Vércukormérők

christina

Őstag
Sziasztok!
Az Optimum gépet már lehet felíratni receptre, 7200 Ft-ba kerül, a tesztcsík pedig 440 Ft. Kevesebb a vérigénye a Personal Aktív gépnél, de a mérési idő hosszabb, és szintén elég "fényérzékeny". Az Accu Chek Go mérőhöz a Personal Aktív teszt biztos nem jó, mert a Go tesztcsík is felszívja a capilláris vért, mint az Optimum teszt. Nagyobb az esélye, hogy az Optimum csíkot lehet az Accu Chek Go géphez használni, de ez csak feltételezés, mert azt még én nem láttam.

De akkor is irathatok receptre optimumot, ha használom a Presonalt amit ingyen kaptam OEP tám.-al és még nem telt le a 6 év? És a tesztcsíkra is azt mondták anno, hogy a két doboz ingyenes mellé nem írhatnak fel receptre tesztcsíkot.
 

tímeácska

Őstag
De akkor is irathatok receptre optimumot, ha használom a Presonalt amit ingyen kaptam OEP tám.-al és még nem telt le a 6 év? És a tesztcsíkra is azt mondták anno, hogy a két doboz ingyenes mellé nem írhatnak fel receptre tesztcsíkot.

Igen, írathatsz fel Optimumot is! Az éves közgyógy. keretben nem adott tesztcsíkra kapod a támogatást, hanem a szúrások számától függő doboz mennyiségére! Az éves keretben a legolcsóbb hasonló készítménnyel számolnak! Ha a Personal csíkja és az Optimum stixe közt van árkülönbség, akkor azt ki kell fizetni! Én ennyit tudok... Majd kiegészítenek, ha hiányos az infóm! Meg majd kijavítanak, ha valami nem okés...:rolleyes:;):D
 

ildikó

Új tag
Zsuzsa!

Ha Optimumot íratsz fel, akkor az adott hónapban Personalt nem kapsz! Nem kell érte fizetni, mi már váltottunk ki.
Na, eljött a nagy nap. Letörött a DCont elemtartó teteje, pedig én még soha nem ejtettem le. Visszaragasztottam celluxal, viszik majd a szervízbe. ÉSSSSS! Mértem AccuChek-kel, Personal csíkkal! Eredmény: DCont 4,6, AccuChek 5,3 DEEEEEE! AccuChek saját csíkkal is 5,3!!!!! Még azért végzek pár próbamérést, de ha ez ilyen, akkor nem kérdés, hogy áttérünk AccuChek-re.
 

orsika

Új tag
Zsuzsa!

Ha Optimumot íratsz fel, akkor az adott hónapban Personalt nem kapsz! Nem kell érte fizetni, mi már váltottunk ki.
Na, eljött a nagy nap. Letörött a DCont elemtartó teteje, pedig én még soha nem ejtettem le. Visszaragasztottam celluxal, viszik majd a szervízbe. ÉSSSSS! Mértem AccuChek-kel, Personal csíkkal! Eredmény: DCont 4,6, AccuChek 5,3 DEEEEEE! AccuChek saját csíkkal is 5,3!!!!! Még azért végzek pár próbamérést, de ha ez ilyen, akkor nem kérdés, hogy áttérünk AccuChek-re.
Sziasztok... Én is pont így kaptam az eredményeket, csak nekem 0,5 az eltérés.

MINDENKINEK GRATULÁLOK, A GRATULÁLNI VALÓKHOZ...PUSZI,
 

zsuzsa

Új tag
Az világos hogy vagy ezt vagy azt iratom, egyszerre nem kapok mindkettőből. De azt írták itt a fórumon, hogy az optimumhoz nem közgyógyra hanem általánosra tudom feliratni, és 4-500 Ft/doboz.
Ez így egyébként teljesen jó is lenne. Most már én is teljesen be vagyok indulva egy vércukormérő cserére, még mielőtt oviba mennénk, hogy én is szokni tudjam az újat, és ovónéninek is már az vigyük amelyikkel, kevesebb gond va, udvaron is tud vele mérni, kevés vércseppel stb... Az Optimum vagy az Accu chek a jobb.
A Dcontnak nekünk is mindíg az elemtartója törött le, álítólag ez szokott előfórdúlni, mert gyenge, csak azt nem értem hogy ha ez sűrű hiba, miért nem csinállják meg úgy hogy ez kiküszöbölhető legyen.
 

ildikó

Új tag
Zsuzsa!

Máj.3-tól közgyógyra írják fel az Optimum csíkot, nem kell fizetni érte.
Még én sem döntöttem, hogy melyik megy az oviba. Máshogy kell velük mérni. Már arra gondoltam, hogy teszteltetem olyanokkal, akik még nem mértek cukrot, hogy melyik az egyszerűbb.
Na, azóta megint mértem egyet, mindegyiknél a saját csíkkal 2,3 volt, Accu Chek Personal csíkkal 2,5. De most az Accu Chek-et használjuk Personal csíkkal, mert a másikat viszik Pestre. Péternek nagyon bejön. Mert kék! És ő kék-mániás. De jó, hogy olyan kicsi a tokja, nem foglal nagy helyet.
 

zsuzsa

Új tag
Accu chek activ vagy go, tényleg úgy van ahogy írják az activnál hogy a mérőn kívűl is rácseppemtheted a vércseppet, és utána behelyezve is mér? Ezt a d cont nem csinálja. NEkem az szimpatikusabb ezért vagy optimum vagy go amelyik felszívja a vércseppet egy egész kicsit, mikor tibus cukorbeteg lett akkor a kh ban optimummal mérték, akkor még nem lehetett hozzájutni, legalábbis nekünk ezt mondták, csak az osztály kapta kipróbálásra, de tetszett már akkor is hogy nagyon kevés vércseppel mér, és nincsenek fény problémái, mint az d contnak.
 

tímeácska

Őstag
Accu chek activ vagy go, tényleg úgy van ahogy írják az activnál hogy a mérőn kívűl is rácseppemtheted a vércseppet, és utána behelyezve is mér? Ezt a d cont nem csinálja. NEkem az szimpatikusabb ezért vagy optimum vagy go amelyik felszívja a vércseppet egy egész kicsit, mikor tibus cukorbeteg lett akkor a kh ban optimummal mérték, akkor még nem lehetett hozzájutni, legalábbis nekünk ezt mondták, csak az osztály kapta kipróbálásra, de tetszett már akkor is hogy nagyon kevés vércseppel mér, és nincsenek fény problémái, mint az d contnak.

Igen, az Active mérőnél ki lehet venni a csíkot rácseppentésnél!
 

zsuzsa

Új tag
szerettem volna az optimumot kérni a dr.nőtől azt mondta hogy 6 év múlva ill. ha a dcontnak lejár a 6 éve akkor leszünk jogosúltak rá, addig magát a készüléket nem írhatja fel, csak a tesztcsíkot, azt már felesbe irattam, 2 doboz d contot 1 doboz optimumot, ezt is lehet, mert tímeácska jóvoltából kapunk kipróbálásra egy optimumot, és ha beválik, és jobbnak találljuk, akkor megvesszük 18 E Ft az ára.
 

zsuzsa

Új tag
ÉÉÉS képzeljétek 16 ától dolgozom, megkaptam az állást amit szerettem volna, gyermekjóléti szolgálatnál fogok dolgozni, ott ahol tibusnak ovit is találltam. Ő csak szeptembertől mehet ezért addig egy barátnőm aki vállal gyermekfelügyeletet amúgy is, ő fog vigyázni tibusra, ismerik egymást a ygerekeink, szeret is ott lenni, és tudja is kezelni a barátnőm. Így kighúzzuk a nyarat, és utána megy az oviba. Addigra én már bedolgozom magam. Az ovi próbaidővel vette fel szeptembertől decemberig, hogy ovónéni megnézze mennyire tudja kezelni, stb... Reméljük menni fog.
 

rgyörgy

Új tag
Szia Zsuzsa!
Egy ismerősöd szeretné felvenni veled a kapcsolatot.

Szia!Ne haragudj,de segítséget szeretnék kérni.Dr info oldalon regisztráltam,de nem tudok
írni.Zsuzsa-val szeretném felvennI.
kapcsolatot de nem megy.Szolnál neki,hogy az az anyuka keresi akivel júni 2.án a Heim Pál kórházba beszélgetett.Megadnám az email címem,mert arról se sikerült írni.goroneanita@freemail.hu ez a cím pedig a lányomé.Előre is köszönöm a segítséged.Köszönettel:Goróné Farkas Anita
 

Mira

Új tag
szerettem volna az optimumot kérni a dr.nőtől azt mondta hogy 6 év múlva ill. ha a dcontnak lejár a 6 éve akkor leszünk jogosúltak rá, addig magát a készüléket nem írhatja fel, csak a tesztcsíkot, azt már felesbe irattam, 2 doboz d contot 1 doboz optimumot, ezt is lehet, mert tímeácska jóvoltából kapunk kipróbálásra egy optimumot, és ha beválik, és jobbnak találljuk, akkor megvesszük 18 E Ft az ára.

Zsuzsa!
Az Optimum gép recept nélkül 14.400 Ft. Hol árulják 18.000 Ft-ért?
Egyébként ma mértem össze az Optimum gépemet a laborral, hajszálra egyezett a 2 eredmény, amit a Personal gépemnél sosem tapasztaltam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Néhány napja volt a híradóban, hogy jónéhány gyógyszertárat megbüntettek, mert a szabadáras termékeknél túllépték a felső limitet.
Egy ismerősöm panaszkodott, hogy az AccuChek csík náluk 6000 Ft, nálunk 4042 Ft teljes áron. Azért van különbség.

Zsuzsa, érdemes lenne több helyen megnézni az árakat, még 400 Ft is pénz, nemhogy 4000 Ft!
 

zsuzsa

Új tag
Köszönöm György hogy szóltál.
Körűl fogok nézni mérő ügyben nem gondoltam hogy ilyen különbség lehet, de nem szoktam megvenni az első helyen mndíg körűl szoktam nézni, most ezt egy zuglói segédeszköz boltban kérdeztem, mert pont itt voltam anyukámnál, de majd otthon nálunk is megérdeklődöm, így van ahogy írod Kata sokat széámít, pláne ekkora különbség.
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm György hogy szóltál.
Körűl fogok nézni mérő ügyben nem gondoltam hogy ilyen különbség lehet, de nem szoktam megvenni az első helyen mndíg körűl szoktam nézni, most ezt egy zuglói segédeszköz boltban kérdeztem, mert pont itt voltam anyukámnál, de majd otthon nálunk is megérdeklődöm, így van ahogy írod Kata sokat széámít, pláne ekkora különbség.

Zsuzsa! Már viszi a postagalamb a cukimérőt! És mint mondtam már, mi az A.C. Active-ot használjuk, így, ha meg leszel elégedve az Optimummal, megtarthatjátok! Csak ezért nehogy vegyél! Nekünk csak állna a fiókban, annak meg nem sok értelme lenne... Nálatok tudom, jó helye lesz! ;-)
 

tímeácska

Őstag
Teljes áron, vagy általános receptre? Mert mind a kétféleképpen is hozzá lehet jutni... Teljes áron 4600 Ft körül van (valamennyivel változott az ára, pontosan már nem emlékszem, mennyi lett...), általánosra felírva 1550-1600 Ft körül...
 
Oldal tetejére