezáltal egy három oszlopos táblázatot kapunk.
4. Az így átalakított fájlt beillesztjük egy Excel táblázatba.
5. Az Excel program diagram készítőjével elkészíthetjük az adatok diagramját.

Erről az adatátvitelről egy előző alkalommal is írtam egy blogbejegyzésemben, 2008.03.02.-i dátummal:
http://drinfo.hu/forum/blog/szentgy...-excel-fajlba-raccu-es-rdcont-programmal.html
Egy másik módszer a vércukormérő adatainak Excel táblázatba való beillesztésére Delfin által ajánlott program. Megtalálható a következő hivatkozással:
http://irh.inf.unideb.hu/rdcont
A fórumon több írás is megjelent a LiteLinkes adatátvitelről és az adatfeldolgozó programokról. Érdemes átolvasni ezeket is.
Azt, hogy melyik adatfeldolgozó programot használjuk, mi magunknak, illetve diabéteszes gondozónknak kell eldöntenie. Saját magunknak olyan programot válasszunk, ami megfelel kívánalmainknak, de a gondozóval beszéljük meg, melyik programot preferálja és milyen formában kívánja megtekinteni adatainkat (elektronikus diabéteszes naplónkat). Szintén megbeszélés tárgyának kell lennie a napi vércukormérések programja. Általában a napi háromszori mérés ajánlott (lefekvés elótt: az éjjeli hipoglicémiás állapot megelőzésére).
 

zsuzsa

Új tag
Én ált. napi 6-8 alkalommal mérek. A 77 Elektronikánál van ismerősőm vele veséztük ki a programot, ill. ő segít nekünk a vércukormérő kalibrálásában is. Mi fél évente elvitetjük vele, addig van cserekészülékünk. Nekünk a gondozóba nem kérik a grafikont, amit csinálok azt mind magam miatt teszem, elviszem és megmutatom, a dr.nőnek, de nem kéri, megnézi, de úgy vettem észre nem abból tájékozódik elsősorban. Külön táblázatban vezetem a napi értékeket, grafikonokat, és aztán átlagoglom a heteket, számítógéppel a program alapján ugyanígy megtettem, de jobb volt az amit kézzel csinálltam. A havi átlagot meg a heti átlagok alapján készítem a penes terápiához való vércukornapló grafikonjába. Betegségünk kezdetén megrendelltem G.E. Urbán Cukorbetegek GYakorlati Kézikönyvét 52 heti önellenörző napló , nagyon jól használlható azóta is ezt szeretem vezetni, persze az megtelt, fénymásolom azóta. Most készítetek nekem ugyanilyet számítógépes programba, mostmár nem kell majd kézzel vezetni, és fénymásolni.
 

rgyörgy

Új tag
Az az igazság én csak kapkodom a fejem, olyasmikről olvasok itt, amiről eddig nem is hallottam. Mi a gondozó? Öt éve a kórházban kezembe adta a nővér a két pen? –t. Az volt a használati utasítás, hogy egyszerű a kezelése, hamar megtanulom. Kiváltottam a vc mérőt, ott felvilágosítottak, minden le van írva a használati utasításban. A napi ch mennyiség a zárójelentésbe volt leírva.
Azokat az ismereteket, amit tudok a betegségről, itt szedtem össze a fórumon.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az az igazság én csak kapkodom a fejem, olyasmikről olvasok itt, amiről eddig nem is hallottam. Mi a gondozó? Öt éve a kórházban kezembe adta a nővér a két pen? –t. Az volt a használati utasítás, hogy egyszerű a kezelése, hamar megtanulom. Kiváltottam a vc mérőt, ott felvilágosítottak, minden le van írva a használati utasításban. A napi ch mennyiség a zárójelentésbe volt leírva.
Azokat az ismereteket, amit tudok a betegségről, itt szedtem össze a fórumon.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>

Szia György!
Sajnos tapasztalom, hogy nem te vagy az egyetlen, akit egy szál ingben-gatyában szélnek eresztenek. Bocs a vicces fogalmazásért, de az is vicc, amennyire nem foglalkoznak egy cukorbeteggel. Ez egyáltalán nem helyes, hogy így engedtek el a kórházból, és azóta semmi info, vagy kontroll.

A gondozó a diabetológus szakorvosod. Mert ugye van neked. Máj 31-e már nincs messze, és remélem te nem mondod vissza a programot, és ott lesztek a feleségeddel együtt. A talin minden fontos infot meg tudunk beszélni, hogy mire kell figyelni, milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha az orvosod nem küld el, akkor neked kell papírt kérni stb. A tali egyébként ismerkedős, edukálós tali lesz. Én is rengeteg új infot gyűjtöttem itt a fórumon, pedig én nagyon "szem" előtt vagyok, engem a dokim nem hagy békén.
 

rgyörgy

Új tag
Szia György!

A gondozó a diabetológus szakorvosod. Mert ugye van neked.

Kedves Kata!
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen, de majd érdeklődöm a találkozón ez iránt is. Szövődmények kezeléséről sincs sok ismeretem, pedig vannak. Fogyatékos támogatást is úgy kaptam meg, hogy külön úton jártam utána, mert a háziorvosom nem javasolta.
Bízom benne, hogy 31-én jó idő lesz. Meg van rendelve!
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Kata!
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen, de majd érdeklődöm a találkozón ez iránt is. Szövődmények kezeléséről sincs sok ismeretem, pedig vannak. Fogyatékos támogatást is úgy kaptam meg, hogy külön úton jártam utána, mert a háziorvosom nem javasolta.
Bízom benne, hogy 31-én jó idő lesz. Meg van rendelve!
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
György, hol laksz? Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy így kiengedtek téged a kórházból, diabetológus nélkül!!! Szóval elhiszem :), csak bosszantó nagyon... A talin biztosan minden infot meg fogsz kapni, hogy elkerülhess egy jó helyre, ahol rendes diabetológia van! Merthát jó ez a fórum, persze, de azért diabetológus nélkül hosszú távon szerintem nem megy.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves György, cukorbetegnek diabetológus szakorvosnál a helye, aki időben elvégezteti a szükséges vizsgálatokat, még mielőtt a szövődmények kialakulnának.
Ezek szerint neked az inzulint is a háziorvos állítja be? És a naplódat is ő ellenőrzi? Hogy írhatja fel ő az inzulint? Kerítünk neked egy jó diab dokit.

A 70-80-as években egy kérdőívben a cukorbetegek lekörözték a házi (körzeti) orvosokat a diabétesz tudásszintet illetően.
 

rgyörgy

Új tag
György, hol laksz? Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy így kiengedtek téged a kórházból, diabetológus nélkül!!! Szóval elhiszem :), csak bosszantó nagyon...
Kedves kmolli
A település ugyanaz, ahol mindketten élünk, de úgy látszik nagyok az eltérések a betegek ellátása terén. A találkozón lesz mit kérdeznem.
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György, cukorbetegnek diabetológus szakorvosnál a helye, aki időben elvégezteti a szükséges vizsgálatokat, még mielőtt a szövődmények kialakulnának.
Kedves kata

Nekem az inzulint öt éve a kórházban állították be. Mindkét dobozra ráírták, mikor mennyit kell beadni. A naplóról annyit tudok, hogy a vc mérő dobozában van a 77 Elektronika diabetes naplója. Ez lenne az? Eleinte sokat mértem, de a mért adatokat magam dolgoztam fel exelben grafikusan, saját használatra.<o></o>
Még csak két hónapja regisztráltam itt a fórumon, de ez idő alatt többet tanultam itt, mint az elmúlt öt évben. Igazán jólesik, mennyire segítőkészek vagytok.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves kata

Nekem az inzulint öt éve a kórházban állították be. Mindkét dobozra ráírták, mikor mennyit kell beadni. A naplóról annyit tudok, hogy a vc mérő dobozában van a 77 Elektronika diabetes naplója. Ez lenne az? Eleinte sokat mértem, de a mért adatokat magam dolgoztam fel exelben grafikusan, saját használatra.<o></o>
Még csak két hónapja regisztráltam itt a fórumon, de ez idő alatt többet tanultam itt, mint az elmúlt öt évben. Igazán jólesik, mennyire segítőkészek vagytok.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>

A talira viszek neked naplót. Az nagyon szuper, hogy te magadnak írkálsz, és állítasz össze excel diagramot, de a naplóban könnyebb a vc eredmények rögzítése, és későbbi visszakeresése. Ha majd te is diabetológiai ellátásben részesülsz, a diab dokid kérni fogja a naplót, ebből látja az anyagcsere állapotodat. A diagramot ezután is készítsd, az is segítség a dokinak. A talira hozd el léccike a legutóbbi diagramodat.
Én nagyon örülök, hogy ránk találtál, és köszönöm a kedves szavakat. Azt hiszem alapból vagyunk segítőkészek, sőt inkább elborzadunk néha az egyészségügy milyenségén. Már csak 10-et alszunk, és talizunk.
 

tímeácska

Őstag
Húú, de számon tartja Valaki, hogy mennyit kell még aludni a taliig!:)
Elviszem majd a találkozóra a sz.gépemet, meg a Smart Pixet is, és akkor meg tudja mindenki nézni, milyen is ez a kütyü... Akit érdekel...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Húú, de számon tartja Valaki, hogy mennyit kell még aludni a taliig!:)
Elviszem majd a találkozóra a sz.gépemet, meg a Smart Pixet is, és akkor meg tudja mindenki nézni, milyen is ez a kütyü... Akit érdekel...

Ez nagyon jó ötlet, hozd csak el.

Aki délután le szokott pihenni és alszik egy keveset, annak arra kell vigyázni, nehogy elszámolja magát, hiszen 1 nap 2-t alszik. He-he
 

tímeácska

Őstag
Mivel én csak az Accu Chek cukimérő adatainak sz.gépre való adatátvitelét tudom majd a talin szemléltetni, elhozhatná Valaki, akinek van a D-Cont-os cukimérő adatlatöltő bizgentyűjét! Köszi!
 

rgyörgy

Új tag
Tegnap értesítettek a 77 elektronikától, megérkezett a megrendelt lite link program és csatoló. A szervizben beszéltem több idősebb betegtársammal és tapasztaltam, sokkal tájékozottabbak nálam. Jobb az ellátásuk, törődnek velük a gondozóban.
A vc mérőt hitelesítették, kérésemre lementették, kinyomtatták a tárolt adatokat, mivel a memóriát letörölték. A programot nem gond telepíteni. Egyedül a szül. Dátum megadása volt nagyon időigényes. Nem lehetett beírni, pár évtizedet vissza kellet pörgetni. Ahhoz kérek tanácsot, milyen szempont szerint és milyen időpontokban mérjem a vc-ot. Az ujjaimmal már megegyeztem, újra rossz napok jönnek rájuk.<o>:p</o>
 

tímeácska

Őstag
Az enyémet még úgyis be kell járatni. Viszem.

Rendben, hozzad!;-)

Vc. méréshez:
Szerintem reggel éhgyomorra, azaz, étkezés előtt, aztán minden étkezés előtt, és után másfél órával, majd lefekvéskor érdemes cukrot mérni! Havonta 1-2 alkalommal érdemes éjfélkor, és 3-kor is cukit mérni, ha rendben van, akkor is. És persze, akkor is érdemes cukrot nézni, amikor "valami furcsát" érez az ember -esetleges hypo, vagy hyper érzetkor!-. De érdemes mérni erősebb fizikai terheléskor is -ez lehet munkavégzés, vagy sport is-.
 

rgyörgy

Új tag
Elkezdtem használni a programot. A függőleges tengelynél 3, 6-6,1 mmol/l közötti érték van bejelölve, tehát e két pont közötti értékek a megfelelőek?
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
<o></o>
 

Mira

Új tag
Elkezdtem használni a programot. A függőleges tengelynél 3, 6-6,1 mmol/l közötti érték van bejelölve, tehát e két pont közötti értékek a megfelelőek?
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <O></O>
<O></O>

Szia!
Ez nagyon szép lenne...Hogy mik a célértékek és mi alapján készítsen statisztikát a program, azt be tudod magadnak állítani. Én 4-8 mmol/l közé állítottam.
Éhgyomorra és étkezések előtt nagy átlagban a 4-7 közötti értékek jók, étkezés után pedig nem jó, ha túllépi a 1.5 mmol/l-es emelkedést az evés előtti értékhez képest, de a 8 mmol/l-t semmiképp.
 
Oldal tetejére