Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem is tetszik az Accu-Chek Performa Nano és megpróbálom beszerezni, ha valóban mér mmol/l-ben!
Kérlek írjátok le nekem pontosan, hogy mi ez a chip dolog, ami kell hozzá/ ha kell!!
Melyik tesztcsíkkal működik, támogatott-e a csík? És hol rendelhető a gép?
Szóval mindent részletesen!:dr_24:
Nekem csak a hagyományos módszerrel működő mérym van, bedugom a csíkot és mutatja az eredményt:rohog:! Ezért nem ismerem a bonyolultabb gépeket!

Köszi előre is!!
Performa Nano-t találtunk ausztrál és szlovák oldalon is, ezek mmol/l-ben mérnek.

A csíkhoz a csip a dobozban van, mindegyikhez saját csip tartozik, de az azonos számú csipeket nem kell cserélni, csak ha más sorozatszámú dobozzal vesz az ember.

Ugyanúgy működik, mint a Mery, csak bedugod a csíkot, és már lehet is mérni vele. A különbség csak annyi, hogy a Mery egy kalibrált kóddal működik, nem kell a csíkot kódolni, vagy csipet cserélgetni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De azért a világítás-funkció igazán belefért volna ebbe a nagyocska készülékecskébe... ;) Annyira jó lenne, éjszaka, ha látnám is, amit mérek... Vagyis, villanykapcsolás nélkül is...:rohog::D
Hát igen, villanyra már nagyon régóta vágytunk, és hogy milyen hasznos, azt a Performa Combo-n tapasztaljuk is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, elkezdtem gondolkodni azon, hogy miért van az, hogy folyamatosan nagyon alámér nekem minden 77-es gép és eddig az Ideál viszi a pálmát, ennyire még egyik sem mért alá. És én is a Go-val hasonlítottam össze. Amikor a Go-val 5.1 volt, akkor az Ideál 4.1 volt, Go-val a 8-9 közöttiek az Ideállal simán 7-8 közé estek és a legmagasabb cukromnál egymás után többször is mértem, míg le nem ment, ott 15.6 volt Go-val és 12.5 Ideállal. Ez nagyon nem passzol a ti tapasztalataitokkal. Arra jutottam, hogy az egyéni adottságok valószínűleg befolyásolják az ujjbegyből vett vérrel a méréseket. Azt pl tudom, hogy nem mindegy, mennyi szöveti folyadék kerül a csepp vérbe és azt is tudom, hogy a szöveti glukóz nem ugyanaz mindenkinél - pont a szenzor miatt tudom, ugyanis van, akinél valóban 20 perces késésben van, van akinél csak 5... azt hiszem, itt lehet valami difi. Ha összekakilom magam, nekem akkor is brutálisan alámér az Ideál és ami nagyon érdekes, hogy a Méry majdnem pont annyit mér nekem mindig, mint a Go, ami meg nektek más nagyon!!! A Méry viszont köztudottan rohadt érzékeny a szöveti folyadékra. Majd egyszer megkérdezem ezeket egy szakembertől, mert az a szomorú benyomásom alakult ki, hogy tök mindegy, hogy XY-nak milyen tapasztalatai vannak adott mérővel, az nem vetíthető ki másra.
 

tímeácska

Őstag
Timi, elkezdtem gondolkodni azon, hogy miért van az, hogy folyamatosan nagyon alámér nekem minden 77-es gép és eddig az Ideál viszi a pálmát, ennyire még egyik sem mért alá. És én is a Go-val hasonlítottam össze. Amikor a Go-val 5.1 volt, akkor az Ideál 4.1 volt, Go-val a 8-9 közöttiek az Ideállal simán 7-8 közé estek és a legmagasabb cukromnál egymás után többször is mértem, míg le nem ment, ott 15.6 volt Go-val és 12.5 Ideállal. Ez nagyon nem passzol a ti tapasztalataitokkal. Arra jutottam, hogy az egyéni adottságok valószínűleg befolyásolják az ujjbegyből vett vérrel a méréseket. Azt pl tudom, hogy nem mindegy, mennyi szöveti folyadék kerül a csepp vérbe és azt is tudom, hogy a szöveti glukóz nem ugyanaz mindenkinél - pont a szenzor miatt tudom, ugyanis van, akinél valóban 20 perces késésben van, van akinél csak 5... azt hiszem, itt lehet valami difi. Ha összekakilom magam, nekem akkor is brutálisan alámér az Ideál és ami nagyon érdekes, hogy a Méry majdnem pont annyit mér nekem mindig, mint a Go, ami meg nektek más nagyon!!! A Méry viszont köztudottan rohadt érzékeny a szöveti folyadékra. Majd egyszer megkérdezem ezeket egy szakembertől, mert az a szomorú benyomásom alakult ki, hogy tök mindegy, hogy XY-nak milyen tapasztalatai vannak adott mérővel, az nem vetíthető ki másra.

Biztos vagyok benne, hogy a szöveti folyadéknak van ehhez köze! És a szöveti glukóznak is! Éppen ezért lehet olyan például, hogy a jobb kézen mért cukoreredmény nem stimmel a bal kézből vett minta eredményével... Na, ilyet meg én tapasztalok... "Vicces, hogy az egyik kezemből akár 1,0 mmol/l-rel alacsonyabb (vagy magasabb :o) értéket tudok produkálni, mint a másik kezemből vett vércseppből! Ez látszik is a kezeimen - a bal kezem elhasználódottabb, mint a jobb... A balban mindig alacsonyabbat mérek! :D:rohog: De a bal kezemből vett vércseppekkel szoktam a cukimérőket összeméretni a laborral is, úgyhogy azt gondolom, olyan nagyot nem tévedtem...! :)
 

ildikó

Új tag
Én nem akarok belekotyogni, de ha az Ideál plazma-közeli értéket mér, akkor jóhogy nem fog egyezni egy szöveti-mérővel. Vagy nem???
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ildikó, nem szöveti glukózhoz mér hasonló értéket, hanem arra gondolunk, hogy valamilyen módon (nem tudni, hogyan), a szöveti gl befolyásolja a méréseket, nem csak az Ideálnál, hanem a legtöbb csíknál, gépnél.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, és a többiek, akik szeretnétek nano-t, ha ennyire nincs hír Szlovákiából, nem akarjuk megrendelni az ausztrál verziót? Ha így 4-en rendeljük, akkor fejenként 2-3 ezer forintra jön ki a postaköltség, ami szerintem nem sok.
 

koty

Új tag
Szívesen lennék a negyedik, ötödik, stb. Szóval benne vagyok.
Sőt, ha adtok egy szlovák címet ahol lehet kapni el is megyek érte és elhozom amennyit kértek.
Csak fixáljátok le hogy adnak-e több darabot.

Üdv mindenkinek
 

belosz

Új tag
Helló Csajok!

Üdv Újra!
Követem a dolgokat mindig jön email, ha valami változás van.
Jó ez az oldal.
Lenne megint kérdésem, ha nem gond.
Accu-Chek Performa Nano
Ehhez van itthon támogatott csík?
Ha igen melyik?
Mert szeretném lecserélni asszony mérőjét.
És ez igen szimpatikus!

Köszi!

Még annyi hogy ha sokan rendeltek, Vámot kell fizetni!
Sőt a szállítási költséget hozzá adják+vám és ennek a 27% áfája!
Tudom ebayről szoktam vásárolni.
Eddig a lélektani határ 100 Dollár környéke volt. Tehát vagy átcsúszott a termék, vagy nem a vámon... Idén még nem vásároltam EU n kívül
De most tudomásom szerint lejjebb vitték a Vám tarifa határt. január 1-től a vámértéket levitték 20 Euróra. Azaz ha az EU zónán kívülről rendelsz, s ennél magasabb összegű a cucc, akkor bekérik az ebay számlát vagí ahonnét vetted, s a vételár + a szállítási költség 70 %-a után a 27 % ÁFA befizetendő.
A vám mértéke úgy tudom maradt a 3 % környéke. Minden terméknél változik. Szóval lehet hogy érdemes lesz várni az itthoni megjelenésre.
Ezek már a 20 adik bőrt próbálják meg rólunk lenyúzni!!! :mad:
 

lizzi

Őstag
sziasztok!
ha valaki használt hosszú ideig AC Active gépet Personal csíkkal ,tapasztalt esetleg olyant ,hogy a csík nem akar ,,bemenni" a helyére ,vagyis tartanom és nagyon tolnom kell ,hogy végre elfogadja a gép....
néha nem is sikerül betuszkolni és akkor hibaüzenetet ír ki ,majd próba újra és újra...
van valami trükk ennek a problémának az orvoslására vagy szervíz?
köszi a válaszokat!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Belosz, köszi szépen!!! Nem tudtam a VÁMról (kissé naiv vagyok...), dehát persze, hogy kell VÁMot fizetni, hajjaj... úgyhogy mégsem olyan jó ötlet olyan messziről behozatni.

Még mindig várom Kata infoját Szlovákiáról, mert onnan talán nem kell VÁMot fizetnünk :D Kata, nincs friss hír?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Lizzi, a nagyon nagyon alapos, alkoholos tisztítás sem segített? Én vinném szervízbe... Nem tudsz felíratni új gépet különben?
 

koty

Új tag
Sziasztok!

Új hír!

Felderítésem eredménye, hogy a PharmaFutár nevű cég beszerzi Ausztria vagy Németországból a Accu-Chek Performa Nano típusú vércukormérőt. Ára: 40 Euro + a költségek.
De ha valaki felfedez egy olyan ausztiai gyógyszertárat (lehetőleg határ közeli vagy bécsi) akkor vállalom, hogy kiutazom és beszerzem ill. megvásárolom a készülékeket. A részleteket levélben egyeztessük.

Üdv mindenkinek:koty
e-mail:jkorfanty@gmail.com
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Új hír!

Felderítésem eredménye, hogy a PharmaFutár nevű cég beszerzi Ausztria vagy Németországból a Accu-Chek Performa Nano típusú vércukormérőt. Ára: 40 Euro + a költségek.
De ha valaki felfedez egy olyan ausztiai gyógyszertárat (lehetőleg határ közeli vagy bécsi) akkor vállalom, hogy kiutazom és beszerzem ill. megvásárolom a készülékeket. A részleteket levélben egyeztessük.

Üdv mindenkinek:koty
e-mail:jkorfanty@gmail.com
Ez nagyon jó hír! Azt meg tudnád tudakolni, hogy Ausztriában és Németországban is árulnak-e mmol/l-es gépeket? Nekem úgy rémlik, hogy mindkét országban mg/dl a mérési forma...
Köszi szépen!!
 

koty

Új tag
Sajnos a cég csak a beszerzést vállalja részletes adatokat a megrendelőnek kell beszerezni.
Viszont keresem a lehetőséget a bővebb információs lehetőségekre.
Ha sikerül, beszámolok.
Kérlek ti is segítsetek egy esetleges konkrét cím megadásával.

Üdv mindenkinek: koty
 

gabibaba

Aktív tag
sziasztok!
ha valaki használt hosszú ideig AC Active gépet Personal csíkkal ,tapasztalt esetleg olyant ,hogy a csík nem akar ,,bemenni" a helyére ,vagyis tartanom és nagyon tolnom kell ,hogy végre elfogadja a gép....
néha nem is sikerül betuszkolni és akkor hibaüzenetet ír ki ,majd próba újra és újra...
van valami trükk ennek a problémának az orvoslására vagy szervíz?
köszi a válaszokat!

Nekünk fel kellett picit hajtani a csík végét, és úgy ment be. Egy ideig kinlódtunk vele, aztán beküldtük a szervízbe.
 

christina

Őstag
sziasztok!
ha valaki használt hosszú ideig AC Active gépet Personal csíkkal ,tapasztalt esetleg olyant ,hogy a csík nem akar ,,bemenni" a helyére ,vagyis tartanom és nagyon tolnom kell ,hogy végre elfogadja a gép....
néha nem is sikerül betuszkolni és akkor hibaüzenetet ír ki ,majd próba újra és újra...
van valami trükk ennek a problémának az orvoslására vagy szervíz?
köszi a válaszokat!

Szia Lizzi!
Igen, mi mostanában az utolsó jó pár dobozzal így jártunk. Olyan, mintha vastagabb lenne a tesztcsík. Én két kézzel betuszkolom és kész. :)
Az egyik kezemmel tolom, a másikat pedig a nyilaknál lefogom, hogy ne púposodjon fel. Így többnyire sikerül hibaüzenet nélkül.
 

tímeácska

Őstag
sziasztok!
ha valaki használt hosszú ideig AC Active gépet Personal csíkkal ,tapasztalt esetleg olyant ,hogy a csík nem akar ,,bemenni" a helyére ,vagyis tartanom és nagyon tolnom kell ,hogy végre elfogadja a gép....
néha nem is sikerül betuszkolni és akkor hibaüzenetet ír ki ,majd próba újra és újra...
van valami trükk ennek a problémának az orvoslására vagy szervíz?
köszi a válaszokat!

Lizzi!

Nekünk van pár használaton kívüli Active gépünk - új is és régi is -, ha gondolod, nagyon szíves küldök egyet! Legalább látnád, hogy a csík a hibás, vagy a gépeddel van a bibi!
Írj, hogy küldjek-e! :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Belosz, köszi szépen!!! Nem tudtam a VÁMról (kissé naiv vagyok...), dehát persze, hogy kell VÁMot fizetni, hajjaj... úgyhogy mégsem olyan jó ötlet olyan messziről behozatni.
Még mindig várom Kata infoját Szlovákiáról, mert onnan talán nem kell VÁMot fizetnünk :D Kata, nincs friss hír?
Hát sajna nincs jó hírem, válaszolt az ismerősöm. Kint volt Szlovákiában, néhány patikát megkérdezett, de egyikben sincs. Valami olyasmi lehet ott is, hogy reklámozzák, csak nem lehet kapni. Persze ezek határközeli patikák, a lényeg, hogy oda nem érdemes kimenni.
Másik forrás: a netes rendelős oldalon pedig csak egyet "enged" a kosárba berakni, kérdésre pedig nem válaszolnak. Szóval ha Ausztráliából hozott cucc után még vámot is fizetni kell, akkor én a magam részéről egyelőre hanyagolnám a dolgot. Még mindig villog a fejemben a tudat, hogy az igencsak szegénynek számító Dél-amerikai országokban is elérhető, nálunk meg nem. Tiszta röhej az egész. Kb 4 éve létezik a Nano, és mi még nem érjük el. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy nálunk akkor lesz kapható, amikor nyugaton már a következő, még szuperebb verzió már a piacon lesz. Utálom ezt az egészet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Új hír!

Felderítésem eredménye, hogy a PharmaFutár nevű cég beszerzi Ausztria vagy Németországból a Accu-Chek Performa Nano típusú vércukormérőt. Ára: 40 Euro + a költségek.
De ha valaki felfedez egy olyan ausztiai gyógyszertárat (lehetőleg határ közeli vagy bécsi) akkor vállalom, hogy kiutazom és beszerzem ill. megvásárolom a készülékeket. A részleteket levélben egyeztessük.

Üdv mindenkinek:koty
e-mail:jkorfanty@gmail.com
Ausztria sajnos alapból kiesik, mivel ott mg-os kalibrálású gép van csak. Ez tuti, két ismerősöm is megnézte alaposan, több helyen, és mindenhol mondták, hogy csak mg-osat forgalmaznak, hiszen ott ezt a mértékegységet használják. Úgy, mint nálunk, itthon sem lehet kapni mg-osat, csak mmol-osat.
Németországgal az helyzet, hogy ott meg inkább az Aviva Nano van, de nekünk az sem jó, mert abba másmilyen csík való, amihez itthon nem tudunk csíkot beszerezni.
A 40 EUR plusz járulékos költség elég zúzós, mert az ismerősömék 26-30 EUR között találtak a patikákban Bécstől a kisfalvas síparadicsomig (tavaly november óta hajtjuk a Nano-t).
Van még a Cseh Köztársaság, ott tuti mmol-os kalibrálású kütyü van, de onnan nincs forrásom. Illetve csak netes rendelős oldal, de ott is zúzós az ár, és persze ott is rárakódnak mindenféle járulékos költségek. A Csehekhez kimenni meg elég drága, nem tudom, hogy határközeli kis településen van-e patikában, ez elég necces így. Ha van is, 7 db biztos nincs készleten. Patikával nincs kontakt, meg sem lehetne rendelni több darabot, azzal, hogy majd eccercsak megyünk, és veszünk.
Ezzel is tele van a sapkám. Az a bajom, hogy ha bármelyikünk kimenne próba puding alapon, hogy ha van veszek, ha nincs hazajövök, szóval azért ez a Nano hajtó kirándulás elég drága mulatság.
A Roche idén tavaszra ígérte, hogy behozza a Performa Nano-t. Na én ezzel úgy vagyok, ha itt van, akkor hiszem. Lesz ebből idén ősz is, vagy még inkább jövő tavasz-nyár-ősz.
 
Oldal tetejére