Vércukormérők

napocska

Őstag
Nekem az Accu Check Active jobban bejön. Két mérőt használunk, otthonra az Xceedet, iskolába az Accu Checket. Mindkettőt szeretem, megbízhatónak és jónak tartom.
A Méryt is kipróbáltuk, de nem volt szimpatikus.
 

tímeácska

Őstag
Van valakinek valami ötlete, hogyan tudnám a SmartPix-emet rávenni arra, hogy legyen már szíves egyáltalán felismerni az új Accu-Chek Active készüléket?
Próbáltam frissítéssel megoldani a problémát, a 3.0 (vagy 3.1:laz:) verziót sikerült is letölteni, de nem akarja még csak látni sem az említett készüléket a Pix, nem, hogy beolvasni az adatokat belőle!:mad: A "régi" (azaz kék színű) Active-ot minden probléma nélkül felismeri, adatokat pikk-pakk beolvassa, de ezt még a frissítés előtt is megtette!
Ha bárkinek bármi ötlete van, kérem, jelezze!
Köszike! :dr_24::dr_24:
 

misamaci

Aktív tag
Csak tipp, de próbáld meg újratelepíteni a programot. (Először eltávolítás, aztán teljesen új telepítés) Sajna a Windows nem mindig veszi észre a frissített eszközkezelőket (gyanítom hogy nálad is erről van szó ...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csigu, a Go-t is gond nélkül beolvassa, mint a régi típusú Active-ot? Mert akkor ott az új Active-val van valami bibi. A Roche-ra érdemes lenne rákérdezni, hogy erre mit mondanak. A Pix vc mérő támogatási listáját hiába is néztem, azon nem szerepel az új Active, de az ember azért úgy készülne, hogy ha már van egy Pixe, akkor egy új vc mérő kompatibilis legyen vele.
A 3.0-ás frissített verzió nem biztos, hogy tudja kezelni, mert én neten úgy láttam, hogy ez az új fajta Active nem igazán szerepel külhonban, csak nálunk. Azért még a német oldalt megnézem, hátha találok valami okosságot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csigu, nem kell ide német oldal, itt van szépen: http://www.vercukormeres.hu/
Kattints a ....... működését és előnyeit-re, ottan van, hogy hogyan is kéne ennek működnie. Na ezt nem neked írom, mert te tudod, hanem azért, hogy ezeket tudod mondani a Roche-nak, és hogy így csinálod, mégsem olvass be a Pix az adatokat.

 
Szia!
Ha nem is látják egymást a készülékek, akkor vagy akadály van a "látómezőben", vagy valamelyik nem ad/nem vesz jelet.
Nekem a fekete színű mérőm van, gond nélkül felismerik egymást a SmartPix-el.
Az infraport nincs véletlenül letakarva egy kis fóliával?
Ha ez rendben, akkor szerviz.
Üdv:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az infraport nincs véletlenül letakarva egy kis fóliával?
Ha ez rendben, akkor szerviz.
Üdv:
Én lassan két éve használom a GO-t, és még rajta van az eredeti fólia, igy is simán áttölti az adatokat. Ott inkább az Active-val lesz gáz, az lehet a bibi, amit irsz, hogy nem ad jelet.
 

tímeácska

Őstag
Csak tipp, de próbáld meg újratelepíteni a programot. (Először eltávolítás, aztán teljesen új telepítés) Sajna a Windows nem mindig veszi észre a frissített eszközkezelőket (gyanítom hogy nálad is erről van szó ...

Mármint a Pix-es progira gondolsz, ugye? :)
Nos, ez magát telepíti, a kis önálló... :) Olyan gépen is megnéztem itthon, amin még soha nem volt Pix-es letöltés, sem Pix csatlakoztatva, de így sem működött a dolog... :(:(:(
 

tímeácska

Őstag
Csigu, a Go-t is gond nélkül beolvassa, mint a régi típusú Active-ot? Mert akkor ott az új Active-val van valami bibi. A Roche-ra érdemes lenne rákérdezni, hogy erre mit mondanak. A Pix vc mérő támogatási listáját hiába is néztem, azon nem szerepel az új Active, de az ember azért úgy készülne, hogy ha már van egy Pixe, akkor egy új vc mérő kompatibilis legyen vele.
A 3.0-ás frissített verzió nem biztos, hogy tudja kezelni, mert én neten úgy láttam, hogy ez az új fajta Active nem igazán szerepel külhonban, csak nálunk. Azért még a német oldalt megnézem, hátha találok valami okosságot.

Igen, a régi Active-ot és a Go-t is minden probléma nélkül megtalálja, és be is tölti róluk az adatokat!
A frissített 3.0-ás verzió is boldogul a régi Active-val és a Go-val is!
 

tímeácska

Őstag
Csigu, nem kell ide német oldal, itt van szépen: http://www.vercukormeres.hu/
Kattints a ....... működését és előnyeit-re, ottan van, hogy hogyan is kéne ennek működnie. Na ezt nem neked írom, mert te tudod, hanem azért, hogy ezeket tudod mondani a Roche-nak, és hogy így csinálod, mégsem olvass be a Pix az adatokat.


:D Én is itt néztem meg először... Úgy is nézett ki, hogy minden oké, csak az új Active-ot nem látja... :mad:
 

tímeácska

Őstag
Szia!
Ha nem is látják egymást a készülékek, akkor vagy akadály van a "látómezőben", vagy valamelyik nem ad/nem vesz jelet.
Nekem a fekete színű mérőm van, gond nélkül felismerik egymást a SmartPix-el.
Az infraport nincs véletlenül letakarva egy kis fóliával?
Ha ez rendben, akkor szerviz.
Üdv:

Akadály a látómezőben kizárva (nekem is rajta van még a 2 évvel ezelőtti védőfólia a Go-n, de minden probléma nélkül beolvassa így is az adatokat), és csak az új Active-ot nem látja a Pix-em (ez a fekete színű)...:mad:
Szal, marad a szerviz!:rolleyes::laz::dr_32:
 

tímeácska

Őstag
Kíváncsi vagyok, hogy a szeptemberre beharangozott D-Cont Ideál ideér-e... :) Na, meg még biztosan pár hónapba belefog telni - mint a Multiclixnél -, mire a gyógyszertárakban, gyógyászai segédeszközboltokban egyáltalán meg fogják érteni, miről is beszélek... :D
 

ildikó

Új tag
De már megint miért kell ekkora???? Miért kell nagyobb kijelzó? Vagy legyen nagy kijelző, de alatta csak akkora legyen, ahova az a két gomb elfér. Én ezért szeretem az Xceed-et (meg mindenki a családban!), mert pici, kézreálló. De ha ennek támogatott lesz a csíkja, és "jól fog mérni", akkor jöhet esetleg. Péternek úgyis 6 éves lesz a D-Contja, kaphatunk másikat.
 

tímeácska

Őstag
De már megint miért kell ekkora???? Miért kell nagyobb kijelzó? Vagy legyen nagy kijelző, de alatta csak akkora legyen, ahova az a két gomb elfér. Én ezért szeretem az Xceed-et (meg mindenki a családban!), mert pici, kézreálló. De ha ennek támogatott lesz a csíkja, és "jól fog mérni", akkor jöhet esetleg. Péternek úgyis 6 éves lesz a D-Contja, kaphatunk másikat.

Igen, a méret nálam is lényeges... :D:rohog:
Méretben alakban formában és tartalomban nálam is az Xceed a nyerő, de nekem az Ideál csíkja kell... Majd súgok, ha eljött az ideje... :D Addig meg várjuk szép türelemmel az Ideált... Máténak már lejárt tavaly a 6 éve (jó ég, hogy repül az idő...:o), de éppen emiatt nem írattam még fel semmilyen "csere" készüléket... Én türelmes vagyok... Még...:D Mondjuk, holnapra piacon is lehetne az új D-Cont...:rohog:
 

belosz

Új tag
Kíváncsi vagyok, hogy a szeptemberre beharangozott D-Cont Ideál ideér-e... :) Na, meg még biztosan pár hónapba belefog telni - mint a Multiclixnél -, mire a gyógyszertárakban, gyógyászai segédeszközboltokban egyáltalán meg fogják érteni, miről is beszélek... :D

Szia!


Erről a D-cont ideál rol, lehet tudni valami konkrétabbat? Nem találok semmi infót. Esetleg egy weboldal cím?

A helyzet az hogy asszonynak szeretnék venni egy újat. Nem rég voltunk külföldön, és az D cont mérőjéhez, elkeveredett az egyik doboz teszt csík. Nagy kapkodásban...
Ott helyben nagyon segítőkészek voltak, természetesen nem volt Personal aktív tesztcsík. De felajánlottak 1 doboz tesztcsíkot plusz grátiszba egy hozzá való műszert!(nem semmi)
Egy Bayer Contur -t Arra a pár napra kisegített bennünket. Nem is volt más választásunk :) ilyet:
m_bayer_contour.jpg

Most nézem hogy nem támogatott Magyarországon a hozzá való tesztcsík. Ráadásul, nem a mi rendszerünkben "számol"... mg/dl és nem is lehet átkapcsolni. De létezik mmol/l verzióban is.
Ez a masina nagyon praktikus. Nagyon kevés vér kell hozzá, Alig 5 msdperc a mérés. Automatán bekapcsol ha megkapja a teszt csíkot, és ha kihúzod kikapcsol. Fain pici. Nem kell kódot állítani "no cod" Tudom hogy a D cont régi (a típust nem tudom ilyen piros, és 2dl vér kell hozzá :D) de a Bayer conturhoz képest labdába nem rúghat. Ez modernebb.

A lényeg hogy szeretnék egy kicsi, kevés vérrel működő, autó ki be kapcsolós, esetleg kód nélküli, masinát. Ami tb támogatott Az ára nem érdekel, ahol lehet könnyíteni kell a dolgokon. Bár a tesztcsíkot tb támogatás nélkül nem tudnánk megvenni. És sajnos a sok Inzulin adag mellett, rengeteget kell mérni.

A TB támogatott tesztcsíkok adják meg a lehetőségeket ha jól gondolom? Mert akkor elég szűk a kör...

Illetve a doki felírja alapból ha egy másik félét szeretnénk? És ez is egy kis könnyítés lenne.
Ha van ötleted, vagy másnak, egy ilyen műszer megtalálásában megköszönném.
 

tímeácska

Őstag
Szia!


Erről a D-cont ideál rol, lehet tudni valami konkrétabbat? Nem találok semmi infót. Esetleg egy weboldal cím?

A helyzet az hogy asszonynak szeretnék venni egy újat. Nem rég voltunk külföldön, és az D cont mérőjéhez, elkeveredett az egyik doboz teszt csík. Nagy kapkodásban...
Ott helyben nagyon segítőkészek voltak, természetesen nem volt Personal aktív tesztcsík. De felajánlottak 1 doboz tesztcsíkot plusz grátiszba egy hozzá való műszert!(nem semmi)
Egy Bayer Contur -t Arra a pár napra kisegített bennünket. Nem is volt más választásunk :) ilyet:
Csatolás megtekintése 7605

Most nézem hogy nem támogatott Magyarországon a hozzá való tesztcsík. Ráadásul, nem a mi rendszerünkben "számol"... mg/dl és nem is lehet átkapcsolni. De létezik mmol/l verzióban is.
Ez a masina nagyon praktikus. Nagyon kevés vér kell hozzá, Alig 5 msdperc a mérés. Automatán bekapcsol ha megkapja a teszt csíkot, és ha kihúzod kikapcsol. Fain pici. Nem kell kódot állítani "no cod" Tudom hogy a D cont régi (a típust nem tudom ilyen piros, és 2dl vér kell hozzá :D) de a Bayer conturhoz képest labdába nem rúghat. Ez modernebb.

A lényeg hogy szeretnék egy kicsi, kevés vérrel működő, autó ki be kapcsolós, esetleg kód nélküli, masinát. Ami tb támogatott Az ára nem érdekel, ahol lehet könnyíteni kell a dolgokon. Bár a tesztcsíkot tb támogatás nélkül nem tudnánk megvenni. És sajnos a sok Inzulin adag mellett, rengeteget kell mérni.

A TB támogatott tesztcsíkok adják meg a lehetőségeket ha jól gondolom? Mert akkor elég szűk a kör...

Illetve a doki felírja alapból ha egy másik félét szeretnénk? És ez is egy kis könnyítés lenne.
Ha van ötleted, vagy másnak, egy ilyen műszer megtalálásában megköszönném.

Szia!
Szerintem nagyon szuper, hogy kisegítettek Titeket egy - igaz, hogy más tartományban mérő, de vészhelyzet esetén ez talán tényleg mellékes! -, egy ingyen cukormérővel, meg hozzá tesztcsíkkal! Hát, nem is tudom, nálunk, Magyarországon ez működne-e... Persze, ez csak amolyan költői kérdés volt - a választ sajnos tudom rá... :rolleyes:

Igen, jól gondolod, hogy a TB támogatott tesztcsíkok adják meg a lehetőséget!
Az orvos 6 évente írhat fel (ennyi a cukormérők kihordási ideje...) TB támogatottan, és csak TB támogatott mérőt!
Szerencsére azért vannak többen is ilyen kütyük, bár azért nem olyan nagy a paletta, de még mindig jobb, mintha 1 közül lehetne választani... :rohog:
Ezen az oldalon az összes hazai (4 db :o) TB támogatott készüléket megtalálod, árakkal együtt! A hozzájuk való tesztcsíkok támogatott árát (és rendelhetőségének jogcímét) is megtalálod itt: http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog

Van pár "taktikai fogás" :)D), amit nagyon sok cukorbeteg alkalmaz (véleményem szerint megelégedéssel!): vannak bizonyos nem TB támogatott készülékek, amik egy másik gyártó cég tesztcsíkjával is működnek, nem utolsó sorban pontosan mérnek így is, és ezek a tesztcsíkok TB támogatottak! A készülék lehet, hogy így, támogatás nélkül drágának tűnik, de ez hosszú távon (évekről beszélek!) csak egyszeri kiadást jelent!
Kicsit konkretizálom a dolgokat...
Van ugye a D-Cont Personal vércukormérő készülék, ami D-Cont Personal Aktív nevű csíkkal működik. És van az Accu-Chek Active nevű mérő, ami az A.-C. Active csíkkal mér, DE a csík ugyan olyan (totál!), mint a D-Cont Personak Aktív tesztcsík, ergo, működik a másik gyártó cég TB támogatott csíkjával! Így az Accu-Chek Active mérőhöz való nettó 1786 Ft-os térítési díjat le lehet csökkenteni 556 Ft/doboz díjra! ;) Úgy gondolom, lényeges különbség!
Aztán ott van az Accu-Chek Go mérő, ami a D-Cont Optimum mérő (és a Partner) ugyan ilyen nevű csíkkal működik, de szintén "kompatibilis" a Go-val!
(Az említett cukormérők mindegyikéről a Google-ba beírva találsz információt!)

Konkrétan rákérdeztél az új, majd csak szeptembertől elérhető D-Cont Ideálra, hogy hol lehet róla bővebb információhoz jutni. Egyelőre még sehol nem "találkoztam" vele a neten, de előbb-utóbb most már biztosan jönnek az információk, ha el akarják adni a készüléket... :)

Javaslom, hogy cukormérő vásárlása előtt tényleg alaposan gondold/gondoljátok át, milyen készüléket vesztek, mert nem 1-2 évben gondolkodik az ember, és ha már beruházunk új készülékre, ami az egészségünk szoros nyomon követését szolgálja, érdemesebb egy megbízható, percíz készüléket venni, még akkor is, ha nem TB támogatott, és ezért picit drágább is. De a cukimérőt több évre vesszük, és nem kér enni... :D
 

belosz

Új tag
Timike!

Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatásod. Nagyon sok hasznos infót kaptam!
Mégy egyszer köszönöm, hogy időt fordítottál rám! Körül nézek, mert műszaki kütyükben én vagyok az illetékes itthon :D
További szép napot!

:dr_31:
 
Oldal tetejére